Gaggia anebo automat?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

Dobrý večer,

přelouskal jsem hodně otázek i odpovědí na tomto fóru a nastíním svoji situaci - mám rád dobré presso, ale doma mám max. varnou konvici :) rozhodl jsem se jít do slušnějšího stroje a mé dilema po přečtení zdejšího fóra zní takto....

Jít do automatu i za cenu, že dle Vás odborníků to kafe není ono - je pravda, že já byl nedávno u známých a Ti mi dělali kafe ze Saeca - typ nevím... a přestože dle jejich slov používají kvalitní čerstvě praženou kávu tak presso mě nenadchlo a kapučínko taky až tak moc ne... chuť a sílu to mělo, ale chyběla mi ta poctivá pěna...z automatu byla taková nijaká... známí si ovšem kafe vychvalujou...asi jsem moc namlsaný kavárnama...nevím...

Proto mám velké dilema - jít z důvodu pohodlí do automatu a třeba doufat, že výběrem vhodného kafe - popř. do budoucna koupí pořádného mlýnku a také zkušeností bude presso lepší a lepší?

Anebo jít do GAGGIE - asi jsem našel favorita - babby twin tuším....ale obyčejný mlýnek za 2000-2500 max...zatím!

Má otázka zní - poznám rozdíl mezi automatem za cca 13-15 tisíc ( Delonghi popř. Saeco ) a Gaggiou s obyč. mlynkem za předpokladu kvalitního kafe a čerstvého z pražírny?

Fakt nevím a nemůžu se rozhodnout a hlavně neznám nikoho z okolí ( Ostrava ) kdo vlastní tuto pákovou GAGGII a neochutnal jsem kafe z této pákovky....zbožnuji crému!!! :-)))

a upřímně hlavně z důvodu pohodlí jsem zatím lehce pro automat... :-(
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od hunt01 »

Samozřejmě jako věrný pákovce bych se klonil k pákovce, ale abych jen nehanil automaty, zkus se podívat na youtube ma automat Quickmill 5000 je to automat, který se dělá přes 20 let beze změn, je to velice jednoduchý stroj, má spařovací komoru z kovu, mlýnek má ploché kameny, žádného čínského šneka a umí udělat espresso :-)

Nový stroj stojí hodně, ale jetý v německu se dá sehnat slušně, popř. je to možnost cílené koupě a nechaní v čr zkontrolovat, repasovat, nabrousit kameny, doplnit OPVčkem apod. po repasi se ty mašiny pohybují mezi 10-15 tisíci. Kamoš má tenhle automat z 1981 a furt šlape jak hodinky.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

Koukal jsem na youtube a pěna je náááádhernáá, ale myslím, že by mě s takovou potvorou manželka vyhodila :rofl: a navíc já nevím... prostě nemám rád použité přístroje...i když asi kvalitní...asi jsem sám proti sobě co?
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od hunt01 »

Tak si kup za 1000 Euro nové, není problém ne?
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

Mno je to "trosku" vice nez bych do toho chtel investovat.... :|
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Fox_25 »

Koukám první automat který by mi asi ani nevadil.

Tady je jeden 4 roky starý kousek jen za 890 Švýcarských franků což je nějakých 20000kč.

Kód: Vybrat vše

http://www.topinserate.ch/go/objekt/328042/Espresso
Pokud je to moc tak bych si koupil ze zahraničí Rancilio silvia a rockyho pokud se to stále vyplatí.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od hunt01 »

Ještě se vrátím k tvé otázce, pokud to nameleš správně, tak Classic udělá určitě lepší espresso jak automat a mlíko s tím našleháš určitě líp jak s automatem, otázka je co je levný mlýnek ?

TO FOX: ty automaty se na německým ebayu pohybujií okolo 200 euro
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
hansace
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. bře 2013 8:08:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od hansace »

Simon.OV píše: Proto mám velké dilema - jít z důvodu pohodlí do automatu a třeba doufat, že výběrem vhodného kafe - popř. do budoucna koupí pořádného mlýnku a také zkušeností bude presso lepší a lepší?
Nerozumím proč chceš k automatu dokupovat mlýnek :? . A na zkušenosti bych u automatu, kde stejně nejde nic ovlivnit taky moc nesázel.
ibicyklo
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. pro 2013 12:35:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od ibicyklo »

jasné že kombinácia automat a mlynček nedáva veľký zmysel ale simon.ov zvažuje aj gaggiu baby twin, v takom prípade ten mlynček bude skor či neskor potrebovať, na ebay.de je ich celkom dosť, aj nových
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

No, abych to uvedl na pravou míru tak jsem uvažoval tak, že bych k automatu někdy později koupil lepší mlýnek a dával tam namletý kafe přímo a tím třeba vylepšil případnou crému :-) Jinak opravdu jsem asi klasický začátečník a srdce mi nechce dát za mlýnek 6-7 tisíc :-)

Jak jsem psal...Automat je z důvodu pohodlí a rozmazlenosti, ale musí být aspoň průměrné kafe s nadprůměrnou pěnou čehož si nejsem právě jistý.....

A proto bych chtěl znát zkušenosti někoho s automatem kdo udělá poctivou crému... a naopak taky toho kdo má Gaggiu baby twin a neposlal by třeba jako ilustraci fotky svého výsledného presíčka? :)
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

Ještě jeden dotaz....máte zkušenosti s nákupem ze zahraničí a kde se to vyplatí asi nejvíce? Mám na mysli třeba onu Gaggii ?
ibicyklo
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. pro 2013 12:35:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od ibicyklo »

v SR aj ČR sú baby twin nové cca po 350€, na ebay.de použité aj za 180€..je tam aj jedna gaggia classic za 110€ :) treba len popozerať a hľadať
dokonca teraz je tam jedna gaggia baby twin v dražbe za 150€ a sofort kaufen 210€
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Rodom »

Já se obávám, že asi nedostanete radu nějakou revolučně jinou, než už se tu na toto téma popsalo tisíckrát. Každý si tím vývojem nějak musíme projít sami a zdejší rady mohou být jako značky kolem silnice - mají svůj význam, ale volant máte v ruce Vy.

