Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gck23
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. bře 2014 10:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Gck23 »

Scháním kávovar a mlýnek primarně na doma, ale aby zvládl cca 3x ročně větší zápřah, dělam menší festivaly a potřebuju aby zvládl uvařit cca 100-200 káv za víkend, doma by to bylo ze 3/4 expresso zbytek mléčné nápoje, na těch fesťácích by to bylo cca 9:1 ve prospěch expressa. Nebráním se ani repasi, ale potřebuju aby to mělo vlastní nádrž na vodu, domam mám relativně novou kuchyň a nechce se mi ji rozkopávat kvůli přívodu vody
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od hunt01 »

Ahoj, tvůj požadavek je hodně zajímavý. Z hlavy mě napadá třeba Cimbali M31 bistro, které má i nádržku na vodu, náhodou ho zrovna dodělávám :-D, ale do kuchyně se nehodí. Takže bych ti spíš doporučil koupit si něco hezkého na doma a na ty 3 akce za rok si tu lepší mašinu půjčit, protože menší mašina ti nebude stíhat celý den pěnit mléko, na to to chce aspon 5l bojler.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Ralf »

ja som na La Pavoni Domus Bar odrobil 5 kíl kávy za 4 dni bez jediného problému. Ale je pravda že som robil len ristretto, espresso, lungo, americano a žiadne macchiata a cappuccina.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Gck23
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. bře 2014 10:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Gck23 »

hunt01: Mysliš, že např tenhle kávovar by to nezvládl?

Kód: Vybrat vše

http://lelit.cz/eshop/?20,lelit-pl60
Připadně, kdyby se dělalo jenom espresso, tak něco na úrovni Rancilio Sylvia?
Půjčovat si nic nechci (další starost), navíc vůbec nevím, jaký by byl zájem, je možný, že těch káv tam prodam třeba jenom 50, je to myšlený spíš jako doplněk. Jde mi spíš o to,aby se to zařízení neporouchalo než o dobu přípravy. Celkem by mě zajímalo, kolik např to rancilio je schopný udělat espress za hodinu, pokud je to kolem 20, tak je to úplně v pohodě.

Ralf: takhle jsem to myslel, stejně se nejvíc leje pivo a to není moc s mlíkem kompatibilní :) jak jsem psal, viděl bych to na poměr 9:1 espresso:cappucccino
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od RedAce »

Když dělám víc káv po sobě na Gaggii Classic (podobná nebo nižší rychlost jako Silvia), tak mezi vydáním první kávy a zapnutím druhé extrakce bývá obvykle něco mezi třemi a čtyřmi minutami a to pokáždé melu novou dávku kávy a rozhodně nikam nechvátám. Kávovar v pohodě stíhá dohřívat. Takže 20 espress za hodinu myslím nárazově ten kávovar zvládne (otázka, jestli to zvládneš ty :) ). Bude tě ale zdržovat dolévání vody a absolutně nepřipadá v úvahu to mléko - to tě zasekne tak na 10 minut. Dlouhodobě bych to tak rozhodně dělat nechtěl, ale pár víkendů v roce to asi zvládne. Nicméně to počítá opravdu s 30ml espressem. Jak začneš dělat 150ml bazény, docela to prodlouží dohřívání.
Ideální by mi přišel repasovaný Carimali Alfa, který tu prodává hunt01. Kávu to zvládne v pohodě, občas do toho můžeš šlehnout i to mléko a na fesťáku to píchneš na barel a máš po starostech s vodou.
Uživatelský avatar
Gck23
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. bře 2014 10:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Gck23 »

Na fesťáku to píchnu sice na barel, ale problém je doma, rozkopávat kuchyň nebudu a kdybych tam dal barel, tak mě manželka zastřelí

hunt01: nenapsal by si prosím parametry toho Cimbali M31 bistro(předpokládam, že je to ta jednogroupova verze) kdy a za kolik by byl? co jsem googlil, tak jsem našel akorát M32 a ten nemá nádržku
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od papun »

co se týče toho demolování kuchyně, tak bych to neviděl tak špatně. Předpokládám, že máš baterii vyvedenou z pracovní desky. tedy přívod vody je někde v oblasti spodních skříněk. Tím pádem stačí jedna díra do pracovní desky na průměr přívodní hadice a pak už jen rozbočení na přívodu vody a je to.

Classic asi zvládne 20 espress za hodinu, ale bez mléka. Problém je, že když uděláš mléko, tak se ti stroj přehřeje a pak to musíš ochlazovat. A je to nepraktické a celkově bych se obával teplotního kolisání při takovém zápřahu. Minimálně by to chtělo PID, aby se to eliminovalo.

Ale každopádně by to chtělo lepší stroj, ale to ať radí zkušenější.
Uživatelský avatar
Gck23
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. bře 2014 10:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Gck23 »

Prave ze to nejde, mame sice velkou, ale dost atypickou kuchyn udelanou do U, v ty dolni casti toho U jsou v rozich dvoje dvere a mezi tema dverma je ta cast, kde je drez, mycka a varna deska, ktera ma jenom 2m z toho nejakejch 120 cm zebere deska a drez a zbytek je potreba mit volny jako pracovni desku
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Kávovar a mlýnek na doma a na pár akcí do cca 25k

Příspěvek od Miri »

Nevraviac, že by to potom chcelo zrejme zabudovať do prívodu aj filtre a zmäkčovač.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“