Problémy levných kávovarů

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od hnup »

Neviem, aké čerpadlo má Bifinett (to je kávovar z LIDLu?), no Ulka v Gaggii bez OPV dala cez 13 bar.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od Seky »

Kávovar Bifinet dělá hezkou cremu... To néé :shock: ...Tady může být řeč pouze o jakési pěně z přetlakových misek...
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od Jeremy »

Takový Solac 18 bar C304G2, se může údajně pochlubit vysoce výkonným čerpedlem o síle tlaku 18 barů a hlavně Exkluzivním, Multi-Cup” systémem, držák šálků s třemi pozicemi umožňujícím použití různých velikostí šálků!... to asi aby šálky při extrakci někam neodlétly.
Dále výrobce uvádí:
Jedná se o inteligentní kávovar vyznačující se vysokou funkčností, jehož profesionální varná jednotka je zárukou té nejlepší chuti. Použití je neuvěřitelně snadné díky vysoce přesné technologii a dotykovému LCD displeji. Stačí se dotknout příslušného symbolu a získáte nejlepší kávu tak, jak ji máte rádi.
Pokračování:
Systém „Double Cream“, extrahuje aromatickou kávu s dvojitou pěnou.. :roll:
...řekl bych, že dnes u levných kávovarů tlak čerpadla nebude asi ten hlavní problém. Problém je už sám výrobce, který udělá naprosto cokoliv aby vám svůj drek prodal.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od ringo »

Jeremy: Jedná se o inteligentní kávovar vyrobený neinteligentními lidmi.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od Jeremy »

Ano velmi slušně řečeno. Jen budu ještě konstatovat: Kdybych se měl vrátit na svůj kávový začátek bez informací a rozhodoval bych se znovu nad svým prvním kávovarem, určitě bych naletěl a koupil si s úsměvem a nadšením Solac 18 bar nebo jiný namakaný Zelmer či Catler.
Dnes jsou výrobci fikaní a slabosti svých přístrojů schovávají za různé elektronické vymoženosti a libůstky. Tím má člověk sám pramalou šanci se zorientovat v bažině jménem trh.
Díky za TOTO fórum!
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
zaxon
nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte 08. zář 2009 16:22:27
bydliště: Orlová
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od zaxon »

Levné kávovary nemají problém,teda když dělají kávu.Na presso se kupujou přece pressa. :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od primacafe »

Všechny malé domácí kávovary na espresso mají malý bojler (pokud mají bojler) a všechny mají vibrační čerpadla. A ty které jsou dobře udělané, dělají i velmi dobré espresso.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
rradovan
Příspěvky: 32
Registrován: pon 21. úno 2011 11:11:02
bydliště: Zvolen
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od rradovan »

Často za problémy lacných kávovarov môže aj nesprávna obsluha, mimochodom aj za váčšinu problémov tých ostatných kávovarov. Preto ich netreba hádzať do jedného vreca.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od Jeremy »

Správně, netreba hádzať do jednoho vreca. Můj Turmix z osmdesátých let minulého století mě stál 650kč i s dopravou. Nejlevnější pákovku jsem našel od 907kč a to Delonghi EC5 bohužel tlačí pouze 3,5 bar, takže o nějakém espressu nemůže být ani řeč. Dále Delonghi EC7 od 960kč, bohužel tlak opět 3,5 bar. Ale GUZZANTI 3A-C201 v ceně od 1490kč už disponuje jak uvádí výrobce: Profesionálním tlakem čerpadla 15 bar. Při troše štěstí se dá v Lidlu koupit kávovar s profesionálním tlakem i pod tuto cenu. Kde končí cena špatného laciného kávovaru a kde začíná cena dobrého kávovaru ?? Osobně bych se dnes rozhodoval mezi stroji Gaggia Clasic a LaPavoni Puccino. Silvii si nechávám na pozděj až vyrostu. :grin: a obsluha přístroje je kapitola sama o sobě :)
Boiler je bojler
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od pedro13 »

Ty "kávovary" které uvádíš s tlakem 3,5bar nemají čerpadlo!!! Jsou to jenom takové "vylepšené" moka konvičky.Používal jsem to před 20 lety,v době kdy stál presovač s čerpadlem majlant.Z dnešního pohledu tyto přístroje nestojí ani za tyto řádky.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od primacafe »

