Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
pubertik
Příspěvky: 4
Registrován: úte 13. lis 2018 21:53:34
bydliště: Praha 2
kávovar: Gaggia NEW CLASSIC
mlýnek: Eureka Mignon, Zassenhaus Quito

Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od pubertik »

Ahoj všem,
po přečtení spousty doporučení jsem dospěl při výběru nové stroje ke dvoum kouskům a nemohu se rozhodnout. Domácí provoz cca. 6 káv denně.
Chci čistě pákový stroj bez kudrlinek. Chci parní trysku která opravdu umí udělat pěnu. Rád bych dostupnost ND servisu a doplnků - nahá páka, misky...
Strop ceny 10 000 Kč. Mám favorita, ale víc hlav...

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =11&t=4515

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 050#p55510

Toto je můj předvýběr. Nebo máte jiný názor?? Diky za každou reakci.

Ať Vám to teče.. Ondřej
Uživatelský avatar
reign
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 19. dub 2018 16:54:53
bydliště: Česká Lípa
kávovar: *Rancilio Silvia
mlýnek: *Fiorenzato T80

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od reign »

S rozpočtem 10k se dá koupit slušný bazarový kávovar a mlýnek, jen to chce počkat a neuspěchat nákup - budou to vyhozené peníze. Já nakonec pořídil Rancilio Silvia z ebay za 5000 i s poštou a parádní mlýnek Fiorenzato T80 z bazoše za 2000, následovaly drobné investice - broušení kamenů, tamper, malá váha, čistící chemie, konvička, trychtýř na úpravu mlýnku... celkem asi 1500, výsledkem je možnost připravit si dobré espresso. Nemyslím, že se to povede na novém stroji za 10k.
Uživatelský avatar
pubertik
Příspěvky: 4
Registrován: úte 13. lis 2018 21:53:34
bydliště: Praha 2
kávovar: Gaggia NEW CLASSIC
mlýnek: Eureka Mignon, Zassenhaus Quito

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od pubertik »

Zapomněl jsem napsat, že chci nový stroj se zárukou. Bazar ne. Ale moc děkuji za názor.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od Pantom »

pubertik píše:Zapomněl jsem napsat, že chci nový stroj se zárukou. Bazar ne. Ale moc děkuji za názor.
Zrovna u tohoto zboží bych se bazaru vůbec nebál, pokud se náhodou něco pokazí, tak si opravis i sám.Po koupi vycistiíš, klidně i vnitřek a hotovo a ještě se něco naučíš :-) a zjistíš co a jak tam funguje.
U elektroniky, jako mobil...tv...tam je to risk 50/50.

Jak tak koukám na tvůj profil.. ..mlýnek Eta.

Nezapomeň si odložit peníz na kvalitní mlýnek, protože jakmile koupíš kávovar, tak zjistíš (jako já, nebo mnoho zdejších), že to teče divně a není to prostě ono. A nakonec po nějaké zdejší diskuzi koupíš mlýnek a najednou to bude fajne.
Jestli máš nějaký finanční strop, tak to bude o kompromisu, nebo si budeš muset došetřit, ale každý ti zde řekne, že bez toho mlýnku to prostě nebude ono a budeš zbytečně zklamaný, že se ti nedaří.
Uživatelský avatar
pubertik
Příspěvky: 4
Registrován: úte 13. lis 2018 21:53:34
bydliště: Praha 2
kávovar: Gaggia NEW CLASSIC
mlýnek: Eureka Mignon, Zassenhaus Quito

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od pubertik »

Vím, že budu muset koupit mlýnek. To je jasná věc. Rozpočet se týká kávovaru, ne mlýnku. Vycházím z logiky, že když původní GC byl solidní kávovar za dobrý peníz, tak jeho nástupce bude podobný. Vím, že ho zatim pravděpodobně vlastní velice málo uživatelů. Bazar nechci. Bude to dárek a já nerad daruji použité zboží.. A to srovnání s Catler 4050?
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od Pantom »

Catler jsem nikdy osobně neviděl, tak nemůžu radit, ale všeobecně se zde na fóru zavrhuje. Zrovna o 4050 je zde vlákno s tím, že byl vrácen ve 14ti denní lhůtě. Lze se zde také dočíst o vyšších modelech 80.. a ty jsou asi lepší, ale fakt nevím.

Co takhle přidat 400 a koupit něco takového. Ne třeba v okay, ale bylo to první co mi vybehlo

Kód: Vybrat vše

https://www.okay.cz/lelit-anna-pl41em/?gclid=Cj0KCQiA28nfBRCDARIsANc5BFDdNHqnamBY2w-LLOcHnnqZSNczu45tPsdCWEeDN6iDzw-UQE9C4aMaAiqgEALw_wcB#nopop
Nemá to hliníkový bojler jako gaggia a na lelit jsou zde na fóru docela kladné ohlasy.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od Sinpa »

Připlatil bych, nyní ve slevě

Kód: Vybrat vše

https://www.bunacafe.eu/e-shop/kavovary/pakove-kavovary-pro-domacnost/detail/RSEBCE-rancilio-silvia-bc
Uživatelský avatar
krosna
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19. dub 2017 9:14:31
bydliště: Liberec
kávovar: Bezzera Magica PID
mlýnek: Eureka Zenith Club E, 2xEureka Mignon

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od krosna »

Novou Gaggii Classic New mají ve slevě za 8.990Kč tj do 10.000Kč na kavovary.cz.
Stejně by bylo lepší ještě chvilku šetřit - pokud budeš častějí pracovat s mlékem - a pak koupit něco lepšího (HX, dualboiler) co už bude navěky :)
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od johneer »

Na ten "levný" Catler se tu nadává. Nadává se i na ten dražší s integrovaným mlýnkem (8013, tuším). Jediný Catler, který snad celkem funguje (bez osobní zkušenosti), je ten dual boiler ES 9010. Stojí skoro dvacku, ale na dual boiler to není zase tak moc. Ty levné bych nebral. Prý je to vevnitř stejná čína, jako plasťáčky za čtyřku. Ale vlastně bych asi radši nebral ani ten drahý. Z uvedených dvou bych volil Gaggia, což je aspoň kávovar. Myslím, že poslouží. Ale kdybych si měl vybrat pro sebe, tak ani jeden.
Uživatelský avatar
pubertik
Příspěvky: 4
Registrován: úte 13. lis 2018 21:53:34
bydliště: Praha 2
kávovar: Gaggia NEW CLASSIC
mlýnek: Eureka Mignon, Zassenhaus Quito

Re: Gaggia Clasic 2019 vs. Catler 4050 nebo jiny??

Příspěvek od pubertik »

Díky všem za odpověď. Gaggia je na cestě.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“