DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
carymaryfuk
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05. lis 2012 17:39:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od carymaryfuk »

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto přístrojem? Uvažujeme o jeho koupi, ale nenašli jsme žádné recenze. Byl by to náš první kávovar a vlastně ani nevíme na co se zaměřit. Já jsem uvažovala i o DéLonghi EN 720, který je na kapsle, ale manžel mě přesvědčuje, že ESAM 5600 je mnohem lepší a hlavně není na kapsle.
Děkuji za jakékoli rady.
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od skuba88 »

Sice se v automatech nijak zvlášť nevyznám, ale v této cenové relaci bych šel spíš do Saeca nebo Jury, protože tito výrobci s a automaty mají poměrně velkou zkušenost ;)
Uživatelský avatar
carymaryfuk
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05. lis 2012 17:39:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od carymaryfuk »

Máte s nimi nějaké zkušenosti? My uvažujeme o Delonghi, protože ho má kamarád, model ECAM 4500 a je spokojený.
A myslíte si, že je lepší, když si automat kávu umele sám nebo kapsle. Někdo upřednostňuje kapsle, že prý jsou kávovary na kapsle méně náročné na údržbu, ale zase se říká, že káva z kapslových automatů a z těch, které si kávu namelou se nedá srovnat.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od PavelN »

předevčírem jsem ji měl na stole, a nebojte se delonghi má s automaty zkušenosti, ať vezmete celou řadu delonghi najdete tam stejnou spařovačku, mlýnek, pohon, čerpadlo, tělesa 3 typy,, pak pokud je typ na autocappucino tak se tam přídává další podkova + elektroventily na ovládání páry . Chce to pravidelně dělat údržbu a jednou za tři roky přetěsnit těleso(o kroužky na hadičkách) Jinak dobrá mašinka.
Uživatelský avatar
carymaryfuk
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05. lis 2012 17:39:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od carymaryfuk »

A máte s ním nějaké zkušenosti? Jak je hlučný, údržba, kvalita kávy, rychlost nahřátí.... Bohužel tady v prodejnách tento model nikde nemají, takže jsme ho neviděli. Děkuji za reakci.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od PavelN »

Děláme jim servis, hlučnost dána typem pohonu, přiměřená, neruší, rychlost nahřátí, thermoblock obsahuje dvě 600w tělesa paralelně zapojená nahřátá zhruba do 45 sec, většinou odchází po nějaké době jedno znich takže doba nahřátí se prodlouží, ale při průtoku už není schpno udržet tepolotu na výstupu, cena tělesa cca 1700,- - 2200,- (3 typy) bez dph, Kvalita kávy, záleží co tam strčíte, ale furt musíte brát v úvahu že je to automat, takže mletí musí být hrubší, káva bude oproti páce vodovatější. Extrakci 25/30 na automatu nedosáhnete. Pokud tam dáte dobré zrno tak káva neurazí.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od ondrada »

Má na to ještě někdo sílu, nebo to necháme tak, že kdo nečte to, co je tu napsáno na téma Jura/Saeco/DeLonghi (a že o automatech tu pomalu snad ani nic jinýho neni), nechť si koupí DeLonghi za 20 tisíc který má přece taky hromadu zkušeností a netřeba se ho bát? Navíc se dá jednim vrzem koupit i DeLonghi elektrickej radiátor, DeLonghi vysavač a DeLonghi klimatizace, ať je to doma komplet. To od takový Jury nebo Saeca, který se zabývají jen kávovary a žijou jen z nich, člověk domu nesežene, takovou rozmanitou řadu výrobků ;-) (Pro případný rejpaly - ano, vim že Saeco posledních několik měsíců patři Philipsu, ale to nic nemění na tom že se pořád specializuje na kávovary a nevyrábí žehlicí prkna ani čističky vzduchu...)