EC5 není vůbec vhodný na espresso protože v něm voda vaří a tlakem páry se voda tlačí přes kávu. TAkže nevhodná (vysoká) teplota vody a nedostatečný tlak vody.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od rogerer »

Zdravím, nechci kvůli tomu zakládat nový téma když jich tu bude už asi milion.
Máme doma Dolce Gusto, nedá se to už pít (v práci automat Jura, tak jsem rozmlsanej).
Takže jsem se rozhodl že koupím automat, pak jsem došel k tomu, že lepší bude pákovej kávovar, aspoň bude zábava a jetšě to bude "levnější". Navíc automat je takovej složitej mechanizmus, věčne to v práci nefunguje, je to velký apod....
Tak jsem si vyhlídl pár kusů od DeLonghi, stylovky, rozdíl jsem tam neviděl - pouze v ceně, tvaru a barvě. A měl jsem jasno za 4K kávovar + mlýnek.
Pak jsem narazil bohužel na tohle forum a mam v tom guláš.
DeLonghi a jim podobný jsou tedy mimo. Protežuje se tu z těch dostupnějších (tj. 5-10ti tis) Gaggia. Tak jsem si je našel a Classic Plus dle zdejších diskuzí špatný (navíc vypadá fakt hnusně), řady Gran Deluxe apod. Gran, špatný dle zdejších recenzí hodnota 2500kč. Klasický Classic už se neprodává, obstojný Baby Twin už taky ne...tak jako fakt nevím. Catler taky špatný - leštěnka pro buržousty...a tak můžu pokračovat dál.
Tak nějak teda nevím co koupit? Potřebuju aby obstojný pitelný kafe zvládla udělat třeba i žena bez nějakých složitých postupů, nechci do toho dávat 10 a více tisíc ale zároveň nechci pít kafe na úrovni kapslí, chci zkoušet odrůdy, hrát si s mlýnkem apod.Nevím jestli mě to bude bavit, ale časem třeba budu chtít fakt něco lepšího a to Rancilio nebo Bezzera třeba koupím, ale v současný době to teď stojí 3-4násobek levných.

Po několikadenním zkoumání zdejšího fóra jsem tedy nabyl obrazu, že buď si koupím něco za 15k a více, aby to němelo přetlakový sítka a nevím co vše (nedej bože že si tam budu muset sám ještě něco upravovat, měnit termostaty apod.) anebo budu pít břečku.
Můj aktuální stav rozhodování je tedy následující.
Koupím si DeLonghi Scultura za 4K, k tomu si koupím ruční mlýnek (děláme max. 20 kafí týdně, takže nějaký elektro obry do mikro kuchyně nechci), měl jsem vybraný dřevěný Lodos 2015, ale po nějakém studování tedy připlatím za nerez Porlex Tall. K tomu si nakoupím nějaký ty vaku dózičky a tamper (otázkou je jestli nepostačí na ten šuntovej kávovar přiložený plastový, jestli to má vůbec smysl???).

Otázka zní. Vlastně ani nevím. Stejně jsem se už rozhodl. Asi spíš hledám odsouhlasení znalejších asi pro klid mé duše, že nedělám uplnou koninu a i na levný kávovar je třeba dobře umlít kávu a vyhrát si s tím, do začátku... Nebo jestli se dá do 10ti tis sehnat něco lepšího novýho (ne Gaggia podle zdejších recenzí).

Věřte nebo ne, ale pro začátečníka to opravdu není jednoduché, kor když netuší jeslti se tomu bude dál věnovat a když máte čerstvě papíry, tak si taky nejdete hned koupit ferárko (ikdyž třeba jeté) žejo,....
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od RedAce »

Ani to, že děláte pár káv týdně ani to, že máte levný kávovar ani to, že teprve začínáte, neznamená, že můžete ošidit mlýnek. Mlýnek spolu se surovinou jsou naprosto základní součásti celé výbavy. Domácí espresso nemusí být nutně záležitost v řádu desítek tisíců, ale s limitem 5k bych se do toho nepouštěl. Za ty peníze se dá sehnat slušný elektrický mlýnek a nějaká alternativa (drip, Aeropress,..), pokud to musí být espresso, tak z Nespressa vám poteče lepší káva a bude to pohodlnější.

