Který kávovar Gaggia do 6.000?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
SaRoTiOn
Příspěvky: 3
Registrován: sob 08. bře 2014 17:42:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od SaRoTiOn »

Zdravím,

ráno jsme hledal kávovar DeLonghi a náhodou jsme se dostal na toto fórum. Asi po 6 hodinách pročítání jsme se dočetl, že DeLonghi není dobrá volba pokud chci kvalitně připravenou kávu. A také zjistil, že nejlepší variantou je kávovar od značky Gaggia s dokoupenými profesionálními sítky.
Ovšem v této chvíli se zase začínám strácet. Našel jsme asi 5 modelů kávovaru v rozmezí od 5.000 do 6.000,- a teď vlastně nevím který zvolit. Vybírám mezi:

Gaggia New Espresso Color
Gaggia New Espresso Pure
Gaggia Viva
Gaggia Evolution
Gaggia New Baby Black ( tendle je trochu nad rozpočet, ale v úvaze )

A tady sítko

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary.cz/nahradni-sitko-filtr-14gr-gaggia-43554.html
Také jsem pochopil, že budu potřebovat nový mlýnek a Bosh MKM 6003 bude asi nedostačující ;-) .. takže přemýšlím o klasickém ručním mlýnku v rámci ušetření.

Pročetl jsme tady toho relativně dost, ale pak jsme se už začal motat. Tak to zkouším takto.

Děkuji ;-)
Uživatelský avatar
Spyydy
pokročilý
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. kvě 2013 15:27:31
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic+PID, aeropress, mokka express
mlýnek: Mazzer SJ doserless, Concept KM-5120, Hario skerton

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Spyydy »

Nevím, jestli jsi koukal i na zahraniční eshopy, na Amazonu mají Gaggiu Classic o dost levnější než v Čechách a není to už tak vzdálené tvé představě o ceně.
http://www.amazon.co.uk/Gaggia-Classic- ... ia+classic
-tohle je za cca 6,5k, plus něco málo za poštovné.. Kdybys chvilku vydžel, pravděpodobně půjde cena ještě dolů - tak podivně tam kolísá a výš, než za aktuálních 200 liber jsem ji tam ale snad neviděl.
- osobně bych připlatil, je to znát - v čem jsou rozdíly ses asi sám dočetl tady na foru.

Co se nepřetlakových misek týče, doporučuju pořídit je jinde, např. v Hraspu (http://www.kavovarydoplnky.cz/), s eshopem kavovary.cz má velké množství lidí negativní zkušenosti, týkající se zejména dlouhé doby dodání, špatné komunikace apod.
Uživatelský avatar
SaRoTiOn
Příspěvky: 3
Registrován: sob 08. bře 2014 17:42:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od SaRoTiOn »

A úplně blbá otázka ( možná ) je teda lepší koupit prvně mlýnek a pokračovat v kávě dělané v french pressu, nebo koupit kávovar a pak to dotáhnout mlýnkem ? Na ten MDF jsem se díval.. Je pravda, že kupovat něco špatného a pak upgradovat za 2 měsíce je blbost.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Rodom »

Bez dobrého mlýnku - a tím nemyslím ruční - se neobejdete. Klidně zkombinujte novou Gaggii Classic s mlýnkem použitým, tady jsou v sekci Nabízím imrvére slušné mlýnky kolem 2-2,5 tisíc Kč. Teď zrovna je tam mlýnek Carimali, od Hunt01, od něj bych se nebál to vzít.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od ondrada »

Já bych z toho zas takovou vědu nedělal. Pokud peníze fakt nejsou, a chci nějaký espresso, klidně bych koupil G Classic a ručního Porlexe - za předpokladu, že pro Porlexe budu mít využití až si za půl roku koupim pořádnej mlýnek, třeba ho budu vozit jako cestovní mlýnek k FrenchPressu nebo k jiný věci.

