Drahsi kavovar cisto na espresso.

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Ahojte,

Tak som zacal spekulovat, ze ked budem tento rok kupovat novy stroj. Co to asi tak bude ?
Pozrel som uz toho mnoho, najviac sa mi teraz pacia stroje bezzera.

Stroj chcem vyhradne na espresso, ziadne latte ani capuccino sa na tom robit nebude a ak ano, tak ani nie v 1% pripadov.

Pozeral som napr. Bezzera Unica, ktory nie je taky drahy, alebo potom az Bezzera Mitica Top.
Myslite si, ze Unica bude cisto na espresso dostatocny "high-end" alebo spravim citelne lepsiu kavu na Mitica ?
Pripadne sa popozerat po dakej uplne inej znacke ? Cenovy strop na stroj + mlyncek bude 2000e.

Mlyncek bude pravdepodobne Mazzer Mini.

Vdaka za postrehy. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od morseee1 »

dost pochybujem ze budes citit rozdiel v jednej kave. az budes robit desat za sebou, tak tam bude unica trosku znevyhodnena. (ta pid verzia mozno ani nie)
na unice sa mi nepaci ta elektricky vyhrievana hlava .. moze byt problem v buducnosti ...
Mitica je klasika e61 bez zbytocnosti .. osobne sa strojim na magicu,

Ale aj tak si myslim ze medzi pol litrovym boilerom unici a tusim dvojlitrovym bojlerom mitici doma rozdiel nespoznas.. leda tak pri slahani mlieka. tam uz ta rychlost uzivania bude predsa len rozdielna... Mitica je riadna HX masina
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Ahoj,
Vdaka za odpoved.

A mas aj daky tip na ine kavovary? Co by ste tu oznacili ako najlepsiu masinu na espresso v cene do 1500€?
Obrázek
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od morseee1 »

obavam sa ze taka neexistuje .. kazda ma svoje - a + .. cim viacej penazi tym je tazsie si vybrat ... :-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od David »

Já osobně bych asi zaprvé volil něco s PIDem, protože na trhu jsou kávy různě pražené a ty vyžadují trošku odlišnou teplotu extrakce, abys trefil tu chuť, která ti sedne. Pak bych vyloučil dvoubojlerové a HX stroje, protože ty jsou určeny také pro šlehání mléka a pokud děláš jen presso, tak bys platil za luxus, který nepotřebuješ. Asi bych pominul zbytečně velké bojlery, protože nahřejvat 3l vody, když si chceš udělat jedno 25 ml kafe stojí čas a peníze. Dál bych volil strojek, který umožní měnit tlak. Imho je bezzera unica dobrá volba, ale nevím, jak je to s možností změny tlaku.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Ja mam pocit, ze unica dokaze menit "len" teplotu, ale tlak nie.
Nevadi mi kupit aj vacsi, drahsi stroj, ale iba v pripade, ze to bude znamenat aj lepsie espresso, nie len moznost penit mlieko zaroven s extrakciou kavy.
Obrázek
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od elwoodblues »

Nevím o stroji, který by tomuhle vyhověl. Jak se dá měnit tlak u vibračního čerpadla? Zápasit s OPV? Rotačka je jen u vyšší třídy, tam je ale zase všechno aspoň HX. taky bych něco podobného bral, mám podobnou představu, ale nenašel jsem nic. Unica je nejblíž, ale vadí mi vibrátor.
Jestli jde ale jen o kvalitu espressa a ne o radost ze stroje, může směle konkurovat naprosto čemukoliv i pouhá Silvia. Dávat do poměru kvalitu kávy s cenou je blbost.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od czhawk »

Já bych volil "Nuova Simonelli Oscar" a to vzhledem k jeho teplotní stabilitě, dává kávu mnohem lepší než domácí Silvie ( a ta umí dobrou kávu ) bez zbytečného blbnutí a dodělávek. Navíc ponechává dostatek prostoru pro příslušenství ... mlýnek, tamper . . . a další blbinky, bez kterých není kávový modlitební koutek šik.
;)
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

No, ale ten kavovar je strasne skaredy. :blee:
A neprijde mi ten kavovar taky, ze by to bol daky extra skok vpred voci aktualnemu pavoni puccino pcl.
Obrázek
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od czhawk »

