Pákový kávovar do 15 000,-

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dunda »

Dobrý večer.
Troufl jsem si založit nové téma, jelikož stále nedokáži vhodně vybrat nový kávovar. Vlastním cca 5let Gaggia Baby Class, který bohužel dosluhuje. Kritika sem dle všeho nepatří, tak to případně napíši jinam. Jednoduše, Gaggii už ne.

Kritéria mám následující:
1. Hledám tedy klasickou "pákovku".
2. Robustní hlava, pokud možno profi provedení.
3. Nepotřebuji páru (přijde mi, že v tomto ohledu je na trhu díra, nenašel jsem kávovar bez páry).
4. Nepotřebuji žádné vychytávky (nahřívání šálků, různé vymoženosti, speciální misky atd.). Chci klasiku, mlýnek mám slušný (MDF).
5. Absolutní strop je 15 000,-, spíše méně.

O čem jsem uvažoval:

1. Rancilio Silvia V3 - zde mám menší problém s tím, že design úplně nesedí přítelkyni :) Bude se vám to zdát jako malý problém, ale ona mi ho chce koupit jako dárek a bude v její kuchyni :)
2. Graef ES90 - zavrhl jsem po přečtení zdejší diskuse - hledal jsem něco v profi třídě, kam ho marketingově asi zařadili zbytečně
3. Nějaký repas profi kávovaru - zatím se mi nepodařilo najít něco pro mě - stačí mi jednopáka.
4. La Pavoni - hezké, bojím se ale náročné přípravy.
5. Lelit případně jiné pro mne neznámé stroje.

Možná zakládám zbytečné vlákno, případně to smažte, ale pochopte mě, mám v lednici luxusní kávu ze zdejší pražírny a piju kafe z kapsle :D Jsem trochu v koncích, přijde mi, že je nabídka příliš omezená.

Díky za odpovědi.

Zdeněk.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od lukyn »

a co Ascaso Uno Prof., zastoupení v hraspo.cz
to je podle mě alternativa k Silvii, ovšem ne moc vyzkoušená.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od primacafe »

Co tak Gaggii dát ještě poslední možnost, pospravovat to nejnutnější a pak si v klidu (né pod tlakem) vybrat kávovar na dalších několik let (ne-li na furt).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od lukyn »

třeba není pod tlakem, třeba má prostě jen chuť na změnu a udělat si radost ... dokážu pochopit, že netouží znovu po Gaggii.

A ten výběr něčeho rozumnýho je fakt malej.

Jo, ještě mě napadl QuickMilk, ale jen dovoz.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od primacafe »

Když pije kafe z kapslí, tak je pod tlakem (a jakým).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od lubono »

dunda, vlastním oba kávovary, La Pavoni a Rancilio Silvia.La Pavoni je takovej ten majestatní nedělní kávovar co vyžaduje lásku a trpělivost zkrátka žádnej spěch a pak je káva jak má být.Rancilio je stroj kterej u nás doma (LM miska) dělá kávu jednu jako druhou a není sním žádnej problém. Já osobně bych mu ty tvary odpustil, vyplatí se to. Kafař amatér
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od ondrada »

dunda píše:Kritika sem dle všeho nepatří, tak to případně napíši jinam. Jednoduše, Gaggii už ne.
Kritika sem nepatří, tady se vybírá nový kávovar. Ale o tu kritiku bych poprosil, pokudmožno do vlákna o té konkrétní Gaggii v hodnocení kávovarů, ať je tam zas jednou něco přínosnýho pro ty, kdo budou vybírat. A navíc by mě zajímalo kde jsou ty slabý místa, který se projevily tak brzy. Dík :)
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. srp 2013 21:23:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od Jarous1 »

Co zauvažovat nad nějakým profi jednopákovým strojem? Byl jsem už rozhodnutej pro Silvii a věřím že bych byl spokojenej, ale náhoda tomu chtěla že jsem nakonec pořídil starší stroj od firmy Brasilia a po počátečním ladění způsobené dlouhým odstavením stroje, si teď užívám prvotřídní espresso. Nevýhoda je samozřejmě ta, že stroj má větší rozměry, potřebuje cca 20 minut na zahřátí a vyžaduje přívod vody. Ještě mám La Cimbali Junior - ten je ale zatím ve fázi resuscitace :).
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dunda »

Děkuji všem za reakce. Především děkuji p. Konečnému, který mě nasměroval a telefonicky jsme spolu probrali jaké mám možnosti. Naštěstí se mi podařilo dočasně Gaggii zprovoznit, možná získám dostatek času i na lepší výběr kávovaru. Kritiku napíši, i když chyba byla i v používání.

