Graef ES 90

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mykp
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24. srp 2012 10:26:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Graef ES 90

Příspěvek od mykp »

Má někdo zkušennost?
Obrázek
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od Poly »

Já vybírám taktéž nový kávovar a mimo jiné jsou koukal i na Graef ES 91, protože na první pohled vypadá bytelně. Jenže na německém diskuzním fóru věnovaném ES 91 a na podobném vláknu věnovaném ES 90, nebyly právě povzbudivé informace. Doporučuji se tím fórem nějak prokousat.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Graef ES 90

Příspěvek od Rodom »

Taky po něm už chvíli pokukuji. Váha 13 kg říká něco o použitelné hromadě kovu, ale jinak ho v ČR asi málokdo má, české recenze nemohu najít. Má 2 typy misek, jak ty tlakové, tak dírkovanou klasiku. Píšou o ručním nastavení tlaku a teploty, to nezní špatně pro "ladění". A na těch německých diskusích jsem našel akorát že si tam stěžuje pár uživatelů, že přístroj je hlučný. To je ale tak individuální parametr, že mi to nijak nepomohlo. Lákavě zní reklamní vyprávěnky, že strojek je vymyšlen na dlouhá léta užívání.

Na Youtube se něco málo najít dá. Našel jsem ho , ale pod názvem Sunbeam...ale měl by to být on:
http://www.youtube.com/watch?v=FXGilwwvzf4
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Graef ES 90

Příspěvek od primacafe »

Rodom píše:Taky po něm už chvíli pokukuji. Váha 13 kg říká něco o použitelné hromadě kovu, ...........
musím se nad tím trošku pousmát. Kdysi jsem měl staré plastové Saeco. Taky mělo svoji slušnou váhu.
Ovšem díky železné kulatině průměru asi 5cm, po celé délce kávovaru na výšku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Graef ES 90

Příspěvek od Rodom »

Bohužel, němčina není mou silnou stránkou, takže co google přeloží, to přeloží. Píšou o kombinaci hliník/nerez, o plastu ni slovo. Ale třeba se časem nějaký český majitel najde, a o zkušenosti se podělí.
Uživatelský avatar
mykp
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24. srp 2012 10:26:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od mykp »

Rodom píše:Taky po něm už chvíli pokukuji. Váha 13 kg říká něco o použitelné hromadě kovu, ale jinak ho v ČR asi málokdo má, české recenze nemohu najít. Má 2 typy misek, jak ty tlakové, tak dírkovanou klasiku. Píšou o ručním nastavení tlaku a teploty, to nezní špatně pro "ladění". A na těch německých diskusích jsem našel akorát že si tam stěžuje pár uživatelů, že přístroj je hlučný. To je ale tak individuální parametr, že mi to nijak nepomohlo. Lákavě zní reklamní vyprávěnky, že strojek je vymyšlen na dlouhá léta užívání.
Ruční nastavení tlaku - to jde asi o tlaku páry na přípravu cappuccino. Teplota - teplota horké vody.
Elektrofonicky existuje možnost nastavit (změnit) i teplotu vody na extrakci - +-4C, a objem vody na tlačítka - 1 a 2 šálky.
Uživatelský avatar
mykp
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24. srp 2012 10:26:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od mykp »

Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od jarik »

Neviem si pomôcť, ale stále mi to pripomína Catler.
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od Poly »

Není se čemu divit. Graef je společnost, kterou podle mě živí především výroba velkokapacitních gastronomických kráječů a porcovačů. My máme v jednom obchodě "ojetý" Graef na krájení salámů. Kromě toho dělají i do toustrů, vaflovačů, varných konvic,...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od hnup »

jarik píše:Neviem si pomôcť, ale stále mi to pripomína Catler.
Sunbeam, Catler, Graef je jedno a to isté...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od pedro13 »

Aha,tak tos to mohl napsat hned,to jsem to nemusel celé číst :)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
mykp
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24. srp 2012 10:26:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od mykp »

hnup píše:Sunbeam, Catler, Graef je jedno a to isté...
Cetler to připomina... Otázkou je co je lepši za přibližně stejnou cenu La Pavoni - všiml jsem že tam teče voda z trysek během extrakce CAFFÈ ESPRESSO - CFL nebo PUCCINO - PCL http://www.lapavoni.it/model.asp?id=604, nebo ten Graef, který má 2 nezávislé termobloky na páru a kávu.

Potřebuji kvalitní ristretto pro sebe a cappuccino pro manželku.
Asi mám do Německa zajet a poptat po obchodech... Větší váha - to spíš +, protože nechystám ho s sebou nikam nosit.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od pedro13 »

Raději jeden malý bojlér než deset čínských termobloků...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Graef ES 90

Příspěvek od Rodom »

Já o něm taky chvíli uvažoval, když mi po objevení fora Primacafé došlo, že léta žiju ( a piju) v omylu a nepiju espresso, ale napěněnou kávu tlakovými miskami . Chvíli jsem se uklidňoval, že i tak léta piju něco na míle vzdáleného turkům a rozpustňákům. Ale nějak mě to neuklidnilo a rád bych se s blížící se padesátkou přiblížil i k espressu 8-)

Navíc po pročtení části fora mě p.Konečný a další diskutující ladiči kávy nakazili směřováním k celokovovým strojkům - a i Graef vypadá, že tam krom tlačítek není plast. Našel jsem kromě videí na YouTube i info z českého zastoupení o možnosti předváděčky strojku:

Kód: Vybrat vše

http://graef.co.cz/prezentace-vyrobku
Jenže jak jsem se víc a víc začetl do fora, tak se mi nechce jít do kávovaru s thermoblokem, ale s bojlerem. Ale zas nechci riskovat rozvod, protože strojků už nám za ty leta prošlo domovem celkem dost, a zatím nevím, jak manželce vysvětlím, že to fungl nové blyštivé letos v únoru koupené DeLonghi 820b je vlastně naprd. No, to je můj problém, nicméně od Graefu jsem se přesunul a v hlavě mi klíčí už jen dvě jména - Gaggia Classic nebo Rancilio Silvia V3. I když stejně je k oběma nutné koupit navíc klasické nepřetlakové misky, ale to je to nejmenší...

Každopádně pokud půjdete na tu předváděčku Graefu, prosím napište sem postřehy :)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od mill »

Použití termobloků tento kávovar degraduje na úroveň levných kávovarů, i kdyby jich tam soudruzi v Číně nastrkali padesát. To, že je u něj napsáno "německá kvalita" neznamená, že je kvalitní, speciálně Němci v okamžiku, kdy nalepí na věc jednu nálepku nebo přidají jeden čudlík mohou uvádět "made in Germany", bohužel to mají tak v zákonech nastavené. Díval jsem se na detailní produktové fotky Graef, nikde tam není vidět dovnitř, mají nafocené jen zbytečnosti, které naoko vysvětlují přemrštěnou cenu tohoto kávovaru. Navíc páka se mi jeví podle fotek jako průměr 52mm a ne 58( i když je to velmi diskutabilní), což bude další problém ve shánění misek.
Ano, kdyby stál 5 tisíc, budiž, ale vyhodit 15-16 000 za termoblok je šílenství. Stejně tak si mohu na čínskou limuzímu nalepit vyplotrované logo Bentley a myslet si, že mám něco extra.
Uživatelský avatar
mykp
Příspěvky: 9
Registrován: pát 24. srp 2012 10:26:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od mykp »

OK, ok. Graef už ne. Děkuji.

Koupil Lelit PL41PLUST - stejná cena, ale Italie + PID. :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef ES 90

Příspěvek od pedro13 »

Dobře jste udělal.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“