Catler 8010 ANO nebo NE

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Dobrý den všem. Protože přemýšlím o tomhle přístroji, díval jsem se na stránky výrobce i dovozce. Zajímavé, zde je shodně psáno, že má termoblock. Avšak na coffeegeek.com píšou, že to má semi/automatic dual boiler... Že by dávali do stejného housingu různou techniku?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

Myslím, že tento viewtopic.php?p=24584#p24584 příspěvek je dost výmluvný.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: ES8010

Příspěvek od czhawk »

A co takhle přestat řešit co je uvnitř a věnovat raději finanční obnos v ceně CATLERA charitě. Tím by se snad dalo omluvit to, že si nejsem ochoten přečíst zde uvedené praktické poznatky.
;)
Naposledy upravil(a) czhawk dne čtv 02. kvě 2013 17:44:47, celkem upraveno 1 x.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: ES8010

Příspěvek od Rodom »

Znáte to, kdo chce kam... :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

Já tomu fakt nerozumím. Co je potřeba napsat nebo udělat aby někteří pochopili a využili zkušeností jiných ve svůj prospěch. Někdy mě to tady přijde jak v blbškole.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

homi píše:Přemýšlel jsem o tomto kávovaru, co si myslíte o jejich catler es8010? Přijde mě jako přímá konkurence gaggii classic.

s odstupem času - tak to ani omylem

dám sem odkaz na můj příspěvek ve vedlejším vláknu: viewtopic.php?p=27119#p27119
domnívám se, že odstrašujících příspěvků je zde u tohoto kávovaru (jedno který typ) víc než by bylo zdrávo. Jen ten co neví co s penězi, si ho koupí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: ES8010

Příspěvek od ajfel »

Zdravím. Někteří si tady "honí triko", ale odpověď na můj dotaz veškerá žádná. Z fóra je zřejmé, že nikdo ten kávovar netestoval, ale někde ho zahlédl. Samovi se sice rozpadl, ale těžko soudit z jedné zkušenosti: "...extrahuju a zase neteče (manometr hlásí velký tlak)..." 8010 žádný manometr nemá! Admine, trošku tolerance k preferencím druhých by neškodilo... Blbškola? Vaše Gaggia má na coffeegeek.com rating 8,0, Catler 7,9. Časem dám k dobru zkušenosti z provozu, třeba to někomu pomůže. Pro osvěžení: původní dotaz se týkal možnosti, že by Catler (Breville) dával to téhož přístroje (možná na jiné trhy) jednou boiler, podruhé termoblock?
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od maco »

Je pravda že 8010 je odlehčená verze Catleru 8012 která má mlýnek a zminovaný manometr. Tuto verzi jsem vlastnil. Rozhodně, pokud bych mohl vrátit čas Catler bych nekoupil. Za ty peníze mám Silviii i s neintegrovaným mlýnkem a plastová je v této kombinaci snad jen nádobka na vodu. U 8012 se toto rozhodně říct nedá. Předpokládám že 8010 je zpracovaná úplně stejně. Jestli má 8010 bojler nevím. Pokud ho ale nedávají do svého top výrobku 8012..........
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES8010

Příspěvek od primacafe »

ajfel píše:Zdravím. Někteří si tady "honí triko", ale odpověď na můj dotaz veškerá žádná. ............
kdo chce kam, pomozme mu tam.
Pokud to co se tady o něm napsalo nestačilo, tak si ho kupte a hlavně nezapomeňte něco napsat. Hlavně pak po roce používání a přál bych vám abyste se v to roce používání dostal do blízkosti Rancilio Silvia. A našel třeba nějaký rozdíl. Ono bude dost lidí co ho mají, ale málo kdo je ochoten si přiznat, že špatně koupil (že za ty peníze mohl mít opravdu lepší kávoar) a hlavně nasypat si popel na hlavu.
Ale budiž, přeju vám ho, i bez honění trika.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: ES8010

Příspěvek od Rodom »

Víte, pane Konečný, ono je to s námi někdy těžké. Vy nám nejenom pražíte a dodáváte své skvělé Primacafé kávy, ale jak jsem se díval, před nějakými pěti lety jste si založil toto forum, aby se na něm lidi dozvěděli co nejvíc o dobré kávě a o všem kolem ní.
Cílem zjevně bylo, aby si kávoví nadšenci radili, sdělovali si své zkušenosti, diskutovali. Já s chutí čtu i pro mě šíleně vědecké diskuse některých přispěvatelů (vilose a spol.). I když jim vůbec nerozumím, mám radost z jejich nadšení pro jejich vědecké přístupy. Forum je pro mě studnicí informací, vy si tu však ani pořádně neděláte vlastní reklamu, přestože by to bylo normální a pochopitelné a udělalo by to, 99,9999999999% majitelů pražírny a tak vyspělého fora.... :ok:

