DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
jane21
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. čer 2013 22:22:28
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od jane21 »

Zdravím,
Narazila jsem možnost koupit tento kávovar za čtyry tisíce, ale po pročtení pár článků jsem teda spíše od koupi ustoupila. Nemám doma ještě žádný kávovar (kromě překapávače několik let, který byl funkční jen na první vánoce :grin: ), jsem úplný začátečník, ale zase bych nechtěla vyhodit peníze zbytečně. Popravdě je mi osmnáct a poslední půl rok jsem si začala v kávě libovat více. Jsem na nové škole ve větším městě a přes zhnusení z obvyklých studentských "kávových" prodejen a dětské touhy po nějakém kapslíkovém automatu jsem došla až sem (Díky Bohu!).. rozpustné se mi už pít nechce a turek je taky jenom turek. A tak jsem zatoužila po nějakém levnějším, ale kvalitním kávovaru. Našla jsem tuhle nabídku, ale teď váhám jestli nemám ještě chvíli vydržet úplně bez kávovaru, koupit si aspoň french press když už nic (potřebovala bych aspoň něco na přípravu mleté kávy :( ) a pak až našetřím tak se pustit rovnou do nějaké té levnější Gaggie..? Na co se vlastně ptám ani sama nevím. Potřebovala bych asi, aby mi někdo zkušenější promluvil do duše, co by podle něho bylo lepší pro malou holku, co chce začít dělat trochu lepší kávu doma. :grin: Snad se nikoho nedotknu takovou troufalostí, že se ptám polopaticky rovnou a neváhám aspoň ještě půl roku a nesosám víc informace.. četla jsem si trochu a z toho vím, že rozhodně nechci úplně levný kávovar, který bych dala za rok pryč. Teď jestli je DeLonghi řekněme dostačující pro začátečníka nebo spíš předražený levný kávovar, co se tváří lépe..
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Redmann »

Ja by som asi skôr odporučil ten French press na začiatok, prípadne Aeropress. K tomu slušnejší mlynček, stačí ručný a hlavne kupovať kvalitnú kávu.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Fox_25 »

A co takhle použitou Gaggii Color za 2000, myslím že snese označení normálního kávovaru, je v inzerátech.

S tím delonghi je to těžké, když člověk neví jak vypadá normální páka natož kávovar tak mu delonghi přijde jako slušný, ale jak pozná něco normálního, tak delonghi rychle prokoukne.
V tomto nevím jak moc poradit, pokud to chce mít člověk nové a slušné tak to holt stojí peníze. Pokud si to budete chtít osahat tak se můžete stavit na kafe ke mě, nemám nejhorší výbavu.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Gaggia COLOR nebo PURE má své muchy (přímo masařky). Na to je vhodné se podívat ZDE, popřípadě tam o tomto kávovaru pokračovat (kdo ho má a má zkušenost s plasty v hlavě).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Gaggia Pure (je to Color ale v černém provedení) mám, celkem si s ním člověk na začátek zablbne co se učení se mletí, množství kávy atd týká. Ale technicky není srovnatelný s typy jako je Gaggia Baby Twin či Gaggia Classic. U Pure se často člověk dočká kanálkování, taky nesmím nechat kávovar déle jak půl hodiny zapnutý, protože horká voda z bojlírku ze vrací zpět do nádržky a furt to vylívat je otravné.

Espresso to ale udělá, takže jde o to, kolik je kdo ochotný do strojku, byť použitého, dát. Osobně po svých zkušenostech s purem bych tento mezistupeň vynechal a šel do Clasicca nebo podobné řady. Když si člověk počká, tak nejen na Aukru a Bazoši, ale i tady jsou nabídky, kde přece jenom můžete mít větší spoleh, že kávovar je udržovaný.
Uživatelský avatar
jane21
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. čer 2013 22:22:28
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od jane21 »

No :grin: jedno je jistý na DeLonghi kašlu (doufám, že sem o něm doma moc nebásnila, aby mi ho jako překvapení nekoupili rodiče - byla to nějaká sleva přes tátovo zákaznický účet)
Teď si koupím french, abych se na chvíli zabavila a budou koukat po těch bazarech. Určitě kouknu na ty problémy u Gaggie (color, pure), ale moc dráž bych zatím jít nešla. Zatím nevím jestli je ještě nějaká další takhle levná alternativa. Pročtu si pár vláken a když pak zase nebudu vědět tak se zeptám.. Díky za rady
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Redmann píše:............... K tomu slušnejší mlynček, stačí ručný a hlavne kupovať kvalitnú kávu.
Jestli je myšlené tímto jako nějaký mlýnek s keramickými kameny s japonské produkce. Tak to taky není žádná výhra a ta cena to korunuje. Nedávno jsem koupil ve stejné kvalitě (mletí) v jednom super obchodě u nás ze zvědavosti taky jeden s keramickými kameny. Můžu říct, že jako nouzovka jakž - takž použitelný a za ty necelý 200,- akceptovatelná cena. Ale v žádném případě né za 1000,- a pod.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od Redmann »

Ja mám porlex a zatial som spokojný. Aj keď je pravda, že na hrubo s ním nemeliem. Ale to už asi do vlákna o DeLonghi nepatrí. :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od primacafe »

Proto jsem to taky z původního vlakna ustřihl a přesunul sem.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od Redmann »

Aha, nevšimol som si, že to je už iné vlákno. :-)
Na FP používam starý mlynček po babičke. Melie veľmi nerovnomerne, nedá sa moc nastavovať a aby sa nerozšteloval vždy úplne, mám ho zviazaný plastovou "eska páskou". Ale je to príjemná nostalgia s ním mlieť. :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od ondrada »

jane21 píše:No :grin: jedno je jistý na DeLonghi kašlu ... a budou koukat po těch bazarech. Určitě kouknu na ty problémy u Gaggie (color, pure), ale moc dráž bych zatím jít nešla. Zatím nevím jestli je ještě nějaká další takhle levná alternativa.
Už sem to tu někde psal, ale napíšu to eště jednou. Myslim že není od věci podívat se po britskym Amazonu a hledat Gaggie Classic ve stavu Refurbished (momenálně je tam teda jen jedna, ale bývají) -

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.co.uk/Classic-RI8161-Machine-Professional-Stainless/dp/B0000C72XS/ref=sr_1_3?m=A16NEDWGFDE72I&s=merchant-items&ie=UTF8&qid=1370620853&sr=1-3
[/url]Cenově vychází skoro jak to DeLonghi (tento třeba nějaký 4000 plus pár stovek pošta) a jsou prakticky nový - jsou to různý vrácenky ze 14-denní lhůty a podobně, prohlídnutý prodejcem a nabízený dál se slevou, takže v cajku, zkontrolovaný a nepoužitý, jen třeba rozbalený a vrácený.
Uživatelský avatar
jane21
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. čer 2013 22:22:28
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od jane21 »

Redmann píše:Aha, nevšimol som si, že to je už iné vlákno. :-)
Na FP používam starý mlynček po babičke.
Taky se na něj chystám :grin: ještě jsem ho, ale ani neviděla.. jen ho mám slíbený od mamky, že ho někde vyštrachá :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B pro začátečníka s espressem

Příspěvek od primacafe »

Starý mlýnek je nejlépe vyzkoušet a uvidíse. Taky jeden používám a mele velice dobře. Beru to spíš jako velkou náhodu a kousek štěstí. Není to pravidlem, že je to tak u každého starého mlýnku. Nové mlýnky s ocelovými kameny většinou nemelou vůbec.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“