Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

Zdravím chlapci potřeboval bych poradit.

Dlouho jsem měl Delongi Magnifica, to jsem posunul k rodičům manželky ty jsou nadšení :) a koupil jsem automat Saeco Xelsis Evo, co se chutě jsem relativně spokojen manželka také, primárně jsem se rozhodl pro automat hlavně kvuli manželce. Dnes mi mi přišlo kafíčko z Primacafe uvidíme léta odebírám od podobné ale jiné pražírny. Vzhledem k tomu, že mám ještě nějakou kačku volnou chtěl bych si udělat sobě radost a konečně si pořídit nějakou slušnou páku. Vzhledem k tomu, že jeden stroj mám preferoval bych co nejkompaktnější rozměry ale samozřejmě ne na úkor kvality. Stroje jako třeba Silvia mě nenadchli vzhledem, určitě chci hlavu E61 do které jdou dát misky LM jak jsem se zde dočetl jsou téměř nutností :). Kdyby bylo na mě asi hned skočím do R58 trochu mě děsí jeho rozměry a váha. Jako optimální velikost považuji Lelit PL62T, který má i PID samozřejmě velikosti ustoupil boiler a má to tedy jeden, co se týče zkušeností jsou pramalé ani na home-barista.com se toho moc nepíše ale stroj je to krásný. Co mě trochu trápí je stálost teploty, když už kupuju něco nechci to za pár měsíců měnit, z důvodů, že zjistím, že mi to nestačí. Rozhodně nechci dělat upravy nebo se v tom vrtat a předělávat, chci dostat obstoný pěkný stroj ve stylu Rocket nebo Lelit, který mi zaručí kvalitní espresso. Jako strop cenový jsem si zvolil tu R58, pro domácí použití mi možná přijde vhodnější s ohledem na váhu a velikost třeba ten Giotto Premium Plus PID V3.

Budu rád za jakékoliv vaše názory a doporučení protože skutečně nemám dostat vědomostí abych se dokázal správně rozhodnout a doufám, že mi někdo zkušenější pomůže.

PS: mlýnek mám prozatím M. Home Vario, kdyby nedostačoval tak bych pořídil jiný ale pro začátek snad bude stačit :).

1) Lelit PL62T

Kód: Vybrat vše

http://espresso.lelit.com/modello/pl62t/
2) Rocket Espresso Giotto Premium Plus PID V3 -

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/prislusenstvi/de ... lus-pid-v3
3) Rocket Espresso Giotto Evoluzione V2 -

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/prislusenstvi/de ... luzione-v2

4) Rocket Espresso R58 -

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/prislusenstvi/de ... presso-r58
5) Bezzera BZ07 PID
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Do 55 tis. Kč by si mal snáď vedieť niečo slušné vybrať.
Ešte keď som nečítal tu na fóre bolo mi jedným odborníkom - servisákom poradené sa pozerať po Faeme, len tá cena je tam iná. Mňa osobne veľmi oslovila Carimali Alfa ako o nej začal písať p. Konečný a som veľmi spokojný, že som šiel tým smerom. Chcelo by to niekoho, kto má skúsenosti s E61 aby ti dobre poradil, niesom si moc istý či tie raketky sú správna voľba, ale môžem sa mýliť. Kvalitná dobrá mašina s E61, , PID-om, rotačným čerpadlom pripojená k vodovodu cez zmäkčovač vody musí byť parádička. Samozrejme nie s veľkým bojlerom, aby sa to dalo hravo v domácich podmienkach prevádzkovať. Som veľmi zvedaví čo ti poradia skúsený odborníci, tiež ma to zaujíma.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

Nejvíce se mi líbí ten PL62T ovšem tuším, že nemá rotační čerpadlo. Co se týče napojení na řád tak to nechci určitě by bylo výhodou jako má Rocket možnost přepnutí z řádu na bandasku, ale v momentálních podmínkách je pro mě napojení na řád nemyslitelné ovšem v budoucnu se chystám kompletně překopat kuchyň a tam by to už šlo, ale je to otázka třeba 4-5let až povyrostou děcka. Momentálně bych skutečně preferoval malou velikost a menší váhu.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 33
Registrován: sob 28. pro 2013 3:13:05
bydliště: Chodsko
kávovar: Bezzera Unica PID
mlýnek: Bezzera 005 TM

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od Mike »

