Catler 8010 ANO nebo NE

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

Kika to fakt napsala dobře.

ajfel, připomínáte mi člověka jenž neustále nelogicky argumentoval i když se možnosti argumentace už vyčerpali. A pokud jste si nevšiml tak se zde udržuje určitá úroveň diskuze a neviděl jsem nikoho že by někomu nadával. Konzumenti jsme všichni, jen každý na jiné úrovni. Jen by mě zajímalo čím se liší zasvěcenec od profíka a také kdo zde vlastně je dle vás, když profíků je minimum a "konzumenti" jsou hnáni posranou holí.

Když si vzpomenu jak jsem zde začínal tak si jen vzpomenu na to jak všichni byli neuvěřitelně trpěliví a ochotní poradit a pomoci. To vše jen za cenu toho že jsem se v rámci tehdejších možností snažil poslouchat a učit se. A to jsem hodně tvrdohlavý člověk který si tehdy myslel že nebude potřebovat mlýnek a bude mu stačit mletá lavazza.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

A pročpak to tak hrotíte? Buď a nebo?
Já se přeci vůbec nevysmívám nadšencům? Je ale pro vás příprava kávy cílem, nebo prostředkem k dobrému nápoji? Nebo připustíte, že důležitý je výsledek a cestu můžeme mít každý různou (včetně toho železa)?
To co tady ale hodně postrádám, je střízlivý pohled profesionála, který nedělá z řemesla náboženství.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

No, imo jste si koupil verk a teď ho jen nadšeně obhajujete, abyste pro sebe neztratil tvář. Nejste ani první, ani poslední na tomhle fóru, nakonec já jsem prošel obdobným vývojem. Takže je to na vás. Buď pochopíte, že máte skořápku na zadku a zamyslíte se nad tím, co vám ostatní říkají, nebo halt ne, no.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

Já to nehrotím, jen bych byl rád aby se udržela jistá úroveň diskuze. Příprava kávy je pro mě jen cesta k dobrému nápoji s minimálními náklady. Ano, baví mě to, ale za cenu co nejméně investic se železem které je alespoň trochu na nějaké úrovni a je schopno připravit stejnou kávu několikrát po sobě. Co se týká financí tak má výbava mě prakticky stála 1500.

Náboženství z toho nikdo nedělá, ale nelogičnost tu většina nesnáší. Když vám tu někdo řekne že catler je nahovno protože je drahý a za stejné peníze existují lepší mašiny a z jeho postů vyplývá že má dost zkušeností tak netřeba v tom rýpat nebo hledat něco víc. Pak jsou dvě možnosti, buď si to nekoupíte a budete se řídit radou ostatních, nebo si to koupíte a budete přesvědčovat zdejší osazenstvo že to nahovno není protože to funguje.

Navíc odpověď jste dostal už v prvních pěti příspěvcích a vaše reakce byla že si lidi tady honí triko a i potom vás stále nikdo neposlal někam. Tak co tedy vlastně chcete?

Napadá mě srovnání s legem, existují jeho levnější napodobeniny které jsou méně kvalitní, nicméně dítě se s nimi vyhraje tak či tak. Když si těch napodobenin nakoupíte víc a přijdete se pochválit se svou stavbou na lego fórum tak vás jemně upozorní že to tam nemá co dělat. Když se v tom začnete patlat tak vás pošlou někam a když se v tom budete patlat dál tak dostanete ban.
ajfel píše: Někteří si tady "honí triko", ale odpověď na můj dotaz veškerá žádná.
Předpokládal bych, že sem nepatří osobní výpady, viďte, Davide.
S předsudky a bláboly se ovšem diskutuje obtížně.
Dovolil jsem si vytrhnout pár vět z diskuze. Vím že admin. těchto stránek je velmi trpělivý člověk, ale ode mě by jste měl za toto už ban. Ano, David to napsal naštvaně čemuž se nedivím, ale rozhodně to nebyl osobní výpad. A ano, s předsudky a bláboly se jistě špatně diskutuje.

