Catler 8010 ANO nebo NE

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Ondrada: Děkuju za věcnost.
Admine, otázku tématu "Catler 8010 ANO či NE" jsem nepoložil já, ale Vy, když jste přesouval příspěvky.
K mému překvapení, na moje konkrétní dotazy jste mě zasypali reakcemi typu: jak jsem si mohl dovolit nedat na vaše rady a koupit právě tohle. Měl jsem si říci "co je vám do toho" a mlčet. Místo toho jsem se snažil trpělivě reagovat...
K přístroji samému zatím nemám co dalšího říci, pracuje, jak má. Když se něco pokazí, tak se to dozvíte. Nečekejte ale, že si budu "sypat popel na hlavu", nikomu jsem nic neprovedl.
Tolik k našemu nedorozumění, snad to nebude "never ending story"?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

Samozřejmě máte pravdu. Ikdyž já jsem v původním prvním dotazu asi formulaci té otázky přehlídl a vnímal jsem jako důležitější jinou část.
ajfel píše:........K přístroji samému zatím nemám co dalšího říci, pracuje, jak má. Když se něco pokazí, tak se to dozvíte. ........
nezapomeňte však na tento svůj slib.
Pomůže to v rozhodování i dalším.

K rozdělení a pojmenování tématu:
příspěvek jste umístil do tématu "Hodnocení kávovaru" i když jste se ptal a nic nehodnotil.
Název jsem zvolil, tak jak jsem vnímal podstatnější část vašeho příspěvku. Pokud jste měj jiný pocit, mohl jste navrhnou jiný název.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Rodom »

Myslím, že slovíčkaření je k ničemu. Diskuse se od původního dotazu, zda může v Catlerovi být bojler nebo termoblock, celkem pochopitelně rozkošatěla. Zde totiž mnoho fandů catlerů není...

Nicméně dobře míněné příspěvky padly na tazatele, který byl zřejmě předem rozhodnutý. Ajfel mohl sobě i nám ušetřit čas a na to, zda Catler tohoto typu bojler má či nemá, se mohl tam, kde si jej, jak vidím z profilu, koupil, předem zeptat.

A diskuse mohla být plodná i pro ostatní, obzvlášť pokud bychom se od majitele nového stroje dozvěděli skutečný výsledek. Teď víme jen to, že stroj "pracuje jak má", ale odpověď na svou původní otázku sem uživatel kupodivu ještě nedal. :o

Pracuje "jak má" i SilverCrest, ale já (a možná i ostatní) původní dotaz tazatele pochopil tak, že mu především jde o kvalitu stroje směrem k espressu...
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

Rodom to napsal přesně.
ajfel - rád bych byl obohacen o informaci, jak poznáte toho pravého profesionála se střízlivým úsudkem. Mohu poprosit o věcnou a jasnou odpověď? Děkuji.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od czhawk »

Já bych to neviděl jako slovíčkaření, podle mne by se měl "ajfel" chytit za vlastní nos. Když v úvodu založil otázku zda má či nemá uvedený kávovar termoblok či bojler, jako první odpověď dostal od admina odkaz na konec diskuze v příspěvku ke CATLER ES 8010.
Pokud by byl opravdu snaživý a přečetl si celou tuto diskuzi, což činí cca 4 stránky. Dozvěděl by se jak v textu tak na fotografií vše co by potřeboval. Jenže proč budu číst, když mohu psát a mohu rovnou vyvoval vlastní čtyřstránkovou blamáž.
Přes to všechno bych řekl, že se dočkal trpělivosti od ostatních a nejvíce od admina, který se mu v závěru téměř omluvil za svou chybu. Snad si teď najde trochu času, a něco si přečte, nebo vezme šroubovák, jako jsem to udělal já a podívá se do vnitř sám. Pak asi bude o moc chytřejší, a tak třeba časem napíše již něco více plodného. Nebo taky ne, ale to bych už moc předbíhal.
:ucta:
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od dape »