Mohu doporučit tento:

Kód: Vybrat vše

http://bezzeracafe.cz/collections/kavovary/products/unica
.
Velká spokojenost.
M.[/color]
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

No ten vypadá hodně pěkně jen mě trošku vadí ten boiler 0,5l to mi přijde hodně málo. Ten PL62T má boiler 1,5l a ještě PID samozřejmě cena je dvojnásobná, CZ dodavatel mi to nacenil na 39K, ale tohle vypadá poměrně dobře jinak.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od papun »

Je otázkou kolik káv po sobě budeš dělat a co třeba pára. Pokud uděláš dvě kávy za sebou, tak je 0,5 litra v pohodě. Čím větší bojler tím déle se ti to bude nahřívat a tím víc protopíš.
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

Z pravidla hlavně tak dvě, více asi taky ale poměrně méně často takže by mě to nahřátí nevadilo ale zase na durhou stranu proč dělat kompromis když nemusím. Ale ta značka vypadá dobře, je evidentní, že bude dobře dostupný servis.

Co ty další kousky:

V úvahu by v cenovém limitu přicházelo ještě, Magica, Mitica i velikostí bych byl spokojen. 300-320mm bych přežil ale ty větší stroje nemají PID.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od dape »

No, abych se přidal. Po prostudování a shlédnutí nějakých informací já jsme začal snít (i uvažovat) o Rocket Cellini Premium Plus V3 PID. Navíc se prodává u nás vč servisu.
Nikde se mi nepodařilo najít srovnání tohoto kávovaru a Bezzery jak do kvality přípravy, tak i konstrukce a trvanlivosti.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od kubad »

papun píše:Je otázkou kolik káv po sobě budeš dělat a co třeba pára. Pokud uděláš dvě kávy za sebou, tak je 0,5 litra v pohodě. Čím větší bojler tím déle se ti to bude nahřívat a tím víc protopíš.

nejde o nahřátí bojleru, ale o zahřátí celé mašiny a když srovnám Silvii s Rocketem tak je to nastejno :D možná je Rocket i rychlejší díky prohřívání hlavy vodou
a rozdíl v příkonu 1100 W / 1200 W je opravdu zanedbatelný :D

a rozdíl je tuším 0,5ltr /1,9ltr bojler
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

Tak a teď v tom mam hokej, spoustu dobrejch strojů a fakt nevim podle čeho se mam rozhodnout. Když vemu Rocket, Bazzera i tu PL62T všechny tři značky maj v CR zástupce a servis. Takže vyberu mezi těmahle ale fakt nevim co :-D ale nepředpokládám, že mi někdo dá jednoznačnou odpověď.

Ale asi vyřadim ten PL62T, ale třeba zde neudávají kompatibylitu, chtěl bych mít možnost koupit misky LM ty pudou všude, ale díly jako sprcha, případně celá páka od LM mi přijde zajímavá možnost tunigu.

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeesource.eu/index.php/dopl/precizni-sprcha-e61200im.html
edit: Mno tak jsem hodně nalomenej tim Rocketem :) to bylo uplně první co jsem chtěl hlavně kuli designu, kterej se mi moc líbí.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 33
Registrován: sob 28. pro 2013 3:13:05
bydliště: Chodsko
kávovar: Bezzera Unica PID
mlýnek: Bezzera 005 TM

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od Mike »

Domluv si předváděčku.
Rádi Tě stroj/e předvedou, udělají kávu (případně si můžeš přinést svoji vlastní).
Pak bych se rozhodnul.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od kubad »

s tím co máš vy výběru nejde vybrat špatně :D

ja bych volil Rocket Espresso Cellini/Giotto Evoluzione V2 podle designu který se víc líbí :), případně R58 pokud sou finance
ale stroj E61 s rotačkou dává smysl je s pevným připojením na zdroj vody samo to jde i bez, ale ta spotřeba vody je prostě vyšší :D
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od danst »

