Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
xVlado
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. pro 2014 20:24:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od xVlado »

Zdravim,

při hledání obchodu pro nákup kávovaru Rancilio Silvia jsem v tomto obchodě (

Kód: Vybrat vše

http://www.thebars.cz/Kavovary/429-Kavovar-Rancilio-Silvia-model-2015.html
) narazil na model "Kávovar Rancilio Silvia model 2015". Nevíte někdo, zda se nějak liší od modelu V3 prodávaného nyní např. u Buna Café?

Díky.

Vláďa
Uživatelský avatar
giro
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14. lis 2013 12:30:38
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od giro »

Koncom roka 2013 rancilio inovovalo vo V3 modeli silvie výhrevné teleso, niekde to označuú ako V4. Je nerezové a nie je privarené, ale našróbované. Hento je len marketingový ťah, v popise mašiny majú niekoľko mylných informácií (objem bojlera, automatické dopúšťanie bojleru ...).
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od bruno75 »

Jediná zásadná zmena na R.Silvii, ktoré sú momentálne v predaji je to výhrevné teleso, ktoré je zaskrutkované do telesa bojlera. To znamená, že pri poškodení špirály je možné vymeniť len túto samotnú špirálu a nie je potrebné meniť súčasne aj vrchný diel bojleru.
Mimochodom s tými verziami je trochu chaos, V3...V4. Samotné Rancilio ale odmieta akékoľvek verzie (nechápem prečo pokiaľ je jasné, že prišlo k nejakej zmene).
Pokiaľ viem tak do 2006 bola V1, od 2006 bola V2, V3 od tusím na prelome 2012-13 a tá posledná zmena "V4" je len vylepšením pôvodnej V3
Model 2015 resp. V5 je zatiaľ možno len v hlave konštruktérov Rancilia, určite ale nemajú potrebu rýchlo vypustiť niečo nové keď ešte ani V4 nie je oficiálna. Ak zvažujete kúpu tohoto stroja tak smelo do toho. Neoplatí sa čakať na novú... novšiu verziu Silvie. To nie je IT sektor kde už v čase predstavovania nového produktu sa rozbieha výroba nástupcu :hnup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od Sam »

A přece jen je tam změna.
Koncem roku 2014 Rancilio inovovalo uchycení vibracniho čerpadla. Za původní plastový vylisek tvaru U prisroubovany na kostru kávovarů a k němu gumové úchyty držící čerpadlo vyměnili za komplet gumové uchycení. Úchyty jsou dva ve tvaru L. Dávají to do veškeré produkce kávovarů s Ulkou. Výhoda je v menších vychylkach čerpadla a také při přepravě. Kdy při nešťastné manipulaci plastový úchyt mohl prasknout. Ale rozhodně se nehovoří o nové verzi kavovaru. Stále je to stará dobrá Silvia V3. A pokud někdo píše verze 2015 je to jeho věc, dle mě, zbytečné matení.

Omlouvám se za diakritiku, mobil.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od bruno75 »

No len aby to nebolo tak, že zmenu uloženia ULKY nespravil ani tak Rancilio ale priamo výrobca ULKY :D

Bohužiaľ s tou starou dobrou verziou V3 nemáte pravdu už len pre ten iný bojlér a iné výhrevné teleso. Ak by to bolo kompatibilné tak OK súhlas je to stále rovnaká verzia ale výhrevné teleso z V3 sa vo verzii V4 nedá použiť.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
giro
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14. lis 2013 12:30:38
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od giro »

Je rozdiel v uchytení bojleru na hlavu, či prečo?
Uživatelský avatar
BunaCafe
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22. led 2015 0:09:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od BunaCafe »

Zdravím,
pokusil bych se to trochu upřesnit.
Bojlery co do tvaru, materiálu, uchycení jsou totožné. Koncem roku 2013 provedlo Rancilio změnu v topném tělese. Původní topné těleso s měděným povrchem, které tvořilo nedělitelnou část bojleru nahradilo za jiný typ. Nový typ již netvoří nedělitelnou část a je tedy možná jeho výměna. Vznikl proto otvor v bojleru a toto nové těleso je montováno zevnitř spolu s těsněním a z vrchu dotaženo matkou. Povrch nového typu topného tělesa je z nerezové oceli. Příkon je stejný. Akční plocha tělesa je blíže ke dnu, než u předchozího typu. Jiné jsou i faston konektory - úhlové.
Je možné tyto bojlery mezi sebou zaměňovat. Výměna je dokonce časově náročnější u nového typu, v případě výměny jen topného tělesa. Bojler je stejně nutné odšroubovat od hlavy a dále i toto těleso. U předchozího typu se jen vyměnil bojler.
Dále oficiálně není žádná verze V4, V5 atd. To, že to tak někdo nazývá je možné, ale výrobce rozhodně ne. Vnáší se pak do toho jen zmatek.
Koncem roku 2014, jak tu je již napsáno, je vyměněno uchycení ULKY, původní plastové vyrábělo Rancilio. Toto současné, celogumová "L" má jiné rozteče montážních otvorů v kostře kávovaru. A je dodáváno spolu s ULKOU.
Tak snad je to trochu jasnější.
s pozdravem BC.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od wladas »