musím taky něco připsat. Na podzim mi odešel Krups 504030. Naštěstí až po 3 letech. Dělal to tak dobré, že to chutnalo asi stejně jako ostatním nadšeným kávovarcům podobného typu. Vždyť to teklo tak krásně, plný hrnek krásné pěny. :-) Uvažoval jsem o lepším Krupsu, Catleru, byl jsem v Datartu, dokonce i v Makru. Už už jsem kupoval, když jsem našel tyto stránky. Samá gaggie, silvie, lelit, .. Vůbec nic jsem z toho neznal. Pak článek kohosi, že catler je vevnitř čína a nebrat. Ani jsem po tom moc nepátral zda je či není, ale když se na mnoha forech píše, jak catler ne, tak jsem se rozhodl že ne. Ono, proč třeba gaggii, když v "normálním obchodě" není? Co to je za stroj? Inu, na radu admina, ..., jsem koupil. Sice radil Classica, ale je to stále gaggie. Inu, koupil jsem gaggii Twina. Nadšen, kávu dělá super. Jestli to byla dobrá volba, ukáže čas, ale zatím jsem spokojen (i když spokojeni jsou ZPOČÁTKU i Catleristé a superSilvercresti) asi stejně jako já před 4 lety s Krupsem. Nyní jsem rád, že mám to co mám a že jsem poslechl zdejší fórum, i když mi Admin nebo ostatní rovněž párkrát ("lehce" nasměrovali jinam) a jsem, jim za to moc vděčný, protože nebýt jich tak bych si tento kávovar nikdy nekoupil. Analogicky to dopadlo i s mlýnkem (ne Catler, ale ascasso - díky). Toto je poučení pro Aifela i ostatní, že je lepší dát na radu zdejšího zkušenějšího osazenstva, kteří již něčím prošli.

Ještě abych to ZA SEBE shrnul. Catler ano, pokud by stál třeba 3000 nebo tak nějak, pokud chci investovat více peněz resp. mít lepší kávu a kávovar kvalitnější a s delší životností, určítě bych šel třeba do Gaggia Color, nebo bazar Gaggia classic, ...
Naposledy upravil(a) dape dne pon 20. kvě 2013 13:08:53, celkem upraveno 1 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

Dáme si Troška statistiky ...

1) Podíval jsem se CofeeGeek na konzumentské hodnocení Breville 800ESXL. Představme si, že se prodalo několik tisíc přístrojů, možná desítek tisíc - hodnocení je tam ale jen 64. Čistě ze statistického pohledu tohle není dostatečně velký soubor na to, aby se z něj dalo spolehlivě usoudit na kvalitu přístroje. Tento problém se dá vyloučit tím, že budou objektivně známy znalosti konkrétního hodnotitele. To ovšem u anonymních lidí nemáme. Takže dotyčný přístroj hodnotí málo lidí, s neznámými znalostmi. Výpovědní hodnota takového hodnocení je prakticky nulová.

2) Relativnost hodnocení
Vezměme si nějaký etalon na výrobu espressa, třeba isomac, bezzeru atd. (z těch levnějších, který si běžný uživatel může dovolit) - nebo jakýkoliv jiný objektivně vyspělý stroj. Přiřaďme mu ve všech bodech hodnocení 10. Je možné, aby Breville 800ESXL mohl dosáhnout stejného hodnocení? Zcela určitě ne. A přesto se tam taková vyskytují. To je známka buď nezkušenosti, nebo úmyslné manipulace. Pak ale taková hodnocení nemají žádnou váhu.

3) Vezměme si četnost hodnocení: kategorie (četnost) 1-2 (1); 2-3 (1); 3-4 (1); 4-5 (2); 5-6 (4); 6-7 (5); 8-9 (21); 9-10 (22). Dvě nejvyšší kategorie tvoří 43 z 64 hodnocení? Srsly? U kávovaru s termoblokem a hadičkama upevněnejma plastovejma stahovákama? Očekával bych, že nějaký průměrný vzorek uživatelů vygeneruje něco podobného Gaussově křivce rozdělení, a ta má sakra jinej tvar.