Nedémonizujte tak ty "obyčejnější" ruční mlýnky, tady nejsme ani na baristický soutěži, ani v kavárně. Není to sice úplně ono a je to trochu "na krev", ale jako dočasná nouzovka se to použít dá, espresso (nebo aspoň něco limitně se mu blížícího) se s tím taky udělat dá, člověk má pak aspoň motivaci rychle šetřit a koupit něco lepšího, klidně jetýho, ale kvalitního a většina z nás stejně asi nakonec chce i něco, co se dá vozit na vejlety.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od RedAce »

Taky jsem s Porlexem fungoval zcela bez problémů prvních pár měsíců. Konstantně dělat korektní espresso, co se času a objemu týče, nebyl nejmenší problém a že by mě přechod na MDF nějak chuťově odboural se taky zdaleka říct nedá. Plus mi teď zbyl fajn cestovní nebo nouzový mlýnek. Současně ale souhlasím s tím, že koupit pořádnou výbavu z bazaru je lepší volba a kdybych to teď mohl udělat znova, půjdu touto cestou.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Sinpa »

RedAce píše:Taky jsem s Porlexem fungoval zcela bez problémů prvních pár měsíců. Konstantně dělat korektní espresso, co se času a objemu týče, nebyl nejmenší problém a že by mě přechod na MDF nějak chuťově odboural se taky zdaleka říct nedá. Plus mi teď zbyl fajn cestovní nebo nouzový mlýnek. Současně ale souhlasím s tím, že koupit pořádnou výbavu z bazaru je lepší volba a kdybych to teď mohl udělat znova, půjdu touto cestou.
Pod to se podepíšu.
Fungoval jsem s Kyocerou a následně s Porlexem cca 2roky a po přechodu na asaco steel jsem poznal změnu hlavně v pohodlí, rychlosti a na dně hrnku již po vypití nebyli zbytky namleté kávy (tím myslím pár "drobků" a né českého turka).
Uživatelský avatar
Bambus
Příspěvky: 19
Registrován: stř 08. led 2014 18:20:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Bambus »

Teď se přiznám, že tomu úplně nerozumím. Vy jste tedy nezaznamenali nějaký výrazný posun při přechodu z Porlexe na MDF či i-Steel? Pohodlí a rychlost nepočítaje...Je to tady téměř u každého tématu, že základem je pořádný mlýnek, přičemž přijatelným minimem je MDF. A teď v posledních dvou příspěvcích je, že to v podstatě žádný rozdíl není. Takže jsem zmaten. Porlexe mám, na alternativní metody je určitě dostačující, například podle mě skvěle doplňuje mojí moka konvičku, nějak jsem však nepočítal s tím, že by byl někdy v budoucnu použitelný i na espresso. Žádný zázrak co se týče rovnoměrného namletí to totiž není. Proč si tedy vlastně pořizovat výrazně dražší elektrický mlýnek?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od ondrada »

Tyhle mlýnky je nutný brát jako dočasně použitelnou dostatečnou nouzovku. Mlet se s tím dá, na espresso to s odřenejma ušima stačí, ale žádná hitparáda to rozhodně není. Čím lepší (rovnoměrněji meloucí) mlýnek, tím míň bordelu v hrnku a tím rovnoměrnější extrakce a opakovatelnost výsledku (a to neplatí jen pro espresso samozřejmě, nicméně tam je to, hlavně stran té opakovatelnosti výsledku, naprosto zásadní)
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od RedAce »

Posun tam určitě je, o tom zas žádná. Ale rozhodně to není tak, že by byl ruční mlýnek nepoužitelný a vhodný tak leda na pepř, jak se tu rádo tvrdí. MDF bych viděl spíš jako první rozumný el. mlýnek, který se vyplatí koupit (a určitě to časem co nejlepší el. mlýnek chce), protože pro spoustu lidí to je naprosto dostačující mlýnek na celý život. Jako nesmysl mi přijde třeba kupovat Iberital Challenge, který je 3x dražší než Porlex a kvalita mletí bude prakticky shodná.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od ondrada »

RedAce píše:Jako nesmysl mi přijde třeba kupovat Iberital Challenge, který je 3x dražší než Porlex a kvalita mletí bude prakticky shodná.
To je dost odvážný tvrzení, máte to něčím podložený, nebo sou to jen dojmy od klávesnice?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od RedAce »

Říkejme tomu dedukce na základě vlastních zkušeností a dostupných informací. Mám vyzkoušený Porlex a MDF a co se kvality mletí týká, žádné ohromující vlivy na chuť ve prospěch MDFka jsem nezaznamenal. Naopak jsem ale nejen zde na fóru zaznamenal mnoho zkušeností s horší kvalitou mleti u Iberitalu, velkým množstvím prachových částic, špatným uložením mlecích kamenů... Sám to vyzkoušené nemám a proto to taky předkládám jen jako vlastní názor, ale myslím, že tak daleko od pravdy to nebude. Netvrdím, že je to nepoužitelný mlýnek, ale přijde mi zbytečné kupovat tak drahý mlýnek, který má tolik nedostatků.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od ondrada »

