ROK ESPRESSO MAKER

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
laKatos
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16. dub 2012 20:57:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od laKatos »

Při hledání nového typu kávovarvu jsem narazil na tento zajímavý typ manuální výroby s přístrojem ROK ESPRESSO MAKER. Prosím nemáte někdo s tímto přístrojem zkušenosti případně co si a tom myslíte.
Mám nutkání si jej zakoupit ale potřebují trochu popíchnout a hlavně recenzi někoho víc zkušenějšího v preso-uchylce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Zkušenosti s přístrojem nemám. Napíšu tedy čiste můj názor.

Příspěvek od berna »

Zkušenosti s přístrojem nemám. Napíšu tedy čiste můj názor.
Sice v "presso uchylce" nejsem tak zdatny, ale již nějaké zkušenosti mám a to ty, že se před koupí meho přístroje zdálo vše jednodušší než ve skutečnosti je.
Tento typ kavovaru je určen uzivatelum, kteří již mají zkušenosti s přípravou espressa a dostatečně se natrapili s optimálním nastavením (obycejneho)domácího kavovaru.
Takže moje rada se nevztahuje ani tak ke kavovaru jako k (ne)doporuceni koupit. Jako začínající kavickar bych radci pořídil za podobnou cenu gaggiu Classic, nasbíral zkušenosti a poté se vrhnul na manuální stroje. Mohlo by se totiž stát, ze dobry vysledek by byl bez zkušenosti dosti nestaly.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
laKatos
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16. dub 2012 20:57:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od laKatos »

Odhadl jste mě dobře. Pakovku jsem v životě neměl v ruce (máme doma jen jakýsi automat krups z vyšší řady)
Chtěl jsem vyzkoušet jiný typ přípravy presa (kávy) a měl jsem v merku moka konvici. Ale mechanicky presovac mě zaujal. Jsem učenlivý a nezdaru se nebojím.
Vemu to jinak kdybych byl pokročilejší a na výběr měl onu gaggiu Classic a preso/ROK.
Co ma své pro a proti?
V první řadě jako laik řeknu že gaggia classic je jednou tak dražší.
Díky
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od morseee1 »

jedno velke proti moze byt nekonzistentnost jednotlivych kav .. predsa len clovek nie vzdy utrafi spravnu silu toho tlaku. Nehovoriac o robeni dajme tomu styroch kav pre navstevu .. pekna posilovna . Pripadne, veta:" Milacik, urob mi kavu" sa moze casom zmenit na dost nenavidenu.. Na chalupu bez elektriky, to moze byt super vychytavka, ale do domacnosti je classic 100% volba v pripade mensich financii...
Uživatelský avatar
laKatos
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16. dub 2012 20:57:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od laKatos »

Návštěvě dám z již zmíněného automatu krups (8320) koukám že ho maš i ty. Případně by si mohli udělat kávu svou aspoň se pobavime.
Každopádně kdybych věděl že ten presovac/ROK dá minimálně stejnou nebo lepší kávu jak ten krups tak ho užobjednávám.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od pedro13 »

IMHO je to kravina, navíc ne nejlevněší. Jak píše morseee1, neumím si vůbec představit ten vynález používat v domácnosti.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od Fox_25 »

Taky si nedovedu představit jak si v tom kafe dělám doma, ale na cesty to nebude špatné. Handpresso Wild Hybrid je levnější a v podstatě pohodlnější, ale už ne tak zajímavé.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od elwoodblues »

nešel bych do toho, ale trefit správně tlak je to nejjednodušší. Je to jen otázka správného namletí. Tlačí se prostě takovou silou, aby to teklo správným čůrkem. Když je namleto blbě, je to v háji jako kdekoliv jinde.
Zkušenost z Gaggia Achille.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
laKatos
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16. dub 2012 20:57:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od laKatos »