Když už to tak hrotím, zkuste mi odpovědět jak rozeznáme toho profíka, zasvěcence a konzumenta. To jsou vaše slova, ne moje a zajímala by mě odpověď protože já se co se týká kávy považuji za konzumenta který si to kafe začal i pražit.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Víte, tohle je typickej malej česko-slovenskej rybník.
Když poukáži na to, že na zahraničním fóru má Catler lepší nebo stejný rating než Gaggia či Rancilio, tak jediná odpověď, která přijde je, že to fórum je zmanipulované...
Já nikomu nic nedoporučuji ani neradím, co si má koupit. Pouze jsem se snažil vyrovnat s argumenty, které zde padly.
Malé úvodní hodnocení bezprostředně po koupi jsem dal na Heuréku, zde by to nikoho nezajímalo. Až bude víc zkušeností včetně mlýnku, ozvu se se zprávou.
To té doby snad zdejší hlavy vychladnou.
Přeji příjemný víkend.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ondrada »

ajfel píše:...Malé úvodní hodnocení bezprostředně po koupi jsem dal na Heuréku...
Jo, to dělá hromada lidí. Osobně ten systém nechápu - napsat hodnocení bezprostředně po koupi ve stylu "Nemám výhrady" a pak teprve s daným produktem pracovat. Takový hodnocení se má psát po pár měsících a průběžně doplňovat. Jenže na to už se tam každej vykvákne, takže pak to už nemá úrověň a vypovídající hodnotu vůbec žádnou. A lidi podle toho nadšeně nakupujou...

Jinak co se týká Catlera, je tu toho napsaný dost, tak nevím proč to znova vytahovat... Je to typická leštěnka, která má za cíl při minimálních nákladech způsobit WOW efekt. Co neni vidět (vnitřnosti), je v lepšim případě nutnost či standard, v horším případě šmejd. A to všechno bratru za cenu podobnou kávovaru, kterej vypadá uvnitř stejně, jako Catler zvenku.

Však Petra Veselá Catler taky doporučuje, tak přece musí bejt dobrej, né? Nakonec informací je tu dost, tak se každej může podívat (nejen zvenku) co si za svý peníze koupí. A nikdo neříká že Catler nefunguje, on funguje, stejně jako fungujou kávovary za 2000 z Datartu. Otázka je jen jak dlouho, s jakým komfortem a s jakým výsledkem (přičemž výsledek býva slušnej při nějaký snaze i u toho krámu za 2000). Ale pořád je to opakování stokrát dokázanýho.

A co se týká CoffeeGeeku - je to lepší než Heuréka. Ale to že tam nějakej stroj má lepší hodnocení než támhleten - lepší v čem? Co to znamená "Má lepší hodnocení", co ti lidi hodnotili, a jaký mají zkušenosti s čím? A neříkejte že hodnotí "Celkovou spokojenost", to je totiž dost relativní pojem, to se dá hodnotit tak na tý Heuréce pro lidi který si chtějí udělat svý "dvoudecový preso z Lavacy, mámo", ale né na fóru který se zabývá kvalitní kávou.

My bysme totiž, vzhledem k povědomí o kávě v tom cituji "Českym rybníku", byli na Heuréce za snoby a dementy, bo Franta má SilverCrest z Lidla a vyteče mu z toho plnej hrnek. Většina lidí prostě nesnese pocit, že něco nevědí, a že "to jejich" není to nejlepši nebo snad jediný na světě - znám takový který si natočej to "preso do třídecáku" a když za nima přídu s tím, jestli to nechtěj zkusit jinak tak se mi vysmějou (když viděj, zase cituji, "ten muj plivanec v hrnku"), prostě nemaj zájem dělat to jinak a maj pocit že líp, než to dělaj, to už ani nejde. Proto sme tady, žejo. Naštěstí otevřenejch hlav je dost, tak to třeba časem bude aspoň půl na půl, když ta druhá půlka potká někoho kdo o tom něco ví :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

ajfel píše:To co tady ale hodně postrádám, je střízlivý pohled profesionála, který nedělá z řemesla náboženství.
Nevím, jakého profesionála si představujete, ale strašně rád bych se dozvěděl, jak ten jeho střízlivý pohled mezi ostatními poznáte, resp. jak poznáte, že mezi všemi těmi názory nebyl žádný, který by měl být pro vás relevantní. Jak dělíte to zrno od plev? Řekněte...
Každý svého kafe strůjcem
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

