Rozdíl kávy mezi levnější a dražší variantou presovače

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
alik13
Příspěvky: 3
Registrován: stř 05. říj 2016 11:40:24
bydliště: Děčín
kávovar: chci pořídit
mlýnek: Krups

Rozdíl kávy mezi levnější a dražší variantou presovače

Příspěvek od alik13 »

Ahoj,
prosím o radu. Jsem začátečník v přípravě kávy, zatím vlastním doma jen levný pákový presovač a chci si pořídit nový automatický presovač značky DeLonghi. Probírám se tady fórem a recenzemi na internetu, ale nějak z toho nejsem chytrá :) jde mi o tyto věci:

1. napěním dobře mléko i pouze tryskou nebo je "nutné" mít spíš presovač se zásobníkem? ( já sama piji espresso, takže latté atd. by bylo spíš pro příležitostné návštěvy)?

2. je výhoda nebo zbytečnost displej na presovači?

3. udělá mi stejně dobré espresso presovač za 10 000Kč (např. Delonhgi ESAM 4000) jako dražší varianta za 16 000Kč (ESAM 4500)? nějak v nich moc nevidím rozdíl co se týče funkcí (krom displeje a zásobníku na vodu). Jde mi o to, abych si zbytečně nekoupila dražší variantu, když mi stejnou kávu udělá levnější varianta.

Snad mě neukamenujete za laické dotazy:)
Díky moc!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rozdíl kávy mezi levnější a dražší variantou presovače

Příspěvek od papun »

Ahoj, přečti si tohle a co tam nebude nebo nepochopíš, tak se zeptej.

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =24&t=3695
Uživatelský avatar
alik13
Příspěvky: 3
Registrován: stř 05. říj 2016 11:40:24
bydliště: Děčín
kávovar: chci pořídit
mlýnek: Krups

Re: Rozdíl kávy mezi levnější a dražší variantou presovače

Příspěvek od alik13 »

Děkuji. Takže pokud to dobře chápu, jsou vesměs všechny typy presovačů Delonghi v základu stejné, ale cenu tam potom určují jen ty funkce navíc (displej, zásobník na mléko atd.) Jinak mi udělají všechny stejně "dobrou" kávu? Takže mám vybírat podle funkcí, které od presovače vyžaduji.

Ještě se zeptám...nějaké tipy, co je fajn, když presovač má/nemá, na co si dát pozor? Jako např. jak jsem se zde dočetla, že displej je taková věc navíc, která může být potenciálním důvodem poruchy, nebo vyměnitelné vodní filtry, že jsou tahák na peníze... Co třeba Aroma systém, Auto-cappucino, nahřívání šálků?

Díky :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rozdíl kávy mezi levnější a dražší variantou presovače

Příspěvek od papun »

- obecně řečeno automat nikdy neudělá opravdu kvalitní espresso. Není to v jeho možnostech a princip extrakce to popírá. Tedy je to taková spíše přetlačená káva. Nicméně pokud si měla možnost kávu z těch strojů ochutnat a uspokojuje tě to. Tak si takový stroj pořiď.
- automat je vždycky náchylnější na poruchu, ale asi bude jedno jaký model zvolíš. Vol dle vlastních potřeb.
- nahřívání šálku je zpravidla slabé. Mnohem lepší je přes výdejní hlavu automatu napustit do šálku vodu. Jednak tím pročistíš hlavu a hlavně ohřeješ ten šálek.
- aroma systémy jsou jen a jen marketing.
- auto kapučíno vyžaduje přístroj s nádobou na mléko a tomu bych se obloukem vyhnul. Je to drahé, částečně poruchové a velmi náročné na údržbu. Pokud se zanedbá, tak se tam usadí nový život.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“