4) Formulace hodnocení:
You'll be delighted with the heft, design, performance and consistent results of this machine. Příjde vám tahle věta u člověka, který hodnotil všechny body číslem 10 jako objektivní vyjádření kvality stoje? Nebo jako naprosto charakteristická marketingová srajda generovaná PR agenturou, jako vystřižená z reklamního letáku? Má vychvalování estetického vzhledu přívodní šňůry nějaký vliv na kvalitu výsledného espressa?
Příjde vám tento popis crema bazmeku jako objektivní popis funkce, nebo random PR howadina? The portafilders all have a single pinhole on the bottom, rather than an open screen, like I would have expected. They are double walled and the inner wall does have the typical mesh of holes. The expresso passes through these holes first, then out the single hole and into the holder. I think this helps keep the espresso at the correct temperature and pressure during brewing, because this machine makes amazingly consistent espresso.

Nemusím už k objektivitě a vypovídající hodnotě nějakého anonymního směsného čísla na libovolném serveru nic dodávat, žene?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ondrada »

czhawk píše:...Dozvěděl by se jak v textu tak na fotografií vše co by potřeboval. Jenže proč budu číst, když mohu psát a mohu rovnou vyvoval vlastní čtyřstránkovou blamáž...
Nemáš pravdu, on se neptal, jestli má Catler thermoblok nebo boiler. Ptal se, jestli je možný, aby Catler dával do některých 8010 thermobloky a do některých boilery, protože různě po Internetu se píšou různý věci o tomto. Na to tam odpověď opravdu není, a není ani tady.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

Tak když ho koupil, tak jak tady už zaznělo. Není nic snazšího, než ho otevřít a podělit se o to, co vlasně je v konkretním kávovaru co ajfel koupil. Možná bychom se posunuli o něco dál aspoň v případě konkretního kávovaru. Jinak už nevím vůbec o co jde a o co šlo.
Když ajfel položil dotaz na bojler s tím, že uvažuje ho koupit a ani nečekal na nějaký názor a stejně ho koupil. Tak o co šlo?
Nějak mě čím dál víc uniká smysl prvního příspěvku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

K D-testu: Mám tu před sebou porovnání kávovarů z roku 2009. Srovnávají se kapslové kávovary, automaty a pákovka. Porovnává se chuť espressa - kde jsou ale porovnatelné podmínky? Káva z kapsle oproti nějaké random zrnkovce? To je naprosto mimo. A krom toho si na titulku dají kýbl s kafem, s pěnou jako čepice nahnanou cremabazmekem. Strukturování testu je navíc takové, že tam 11 kávovarů, z toho 6 na kapsle (kolem 4k), 4 automaty (15-20 000 kč) a jedna páka (eta za 2k). Při téhle struktuře pokusu musí každý uživatel zcela logicky sáhnout ke kapslím. Krom toho v textu chybí vysvětlení, co je vůbec espresso, kupodivu se tam alespoň jeden věcný parametr uvádí, a to teplota kávy v hrnku (nepředehřátém).
Test automatů z roku 2011 je snad ještě horší, tam už zcela rezignovali na jakékoliv měření teploty kafe v šálku, nedejbože na teplotu spařovací vody, nebo dokonce její stabilitu a opakovatelnost výsledku. Nikde ani zmínka o vnitřnostech (i když dejme tomu, že o tom něco vypovídá, že to vydrželo 4000 espress), zda má stroj bojler (s jakým obsahem), termoblok atd. ale zato 10% vliv na hodnocení má vztah k životnímu prostředí. To je přesně to, co odlišuje výtečnou kávu od průměrné, žejo ... Alespoň tam teda mají nějakou ekonomiku provozu. (A to už teda nemluvím o tom, že dělali s Lavazzou)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Rodom »

...ale že si tu o catlerech pěkně pokecáme, že?