Ten už neodpoví, ani mě neodpověděl a nejspíše došli argumenty, ale ty vlastně došli už na první straně. Znám podobného člověka osobně, všechno ví, všechno zná a když přijde ke mě na radu tak jediná správná odpověď je ta jeho, jednoduše místo diskuze chce jen potvrdit správnost svých názorů. Když dojde ke konfrontaci tak to okamžitě otočí mimo téma a když nedojde ke shodě ani tam tak to otočí zase na něco jiného. Nedávno mi vyčítal že ten můj mlýnek s kávovarem musel stát hrozně moc peněz a vůbec jej nezajímalo jak jsem k tomu přišel a kolik to ve skutečnosti stálo.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od vilose »

Niet sa čomu diviť, prečo sa ani ľudia nemôžu v tejto oblasti správne orientovať.
Z archívu CZ TV je známy test kávovarov. Mimochodom, zúčastnil sa ho tiež Michal Křižka, našťastie nie ako hodnotiteľ, ale jeho meno mohlo byť zneužité, aspoň sa s jeho pomocou podarilo zo strojov dostať maximum.

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/209452801081130/
.
Ako hodnotiace ukazovateľe boli vybraté napríklad hlučnosť, spotreba, čas prípravy, teploty kávy (či 15.káva má teplotu prvej - dôvod na reklamáciu?!).
Aj keby bolo iné zastúpenie výrobkov, silne pochybujem, že by "odborná porota" bola schopná rozoznať dobrú kávu.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

Lišáku, ono tohle fórum je opravdu spíš asi pro lidi, kteří máme kafe taky aspoň trochu jako hobby. Kdo jiný by tu taky o kafi pořád dokola kecal. A když se chce dozvědět něco někdo, koho to zase tak nebere, může mu připadat, že to přeháníme. Já jsem si první espresso kávovar taky koupil z bazaru za osm stovek, protože se mi to na kávovar zdálo ažaž. Byl to Moulinex a dělal pěnu jak sviňa... Jo, když se teda z páky vyndal takový jakýsi bazmek, pěna se nekonala :) No ale já ho nevyndával a žil jsem asi deset let v přesvědčení, jaké mám skvělé kafe.
Na druhou stranu jsem ho nikdy nijak neudržoval a jel furt, vodní šutr jsem neřešil, nijak jsem ho nečistil... a je tu sakra tvrdá voda. Škoda, že jsem ho vyhodil. Zajímalo by mě, co bych z něj dostal s dobrým kafem a trochou těch skills...
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

Tak jsem se vrátil dnes (v neděli večer domů) a teda čučím, kam až se to dostalo.
Můj odhad byl opět 100% když jsem už v druhém příspěvku ajfela vycítil kam to směřuje a prozřetelně tuto část oddělil z hodnocení kávovaru Catler.
Protože tato diskuze nemá z hodnocením kávovaru vůbec společného nic.
Všechno toto by tady nemuselo být, kdyby ajfel víc četl a míň diskutoval. O této značce je toho zde napsaného dost. Co je u tohoto kávovaru špatně a co ho řadí do kategorie levných kávovaru i když tomu cena neodpovídá.
Chtělo to prostě jen víc číst a použít po získání potřebných informací mozek.
Celá debata mě přijde spíš, že se někdo potřebuje realizovat a vůbec nic ho nezajímá (že vůbec o žádný kávovar v podstatě nejde).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Rodom »

Už dávno předtím, než se tu rozpoutala debata dokola na téma "koupil jsem blbě, ale jinde píšou, že jsem koupil dobře, tak od vás chci, abyste mi tu taky napsali, že jsem koupil dobře", jsem věděl, že Catler prostě NE. Informací je tu dost.