Pokud jste už rozhodnutý, tak je to asi jedno, ale myslím, že požehnání ohledně vašeho výběru vám tu nikdo nedá. Občas se tu objeví Classic za cca 7k a kolem 3k se dá sehnat třeba Gaggia MDF nebo něco takového. To je podle mě minimum, o kterém bych ve vaší situaci vůbec uvažoval - bude z toho slušná káva, dlouho to vydrží a dá se na tom stavět.
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od rogerer »

Děkuji za odpověď.
Tak já myslel že s ručním mlýnkem Prolax na něm zas tak nešetřím :-) Je mi jasné že mlýnek a káva je alfa omega.
Dobrá, pokud nespresso udělá lepší kávu z kapsle než pákový delonghi tak asi není o čem uvažovat v tomto případě....

(jinak Gaggia Classic už se nedělá a Classic Plus tu čtu že není dobrý tak fakt jsem z toho jelen) ale asi pořád lepší než ostatní
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od RedAce »

Porlex není AŽ TAK špatný, ale není ani moc dobrý. Za mě by ideální volba byla koupit třeba Aeropress a zbytek dát za mlýnek (Baratza má slušné levné mlýnky).
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od j.bill »

A co Gaggia New Baby Class nebo Black? To je myslím současná nejlevnější "osvědčená" koncepce. Je to v podstatě starý Classic v jiném obalu. Dále je tu Lelit PL 41 s cenou cca 10.000 a dále pak Silvia....

Gaggia Classic Plus není podle mne úplně špatný, je to ale už jinačí (jednodušší a nelogicky trochu dražší) koncepce než byl původní Classic se svými klady i zápory (Classic Plus). Všechno se lze dočíst v příslušných vláknech o jednotlivých kávovarech.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od rogerer »

New Baby se mi líbí a cenově supr jen se již vesměs neprodává :-)
Lelit PL41 je nádherný a cenově taky ještě akceptovatelný a má optimální rozměry. Jdu si o něm načíst. Děkuju za tip. Stejně mě doma zabije:-)

Ten Aeropress je zajímavý ale nedokážu si představit manželku jak si na tom dělá kafe :-D , nicméně by to byla zajímavá alternativa třeba k tomu Nespressu když by byl čas a chuť :-)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od j.bill »

Nebo pokud neprojde espresso kávovar tak třeba zkusit moka konvičku. Stojí pár šestek.... ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Problémy levných kávovarů

Příspěvek od rogerer »

Ahoj, no asi neprojde, nejde ani tak o prachy jako o to, že ráno chce vstát a zmáčknout knoflík a ne se crcat s nějakým rituálem, přitom mě by to bavilo a až se to dostane do ruky tak to nezabere tolik času. Chce i mlíkovač na kapučo, takže mi z toho vychází nejlíp nějakej automat, jenže ten nemáme kam dát naštěstí takže skončíme asi u nespressa (min. pro ni) :nesouhlas:

Vzhledem k tomu, že jsem byl původně rozhodnutý koupit automat za 16K (ECAM 23.460), pak jsem slevil na pákovku za 4K, tak teď jsem díky fóru nahlodanej na ten Lelit s PID za 12,7K(idkyž nevím jesli se PID za 3,5K vyplatí) + mlýnek Lelit za 4,5K .... s dalším příslušenstvím (tamper, konvička apod.) jsem tam za 20:-) Ale i tak bylo fajn zjistit tolik informací.... díky
V případě že to dopadne pozitivně, dám vědět:-)
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Problémy levných kávovarů

Příspěvek od Vlad »

Dobry den, duel lelit & lelit vs. hocijaky automat u mna 100 % a jednoznacne vyhrava lelit. Lelit nemam no mame v robote velku juru, doma pakovy kavovar. Jura ako spicka v automatoch urobi pri tej iste vstupnej kave o cca 20 % ,,horsiu,, kavu ako pakovka. Je tu o tom vlakno preco je to tak. Ak uz ste venovali cas na vzdelavanie sa bola by skoda keby ste poznatky nepreniesli do praxe. Páke zdar:)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“