Kávovar do malé kanceláře

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Irma Bunt
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. čer 2014 13:09:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Irma Bunt »

Zdravím.
Bohužel nám v kanceláři odešel KRUPS Espresseria Automatic EA8025PE (http://www.krups.cz/kava/plnoautomatick ... a8025pe-64) a tak sháníme náhradu.
Denně spotřebujeme cca 20 káv. Rádi bychom, nějaký solidní automat s možností přípravy cappuccina do 20 000,-
Prosím tedy o možné tipy. Předem děkuji.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od primacafe »

Obávám se, že solidní automat vhodný do kanceláře za cenu do 20tis., do kanceláře vhodný nebude.
Chápu nutnost automatu v kanceláři, ale budete se muset podívat po značkách které dělají kávovary určené pro kanceláře. Rozhodně vynechejte KRUPS, DeLonghi a pod. Jinak to bude vždy jen dočasné řešení.
Kdysi dělalo automaty určené do kanceláře třeba SAECO. Snad by se u nich i dnes našel kávovar určený pro větší zátěž.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Irma Bunt
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. čer 2014 13:09:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Irma Bunt »

Koukal jsem už i na kávovary dělané do kanceláří, avšak mi přišlo, že jsou stavěné cca na 50+ káv denně (což je pro nás zbytečně moc) a jsou v jiné cenové relaci.
Myslíte, že existuje něco, co by se vešlo do těch 20 tisíc a nějakým způsobem to splnilo požadavky?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od primacafe »

Možná to napíšu srozumitelněji.
Kávovar do 20tisíc dlouho v kancelářském provozu nevydrží.
Takže je to jasné. Buď si pořídíte kávovar do 20tis. a počítejte s tím, že asi dlouho nevydrží.
Nebo si pořiďte kávovar konstruovaný pro větší zátěž, ale samozřejmě nebude stát do 20tis. jako domácí kávovar.
Jsou to jasně dané dva mantinely.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od DeTT »

Mel bych pro Vas nabidku - cerstve repasovany pristroj Jura XS90.
Je staveny na zatez kolem 30-50 kav denne a po cerstve repasi:

Kód: Vybrat vše

http://www.heliakavovary.cz/repasovane-kavovary/
Ma nadrzku na vodu o objemu 5.7 litru a extra velky zasobnik na kavovou sedlinu, rekl bych idealni pro Vase potreby.
Uživatelský avatar
Irma Bunt
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. čer 2014 13:09:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Irma Bunt »

primacafe: Volal jsem do Jury a bylo mi řečeno, že na 20 káv denně je domácí kávovar dostačující. Myslíte, že něco ze série F, C nebo ENA by už mohlo být vhodné? (možná bychom byli i ochotni připlatit)

DeTT: Děkuji za nabídku, avšak požadujeme nový stroj.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od ondrada »

Já nechci ňák prudit, ani za někoho mluvit, ale co si PrimaCafe myslí Vám řekl už dvakrát. Je to vážně nutné, potřetí odpovídat "ne" na v podstatě tu samou otázku? Nebo myslíte že telefonát kamsi "do Jury" ten názor člověka, kterej se 20 let zabývá kávou a kávovary, změní?

Pokud věříte víc Juře než názoru PrimaCafe, tak si od Jury kupte kávovar a je to, ne? Třeba bude mít Jura pravdu. Místní zkušenosti holt ve většině případů mluví jinak...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od ondrada »

A mimochodem kvalitní stroj po kvalitním repasu udělá při větší zátěži mnohem lepší službu než nová plastová hračka určená domů na stolek na "ranní preso", "večerní preso" a "preso pro občasnou návštěvu". Ale kdo chce kam... Chápu, že někdo se všeho nenovýho bojí či štítí :ucta: Pak je to ale holt buď dražší, nebo horší.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Fox_25 »

Domácí automat s plastovou spařovací jednotkou nemá šanci dlouhodobě vydržet 20 káv denně a je jedno zda je to jednoduchý stroj za 7000 a nebo je s pěkným displejem za 20000.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od DeTT »

No, vydrží to i dlouhodobě, ale samozřejmě s patřičným servisem... Po 10000 kávách to chce nabrousit/vyměnit mlecí kameny, po 20000 kávách většinou vyměnit čerpadlo... A samozřejmostí je výměna těsnění a kontrola přístroje každý rok.
Uživatelský avatar
Irma Bunt
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. čer 2014 13:09:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Irma Bunt »

OK, v oblasti, které nerozumím bývám občas natvrdlý. Vlastně i proto jsem vznesl dotaz zde. Když teda přístroj (s danými požadavky: dlouhodobá výdrž a spolehlivost při produkci max. 20 káv denně, bez nutnosti údržby, který udělá i cappuccino) neseženu do dvaceti tisíc, kolik bych si asi tak řádově měl připravit? Čím míň, tím líp.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od ondrada »