Nakonec - jak psal PavelN - vnitřek má stejnej jako nejlevnější automaty DeLonghi, protože vnitřek je stejnej napříč celou řadou, ale to je asi výhoda, že kávovar za 20 000 má stejnej vnitřek jako ten nejplastovější plasťák za 10 000...?
Uživatelský avatar
carymaryfuk
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05. lis 2012 17:39:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od carymaryfuk »

Takže za tuto cenu radíte DeLonghi nekupovat? Já se zaměřila na tuto značku, protože ji mají známí a jsou spokojeni. Jinak s automaty nemám vůbec žádnou zkušenost. Můžete mi, prosím, napsat přímo nějaký model, který si myslíte, že bude lepší ať mám konkrétně s čím srovnávat. Děkuji
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od ondrada »

Za tuto cenu jsou určitě lepší kávovary. Přímo nějaký model - to je těžký, v dané cenové hladině je každej trochu jinej a přitom všechny jsou v podstatě stejný :) Je potřeba říct kolik káv denně má udělat, jestli má mít displej a hromadu elektroniky nebo radši ne (o důvodech se tu živě diskutuje, ale u automatu je to asi skoro jedno, nějaká ta deska navíc), jak moc má být uživatelsky nastavitelný a stopadesát dalších věcí. Nejlepší bude projít si příslušné sekce na fóru o automatech Saeco a Jura a třeba i dalších, a taky je dobrý si přečíst něco na téma automat vs. pákovka, resp. o automatech obecně v příslušných tématech. Těch automatů (a kávovarů obecně) je tolik právě proto, že se nedá říct "Tenhle je nejlepší, ten si kup", i když by každej takovou univerzální radu samozřejmě chtěl, taky by se mi to líbilo :)


[edit] kdyby to nebylo vidět, tak slova "Saeco", "Jura" a "přečíst něco na téma automat vs. pákovka" jsou odkazy ;-)[/edit]
Uživatelský avatar
carymaryfuk
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05. lis 2012 17:39:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od carymaryfuk »

Díky moc, pohledám. Nastavení a ty "složitější věci" bude dělat manžel, já jsem mu dala podmínku, že potřebuji jen zmáčknout tlačítko a hotovo. Manžel by si zase přál ať se dá nastavit síla kávy, hrubost mletí...atd. Přiznám se, že já tomu vůbec, ale vůbec nerozumím a on nemá čas něco vybrat a mám vybrat já. Takže tápu a hledám a čím víc hledám, tím víc tápu :-)
Každopádně díky!
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od skuba88 »

Já jsem spokojený s tím co mám, tzn. Saeco Odea Giro orange, ale nemám srovnání s ničím jiným. Dá se na něm nastavit množství vody i kávy a to mi bohatě stačí, parní tryskou se dá vyšlehat krásná pěna na capuccino a stojí půlku toho co vámi tázané delonghi. Mně osobně tyto funkce bohatě stačí, ale každý máme jiné nároky ;) Co se týče spolehlivosti, tak zatím vše v pořádku.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od Galina »

Mladí mají ode mne Jura Ena 7 a jsou spokojení. Jsou ovšem nenároční kafaři a hlavně chtějí jen zmáčknout knoflík jako Vy. Starat se ale o mašinku trochu musí - měnit filtr, čistit hadičku od pěnění mléka, nemusí odvápňovat. Pokud Vám tak nezáleží na finančním vyšším provozu - kupování kapslí - raději bych pila kávu z Nespressa - chutná lépe než z automatu na mletou kávu. To je můj osobní názor.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od PavelN »

skuba88 píše:Já jsem spokojený s tím co mám, tzn. Saeco Odea Giro orange, ale nemám srovnání s ničím jiným. Dá se na něm nastavit množství vody i kávy a to mi bohatě stačí, parní tryskou se dá vyšlehat krásná pěna na capuccino a stojí půlku toho co vámi tázané delonghi. Mně osobně tyto funkce bohatě stačí, ale každý máme jiné nároky ;) Co se týče spolehlivosti, tak zatím vše v pořádku.
Víte ono podstatnou část této ceny dělá dotykový display a sofistikované autocappucino, be něho a s tlač. ovládáním se dá sehnat delonghi také za 1/2
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5600 Perfecta

Příspěvek od skuba88 »

Však já netvrdím, že je to funkcemi stejný stroj, jen, že mě svými funkcemi bohatě vyhovuje ;)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“