Já myslím, pane Konečný, že je to tak, že průběh byl podobný jako u spousty z nás. Člověk si vyhlédne pěkný kávovar, který zvenku bytelně vypadá, není levný, tedy by mohl být i kvalitní. Na Dtestu, na Heuréce a potažmo na coffeegeeku jej taky chválí, tak si řekne - dobrá volba.
A tady se asi už příběhy kávomilců dělí jak na křižovatce. Jedni co zdejší forum neznají, kávovar v dobré víře koupí, jedou kávu na přetlakovkách, stroj vydrží dokonce celou záruční dobu atd atd. Pak přijdou sem a zjistí, že to není až tak super, jak si mysleli. Ty příběhy mají spoustu variant, netřeba se rozepisovat, spousta jich tu je popsána.

V našem případě však zákazník o zdejším foru věděl, položil sem dotaz na to, jestli někdo neví jak je to s bojlerem u vyhlédnutého typu, o kterém se dočetl že někde je dodáván s bojlerem, někde s termoblockem ( já mám taky u Twinu bojler na vodu+termoblock na páru, ale na internetu jsem se různě dočetl o dualboileru...). A rozjela se diskuse, kterou jsem aspoň já pochopil tak, že mu kolegové radili, aby nevyhazoval tolik peněz za stroj, který si to dle jejich názoru nezaslouží, a šel ke značkám, které - pravda - na pultech všech těch Protonů, Electroworldů aspol nenajdeme...

Ale stalo se to, co už jsem vypozoroval i v jiných oborech - čím víc se člověku někdo opírá do jeho výběru (počínaje kávovarem, rybářským navijákem, zesilovačem, kytarou, dalekohledem, značkou piva, whisky....a konče nedejbože manželkou), tím více svůj výběr brání. I když semtam ví, že už je to obrana pro obranu.

Tak proto se už jen těším, až se dozvíme, případně uvidíme fotografii onoho catlera, jestli ten sákryš bojler má, či nemá. 8-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

Ono další faktorem je diskuse o voze a koze. My se tu v zásadě snažíme o dodržení standardu Espresso Italiano (s nějakými objektivně zdůvodnitelnými odchylkami), protože se nám to tak líbí a chutná nám to. Kdo ale za espresso považuje lavóro z tesco value robusta dark black edition, ten vůbec nechápe, která bije a o čem mluvíme.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od czhawk »

Hele jak diskuze hezky jede.
Tak tedy :

"ondrada" když si prohlídneš fotky co jsem rozebral, tak tam ten bojler nedostaněš. Stroj je nízkej a páka jde skoro dovnitř.
Prostě tam není místo. Může se stát, že je někde venku verze se střevem jako je v ES 4010, vypadáto jako bojler ale není.
Osobně o tom dost pochybuji, jak je to patrné z konstrukce a elektroniky ES 8010. Navíc již se nevyrábí, pouze doprodává.
Naopak novější verze ES 4011 už má termoblok jako ve vyšší řadě. Je to pro výrobu a náklady podstatně jednodušší. Lze to například poznat z váhy stroje. Novější modely ES 8011, 8012 jsou lehčí a i poslední ES 8010 mají například napájecí kabel z izolace PVC ne jako první, které byly ještě poctivé gumové. Prostě výrobní náklady jsou moc důležité.

"primacafe" rozdělání je primitivní a bez jakéhokoliv poškození. Takže bych řekl, rozdělání nelze poznat z hlediska záruky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od primacafe »

Mě je to zcela jasné o co při rozdělání jde. Já jen opakoval zde na foru několikrát používané argumenty proč to nejde.
Takže se budu těšit, když to půjde. A zjistíme, co že to vlastně uvnitř je i u tohoto kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“