Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
skipjack
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28. bře 2014 8:23:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od skipjack »

Zdravím,

po dvou letech používání automatu nastal čas vydat se dál. Rádi bychom domů koupili pákovku vč. mlýnku. Jenže po prostudování zdejšího fóra jsem, popravdě řečeno, v pasti (ztracen)! Před návštěvou zde jsem netušil, kolik systémů hlav, bojlerů, atd. existuje.

Toť omáčka. Dovolil bych si požádat o pomoc s výběrem výše uvedeného s tím, že přístroj by měl umět jak espresso, tak i mléčné nápoje. Přes týden je požadavek zejména na espresso (2-4x denně, z toho max. 2 za sebou). Když se sejde rodina, příp. známí, je potřeba "vyrobit" za sebou řekněme 2-4x espresso a 2-3x cafe latte, latte machiato, apod.

Potřebovali bychom stroj, který nebude po zahřátí potřeba půl hodiny zahřívat (ideálně po probuzení přístroj zapnout a do 10-15 minut vařit espresso a pak hybaj do práce).....(ano, vím, že se má káva pít až cca. hodinu po probuzení, ale :-)).

Já osobně bych rád přístroj s výkonnou párou (pro latté art) a také s dostatkem páry (viz. návštěvy), aby nebyly mezi jednotlivými nápoji velké prostoje. Vzhledem k tomuto jsem vyloučil R. Silvia - zde by mi taky nevyhovavala tryska na pravé straně a s malým rozsahem pohybu.

Na přístroj by měly být běžně dostupné náhradní díly (takže žádného exota).

Co se týče financí, jsem ochoten dát za přístroj 30tkč (s mlýnkem bych se rád vešel do 35). Když se vejdu níže, budu rád - ale zároveň nechci okleštěnou nebo poddimenzovanou mašinku, ptž už teď je mi jasné, že by mne to když ne hned, tak určitě časem mrzelo. Rád bych za ty peníze "něco". Co jsem se tak dočetl, tak bych na základě mých požadavkou asi potřeboval HX s dostatečnou kapacitou? Šlauch na horkou vodu (čaj) nepotřebujeme. Asi už bych chtěl E61, non-Al-boiler, PID...

Přemýšlel jsem o ISOMAC Tea (tam mne ale dosti odradily zkušenosti zdejších majitelů - chci přítroj po zakoupení používat a ne si na něm dělat výuční list), Rocket je asi mimo budget, u Bezzery se mi nelíbí systém ovládání trysek (chtěl bych otočné kolečko).

Mlýnek asi Rocky? .....i když se zde taky našly negativní reakce

Poradíte, nasměrujete...?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od morseee1 »

tak len tak na okraj .. na jednu stranu je poziadavka na dostatok pary, aby sa dalo robit viacero kav za sebou .. na to je ale potrebny velky objem boilera .. velky objem boilera ale = dlhsi cas potrebny na zahriatie ..

len tak namatkovo ma napada Vibiemme domobar ..

boiler 0,75l, E61 hlava, 1,5l nadrz a nahriaty je za 15 minut ... a to najdolejsie, nema slauf na vodu a ma otocne kolecko :-)
pripadne
Nuova Simonelli Oscar, ten zasa je designovo uplne inde, ale za cca rovnakych technickych podmienok
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od danst »

Jsou to vlastně úplně maximalistické požadavky a asi nepůjde ten čas nahřívání zkrátit na 10-15 min.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od hunt01 »

Přesně tak jak psali kluci, pokud chcete mít dostatek páry ,musíte mít větší bojler a tím nahřívání alespoň 30 minut, aby se to plně prohřálo. Spínací hodiny to jistí :-) Pokud by jste chtěl třeba i repas, tak by se dal sehnat třeba La Scala Buteffly se Super Jolly do 20 popř. Fiorenzato Bricoletta se Super Jolly. Tím neříkám, že by to nešlo i levněj, ale nákupní ceny a cena repase se různě mění. Klidně je možné že by to šlo pod 18, ale teď nevím.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
skipjack
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28. bře 2014 8:23:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od skipjack »

Tak jsem maličko studoval a přemýšlel a poněkud přehodnotil kriteria.

Co do HX přístrojů s E61 - co byste doporučili?

- Rocket Cellini Classic (nevím proč, ale láká mě nejvíc)
- Isomac Tea
- Quickmill Andreja (ten ale nejspíš škrtám vzhledem k nejvyšší ceně)
- Lelit PL62 (zde se mi nelíbí, že je přístroj úzký o oproti ostatním relativně lehký a při utahování páky se dost hýbe - naklání (alespoň dle videí na utube)

P.S.: doufám, že to jsou všechno přístroje s HX + E61 :grin:
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Jaký přístroj a mlýnek do 35 tis.?

Příspěvek od mleitgeb »

Jenom nápad (i přes trochu větší boiler, HX,...): http://www.sbazar.cz/GC/detail/6062223- ... ho-designu změkčovač i mlýnek má jinde... :) Občas má i LaScalu Butterfly,...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“