Nebudeme se doufám bavit o uložení kamenů Iberitalu proti Porlexu, o tom, kolik kávy (a jak pohodlně) kterej z nich namele a jak opakovatených výsledků se s kterým z nich dosáhne, jak moc bude jedno kafe jako druhý. Iberital určitě není ideální, ale ve srovnání s Porlexem je úplně někde jinde už z principu. Cena mi přijde celkem přiměřená tomu, co ten mlýnek nabízí. To naopak cena Porlexu je úplně mimo realitu.
Ale už sme zas sklouzli od kávovaru někam jinam. Škoda že to tu nejde nějak normálně rozdělit tak o 5 příspěvků vejš.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od RedAce »

O tom kolik kávy (a jak pohodlně) se na kterém mlýnku namele se skutečně bavit nebudeme. I když zrovna ruční mletí mi nijak nevadilo, dokud nepřišla návštěva a nebylo třeba mlít 3x a více po sobě. Ani uložení kamenů Porlex vs. Iberital není ideální porovnávat - jde mi spíše o to, že bych si rozhodně nechtěl koupit mlýnek na x let, o kterém bych věděl, že prostě není solidně postavený a nemele zrovna ideálně. U ručního mlýnku za tisícovku, který plánuji max. na rok a poté ho využiji na cesty mě to moc netrápí, pokud dočasně svou funkci splní. Ale co se týče opakovatelnosti, tak tam jsem neměl s Porlexem absolutně žádné problémy. Naopak bylo seřízení hrubosti bez stupňů, takže tam, kde u MDFka musím občas drobné nesrovnalosti řešit změnou gramáže o pár 0,1g, na Porlexu jsem byl schopen ladit čistě hrubostí.
Prostě za cenu kilogramu kávy odvedl Porlex perfektní práci a bude sloužit ještě hodně dlouho. Stejně tak MDF je z druhé ruky, teď mi dostačuje a pak nebude problém ji prodat s minimální ztrátou. Iberital nenabízí ani jedno ani druhé. Jen je pohodlnější.
Co se týče Porlexu, mluvím z vlastní zkušenosti - netřeba mě přesvědčovat o jeho nepoužitelnosti, když ho mám doma. U Iberitalu nehodnotím absolutní porovnání mletí. Hodnotím, co mlýnky za svou cenu nabízí a je třeba tak mé příspěvky brát.
Uživatelský avatar
andy_xx
Příspěvky: 6
Registrován: ned 15. pro 2013 22:19:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od andy_xx »

Bambus píše:Teď se přiznám, že tomu úplně nerozumím. Vy jste tedy nezaznamenali nějaký výrazný posun při přechodu z Porlexe na MDF či i-Steel? Pohodlí a rychlost nepočítaje...Je to tady téměř u každého tématu, že základem je pořádný mlýnek, přičemž přijatelným minimem je MDF. A teď v posledních dvou příspěvcích je, že to v podstatě žádný rozdíl není. Takže jsem zmaten. Porlexe mám, na alternativní metody je určitě dostačující, například podle mě skvěle doplňuje mojí moka konvičku, nějak jsem však nepočítal s tím, že by byl někdy v budoucnu použitelný i na espresso. Žádný zázrak co se týče rovnoměrného namletí to totiž není. Proč si tedy vlastně pořizovat výrazně dražší elektrický mlýnek?
Jen pro info...Porlex mele na espresso lépe a rovnoměrněji než na moku (čim jemnější mletí, tím v tomto případě přesnější). Mletí na 2 kávy mi trvá přibližně 1 minutu.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Redmann »

Minútu na dve kávy? Za toľko nenameliem ani na jednu kávu - 9,5 g.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od morseee1 »

:lol: nemáš správny točivý moment
Uživatelský avatar
andy_xx
Příspěvky: 6
Registrován: ned 15. pro 2013 22:19:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od andy_xx »

Redmann píše:Minútu na dve kávy? Za toľko nenameliem ani na jednu kávu - 9,5 g.
vážně cca 1min, max 1m:30s (18g) ..prostě asi melu rychle :-D
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od Redmann »

Tak také obrátky nevyprodukujem. :-)
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Který kávovar Gaggia do 6.000?

Příspěvek od RedAce »

A meleš s ním "správně"? Na mletí na stole je totiž naprosto nepoužitelný - myšlený je tak, že vemeš kliku do jedné ruky, mlýnek do druhé a točíš oběma proti sobě. Zapojíš obě ruce, nemusíš se soustředit, jestli ti neujíždí po stole a dá se tak mlít velmi rychle.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“