CATLER ES8010

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

CATLER ES8010

Příspěvek od Marťula »

Dobrý den,
tak jsem pokročila dál a pokusím se vybrat nějaký kávovar.. Hledala jsem něco o Catler(u) ES 8012, jelikož by se vyřešil i problém s mlýnkem, který též řeším. Má někdo tento stroj a může mi prosím k němu něco říct? Ještě jsem se dívala na DeLonghi EC tuším 820 nebo tak nějak, ale to mi přijde už dost o ničem.. CO na to říkáte? Jen mne nekamenujte.. :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od primacafe »

Tady píšete, že máte kávovar zelmer a nedaří se udělat slušné espresso. To myslíte, že Catler je lepší a že si pomůžete?
Obávám se, že vyhodíte peníze a budete s výsledkem na stejném.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Marťula »

Má vynikající reference, doporučuje ho dokonce Petra Veselá, to už je co říct, tak nevím. A k tomu mému dosavadnímu Zelmeru - myslím, že na něm pravé presso udělat nejde ani kdyby jste se na hlavu stavěli, to je můj názor a srovnávat ho s Catlerem asi není dobrý nápad. Myslím, že Catler je o hodně lepší. Samozřejmě vyhodit peníze z okna nechce nikdo, k tomu DeLonghi se nevyjadřujete, tak soudím, že to nestojí za zmínku :)
Jinak děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od primacafe »

Marťula píše:........., doporučuje ho dokonce Petra Veselá, .......
možná z toho něco měla
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Redmann »

Skúste si viac prečítať tu na fóre, o Catleri tu je toho viac, nech máte pohľad aj z druhej strany.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Fox_25 »

Jiřina Bohdalová zase doporučuje super chopper nebo jak se ta zhůvěřilost jmenuje. Já jsem nad catlerem před časem taky přemýšlel, ovšem zde mě od něj tak odrazovali že jsem se na něj vykašlal a dobře jsem udělal. Ani na zahraničních fórech není nějak chválen.

Jestli chcete dobrý kávovar na úrovni který nepotřebuje doporučení někoho "slavného", tak si místo ES 8012 kupte rancilio silvia a k němu mlýnek rancilio rocky. A klidně je kupte použité, pomalu se na nich nemá co pokazit.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od ondrada »

Marťula píše:A k tomu mému dosavadnímu Zelmeru - myslím, že na něm pravé presso udělat nejde ani kdyby jste se na hlavu stavěli...
A to já si zas myslím, že na něm dobrý espresso udělat jde, už proto, že podle všeho jako jeden z mála takovýchto strojů nemá přetlakové misky, ale misky klasické, tudíž dokud funguje a nikde neteče, je to s největší pravděpodobností jen o správně namleté kvalitní kávě. Z přetlakové misky je to opravdu bída (ač s pěnou), klasická miska je to, co je potřeba. Ale klasická miska (zvlášť některé typy) neodpouští a je potřeba ji zvládnout (rukama, trpělivostí, mletím a kvalitní čerstvou kávou), jinak to stojí za prd. To je daň právě za to kvalitní espresso, které Vám přetlaková miska dát nedokáže, ač to tak na první pohled vypadá a "kafe s pěnou" s ní udělá každej a z čehokoliv. IMHO si nepomůžete, pokud to nejde s tímto Zelmerem, Catler to nespraví, jedině za cenu právě přetlakového systému, kterým ale opravdového espressa nedosáhnete, aspoň pokud se Vám to s klasickou miskou na tom co máte nedaří.

Začal bych kvalitním mlýnkem a pravděpodobně se nebudete stačit divit. A když jo, tak se uvidí co s kávovarem :)
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Marťula »

Zdravím , pánové.. :-)
Tak jsem si ho pořídila a s Zelmerem se to teda opravdu nedá srovnat... Více napíšu přímo ke Catleru kam patří..
Ještě odpovím na poslední příspěvek, Zelmer už neměl nic moc tlak,t ak nechtěl protlačit kávu, když byla jemněji namletá, takže bych se asi nikdy nedočkala lepší kávy a navíc byla dost kyselá atd.. Na páce se ulomil držáček misky a to mne taky vytáčelo, tak jsem si řekla, že nemá cenu investovat pouze do mlýnku, ale rovnou do sestavy.
Nechci to zakřiknout,ale opravdu jsem spokojená a proháním ho už měsíc..
Více tedy u Catler ES 8012
Ještě jednou děkuji všem za rady
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“