Gaggia Carreza Deluxe

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Zdravím, chtěl bych se na něco zeptat, stále se rozhoduji mezi Pákovými kávovary, a nejsem ještě vůbec rozhodnutý, který kávovar koupit. Miluji Kávu, a piju ji každý den, mám rád nejvíce Espresso, ale také Cappuchino nebo Laté Machiato, chtěl jsem nejdříve poloautomat nebo automat, ale nakonec jsem se rozhodl pro pákový kávovar, protože miluji přípravu kávy a chtěl bych si ji také sám připravovat jako ti lidi v kavárnách co mají profesionalní stroje na kávu. Do Profesionálního stroje nechci investovat, ale chci mít nějaký fajný kávovar, u kterého budu mít vždy radost připravovat kávu, takový co je vyroben z kvalitních materiálů, který mi něco vydrží a nebudu muset hned ho reklamovat, Který nebude nějaký vyrobený z Číny, ale s kterým budu spokojený, chtěl bych kávovar maximalně do 9 Tisíc. Bude to můj první kávovar.
Líbí se mi Kávovary od Gaggie,a nějaký jsem tam našel který se mi celkem líbí, a tak bych se chtěl zeptat jaký názor máte na tento kávovar: Gaggia Carreza Deluxe? Jestli jste ho měl někdo, a jak jste s nim spokojený, nebo nespokojený?
A nebo jestli byste mi doporučili nějaký jiní od Gaggie, nebo jinou značku? ale opravdu nechci překročit 9 Tisíc, a chtěl bych kávovar nový, ne z bazaru. Takový který mi bude stačit, nejsem žádný profesionalní barista ani barista.
Budu vděčný za každou radu nebo názor na tento kávovar nebo jiný.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od j.bill »

Johnp1391 píše:.....Do Profesionálního stroje nechci investovat, ale chci mít nějaký fajný kávovar, u kterého budu mít vždy radost připravovat kávu, takový co je vyroben z kvalitních materiálů, který mi něco vydrží a nebudu muset hned ho reklamovat, Který nebude nějaký vyrobený z Číny, ale s kterým budu spokojený, chtěl bych kávovar maximalně do 9 Tisíc.....
To je pak těžké.... ;) Zkus třeba
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 958#p56958
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Stejný odkaz jsem dával i na jiné vlákno, ale autor psal, že je kolemjdoucí, tak si to možná ani nepřečte.

Kód: Vybrat vše

https://www.odkarla.cz/pakovy-espressovac-gaggia-new-baby-black
Podle mého názoru by bylo dobré i plusko, protože to bude asi stejné jako ta Carezza a navíc má profi páku, carezza váží 4kg - plusko 8kg?
Nemusí se dělat žádné úpravy misek pokud bude chtít nepřetlakové, tak si je jednoduše koupi za 150 a hotovo.. Na carezzu to bude asi horší, protože má jako všechny home kávovary nestandardní rozměr.
Možná bych i preferoval plusko, protože z vlastní zkušenosti jsem spokojen, určitě je jednodušší na údržbu a jako začátečník nemusí řešit popr.čištění kávovou sedlinou ucpaného ventilu v hlave atd. Vim, že je zde na foru plusko v nelibosti, ale v ceně 5 - 6 t je to po přihlédnutí k vlastnostem asi rozumná volba. Za 9t samozřejmě ne :-]

