Volba - Bezzera magica

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Volba - Bezzera magica

Příspěvek od gallyleo »

Zdravím všechny. Stará Gaggia pomalu dosluhuje a poohlédám se po náhradníkovi. Vždy jsem si myslel že to bude Silvia, no po jednom dnu intenzivního čtení zdejšího fóra jsem se postupně přepracoval přes Bezzeru UNICA až k Bezzera MAGICA nebo ROCKET CELLINI PID s rozpočtem více jak 2násobním proti původní Silvii. Všechno jsou to podle všeho skvělé stroje. Nicméně mám přece jenom pár specifických dotazů na které jsem nedostal jenom z pasivního čtení jasnou odpověď a budu rád pokud mi někdo zkušenější pomůže.
1. Magica se prodává ve verzi PID a bez. Nikdy jsem PID nepoužíval (a chápu, že třeba u té Silvii to nějaký přínos je) a proto se chci zeptat, jestli vůbec v této třídě kavovarů má PID smysl. Rozdíl v ceně přece jenom není až tak malý cca 150Eur
2. Když by jsme se zhodli, že ANO, pak Rocket ho má schovaný pod odpadní mřížkou. Jak je to velký nedostatek z pohledu praktičnosti? Nastavím to více-méně jednou a pak na to nebudu muset šahat a nebo si s tou teplotou budu hrát často a tím pádem to asi není nejšťastnější řešení umístění? Vyčetl jsem totiž, že v podstatě se ta teplota (když už mám tu možnost) mění s každou jinou kávou, je to tak?

Děkuji
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

gallyleo píše: 1. Magica se prodává ve verzi PID a bez. Nikdy jsem PID nepoužíval (a chápu, že třeba u té Silvii to nějaký přínos je) a proto se chci zeptat, jestli vůbec v této třídě kavovarů má PID smysl. Rozdíl v ceně přece jenom není až tak malý cca 150Eur
neviem neviem, ale magicu s PIDom som este nevidel, nepleties si to napr s unicou??
gallyleo píše: 2. Když by jsme se zhodli, že ANO, pak Rocket ho má schovaný pod odpadní mřížkou. Jak je to velký nedostatek z pohledu praktičnosti? Nastavím to více-méně jednou a pak na to nebudu muset šahat a nebo si s tou teplotou budu hrát často a tím pádem to asi není nejšťastnější řešení umístění? Vyčetl jsem totiž, že v podstatě se ta teplota (když už mám tu možnost) mění s každou jinou kávou, je to tak?
osobne PID nemam a priznam sa ze v tejto kategorii (HX) sa mi to zda trosku zbytocne .. menit pre kazdu kavu teplotu vody, kup si radsej aeropres a konvicu .. Podla mna dolezitejsi ako PID je mlyncek ..
ber to ale iba ako moj nazor
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Bezzera magica

Příspěvek od j.bill »

Právě u HX se dá velice jednoduše měnit teplota pro každý shot délkou odpuštění přehřáté vody a intervalem mezi jeho koncem a spuštěním vlastní extrakce. Pokud známe profil kávovaru (jak se pak teplotně chová), je to velice jednoduché a stabilní i bez PIDu. :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Keso »

Magica s PID sa predava, vid napr. http://www.tasteit.at/bezzera-magica-pid-2055.htm ale nevidim v tom velky vyznam.
Krasa HX a E61 grupy je prave v tom ze odpustenim vody mozes dosiahnut naozaj rozne teploty. Na druhu stranu je to aj jej nevyhoda
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od gallyleo »

Ano mají ho např. tam, resp. na ten obchod ve Vídni jsem se nejvíce koukal, protože ho mám nejblíž. Z Vašich příspěvků jsem ale pochopil, že je to zbytečnost u tohohle kávovaru. Hmmm, budu muset promyslet. Na jednu stranu je to tak jak jsem napsal, že každé euro dobré a 150eur mohu využít při výměně mlýnku v budoucnu. Na druhou stranu chci koupit už kávovar na hodně-hooodně dlouhou dobu, co předpokladám, že tenhle splní a nechci při takové investici za nějaký čas litovat že jsem šetřil zbytečně. Každopádně děkuji za odpovědi, přece jenom máte v tomhle daleko víc zkušeností než já a vídím to tak, že si nechám poradit. Díky
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Keso »

tak to poznam. Ale bez dobreho mlynceka ti akykolvek dobry kavovar bude zbytocny. T.j ako dobre reprobedne bez zosilovaca co ich vie vyuzit. Takze osobne uz teraz by som sa pozeral po tom ako spravit rozumnu zostavu.
Mlyncek mas v podstate dve moznosti:
1. Kupit v sete spolu s kavovarom
2. Pozerat second hand. Niektore su v dobrom stave, hlavne robustne mazzer SJ atd. Vymenis kamene, vycistis a ides.

