Automat okolo 15000?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
f128c
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02. pro 2008 13:45:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Automat okolo 15000?

Příspěvek od f128c »

Dobrý den, žádám o radu jako začátečník co se týče automatického espressa - chci koupit presso pro manželku, vzhledem k jejím technickým schopnostem by to měl být automat, i když na vašem foru není automat příliš doporučovaný, resp oblíbený, cenově se chci pohybovat do 15 tisíc ( tedy rád bych se pohyboval mnohem výš, ale znáte to...), původně jsem si vybral AEG/Elektrolux Caffe Grande 6200 ( na internetu cca 14 tis. ), po podrobném studiu Vašich diskusí a dalších internetových zdrojů jsem ho zavrhl a nyní vybírám mezi Saeco Talea Ring plus - nyní za 14500 Kč, podle specifikace by měl mít dva bojlery, ale nevím, z jakého materiálu, volitelnou výšku podstavce, jinak obdobné parametry jako ostatní v této ceně, a druhý De Longhi 4400 za podobnou cenu. Kávovar by měl umět udělat klasické piccolo, které mám rád já, a častější cappucinno nebo latte, které má ráda manželka, co možná nejjednodušší obsluha. Předpokládám, že po získání zkušeností bych si do budoucna asi pořídil pákové presso pro sebe, abych si mohl s kávou trošku pohrát. Takže jestli můžete někdo poradit, tak velmi děkuji.
A ještě bych se zeptal na doporučení nějaké kávy pro začátek, pro manželku spíše něco méně výrazného a jemnějšího. Já v současnosti většinou připravuji kávu Davidoff z normálních obchodů ve french pressu, ale nadšený zrovna nejsem...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od David »

Hele, my za tebe rozhodovat nemůžem ;) Obecná pravidla pro nakupování automatů tu někde jsou (především dostupný servis). Zkušenosti s jednotlivými modely taky. Imho z něj piccolo nevymáčkeš. Jako začátečnickou kávu zkus collombia medellin supremo, to je taková jemná kávová záležitost.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od zdenok »

klasickým piccolo bolo myslené čo? 25-30ml alebo 12-15ml?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
f128c
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02. pro 2008 13:45:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od f128c »

Ještě jsem zapoměl připsat do svého výběru Krups EA 8080 s nádobou na mléko - ale nevím, jestli to má smysl nebo stačí tryska.
Uživatelský avatar
f128c
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02. pro 2008 13:45:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od f128c »

Myslel jsem 25-30 ml.
Za radu na kávu děkuji
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od zdenok »

25 - 30 ml nie je piccolo ale klasicke presso, treba si na tomto fóre naštudovať niečo k terminológii aby sme pri komunikácii používali slová v rovnakom význame.
David píše:Obecná pravidla pro nakupování automatů tu někde jsou (především dostupný servis). Zkušenosti s jednotlivými modely taky. Imho z něj piccolo nevymáčkeš.
Nemám síce skúsenosti a automatmi ale snáď sa na nich dá spravit 30ml presso a ak nie, tak by som do toho určite nešiel.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od pedro13 »

David píše: Imho z něj piccolo nevymáčkeš.
A to je zas co za blbost? :shock:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od David »

Automaty, se kterými jsem kdy přišel do styku, dělaly piccolo tím způsobem, že zkrátily dobu extrakce. Ale samozřejmě - může to být jinak. Automaty mají průtokoměr, nebo časovač?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od pedro13 »

Tak teď už tomu nerozumím vůbec.

Proč by měly zkracovat dobu extrakce?

Picolo je podle mě normální espresso (jaké teď zrovna mám před sebou) ,nebo ne?
A vyrobit toto neklasičtější presso ze všech press by snad měl umět každý automat,nebo ne?
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od zdenok »

a už sme znova pri definícii pojmov ako som písal vyššie. Výraz piccolo používaný v našich zemepisných šírkach v kaviarňach a podnikoch je v ponímaní profesionálov klasické espresso a klasické piccolo (talianske) je polovičné objemom pripravené z rovnakého množstva kávy (teda 7gr)
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
f128c
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02. pro 2008 13:45:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat okolo 15000?

Příspěvek od f128c »

No, přiznám se, že v Itálii piju piccolo klasické italské - malé - a u nás většinou takové, jaké dostanu - tedy větší - ale rád mám vcelku obě. Tak až zjistím, jaký vyrábí automat, tak to tu doplním.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“