Bezzera DUO MN, DE

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
DaveK
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09. zář 2018 10:24:47
bydliště: Zlínský
kávovar: Bezzera Duo DE
mlýnek: Eureka Zenith 65E HS

Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od DaveK »

Zvažuji koupi kávovaru Bezzera a rozhoduji se mezi DUO MN, DE a Mitica TOP PID...HX. Jsem v oblasti podobných kávovarů začátečník. Jedná se mi o to, že kávovar budu využívat k trochu protikladným účelům, tzn. k přípravě pár káv deně pro vlastní potřebu a za druhé k občasnému stánkovému prodeji, protože vlastním pražírnu a chci objet pár kulturních akcí v roce. O kávovaru HX jsem se dočetl, že je celkem vhodný pro nepřetržitý výdej, ale jak je tomu u tohoto Duálu, to jsem se nikde nedočetl. Dostanu ho na limit, při nepřetržitém výdeji? nebo i kávový bojler u DUa bez problémů zvládne takovou žátěž?
Prosím o radu.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od dslecinka »

Duo je v pohodě, kontinuální výdej mu problém dělat nebude. Je parádně teplotně stabilní, jen je to vevnitř kastle všecko strašně namačkaný, takže opravy jsou poněkud náročnější. Komponenty podobné, kvalitní, u displeje se hušují zakázkovou výrobou (a není to Gicar) a prej by měl vydržet.
Pokud by to mělo být na venkovní prodej, asi bych uvažovala spíš o variantě s grupou BZ, čili DUO DE. S E61 grupou je trochu víc práce (mazání, nedá se vlastně úplně vyčistit, protože tím se odplaví mazivo ventilů) a manžel tvrdí, že u tmavěji praženého espresso zrna je i BZ grupa s trochu strmějším nárůstem tlaku úplně v pohodě, přičemž benefit teplotní stability bez ohledu na venkovní podmínky (E61 je holt relativně citlivá na okolní teplotu, průvan a tak).

Nicméně Duo/Matrix je v prodeji příliš krátce na to, aby se dalo prohlásit, jak moc spolehlivé mašiny to jsou.

*BZ 13 a BZ 16 jsou na tom, co se spolehlivosti týká (v poslední revizi kohoutů páry), velmi dobře, mohu s klidem doporučit.
Uživatelský avatar
DaveK
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09. zář 2018 10:24:47
bydliště: Zlínský
kávovar: Bezzera Duo DE
mlýnek: Eureka Zenith 65E HS

Re: Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od DaveK »

Děkuji za info, tím se nám výběr zužuje na DUO DE, kvůli požadavku na nádržku i pevné připojení vody, navíc manželka je zvyklá ze Starbucksu na tlačítka, s tou spolehlivostí to holt asi risknu.
Děkuji
Uživatelský avatar
mrqua
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. dub 2020 23:36:55
bydliště: Merano
kávovar: Bialetti
mlýnek: Domo

Re: Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od mrqua »

Chcem sa spýtať, či ste nakoniec kúpili Bezzera DUO DE a ak áno či ste spokojný.

Marcel
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od lukky78 »

Za mne jednoznačně Duo DE a to z toho důvodu, že oproti Duo MN:

Dohřívání hlavy el.odporem, větší tepelná stabilita (MN nemá - hlava se dohřívá pouze z kotle).
Nastavení automatické preinfuze.

L.
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Bezzera DUO MN, DE

Příspěvek od danst »

Konečně je hlava BZ řízena PIDem, původní termostat +- 2C byl špatný. Tam se o stabilitě nedalo mluvit.
Údržba je opravdu minimalistická.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“