Takže teoreticky pokud dobře namelu a vychytam správný tlak mám vyhráno. Nemá se tam co pokazit narozdíl od strojů kde je termostat, nějaké ventily atd.
Espreso tak jedno obden. Nám ho opravdu jen jako relax
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od elwoodblues »

tak jednoduše to nevidím. Nejlíp mít to správné namletí už odzkoušené s jiným strojem, jinak hrozí delší laborování. Při mletí např. moc nahrubo to prostě tlačíte špatnou silou - malou - a nateče vám tolik kafe za tak dlouho, jak si budete přát, ale k pití to nebude. Při příliš jemném mletí to neprotlačíte, tady je aspoň jasné, co je špatně. Moje zkušenost se mletím na tak jemno, abych to ještě taktak procpal se mi neosvědčila, Achille to neustál. Ale kafe bylo excelentní.
Tyhle geniální konstrukce mají ale mou krajní nedůvěru a neuvažoval bych o tom ani náhodou.
Vypadá to, že to s trochou dovednosti přinejhorším překopete na slušnou vývrtku.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
laKatos
Příspěvky: 15
Registrován: pon 16. dub 2012 20:57:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od laKatos »

Když to tu čtu a vidím ty názory nebudu tedy experimentovat a půjdu do klasické moka konvice.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od elwoodblues »

..to je rozumný.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od kuck »

Pokud byste hledal nějaký "alternativní" espresso kávovar, můžu určitě doporučit Mypressi Twist. Používám jej v kombinaci s Porlexem jako cestovní kávovar a espresso dělá perfektní. Jediná nevýhoda jsou bobmičky. Na doma je to použitelné taky, pokud nedáláte 10 káv denně :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od Redmann »

Ešte by sa musela vychytať správna teplota vody. Prehriatie strojčeku by sa tiež muselo asi nejako riešiť - 10-15 minút pred extrakciou naliať teplú vodu, potom ju zas vypustiť...
Ale mašinka je to krásna. :-)
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od Ralf »

vypadá to trocha hipstersky. viac pekne ako funkčne, ale kedže mne sa pekné veci páčia tak za mňa áno!
all you need is coffee
Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05. bře 2014 23:42:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od MichalS »

Rok Espresso Maker používám už asi 2 roky, předtím jsem používal předchůdce Presso. Výhody jsou následující: připravíte slušný espresso, nemáte doma krám, dobře se čistí, přitahuje pozornost. Můžete s ním jet na dovolenou. Nevýhody: při přípravě kafe je nepořádek - trocha vody sem a tam, rozsypaná káva. Kvůli Roku si pořídíte ruční mlýnek, takže namletí chvilku trvá. Někdy se káva nepovede, protože máte jiný kafe, voda měla špatnou teplotu, atd. Ale za tu srandu to stojí. Jo a ještě výhoda / nevýhoda: kafe budete dělat buď double shot nebo dávku minimálně o 12g.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od lukyn »

osobně bych jako největší problém viděl zajištění správné teploty vody nějakým rozumným a jednoduchým způsobem. Jako designovka dobrý, ale ve výsledku radši nějakou fajnovou moka konvičku.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05. bře 2014 23:42:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od MichalS »

Na správnou teplotu mám jednoduchý fígl : vařící vodu jsem nechal postupně vychladnout a postupně jsem měřil teplotu. Teplota vody poklesne na 90 C za ca 30 s.
Uživatelský avatar
mistY
Příspěvky: 15
Registrován: úte 20. led 2015 20:43:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od mistY »

Zdravím. Používá někdo jiné než originální misky v páce ROKu ? Rád bych si pořídil misku na single espresso. Díval jsem se na eshop Hraspo a výběr mají slušný. Předpokládám správně, že udávaným průměrem misky je myšlen ten vnější a ne vnitřní ? Podle mých měření by tam měla pasovat miska o průměru 60mm, ale než to objednám, raději bych znal stanovisko někoho, kdo s tím má zkušenost.
Uživatelský avatar
sparkyostr
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. pro 2014 11:43:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ROK ESPRESSO MAKER

Příspěvek od sparkyostr »

Ahoj, taky už jsem uvažoval si pořídit single misku, ale ještě jsem se nepřinutil to změřit. Každopádně na originál misku používám 49mm tamper. A tady jsme našel odkaz na misku s vnitřím průměrem 52mm, která by měla být i na ROK: http://www.baristaservis.cz/49-jednopor ... y-typ.html
Napiš pak zkušenosti;)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“