Ono je to těžké pro člověka, který toto forum nezná, dostat se k jiným než běžným spotřebitelským informacím typu Heuréka a Dtest. Tohle forum by si zasloužilo nějakou propagaci, aby víc lidí vědělo o co jde. Pak by ubylo bojovníků za lepší zítřky, kteří bojují za předražené Catlery nebo dolují espresso z hyperuper SilverCrestů... :pic:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

A kam to mám vyvěsít? Na každou křižovatku na billboard?
Si myslím, že kdo chce, tak najde. A nedá to ani tolik práce.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

elwoodblues píše:Lišáku, ono tohle fórum je opravdu spíš asi pro lidi, kteří máme kafe taky aspoň trochu jako hobby. Kdo jiný by tu taky o kafi pořád dokola kecal.
Však to je jasné, jen mě naštvalo to navážení do ostatních protože zdejší osazenstvo budou podle mě velice příjemní a inteligentní lidé. :ucta:

primacafe
Možná by nebylo špatné pro tyto případy zavést žlutou skupinu uživatelů a zvážit u tohoto chování zákaz přispívat na fórum třeba 24 hodin.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

Ale tento stav zde nenastal poprvé. A jsou to stále ti stejní. Se divím, že pořád reagujete, když už jen z dotazu zakladatele tohoto vlákna bylo zcela zřejmé, že si ve foru v podstatě nic nepřečetl.
Takže díky vám kteří reagují se zde aspoň něco děje.
Bude lepší si z toho vzít ponaučení, zapsat si to za ušiska a nereagovat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Ještě tedy jedna odpověď adminovi: když si to tu v klidu projdete, zjistíte, že na moje otázky nepřišla odpověď buď žádná nebo zcela iracionální. Víte, laičtí nadšenci jsou fajn. Ale někteří mají jednu otravnou vlastnost: strašně rádi poučují ostatní. Takže se diskuze trošku rozkošatila. Možná bude potíž v tom, že já jsem nežádal o radu. Jen jsem se ptal...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

Odpověď jste dostal, ale očividně jste ji přesel jako vzduch, protože vůbec nevíte, která bije.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

ajfel píše:Ještě tedy jedna odpověď adminovi: když si to tu v klidu projdete, zjistíte, že na moje otázky nepřišla odpověď buď žádná nebo zcela iracionální. Víte, laičtí nadšenci jsou fajn. Ale někteří mají jednu otravnou vlastnost: strašně rádi poučují ostatní. Takže se diskuze trošku rozkošatila. Možná bude potíž v tom, že já jsem nežádal o radu. Jen jsem se ptal...
já vím, že jste se ptal. Proto jsem vám hned v následujícím příspěvku (moje reakce) dal odkaz na část fora, kde se o těchto kávovarech píše a po přečtení jsem předpokládal, že si uděláte sám potřebný úsudek a podle něj se rozhodnete. Bohužel, neudělal.
Rozhodl jste se jak jste se rozhodl.
Pokud vám vyhovuje,tak si ho užívejte. Ale nemůžete čekat od lidí kteří něco podobného měli, svým vývojem si prošli, že vám ho budou chválit.
Protože ten kávovar jsou opravdu špatně investované peníze, prostě se s tím smiřte a psychicky se s tím vyrovnejte.
Ale to jste si mohl přečíst v tom vlákně na který jsem vám dal odkaz hned na začátku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od DeTT »

Uz jsem tak zblbnuty z toho Facebooku, ze bych obcas hrozne chtel kliknout na "To se mi libi" u nekterho prispevku, jako napriklad u toho posledniho :) Vazne si to zaslouzi...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ondrada »

Tak pravdou je, že původní dotaz zněl "Je možný, aby v některým Catleru 8010 byl z výroby thermoblock, a v jiným boiler?"
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“