Mam amatersku otazku. Nechyba pri RS tlakovy budik? Ci to nejako extra vadi. Lebo ako som sa docital tak je tam OPV ventil cize vyssi tlak by nemal vadit. Ale zas opacne ked namelem nahrubo kavu+malo utamperujem tak podla budika lakho zistim ze cerpadlo lahsie pretlacilo vodu.
Premyslam nad kupou tejto masinky ale tlakovy budik sa mi celkom pozdava.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od kubad »

nechybí,

když nameleš nahrubo, tak to proteče rychle, na to nepotřebuješ budík, stačí stopky a váha
tampování nemá žádný extra vliv pokud je správné množství kávy v páce.
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od wladas »

Diky. Zacinam tomu uz troska chapat :)
A ten OPV je vhodne prestavit (ako som sa tu docital tak je nastaveny na 11 bar kvoli PODom) z vyroby alebo to mam nehat tak? Dat to spravit odbornikovy nebude problem.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od bruno75 »

Nič neprestavuj. Najskôr sa popasuj s tým ako je nastavená Silvia od výroby. Ak toto zvládneš tak, že dokážeš vykúzliť so zavretými očami jedno vymaľované espresso za druhým tak potom môžeš experimentovať s tlakom.
No a tlak by mal byť 9 bar ale 11 bar nie je nastavenie pre POD ale hlavne pre vibračné čerpadlo, ktoré má o niečo nižší prietok ako rotačné a tým zvýšeným tlakom sa práve čiastočne kompenzuje tento malý nedostatok.
Rotačné sa nastavuje na 9 bar.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od j.bill »

Můžete mi prosím někdo zjistit, jestli jsou nerez krycí plechy (obal) RS magnetické?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od wladas »

Ano je....
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od puschpull »

j.bill: co je to za průzkum? (i v threadu Gaggia Classic) :-) Možnost něco uchytit na bok kávovaru?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od j.bill »

Gratuluji k Tvému stému příspěvku. Tím jsi se stal z pokročilého ještě "Více pokročilý" :souhlas:

Je to jen takový materiálový průzkum, z čeho kdo dělá a jestli nedošlo k nějaké změně...
Tak co, zkoušel si i tu svoji? (Gaggii) Je magnetická jako všechny ostatní, že?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od puschpull »

j.bill: ano, je to v příslušném threadu. A odtajníš a co s tím magnetem šlo?
Uživatelský avatar
zaza
Příspěvky: 12
Registrován: úte 06. říj 2015 15:55:39
bydliště: skoro Nitra, Slovensko
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od zaza »

je to presne týždeň, čo som sa stala majiteľkou miss Silvinky a môžem konštatovať, že kávičku robí "mňam". Aj keď mám trošku vyššiu spotrebu kávy, lebo espresso sa mi zatiaľ nevydarí vždy na prvýkrát a crema nie je podľa mojich predstáv, môžem konštatovať, že som spokojná a dokonca sa mi podarilo zachytiť v presíčku niekde "v hĺbke" čokoládovú chuť :grin:
IMG_20151018_143856 -1.jpg
Dnes
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od wladas »

Ejha, uz vidno naznaky tigra :) Len tak dalej.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od Zizass »

Mám v plánu kupovat Silvii , gaggii Twin buď prodám na náhradní díly,nebo zkusím nějak opravit do práce.
Teď jedna otázka,je tady někdo s RS PID BC edicí?
Zajímá mně ,jestli stojí za to investovat těch cca 7000kč do elektroniky BC edice.
Nebude to poruchové?Je tady o této edici nějaký vlákno?
Uživatelský avatar
Mosquit
Příspěvky: 16
Registrován: pon 04. kvě 2015 10:42:25
bydliště:
kávovar: Bezzera Magica (+Clever dripper, Aeropress)
mlýnek: Compac K3 Touch (+Hario Mini)

Re: Kávovar Rancilio Silvia model 2015

Příspěvek od Mosquit »

Myslím že tady extra vlákno o Bunacafe edici není, ačkoliv v jiných tématech občas nějaká zmínka je.

Já jsem ji chtěl. Na standardní RS mi vadilo "tancování" kolem pro získání správné teploty. Na samodomo PID jsem si netroufal (jsem jinak zdaný elektronik-amatér, ale přecijen se hrabat v novém stroji se zárukou... navíc 50tka mi už před nějakou dobou propadla). Upřímně 7k navíc mi přišlo vcelku slušná částka za stabilitu + funkce navíc (pro mě hlavně předspaření a probouzení).

Na spolehlivost jsem se ptal asi před měsícem, kdy jsem tam byl (děkuji BC za představení) a prý zatím asi bez reklamací a vše se řeší osobním přístupem. Zajímala mě hlavně dlouhodobá stránka věci (aby to fungovalo i za 10 let), v případě jakýchkoliv potíží se to dá předrátovat zpátky, původní termostaty tam zůstávají nezapojené (žádný návod k tomu ale pochopitelně není). Třeba profily pro mě tak zajímavé nebyly, používám jen jeden druh kávy v čase.

Plánují tam dodat teď nějaké další věci (průtokoměr, co si pamatuju) - lepší kontaktovat přímo BC.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“