Hmmm, vzhled je věc čistě individuální . . . Mě tento rozhodně neva, čistě z praktického hlediska se udržuje dobře, nemusí se leštit a v barevné kombinaci s mlýnkem a doplňky bude vypadat super /černá-červená nebo naopak/. Podstatné pro mne je, ale to co je schopen pustit do hrnku. A to je opravdu o dost lepší než to co mám doma právě kvůli své konstrukci . . . bez blbnutí tak jak jej výrobce vytvořil. Měl jsem tu možnost ochutnat z něj kávu, kterou jsem si donesl (Primacafé). Nejsem nespokojen s tím co mám doma a nebudu rozhodně v budoucnu nic měnit . . . ale pokud o tohle někde zakopnu třeba v bazaru tak to vleču hned domů. Je to ale jen můj názor.
A to mám doma ještě jednu profi mašinu . . . Cimbali Junior, protože se mi moc líbila . . . ale OSCAR je lepší.
:ucta:
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Tak to je zaujimave. Verim, ze stroj je super, ale ten dizajn by ma proste nepustil.
Ale presne ako si pisal, je to vec vkusu. Mne sa prave paci chromovy/lesteny kavovar jednoduchych tvarov, napr. ako ta bezzera.
Obrázek
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od ondrada »

On Oskar leštěnej je... Když sem ho rozbalil a zjistil že ten černej plast je leštěnej tak sem málem upad. Sem zvědavej kdy se na něm objeví první škrábance. Ale jinak se mi i líbí, naopak kávovar typu Isomac Tea bych po designový stránce v kuchyni mít fakt nechtěl. Je to o vkusu...
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Ved jasne, je to len vec vkusu. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Miri »

Do tých 2000e by sa zmestil aj Expobar Leva Dual Boiler (aj s Mazzerom Mini). Viem, že nie je požiadavka na paru, ale v týchto cenových reláciách sa kávovar už kupuje na dlhú dobu a možno o pár rokov príde i na občasnú potrebu cappuccina alebo espressa macchiato, atď...
Na rozdiel od Bezzery ma PID. A ostatné vlastnosti určite prevyšujú aj Oskara.
Myslím, že za tie peniaze je zbytočné hľadať niečo len na espresso (asi sa to ani nedá), lebo lepšie espresso než napr. zmienený Expobar to už aj tak neurobí (a para je bonus navyše).
Ale to je samozrejme len môj názor.
Uživatelský avatar
KuruczPet
Příspěvky: 14
Registrován: úte 24. pro 2013 14:53:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od KuruczPet »

Skus kavovary Rocket Espresso Milano. Je to funkcna krasa.

Kód: Vybrat vše

[url]http://www.pressicko.sk/rocket-espresso-milano/[/url]
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Miri »

Ale ten sám o sebe stojí cez 2000 eur. Požiadavka bola kávovar + mlynče spolu do 2000 eur
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Tak tak. Rocket R58 je kavovar, ktory sa mi asi paci zo vsetkych najviac. Bohuzial, jeho cena s mlyncekom je 2650e.
Stale si ale myslim, ze dual boiler je pre mna uplne zbytocny, ked tak by uplne stacila HX masina aj do buducna.

Ak sa mam priznat, tak ked uz robim mliecnu kavu, tak pouzijem Krups XL2000. Penu to robi velmi obstojnu a kazdej navsteve to chuti.
Obrázek
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od hunt01 »

Ahoj, určitě je mít krásné doma obdobnou mašinu, ale osobně bych třeba do nové mašiny nešel, nepřemýšlel si se podívat po nějakém foru v neměcku nebo na ebay? Teď jsem tam třeba našel něco takového

http://translate.google.com/translate?s ... Fforum.php

To je jen příklad, těch inzerátů je hodně a na ebay furt někdo prodává takový stylovky co umí dělat kafe.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od Wizik »

Tak v princípe nemusí byť ani nový kávovar, hlavnou podmienkou je, aby to bola mašina, ktorá vydrží až kým sa nepokazí, nechcem už mať dôvod na to, aby som ho menil.
Obrázek
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Drahsi kavovar cisto na espresso.

Příspěvek od hunt01 »

U těchto, řekl bych profi strojů v malém balení, se může taky něco pokazit, ale pokud se bude kávovar pravidelně čistit a půjde do něj jen měkká voda, tak než se něco pokazí může trvat hodně dlouho, jinak co se časem může rozbít je nějaké elektromagnet, na Fiorenzato Bricoletta co sem servisoval byl třeba v háji elektromagnet na hlavě, ale to jsou díly v řádech pár stokorun. Zkrátka většina dílů v případě nějaké poruchy není problém sehnat a spravit, nejčastěji na kávovarech vyměnuji topný tělesa, čerpadla a elektromagnety z těch dražších položek a hlavně potencionální oprava nepřevýší cenu samotného kávovaru jak to může být u nějakých levných mašin.
Teď jsem našel na ebayu tohle, což by s vašimi záměry ideální
ODKAZ EBAY
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“