Nevím jakou pákovku vybrat..

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Huld4
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. říj 2014 17:57:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od Huld4 »

Zdravím Vás profíky i začínající kavičkáře :grin: po pročtení tohoto fóra stále nevím jakou hračku si vybrat :( prosím Vás o radu a omlouvám se, že kvůli tomu zakládám nove téma..
Koukal jsem po Catlerovi es 8012, na ten jsem se nedočetl moc chvály. Pak mě zaujal Gaggia baby Twin, Graef es 85/86, Rancilio Silvia. Teď který vybrat ? Po pročtení různych příspěvků tady na fóru se rozhoduju asi mezi Gaggii a Silvii, samozřejmě i mlýnek. Děkuji za případné rady a informace.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od Fox_25 »

Za mě rancilio, je to jednoduchý, kvalitní kávovar bez zbytečné elektroniky a doplnil bych do něj PID pro lepší tep. stabilitu. No a k tomu třeba mlýnek rocky s přímým mletím do páky.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od czhawk »

Já taktéž hlasuji pro Rancilio Silvii + mlýnek Rancilio Rocky s mletím do páky. A to na základě vlastních zkušeností. Ideální velikost, jednoduchost, robustnost a kvalita se standartním výstupem kávy v hrnku bez zbytečných blbinek kolem. Cenově to je dle mého názoru max. luxus na doma - a pro případné hračičky je zde prostor pro tuning :grin: .
Jen ohledně PID si myslím, že je to zbytečnost negující vyřčené (....je to jednoduchý, kvalitní kávovar bez zbytečné elektroniky....).
Jako každá věc i tohle má svá negativa - vzhledem k celkové ceně bych očekával u kávovaru i druhou páku s jednoduchou výpustí a tamper z kovu. Ale je to jen drobná moucha na kráse. Alternativou k tomu všemu je koupit nějaký repas, či se do repasu pustit sám a sehnat si nějaký starší kávovar produkce ITALIA nebo ESPANA. Pro začínajícího kávičkáře (myšleno uzrálého a nespokojeného spotřebitele s bytelným přesvědčením vrhnout se na kvalitu a dokonalou chuť) je v začátku cesta repasí složitá a náročnější. Kdežto pořízení kompletní základní výbavy na espresso je kromě finanční stránky, která by případnou cestou pokusů a omylů mohla býti i vyšší, jinak jednoduchý a rychlý skok o 2 třídy výše.
:ucta:
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od lubono »

Musím se také přiklonit k Rancilio Silvii . Vlastním ho 3 troky z toho 1 rok s PID (z Buna café nemá chybu) RS i bez PID mohu doporučit. :grin:
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od Fox_25 »

czhawk
PID a poruchové digi tlačítka z domoviny hrabě Drákuly bych nesrovnával. Nehledě na to, pid v případě poruchy se dá nahradit původním termostatem, kdežto elektroniku twinu takto snadno nenahradíte.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Huld4
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. říj 2014 17:57:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nevím jakou pákovku vybrat..

Příspěvek od Huld4 »

Děkuji Vám za rady, takže to vypadá, že si pořídím tu Silvii a časem tu pid vychytávku :) ještě jednou velké díky :)
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“