Nevím kolik z nás ani nevidělo stroj s rotačním čerpadlem a jak se podepíše na kvalitě kávy. Co jsem četl, řeší čerpadlo velké výdeje horké vody v restauračním provozu, na doma asi nemá žádné výhody, ale bude tišší.
0.5 Lt bojler je podle mně opravdu málo, 1-1.5 L by bylo na doma optimum, s příkonem topení to nesouvisí, ale s poměrem přitékající studené vody a objemu v bojleru, velké reakční době topení při zapnutí i vypnutí, PID nePID . Spíš jde o to, že domácí kávovary mají malé bojlery, pokud je mají větší, pak je to HX. A to asi proto, že ve větším bojleru bez HX by se těžko dosáhlo rychlé změny na teplotu páry. Moje řešení je v principu dobré - malý bojler s předohřevem je velmi stabilní- pokud je třeba páru po espressech, tak není problém, malý bojler se rychle dohřeje, předohřev tomu nijak nebrání. Zpět na základ by to bylo pomalejší. Ale žádný výrobce to rovnou neudělá a dodělávat sám je opruz a mnohdy to ani nejde. Ale kdo ví, je tolik modelů, třeba se některý malý bojler chová díky konstrukci lépe než ostatní.
A proti této teorii mluví ten rocket dual bojler, kde espresso bojler má zase jen 0,6l , že by kvůli ceně a rozměrům?

Jednou jsem někde viděl srovnání Rocketu a Izomacu a nabyl jsem dojem, že Rocket je jako Mercedes...
Naštěstí za tyhle peníze se neobjeví žádné závažné nedostatky, jen je třeba se rozhodnout pro HX nebo dual bojler a pak klidně podle toho, kde se mi víc líbí hejblata, nejlépe celý stroj v akci.

Moje volba by nakonec byla Giotto Evo , protože má nádrž i pevný přívod. A možná bych ho časem připojil na řád.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od primacafe »

danst píše:......., na doma asi nemá žádné výhody, ale bude tišší.
........
při konfrontaci těchto dvou čerpadel, padne vždy tento názor. Netuším proč je to takto zažité. Ne vždy to musí být pravda a ve většině případů asi ani nebude.
To jen tak a tady proto, aby to nebyl jeden z bodů výběru čerpadla u kávovaru.
V domácích podmínkách bych hlavní rozdíl viděl v životnosti, která je u vibračního proti rotačnímu prakticky neomezená. Měl jsem kávovary kde vib. čerpadlo jelo bez problémů 10let. Stále ještě občas provozujeme stařičké Saeco Idea s původním čerpadlem a to už nějakých 20 let.
A další zásadní rozdíl je v ceně. Asi málo komu bude jedno jestli vyměním čerpadlo za 700,- nebo za 3tis.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od lukyn »

Osobně bych při takovém to "neomezení" rozpočtu bral systém s připojením na vodu a odpad, alternativa v kombinaci s nádobkou určitě není k zahození (nikdy nevíš, kdy se to budoucnu hodí). Tam ale je nutné počítat s větší mašinou. Stačí se podívat, jak velké je rotační čerpadlo + dáboba cca 3 litry .... proto se mimojiné většinou dělá buď vibrační/nádoba a nebo rotační/pevný přívod.
Mám Butterfly s HX bez pevného přívodu a napojení na odpad a nezdá se to, ale odpadní miska 1 litr + 3 litry nádoba na vodu není nic extra velkého. Životnost čerpadla bych v tuto chvíli neřešil, na druhou stanu je podstatný rozdíl v chodu (zvuku) mašiny s vibračním a rotačním čerpadlem .... je to asi jako když porovnáš tříválcovej motor 1,2 s šestiválcem 3.0 .
No když to shrnu, pro mě by byl favoritem Rocket Espresso Giotto Evoluzione V2. R58 proč ne, ale asi by pro mě nebylo nutností a místo toho bych investoval do mlýnku, či druhého mlýnku. Rocket i proto, že osobně mám s chlapci z bunacafe dobrou zkušenost a nebál bych se tedy případného servisu.
Být tebo, zvednu telefon, domluvím se s nima a zajel bych omrknout ty mašinky. Určitě tě neodmítnou.

