1500-2000€ stroj na kavu

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
wito
Příspěvky: 21
Registrován: stř 11. kvě 2016 7:57:09
bydliště: slovensko
kávovar: La Pavoni
mlýnek: Mazzer Super Jolly

1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od wito »

zdravim, zhanam pressostroj s cenovkou do 2000€
dako moc uz nechcem skusat pouzite stroje 2x som to musel nakompletku dat reštaurovat
hladam nieco co dokaze robit stale tu istu kavu bez dakych vyraznych zmien chuti
nieco na styl londinium R ale nie s takou masivnou cenovkou
da sa nieco take zohnat? :D
wito
Příspěvky: 21
Registrován: stř 11. kvě 2016 7:57:09
bydliště: slovensko
kávovar: La Pavoni
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od wito »

seriozne zacinam uvazovat nad quick mill veloce alebo bezzera strega
ale trosku sa zahravam s myslienkou kupit pouziti londonium alebo si nan nasetrit a pockat do buduceho roka
Uživatelský avatar
Set
Příspěvky: 29
Registrován: úte 09. zář 2014 21:33:36
bydliště: Slovakia
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od Set »

Tiez som povodne zamyslal nad Londinium, ale ak chce clovek menit profily a pod. tak lever asi nie je uplne najlepsia volba. Ja som nakoniec siel do Lelit Bianca a zatial som max spokojny, aj ked mierne cez rozpocet ale zas nie niekde ako LM mini...
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od Monco »

Rád bych na toto téma navázal. Zatím jen hypoteticky, s tím, že sháním precizní stroj jedno-bojler čistě na espresso. V hledáčku mám Unicu s PID (0,5l bojler) a ECM Classiku PID (0,75l bojler). Jaký na to máte názor? Piju hodně jednodruhovky, které střídám, takže potřebuji regulaci a maximální teplotní stabilitu. Času na výběr mám dost, shánět budu snad až po novém roce, nebo později :D
Uživatelský avatar
Lenka05
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29. zář 2018 8:46:04
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Espresso Appartamento
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od Lenka05 »

ECM Classiku PID mám také ve výběru, v setu s mlýnkem Rancilio Rocky (začínám a mlýnek žádný nemám), ale ještě váhám nad Rocket Espresso Giotto V, taky v setu s mlýnkem. Je tam rozdíl cca 8tis a pořád nevím, jestli se vyplatí přihodit nějaké zlaťáky nebo ne... Kávu piju doma jenom já, dobré našlehání mléka nutnost, ale když to budu dělat jen pro sebe, tak není třeba žádné dvojbojlery a tak :) V týdnu se zajedu podívat do Rudné, ale každý názor přivítám, ať tam nejedu nepřipravena.
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od jozo:m »

Monco píše:Rád bych na toto téma navázal. Zatím jen hypoteticky, s tím, že sháním precizní stroj jedno-bojler čistě na espresso. V hledáčku mám Unicu s PID (0,5l bojler) a ECM Classiku PID (0,75l bojler). Jaký na to máte názor? Piju hodně jednodruhovky, které střídám, takže potřebuji regulaci a maximální teplotní stabilitu. Času na výběr mám dost, shánět budu snad až po novém roce, nebo později :D
Čiste na espresso mám už takmer 2 roky QuickMill Carola 0960: https://www.mobacoffee.de/Quickmill-Carola-Mod-0960

0,75 l jednoboiler s E61 a PID, ktory je ale mechanicky, co mi nevadi, kedze velmi casto kavu nestriedam. Inak velka spokojnost a ako bonus male rozmery a celkom fajn cena. Teraz je k dispozicii jeden vystavovany kus za prijemnych 749 €
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od wladas »

E61 nie je uplne vhodna na domace pouzitie pri tak malom pocte kav. Treba ratat s otravnym ochladzovanim pred kazdou pripravou.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od jozo:m »

wladas píše:E61 nie je uplne vhodna na domace pouzitie pri tak malom pocte kav. Treba ratat s otravnym ochladzovanim pred kazdou pripravou.
Denne robim cca 10-15 kav ale nic otravne som si nevsimol ...
Uživatelský avatar
makovica
více pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: úte 30. čer 2015 22:46:35
bydliště: Slovensko
kávovar: Vibiemme Domobar modified
mlýnek: SM 90 redesigned

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od makovica »

To s tým "mýtom" ohľadom ochladzovania E61 mnoho ľudí nechápe. Problém nieje v E61 ale v type boileru. Tento problém sa týka HX systému všeobecne a je jedno aký typ hlavy je použitý. Pri E61 v Single boiler alebo Dual boiler s PID netreba nič ochladzovať a práveže celý systém je relatívne stabilný či pri malom počte káv alebo väčšom. Práve z dôvodu teplotnej stability sa tento systém v minulosti tak veľmi rozšíril a poraziť ho dokázali až saturované systémy hláv kávovarov, ktoré sú ale cenovo niekde úplne inde.
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od jozo:m »

makovica to vysvetlil myslím viac ako dostatočne. naviac v prípade, že tento kávovar nemá ani paru a horúcu vodu je pri dobrom nastavení s 0,75l boilerom mimoriadne konzistentný.
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od Monco »

jozo:m píše:Čiste na espresso mám už takmer 2 roky QuickMill Carola 0960...
Díky moc za info. To vypadá fakt dobře! Je nastavení dost jemné aby se dal nastavit i +- 1°C? BTW zkoušel jste to měřit zda teplota odpovídá?
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od jozo:m »

Nastavenie je v pohode, teplota je od 80 do 143 stupnov C, ale nastavovanie je trochu neprakticke na kazdodennu zmenu. Viac info tu:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... ola#p55693
wito
Příspěvky: 21
Registrován: stř 11. kvě 2016 7:57:09
bydliště: slovensko
kávovar: La Pavoni
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: 1500-2000€ stroj na kavu

Příspěvek od wito »

btw k mojej prvej otazke tento tyzden idem objednat ten quickmill veloce/rapida tak potom dam echo ake je :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“