Whirlpool ACE 010 IX

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od JMK »

Máte někdo zkušenost s Whirlpool ACE 010 IX? Jedná se o vestavný pákový kávovar. Takových moc na trhu není. Na rozdíl od AEG má thermoblock. A stojí jiné peníze...
Máte někdo zkušenost třeba i s jinou vestavnou pákovkou? Díky moc.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od papun »

Strašně moc peněz a žádná muzika........
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od JMK »

Díky za odpověď.
Není to pro mě. Ale 6,5 za vestavný kávovar mi nepřijde tak hrozné, kdyby dělal kávu na úrovni slušných thermoblokových kávovarů. Případní majitelé nejsou hifisté. Člověk ušetří místo na lince.
Ještě jsem se ptal v tématu u AEG (ten má boiler), ale zatím žádná odpověď.

A pod pojmem "žádná muzika" si mám představit, že neumí udělat kávu nebo že není dobrá? Děkuji.
tomig

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od tomig »

Dost dobře si neumím představit, jak se s tím dělá... to se udělá kafe a pak se jde vyklopit puk někam jinam, nebo se s tím mlátí v tom zúženém prostoru?
A kde se mele káva? Pokud se dobře dívám, mlýnek to nemá.

Takže abych to shrnul. Majitel půjde pro páku do kávovaru. Do ní si namele kafe na mlýnku, který stejně stojí na lince. Pak s tou kávou půjde zase ke kávovaru, kde udělá kafe. Pak půjde vyklepat puk do dřezu nebo někam, kde bude prostor. Pak půjde vrátit páku zpět...
Přeji mu velkou návštěvu :-D
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od lubono »

Mě to přijde jak kávovar ve sprchovým koutě a ta údržba bude asi hodně zajímavá
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od generator »

Tak nevím jestli v tom slovním spojení "slušný thermoblokový" už není nějaký protimluv.

Jestli má uživatel už skříňku, tak ať do ní vloží běžný levný espresovač do 3000,-, což je kvalitativní ekvivalent toho whirpoolu (btw.: Firma co neumí ani moc pračky nebude umět něco, s čím nemá zkušenosti. Typuju na přeznačkované AEG, KRUPS, ROWENTA atp). A místo zaplácnutého místa těmi designovými panely, se tam vejde i mlýnek za 3000,- a knock box.
Případně levný automat, když majitelé nejsou hi-fi sté. :)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od JMK »

tomig: oni nemelou :-) sundaj páku, daj lžící kávu z pixly a udělaj kávu. Puk jde pak rovnou do koše.

generator: "slušný" neznamená "dokonalý". btw do teď měli Krupse (asi XP4000) a s kávou byli spokojeni. Po 5 letech odešel, tak se koupilo nějaké Saeko za 3 tisíce a kvalita kávy je výrazně horší. Automat nechtějí. BTW zkoušel si někdy mít knock-box ve skříňové nice? Tak good luck... ;)
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

@JMK od Whirlpoolu by som nechcel ani práčku, ale každý máme ooblubeného výrobcu, síce skôr za cenu za akú predáva :hnup:
Ale ak ste presvedčený o Whirlpool ACE 010 IX, že je tá najlepšia voľba, tak potom určite bude. :rofl:
Ja radšej idem svojou cestou a nechám si poradiť od odborníkov a potom si vyberiem.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od PavelN »

Dle mě je to páka jakou má delonghi i rozmístění a funkce tlačítek, něci jako BCO310 (ale ty maj bojler cca 150ml... ). ,Přetlakové misky- Ale nemám schéma vnitřku, takže stopro neřeknu.
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od JMK »

Amo_Košice: Jasně, že většina lidí má nějakou oblíbenou značku. :) Já Whirlpool neznám (ani jako výrobce bílé techniky), a proto ho ani nesoudím. Psal jsem, že jsem o něčem přesvědčený? Ne. Ptal jsem se (abych se něco dozvěděl a případně info poslal dál), zda má někdo ZKUŠENOSTI s určitým kávovarem. A co konkrétního jsem se dozveděl? Nic. :(
A jak jsem již psal výše, použil jsem i vlákno AEG, protože ten někteří členové fóra znají nebo měli, ale bohužel nikdo nic nového nenapsal.

PavelIN: koukám na to a opravdu to vypadá velmi podobně. To by mohlo znamenat, že to pro Wh. dělá/navrhuje DeLonghi. Nebo mají stejného čínského dodavatele. ;-)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od generator »

Máš pravdu, že si se nic nedozvěděl. Asi tady nikdo vestavěný přístroj nemá. Ale můžeš asi věřit pár postřehům poučených uživatelů, kteří dokáží v přístroji Whirpool, identifikovat jiný křáp a dle toho nabídnout zkušenost.

Kupijící prostě dostane do pozlátka zabalený levný přístroj. Nebude mít ani hodnotu těch 6500,- CZK. Podobně jsou na tom integrované kráječe. Někde jsem viděl integrovaný kávový automat BOSCH za 70.000,- fuj ...

Ale jestli jde o design a ne o kávu, tak je asi jedno co kupující dostane.

Kód: Vybrat vše

Dá se říci, že pravým pionýrem slepých ulicek byl Jára Cimrman
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
JMK
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pon 13. kvě 2013 15:32:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od JMK »

generator: Já se nehádám, že to není šmejd. Sháněl jsem prostě někoho, kdo má zkušenost s tímto (vestavěným) kávovarem. Jim šlo o to, aby dostali něco na úrovni toho Krupse4000. Mimochodem, naopak mají preferenci na thermoblock, protože chtějí kávu "hned". Nemá smysl diskutovat o tom, zda to je správné či ne, nebo se jim snažit vysvetlit výhody (a nevýhody) jiných systémů/řešení. Jsou to důchodci. Prostě tak to je. :-)

Ještě ad Krups XP4000: fungoval bez problemů skorem 6 let, pak nepřežil pád na zem. Používaly se originál přetlakové misky a kupovaná mletá káva. Pouze káva, žádná pára. Chuť byla prostě slušná - nic víc, nic míň. Rozhodně to není kávovar na hraní, jak je jasné i z místního fóra. Jinak proti ostatním běžným thermoblokům by měl být ten u Krupse větší a o něco teplotně stabilnější; podle zahraničních fór.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“