Taky se mi moc nechtělo do použitých strojků, ale nakonec mám doma dva, k nim dva použité mlýnky a nějaký čas mi to vydrží. Pak vím, že přijde další fáze...Stejně jako před lety přišla fáze, kdy jsem šel z drahého automatu do pákovky s tím, že si nejdřív musím ověřit, jestli vůbec budu umět udělat espresso, jestli to taky nebude jen dočasný rozmar , ta práce kolem přípravy kávy, které tu spousta nadšenců říká kávový obřad.
No, a už si takto hraju dva roky a bavit mě to nepřestalo, takže vím, že jednou přijde čas pro radost třeba pod stromečkem. :tany:

To těšení se, i když je to třeba daleko, taky není špatné. Nejhorší stav duše je, když už se člověk přestane umět na něco těšit.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Galina »

Rodom - moc pěkně napsané !
Uživatelský avatar
Simon.OV
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02. bře 2014 21:26:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Simon.OV »

To finalni rozhodnuti je kazdopadne na me, ale nechci udelat chybu a vycitat si 5let, ze jsem mel jit do pakovky...proste mi tady chybi lidi s automatem co by mi rekli - jo to kafe je super anebo ne...udelal jsem chybu... i kdyz de facto se to da vycist z kazdeho radku diskuze..skoro..obrazne....

Da se rict, ze jsem presvedceny o Gaggii Baby Twin a mooozna nejaky zrepasovany mlynek - nejlepe z CR - pokud by mel nekdo tip na obchod ci nekoho kdo se tim zivi ( radsi mensi firmicku ) - klidne SZ budu vdecny...
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od RedAce »

Přesně tak - kupovat vybavení teď, vemu repas od hunta. Budeš mít parádní mlýnek i kávovar, kterým ani třikrát dražší automat nebude sahat po kotníky. Samotného mě malinko mrzí, že už nakoupeno mám :D
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Fox_25 »

Vidíte, na Hunta jsem zapomněl. Klidně bych mu napsal jaké mám finanční možnosti a co za to mohu dostat. Věřím že rád poradí a prodá repasované stroje za velmi přijatelné peníze.
Simon.OV píše:proste mi tady chybi lidi s automatem co by mi rekli - jo to kafe je super anebo ne...udelal jsem chybu... i kdyz de facto se to da vycist z kazdeho radku diskuze..skoro..obrazne....
Ona je otázka kolik lidí co mají automat sem bude psát. A taky je otázka kolik lidí na rovinu napíše že to neudělá ani kafe podobné tomu z kavárny když za to vysolili např. 20000.

Pokud rád cestujete tak se stavte na kafe ke mně, ale nabídnu pouze kávu z pákovky neboť automat co mám nejede.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Galina »

Máme doma i automat Jura Ena 7, i když do něho nasype dcera kávu z primacafe, káva se nedá srovnat s tou mojí z pákové Gaggie. Když už jednou vypijete kávu z pákovky, tak si na kávě z automatu nepochutnáte, toť můj názor.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Rodom »

Přesně jak říká Fox_25, nečekejte, že tu najdete mnoho příspěvků typu " já vůl koupil drahý automat, že jsem nešel do pákovky...".

Já to o sobě klidně řeknu, kdysi jsem po letech s pákovkami typu Rowenta Adagio nebo různá DeLonghi zatoužil po něčem lepším a podlehl reklamě na automat Saeco se zabudovaným mlýnkem, tehdy novinka za 24.000 Kč, prý "mercedes mezi kávovary". Kávu to dělalo jak pákovka s přetlakovou miskou, jen to bylo nabité elektronikou, která tři měsíce po skončení záruky odešla a stal se z toho šrot. Drahý šrot.
Bohužel jsem v těch dobách nevěděl o existenci tohoto fora a řídil se recenzemi typu Heuréka a spol. Naštěstí jsem pak narazil na toto forum a díky němu i na zdejší pražírnu p.Konečného , strávil spoustu času pročtením a zařídil se podle rad.

Jenže - každý jsme jiný a co jednoho baví, to druhého může otravovat. Když jsem se učil dělat espresso a vážil každou dávku na digitální zlatnické váze, nejenom manželka, ale i mnoho známých si klepalo na hlavu. Takhle se s tím nimrat, navíc zabrat kus kuchyně s kávovarem, mlýnkem, knock boxem, držákem na tamper atd, to by je nebavilo.
To jsou ideální klienti pro automaty nebo zvěrstva typu kapslová mašinka. Ale vyhovuje jim to, tak OK.

Rizika, že při svém kávovém vývoji šlápnete vedle a bude to i něco stát, tu budou vždy. Můžete je snížit, ale stejně si to musíte zkusit po svém. A rozhodně věřte těm, co Vám zde radí, abyste nepodcenil výběr mlýnku. Začít solidně udržovaným anebo repasovaným kávovarem se dá, časem si pořídíte třeba nový. Ale mlýnek je podle mě základ, a dobrý mlýnek můžete mít leta.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia anebo automat?

Příspěvek od Fox_25 »

Rodom píše:Ale mlýnek je podle mě základ, a dobrý mlýnek můžete mít leta.
Toto by se mělo tesat do kamene a viset na hlavní stránce fóra. Spolu s čerstvou kávou je to nepostradatelný základ.
Ona i ta Rowenta Adagio dělala lepší kafe než automat pokud se z páky odstranil crema bazmek.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“