Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
toycz
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. říj 2013 22:31:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od toycz »

Zdravim vsechny uzivatele tohoto fora. Kavu si doma delam ve frenchpressu, mocca konvice a v dzezve. Chtel bych take nejaky automaticky kavovar na espreso, aby si mohli i ostatni clenove rodiny udelat kavu jednim tlacitkem bez ritualu pripravy (i kdyz ja ho mam rad). Rad bych udrzel cenu do 10000Kč.

Rád bych proto znal Váš názor na tento kávovar, který se mi zdá jako nejlepší pomer výkon cena.

Kód: Vybrat vše

http://www.nivona-eshop.cz/e-shop/kavovar-nivona-nicr-605-caferomatica
mockrat dekuji za rady a postrehy
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od lukyn »

Předně, tohle Vám s velkou pravděpodobností blížící se jistotě neudělá espresso. Pokud hledáte automat na kávu pak ano, ne na espresso. Nedávno jsem zkoušel u známého Juru za cca 15000,- a espresso se z toho nevykouzlilo ani omylem. Neříkám že káva nebyla špatná. To jen pro informaci, tento jejich slogan "Kávovar NIVONA CafeRomatica NICR 605 je určen především pro milovníky klasického espressa" zavání klamavou reklamou.

Doporučuji si přečíst pár vláken tohoto fóra o problematice levných kávovarů.

Hlavně bych volil takový stroj, který bude mít pro Vás dostupný servis. Automaty mají spoustu "kurvítek" ....
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
sanpietro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: pát 02. srp 2013 18:09:04
bydliště: Praha
kávovar: Rocket R58, Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rocket Fausto, Rancilio Rocky

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od sanpietro »

Já měl automat 10 let (DeLonghi), kupodivu vydržel celou tu dobu s několika postupnými výměnami náhradních dílů. Ale pravé espresso automat neudělal nikdy. Teď jsem pořídil pákový stroj a jsem spokojen. Sice to není takové pohodlí, ale rád si z přípravou kávy vyhraju. Bohužel zatím jsem manželku nepřiměl k tomu, aby také kávu připravovala a tak to zbývá na mě :-) K automatu bych se asi už nevrátil, tohle je prostě "jiný kafe" a rozhodně lepší.
Uživatelský avatar
jarik 1
Příspěvky: 28
Registrován: sob 12. led 2013 20:51:46
bydliště: Bratislava
kávovar: Quick Mill Orione, La speziale vivaldi
mlýnek: Eureka, Mazzer mini, Macap MX

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od jarik 1 »

Nivonu som používal dosť dlho, model 720 a slúžil veľmi dobre. Keby som chcel opäť automat, vrátil by som sa znovu k tejto značke. Porovnávať automat a pákový stroj je asi zbytočné, ale niekomu vyhovuje iba mačkať gombík.
Takže, keď sa sype do mlynčeka kvalitná káva dokáže aj automat prekvapiť
Uživatelský avatar
toycz
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. říj 2013 22:31:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od toycz »

lukyn63 píše:Předně, tohle Vám s velkou pravděpodobností blížící se jistotě neudělá espresso. Pokud hledáte automat na kávu pak ano, ne na espresso. Nedávno jsem zkoušel u známého Juru za cca 15000,- a espresso se z toho nevykouzlilo ani omylem. Neříkám že káva nebyla špatná. To jen pro informaci, tento jejich slogan "Kávovar NIVONA CafeRomatica NICR 605 je určen především pro milovníky klasického espressa" zavání klamavou reklamou.

Doporučuji si přečíst pár vláken tohoto fóra o problematice levných kávovarů.

Hlavně bych volil takový stroj, který bude mít pro Vás dostupný servis. Automaty mají spoustu "kurvítek" ....
Muzu se zeptat dle ceho soudite ze to neudela espresso? Diky moc za odpoved
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od elwoodblues »

toycz píše:Rád bych proto znal Váš názor na tento kávovar, který se mi zdá jako nejlepší pomer výkon cena.
Můžu se zeptat, podle čeho jste poměřoval výkon? Podle čeho jste poměřoval cenu, je mi jasný.
"Působením tlaku vody se varná komora zvětší – umožňuje to víko varné komory, které je uloženo na pružinách. Voda a mletá káva se tak ocitnou ve vířivém pohybu"
Pro milovníky klasického espressa zvláštní způsob přípravy. Takový neklasický. Asi budu muset na technologii přípravy ještě něco vylepšit. Možná dávat míň kafe a netampovat :)
Každý svého kafe strůjcem
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od dape »

elwoodblues: Zapomněl jsi dodat hned tu další větu, co za tím následovala. To je to nejpodstatnější :-) Tak ji připojuji, ať víme (pro jistotu to dávám celé, aby bylo zřejmé, k čemu se to váže). "Do komory se přečerpá vroucí voda. Působením tlaku vody se varná komora zvětší – umožňuje to víko varné komory, které je uloženo na pružinách. Voda a mletá káva se tak ocitnou ve vířivém pohybu a z kávy se uvolní silnější lahodné aroma. Výsledkem je báječná chuť – dopřejte si skvělou kávu"
Tak si myslím, že výrobci pákového espressa zaspali a tento revoluční princip nepoužili. Škoda. :-)
Uživatelský avatar
sanpietro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: pát 02. srp 2013 18:09:04
bydliště: Praha
kávovar: Rocket R58, Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rocket Fausto, Rancilio Rocky

Re: Názor na kávovar Nivona NICR 605 CafeRomatica

Příspěvek od sanpietro »

Automat nedokáže kávu řádně upěchovat... a běda, když se tam dostane příliš jemně mletá káva. Už se mi to párkrát také stalo, v tom lepším případě kávu neudělá a puk vyhodí do zásobníku, v tom horším může odejít čerpadlo.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“