Ak moznost prva tak si zober peniaze do vrecka, urci si za kolko chces kupit a potom este dat 100e do vrecka keby sa tam nieco velmi dobre naskytlo a chod do viedne a vyberaj. Personal je tam ochotny len zial nevedia velmi dobre anglicky. ja som tam kupil moju miticu top a priznam ze nechybalo vela a bol by som kupil profitec 700 dual boiler tak dobru cenu ponukal chlap
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od gallyleo »

Diky za tipy. Ještě to mám rozjednané s Lukynem tak uvidím. Je ale fakt, že pokud nepočítam cestu na letiště tak jsem ve Vídni již dlouho nebyl a na výlet je to vděčná destinace :grin: Jinak teď ten mlýnek určitě řešit nebudu, jenom kdyby ten starý už fakt nestihal... V budoucnu jsem ale chtěl sáhnout spíše po něčem lepším ale z druhé ruky. Na tom mlynku se toho přece jenom nemá co tolik pokazit narozdíl od kávovaru. A už jsem jeden použitý kupoval pro mamku, gaggiu mdf, a funguje pořád dobře.
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

Po roce přišla na řadu údržba hlavy a pákového mechanismu, protože začal jít velmi ztuha. Čím mažete ? Já jsem koupil německou potravinářskou vazelínu do 140 st, ale nejeví se mě moc dobře. Řekl bych, že se přepaluje a špatně maže. co používáte vy a jaké máte zkušenosti ?
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

ja osobne nic .. jediny moment ked trochu drhne je prva kava po cisteni detergentom .. potom ide zasa normalne ..
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

Po dlouhém vybírání a testování jsem nakonec jako nejlepší mazivo vybral LOCTITE LB 8104 - 50 +200st Ja myslím, že s LOCTITE nejde šlápnout vedle. Maže perfektně při vysokých teplotách nestéká. Konzistence transparentního siliconu.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Bezzera magica

Příspěvek od dslecinka »

v práci se osvědčil nejlépe zatím Loxxeal PTFE Silicone grease #4. hlavně na parní sestavy, vydrží relativně vysoké teploty.
Uživatelský avatar
URIEL23
Příspěvky: 17
Registrován: sob 24. kvě 2014 13:19:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od URIEL23 »

Zdravím, ako prvý kávovar som sa rozhodol kúpiť Bezzeru Magicu. Návod nie je SK ani cz,poraďte mi prosím čo spraviť pred prvým spustením. Nalial som do nádržky vodu, zapol ho a kávovar si naťahal vodu do boilera. Problém je že po hodine je kávovar stále studený. Nikdy som pákovku nemal tak berte ohľad
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

Musí ti svítit obě kontrolky tzn. Zelená power a oranžová že je v zásobníku voda. Podle toho co popisuješ ti nesvítí oranžová kontrolka, protože máš málo vody v zásobníku nebo špatný kontakt na pérovych svorkách. Zkus lépe specifikovat problém.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
URIEL23
Příspěvky: 17
Registrován: sob 24. kvě 2014 13:19:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od URIEL23 »

Zásobník mám plný, oranžová kontrolka nesvieti. Aký je postup pri prvom spustení?
Uživatelský avatar
URIEL23
Příspěvky: 17
Registrován: sob 24. kvě 2014 13:19:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od URIEL23 »

Takže vypol som a znovu zapol vypínač a už svietia obe kontrolky tak uvidím
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

To že nesvítí oranžová kontrolka je důvod proč kávovar nepřeje. Přístroj nedetekuje dostatek vody a automaticky odstaví ohřev aby nezničil bojler. Podle mě máš špatně zasunutí nádržku, nebo nedostečný kontakt. To je také asi nejslabší článek celého kávovaru. Kontakty mají tendenci časem špatně doléhat na šroubky nádrže. Zkus kávovar zapnout /vypnout jestli nenasaje znovu vodu a neodvzdušní celý systém. Pohýbej s nádrží na vodu. Pokud chceš návod, dej sem email pošlu ti ho v CZ.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
URIEL23
Příspěvky: 17
Registrován: sob 24. kvě 2014 13:19:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od URIEL23 »

Ospravedlňujem sa, bol som ako začiatočník oplašený ale už hreje :) Prepáčte
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

URIEL23 píše:Takže vypol som a znovu zapol vypínač a už svietia obe kontrolky tak uvidím
Jj to je ono, bojler ještě nebyl zcela zaplavený vodou a novým spuštěním ho čerpadlo odvzdušnilo. Jakmile svítí obě kontrolky už se přístroj nahřívá. Pozor trvá to minimálně 20 min než se zahřeje na provozní teplotu. Pozoruj manometr vpravo, měl by mít cca 1,2 bar. Pak se ozve charakteristické cvaknutí presostatu. Které znamená že bylo dosaženo dostatečného tlaku v bojleru. Mašinu nech ale dokonale prohřát.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Uživatelský avatar
URIEL23
Příspěvky: 17
Registrován: sob 24. kvě 2014 13:19:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od URIEL23 »

Môžeš mi preistotu poslať ten cz návod? ďakujem
Naposledy upravil(a) URIEL23 dne úte 03. říj 2017 21:03:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Bezzera magica

Příspěvek od ra334 »

Přeju hodně trpělivosti při přípravě kávy. Budeš ji potřebovat, protože tu kávu se budeš muset naučit dělat ty!!! Tlačítko ON/OFF je totiž jediná elektronika tohoto stroje. V tom je ale ta výhoda, vše musíš pochopit a vše je na tobě. V podstatě začínáš od začátku. Výběr správné kávy, nejsložitější je nastavit správné mletí, musíš odhadnout správné množství, dobu extrakce, sílu utampování dávky, V podstatě ti bude trvat min měsíc než uděláš správný shot. Ale až to doladíš bude to stát za to.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“