Já bych jen podotknul, že nějakou údržbu bude vyžadovat každej automat (stejně jako každá páka), tomu se nevyhnete. Jen lepší automat vydrží podstatně dýl i při méně náročný údržbě a né tak častým pobytu v servisu/výměně různejch odcházejících komponent, hlavně stran levný plastový mechaniky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od primacafe »

Jsem se k tomu dostal až ted. Je to v podstatě už napsané v předchozím příspěvku.
Automat je vždy na pravidelnou údržbu náročnější a také samozřejmě nákladnější při opravách. Které bývají proti pákovce častější.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Irma Bunt
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23. čer 2014 13:09:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Irma Bunt »

S údržbou (je-li tím myšleno proplachování atd.) se počítá.
Teď jde jen o tom, kolik bychom si tak měli na přístroj vyhradit a mezi jaké konkrétní typy hledat?
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od DeTT »

No, pokud chcete něco "gastro", tak se pohybujeme v řádu statisíců korun. Něco, co by mělo jinou než plastovou spařovací jednotku. Nicméně neviděl bych to tak strašně s tím plastem.
I kdyby se měla kupovat celá spařovačka, tak to je 1500 Kč max, většinou se dá sehnat jen konkrétní prasknutý díl, takže je to levnější.
Čerpadlo je 700 Kč, používají se tam vibrační, v cenové hladině jakou požadujete.

Pro zajímavost, ta Jura XS90 měla pořizovací cenu kolem 55000 Kč. Má také 2 bojlery, takže je možné šlehat okamžitě mléko bez čekání na zahřátí bojleru, což bude problém u "domácích" kávovarů. Vygeneruje Vám to hodně čekání u přístroje, což jistě asi znáte už od toho Krupse, ten pokud vím má též pouze 1 bojler, ale neznám všechny modely, takže jen tipuju.

Od Krupse bych dal obecně ruce pryč. DeLonghi je dobrý, ale je nutno ho důkladně čistit, nedejbože nechat zašpiněný prostor spařovací jednotky, zbytky kávy znemožní chod jednotky a máte po přenašeči (šroubovice, 2500 Kč a více).
Jura je dobrá, odolná, vnitřnosti jsou si hodně podobné napříč jednotlivými modely, je nutné ovšem dokoupit čistící tablety, protože spařovací jednotka nejde vyndat ven a umýt.
Od Saeca znám starší modely, které jsou super - Incanto, Royal, Vienna, držáky, levný servis, dají se čistit dobře. Bohužel nové modely jako Intelia, Xelsis a Syntia neznám vůbec zevnitř, ještě jsem je neměl. Modelům Talea, Odea, Primea se vyhněte obloukem.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od ondrada »

DeTT píše:Nicméně neviděl bych to tak strašně s tím plastem.
Proto taky píšu o "levným plastu", protože on je taky plast a plast. IMHO dražší Saeco bude mít v namáhanejch částech poněkud jinej plast než Krups za pár korun, i když je to pořád plast.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od DeTT »

Jasně, já jsem to psal spíše z důvodu toho, abych ukázal, že případné výměny a opravy nejsou tak drahé. Myslím, že firma, kde se dělá kolem 20 káv denně dokáže dát dohromady 3000 Kč ročně za opravu, což by zahrnulo novou spařovací jednotku i čerpadlo.
Uživatelský avatar
miguel
Příspěvky: 22
Registrován: pon 16. pro 2013 22:13:33
bydliště: Jablonec nad Nisou
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od miguel »

DeTT píše:Modelům Talea, Odea, Primea se vyhněte obloukem.
Pročpak to ? Odeu mám ještě doma a Taleu v práci. Spařovací jednotka mě přijde stejná nebo podobná jako v Incantu a Magicu.
Mlýnek jde nastavit na jemnější mletí, takže to není úplnej průtokáč. Při vyladění docela pitelný. Samozřejmě nesrovnávám s pákovkou.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od DeTT »

Maji obrovsky poruchove elektroniky. Obzvlast na Taley a Primey je elektronicke temer vse a hodne se kazi.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Kávovar do malé kanceláře

Příspěvek od Rodom »

Saeco Talea? Jen to ne! Přes protékající plastové kurvítko mi kapala voda do elektroniky. 3 měsíce po záruce elektronika odešla. Oprava v ceně nového domácího pákového kávovaru Gaggia Classic...první a poslední drahá zkušenost. Byl ve dvou opravnách a všude měli tyhle typy vyskládané na regálech, čekajíc na opravu. Ten pohled mi stačil, žádné opravování, vyhodil jsem to. Vyhozených 20.000 Kč. Tahle značka mi už nesmí do baráku! :hnup:
Rozhodně doporučuji repas kvalitního stroje od prověřeného profíka. A dát tomu pravidelný servis, nic není nafurt.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“