Většina spotřebitelů , než se dostane sem, ale sleduje taková ta standardní místa - časopis Dtest, Heuréku, Zboží.cz...a než najdou Vaše forum, už jsou tím ovlivněni. Klasickou spotřební často krátkoživotnou elektronikou. A tady pak více či méně dostanou pecku a zjistí, že ten či onen vychvalovaný stroj plný barevných LED diod není žádná sláva, natož aby vyrobil pravé espresso.

A někdo holt na zde uvedené zkušenosti a dobře míněné rady zareaguje pozitivně, třeba i změní svůj dosavadní názor. No a naopak někdo získá pocit, že si tu někteří vytahují tričko a dělají chytré. Tak potom nezbývá než takovým upřímně popřát uspokojení z vlastní cesty a volby a požádat je, ať se pak s ostatními dělí o své zkušenosti, ať dobré či nedobré.
I když z vlastní zkušenosti vím jak je těžké přiznat si, že jsem utratil velké peníze zbytečně nebo přímo špatně...mě to stálo přes 20.000 Kč... :pic:

Tím pomůžou sobě a jiným vylepšovat informace v tomto foru. ;)
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: ES8010

Příspěvek od vilose »

Náhodou som pred chvíľou zvažoval, či prispieť do tejto témy v tom zmysle, že jediný dobrý Catler je Breville BES900XL = Gastroback 42636.
Cena je opäť predražená neúmerne jeho hodnote.

Čoraz častejšie, aj v tomto prípade, však víťazí rozhodnutie radšej sa nemiešať do témy.

Pod heslom: "Čo Ťa nepáli, nehas".
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES8010

Příspěvek od David »

ajfel píše: Admine, trošku tolerance k preferencím druhých by neškodilo...
Tak toleranci k blbým preferencím tu nečekej. To běž na mimibazar, nebo tak nějak.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ES8010

Příspěvek od papun »

Já těm lidem trošku rozumím.... Z počátku když jsem měl doma Rowentu a přemýšlel jsme nad něčím novým, tak jsem také uvažoval nad Catlerem. Přece je to vítěz Dtestu a všude o něm píšou v dobrém - Tím myslím ty koupené články.

Takže kdo se nepohybuje v odborných kruzích nebo aspoň nemá základní info z tohoto fóra, tak tomu všemu pak uvěří.
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: ES8010

Příspěvek od ajfel »

Tohle téma se jmenuje Kávovary (hodnocení). Předpokládal bych, že sem nepatří osobní výpady, viďte, Davide. A že sem budou psát především ti, co kávovar vlastní nebo vlastnili. Pro a proti z provozu. Zkusím reagovat na hlavní výtky zde zmíněné:
1. Cena. Je zhruba poloviční proti Rancilio Sylvia, zdejší ikoně. V akcích, v setech nebo u prodejců lze docílit cenu podstatně nižší. Je pravda, že katalogová cena je vyšší, asi na špici low segmentu.
2. Přetlaková sítka a nestandardní průměr páky. Uznávám technické argumenty puristů, ale pokud s tím vyrobíte lepší espresso než ve 100 % restaurací a většině kaváren (předpokládám, že stroje za sto tisíc mají sítka jednoduchá), není co řešit. Nepozoroval jsem, že by se sítka ucpávala, žádný problém s čištěním. U modelu 8012 tato výtka odpadá.
3. Silikonové (?) těsnění ve sprše. Po skoro třech letech používání 8011ctky mohu potvrdit, že na funkci (rostlináře) to nemá vliv. Záruka je 3 roky, těsnění si může případně vyměnit každý sám včetně sítka sprchy.
4. Plastové díly místo kovových. Samo o sobě neznamená nic, když to jako celek pracuje léta. Espresso AEG za tři tisíce mi fungovalo přes 15 let...
5. Výroba v Číně (konstrukce Austrálie). Předsudek jako hrom, není-liž pravda. Račte se podívat, kolik věcí doma máte se značkou Made in P.R.C. A zbytek jihovýchodní Asie. Ono se totiž v Evropě nevyrábí již skoro nic a stále se to zhoršuje z příčin, které jsou mimo téma. Btw. bylo by zajímavé zjistit, kolik dílů italských kávovarů se vyrábí v západním světě...
Tož tak.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: ES8010

Příspěvek od Rodom »

Zdravím diškutéry :)
Já myslím, že je to jasné. Prostě ten stroj má u vás víc plusů než u jiných zdejších kávomilců. Každý máme nějaký vývoj, utrácíme své vlastní peníze, tak OK, stroj kupte, hrajte si výrobou jako si hrajeme i my ostatní a pište své zkušenosti.