Jinak nechápu proč by byly misky LM nutností pro E61 .... to jsi vyčetl kde?
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

lukyn píše:Osobně bych při takovém to "neomezení" rozpočtu bral systém s připojením na vodu a odpad, alternativa v kombinaci s nádobkou určitě není k zahození (nikdy nevíš, kdy se to budoucnu hodí). Tam ale je nutné počítat s větší mašinou. Stačí se podívat, jak velké je rotační čerpadlo + dáboba cca 3 litry .... proto se mimojiné většinou dělá buď vibrační/nádoba a nebo rotační/pevný přívod.
Mám Butterfly s HX bez pevného přívodu a napojení na odpad a nezdá se to, ale odpadní miska 1 litr + 3 litry nádoba na vodu není nic extra velkého. Životnost čerpadla bych v tuto chvíli neřešil, na druhou stanu je podstatný rozdíl v chodu (zvuku) mašiny s vibračním a rotačním čerpadlem .... je to asi jako když porovnáš tříválcovej motor 1,2 s šestiválcem 3.0 .
No když to shrnu, pro mě by byl favoritem Rocket Espresso Giotto Evoluzione V2. R58 proč ne, ale asi by pro mě nebylo nutností a místo toho bych investoval do mlýnku, či druhého mlýnku. Rocket i proto, že osobně mám s chlapci z bunacafe dobrou zkušenost a nebál bych se tedy případného servisu.
Být tebo, zvednu telefon, domluvím se s nima a zajel bych omrknout ty mašinky. Určitě tě neodmítnou.

Jinak nechápu proč by byly misky LM nutností pro E61 .... to jsi vyčetl kde?
Začnu od zadu. LM misky... no pročítal jsem forum nevim zda až tam moc důkladně.. ale nabyl jsem dojmu, že LM miska je TOP nebo minimálně jedna ze 3 TOP.

S panem Růžičkou z Buna.. jsem domluven, snad se podaří se podívat v pátek. Uvidíme co mě k tomu také poví z jeho strany, ten R58 mi už pro moje účeli přijde až moc je to zase o kus větší a zase těžší. Původně jsem chtěl šiřku 250-260mm ustoupil jsem až na 320mm a R58 je snad 330 a 30kg ne že bych to tahal ale čistě realisticky i když nato finance mám nemusím je nutně utratit všechny takže se rozhoduju mezi Premium Plus a nebo Evo..., s tím, že ale nemají momentálně Celini verzi ta druhá se mě až tolik nelibí tak nevim a docela bych si jí odvezl hned tu novou mašinku. Takže buď Evo.. v designu Giotto a nebo Premium Plus v Cellini.

Ale co mě trochu zaráží má to Evo PID? asi nemá že? Docela bych ho chtěl.

Pro začátek si asi vystačím s tim M. Vario home až se naučím a poznám co a jak tak můžu řešit jiný.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od pulec7 »

primacafe píše:při konfrontaci těchto dvou čerpadel, padne vždy tento názor. Netuším proč je to takto zažité. Ne vždy to musí být pravda a ve většině případů asi ani nebude.
To jen tak a tady proto, aby to nebyl jeden z bodů výběru čerpadla u kávovaru.
V domácích podmínkách bych hlavní rozdíl viděl v životnosti, která je u vibračního proti rotačnímu prakticky neomezená. Měl jsem kávovary kde vib. čerpadlo jelo bez problémů 10let. Stále ještě občas provozujeme stařičké Saeco Idea s původním čerpadlem a to už nějakých 20 let.
A další zásadní rozdíl je v ceně. Asi málo komu bude jedno jestli vyměním čerpadlo za 700,- nebo za 3tis.
Nejsem si jistý zda jsem to úplně pochopil správně. Vy by jste se tedy přiklonil spíše k variantě s vibračním čerpadlem?
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od primacafe »

Já bych se přiklonil k rotačnímu.

Stále necitujte předchozí příspěvek na který reagujete. Přidáváte mě tím práci. Musím je mazat. Používejte tlačítko "odpovědět".
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od kubad »

když už kvalitní misky tak VST , LM je zbytečný mezistupeň

jinak osobně používám jak LM tak originál Rocket a vyhovuje obojí :D
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Pákové kompaktnější espresso do 55tis.

Příspěvek od danst »

Ale co mě trochu zaráží má to Evo PID? asi nemá že? Docela bych ho chtěl.
Mám rád elektroniku, ale jestli se úplně nemýlím, tak tady tak úplně PID nemá smysl. PID je inteligentní náhradou mechanického termostatu s velkou hysterezí u single nebo dual bojlerů. U HX je všechno jinak, už z principu PID nemůže úplně ovlivnit teplotu vody z výměníku a presostaty jsou přesnější než termostat ? Ale to by asi vysvětlili povolanější. Rozhodně bych tady PID oželel. O jednu součástku k závadě méně.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“