Každopádně můj výběr bude pravděpodobně skutečně nějaký profi stroj, teď bude jen otázka zda spíše repas nebo nový. Prozatím mám favorita Nuova Simonelliho (především díky referenci) a zajímavý je i ten výše zmiňovaný Ascaso Uno a i Quick Mill. Ale dám tomu více času, pokud se mi podaří i někde ochutnat, bude to ideální. Pokud někdo napíše další tipy, jedině dobře. Každopádně jsme se posunuli s cenou na cca 20 000,-, což už je tedy ranec :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od lukyn »

dunda: jaký typ od Nuova Simonelli? Oscar? V případě že ale nepotřebuješ páru, pak je HX mašina zbytečná a byly by vhodnější ty další dvě varianty ...
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dunda »

Ano, Oscara. Takhle, mléko dělám pořád, jen když nefungovala pára, dělám ho prostě odděleně. Oscara jsem viděl nového kolem 20000,-, ty ostatní strojky jsem jen narychlo okoukl a cena není nižší. Pak se samozřejmě páře nebráním, navíc pokud bude fungovat jako na profi stroji.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od ondrada »

Zrovna dva týdny zpátky mi dorazil Oskar od taliánů, novej za 590 EUR (plus pošta 8.50 EUR a volitelné pojištění přepravy 4.00 EUR), takže se dá splašit dokonce za nějakejch 16 500 (italiankitchenaids.com). A to to před měnovou reformou od ČNB vycházelo ještě mnohem líp...
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dunda »

Tak tyhle stránky, to je paráda :) Děkuji za odkaz, kochám se, navíc ty ceny jsou dostupné. Ty joooo...já se snad Oscárka dočkám dřív :)
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dunda »

ondrada: Nechci tlačit, ale jsem zvědavý jako opice...budete dělat nějakou recenzi Oscara? :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od lukyn »

Oscar je fajn, jen pozor jestli ho budeš dávat pod horní skřínky linky, má snad nejpitomněji řešenou nádobu na vodu, chce to změřit.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od mejlacz »

Osobně jsem taky zvědavý na recenzi Oskara. Mám doma jednoho z Ebay-e, staršího a kávičku dělá exceletní. Včetně mlíčka pro manželku, Latté art jedna radost :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od ondrada »

Tak se s nějakou, ne? Já třeba něco napíšu, ale kdy, to fakt nevim. Eště s tim neumim ani pořádně zacházet :)
Uživatelský avatar
Shanex
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. zář 2018 12:35:07
bydliště: Ostrava
kávovar: frenchpress
mlýnek: Lodos

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od Shanex »

Dobrý den,

vybírám kávovar, svůj (náš) první, momentálně jedu doma na frenchpressu a ručním mlýnku. Ještě pár dní zpátky jsem byl rozhodnutý, že koupím automat DeLonghi Ecam 350.55, a to z důvody rychlé přípravy kávy, potažmo jiných nápojů (latte atd.). Měl jsem za to, že s automatem za cca 20k, momentálně teda v akci za nějakých 16k, nemůžu šlápnout vedle. Pak jsem ale narazil na toto forum. A asi tušíte, kam mířím :-)..od automatu mě to po přečtení několika vláken odradilo. Takže vybírám tedy pákový pressovač. Cena by měla být cca kolem těch 15k, když budem u 20k, ještě to snesu, ale výš už bych jít nechtěl. Na espresso, capuccino a žena určitě latté machiato. Vím, říkáte si, proč zas píšu miliontý dotaz na stejné téma. Pročetl jsem si toho dost tady, víceméně všechny vlákna mě vedou ke třem pressovačům (Rancilio silvia - s PIDem nebo bez, Nuova simonelli Oscar II, Gaggia Classic/New baby). Líbil se mi třeba i Catler, ale po přečtení pár diskusí jsem jej z výberu odebral. Co se týče mlýnku, tak taky už několikrát zde zmiňované "Rancilio Rocky, Gaggia MDF".
Má pro mě cenu, jakožto pro úplného začátečníka s domácí přípravou espressa kupovat dražší mašinky typu Rancilio Silvia či Oscara II? Nebo je lepší jít do levnější a "jednodušší", aspoň teda co se týká ovládání, naučit se na tom pořádně a pak třeba jít do lepší mašinky?
Zase ale na ty latte machiatta, capuccina je ten Oscar II asi z těchto tří nejlepší, co jsem se dočetl. Nebude to pro začátečníka příliš složitá mašina?
Btw, jsou v Ostravě nějaké workshopy či něco takového, kde se bude moct tyto kávovary vyzkoušet, naučit se na nich?

Díky
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od hunt01 »

Určitě doporučuji počkat,jestli se ozve někdo z Ostravy a někde si to zkusit, protože nechat se zvyklat forem do pákovky je jednoduché, ale spoustě lidí to nemusí vyhovovat, protože to zas tak jednoduché není udělat dobře kávu atd. atd.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Pákový kávovar do 15 000,-

Příspěvek od dandu »

Kdyby náhodou, tak by se dalo domluvit na testu v Ostravě. Teď mám dokonce dva kávovary Rancilio Silvia a Sage Dual Boiler(Catler), mlýnek Fiorenzato F4e.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“