Kávě zdar :ucta:
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od Fox_25 »

1,2- Co taková Gaggia Classic? Nebo koupit kávovar použitý? Když vyberu správně tak budu mít normální páku, misky a relativně i záruku toho že to dlouho vydrží. Catler má jednoduše taková střeva že je jim těžko věřit.
4- Ano, samo o sobě to neříká nic, ale u kovu je menší šance že to začne někde vrzat a také bude snadnější opravitelnost takového přístroje. Ten AEG vydržel právě tak dlouho protože byl vyroben v době kdy se ještě konstrukce neholili až pod kost.
5- To není jen předsudek, levnější čína je prostě šmejd. A také jakou ve vás budí důvěru výrobek na který není dostupný seznam dílů? V dobách kdy jsem vybíral kávovar tak jsem se také vždy koukl na vnitřní konstrukci, no, jak je udělaný catler se nekouknu ani dnes.

David to napsal správně, jen trochu nabručeněji čemuž se nedivím.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES8010

Příspěvek od David »

Ježiš, diskuse "tenhle levný kávovar bude určitě supr protože je drahý" postopáté? Kus vepředu jsou fotky vnitřností, nevím co dalšího k tomu dodávat. Když do toho dáte dobrý kafe, tak z toho asi dobrý kafe poteče, otázka je, jak dlouho to bude vyrábět něco, co se blíží tady preferovanému standardu espresso italiano.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: ES8010

Příspěvek od ajfel »

Nejde mi editovat poslední příspěvek a ještě tedy reakce na jeden zdejší argument:
6. Nevěřím žádnému testu, který jsem si sám nezfalšoval (volně podle Churchilla). Jsem spíš skeptik, ale nikdy bych nepodsouval Dr. Rozové (D-test) nebo Stiftung Warentestu podvody s výsledky. M.j. proto, že si testované výrobky sami nakupují, nedostávají je gratis od výrobce či obchodníka. A ty horší při testech často zničí na vlastní náklady... Heuréka je spíš o prodejních výsledcích, i když nejen o nich. A uživatelské recenze na coffeegeek.com vypovídají takto: Breville 800EXSL rating 7,9, Breville Barista Express BES860XL rating 8,7. Porovnejte s výsledky značek Gaggia a Rancilio. Máte k tomu nějaké vysvětlení?
Nečekám, že mi tu budete poklepávat na rameno, ale snad bychom mohli diskuzi udržovat ve vší slušnosti...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES8010

Příspěvek od David »

Jakkoliv nevěřím, že by D-Test podváděl, jejich testy kávovarů jsou naprosto tristní. Porovnávají neporovnatelné kategorie, Gaggii a podobné tradiční výrobce jsem tam neviděl, chybí test základních parametrů, jako je teplota vody, teplota kávy atd., atd. Prostě je to taková hehe recenze. Konzumentské "recenze" na coffegeek - sorry, ty nemají výpovědní hodnotu žádnou. Když budu výrobce kávovaru, tak první co udělám bude, že zadám, aby tam pár lidí naflákalo několik pozitivních hodnocení (a konkurenci pár negativních).
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: ES8010

Příspěvek od czhawk »

Původně jsem již chtěl "ajfela" nechat bez komentáře. Jednak jsem se již ke Catlerům dostatečně vyjádřil, a pak "kdo nechce neposlouchá" takže mi to přišlo jako škoda času. Nakonec to je "fajn" pokec tak se ještě jednou přidám.
Ajfele, Ajfele (sorry, že jsem familiérní), proč jsi rovnou nenapsal, že jsi rozhodnut, případně, že jej již máš doma a chceš jen pochválit.
Tak tedy když tak moc hezky prosíš a bojuješ "...DOBRÁ VOLBA..."!!!???
Smůla je, že tohle není to správné pochvalné fórum. Alespoň jsi některá z nás pobavil.
:grin:
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“