Eshop z odkazu nabízí i plusko, také nové se zárukou.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Děkuji za rady, asi jsem se rozhodl že si nejspíše koupím v bazaru Gaggiu Classic a nebo Gaggiu Baby black, nebo Baby twin :) jen se chci zeptat, mají i Gaggie Baby a Baby twin nahřivaní šálků? A ještě jaké rozměry mají Gaggia Baby Black a Gagia baby twin?
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Baby Twin má aktivní nahřívaní - je tam zespodu nalepená el. fólie.
Osobně si myslím, že je to zbytečnost....stačí odpustit trochu vody z kávovaru a hrneček je teplý až dost a okamžitě :-)
Rozměr nevím, určitě se dá dohledat na netu, ale není to žádný drobek - jak váha, tak rozměr. (baby twin), ale na oplátku zase neběhá po stole a nikde nic nedrnčí.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Aha, Díky :D
A u toho Classicu jdou sehnat náhradní součástky, kdyby se něco podělalo? A jde tam dokoupit třeba jiná tryska nebo páka?
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Myslím že v pohodě, navíc když teď dělají nový classic, tak tam budou snad stejné díly.
Volal jsem do espressoprofessional.cz a ptal jsem se na twin (protože ho mám) a prý díly v pohodě mají. Na bunacafe.cz mají také i na classica a mají to pěkně rozdělené podle modelu....prodejců je víc a díly myslím jsou k dostání snad běžně a určitě je hodně dílů shodných.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Aha tak to je super, podívám se na to, chci se ještě zeptat jaký kávovar je podle tebe lepší si vybrat? Gaggia Classic plus, a nebo Gaggia baby twin? Právě jsem se díval na pár inzerátu a našel jsem tam Gaggia Classic, ale nemyslím si že by to je Classic ale Classic plus.
Nevím jak je poznám právě., který je který. A jak se od sebe liší třeba vzhledem abych věděl.
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Mám oba dva a zrovna včera jsem sem dával moje srovnání - já osobně jsem rozdíl v chuti nezaznamenal, možná někdo by rozdíl poznal, ale já ne.... Znovu to psát nebudu, můžeš kouknout zde na fóru:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 183&t=4540
Classic ten původní má na levé straně vývod od ventilu z hlavy do odkapávací misky a má ho i nový classic, plusko, colorka a další stejné konstrukce nic takového nemají. Twin a new baby Black mají vývod vnitřkem rovnou do misky.
Původní classic jsem v praxi neviděl, ale asi bude zvukový projev stejný jako plusko - drnčí miska. Twin a baby Black jsou také asi podobné a tam mi fakt nic nedrnčí a čerpadlo je krásně tiché. (nevím jestli to neni kusem). Jo ještě na twin se nádobka na vodu dává zezadu a nemusí se tam strkat ty hadičky :-), mám velké ruce a jde mi to blbě. :-)
Co bych si vybral nevím, výsledek mi přijde stejný, ale ostatní by určitě nesouhlasili.

Hlavně nezapomeň na mlýnek, protože bez něj to nepůjde. :-))
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Jj díky moc, podívám se na to srovnání, a něco si vyberu :D jo jo mlýnek mám též v plánu si koupit. Jinak to vypínání za 9 minut, to znamená při nečinnosti stroje? A jde to nějak odstranit ze? Jak jsi psal v tom fóru :D
Jen mne ještě zajímá, jak dlouho musím stroj nahřát aby měl dostačující teplotu, nebo jak to poznám?
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =11&t=2928
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... ?f=11&t=88
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=11&t=157
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =47&t=2441
Nahřát aspoň 20 minut i s pákou - můžeš zkusit třeba po 10 min.a to rozdíl proti těm 20 < určitě poznáš.

Zkus také projít fórum
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Doufám, že se dozvíme jak to dopadlo s výběrem a jak se daří a jak chutná.

Na odkaze co jsem dával najednou vše vyprodané :-) a to tam měli ty kavovary pěkně dlouho. Vypadá to, že nákoupil někdo zde z fóra.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Jj, určitě sem pak přidám své zkušenosti s kávovarem, i fotky apod. asi si koupím Gaggiu Baby, nebo Baby Twin, našel jsem nějaký v bazaru, ale čekám na výplatu :D už se těším na ten kávovar a nemůžu se ho dočkat, protože to bude můj první pákový kávovar, tak se na něj strašně těším. měl jsem jen Nespresso na kapsle, a to je fakt nuda, hodíš jen kapsle a hotovo.. a káva taky mi nic moc extra nechutná. Tak už se těším na ten pákový Kávovar
Asi jo asi je někdo koupil :D
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Pantom »

Taková malá rada, kterou by to dali určitě i ostatní zde na fóru bez rozdílu :
Až koupíš kávovar, tak i na naučení a cokoliv budeš zkoušet, tak si kup zdejší kávu - třeba tu nejlevnější espresso směs. Je to odzkoušená a prověřená kvalita. Pokud ještě nebudeš mít mlýnek, tak se domluvíš na mletí (mlýnek je ale určitě lepší mít vlastní) a pokud by to něco nešlo tak to bude jistě rukama. Nemá cenu se snažit o nějaký výsledek, když není kvalitní surovina.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia Carreza Deluxe

Příspěvek od Johnp1391 »

Ok díky, u nás v okolí máme právě prazirnu, a tak asi nejdrive tam zajdu, pozkousim, a taky treba někdy si i tady koupím kávu, a vyzkousim, jak to půjde a která mi třeba nejvíc sedne. Určitě nechci kupovat kávu ze supermarketu apod. Kde koupíš ledatak mrtvou kávu..
Která tam leží už několik měsíců, nebo roku. Znám takové pravidlo 15ky, kde zelená káva by se měla skladovat do 15 mesicu, čerstvě upraženou kávu si nejvic vychutnas, pokud ji spotřebujes do 15 dni, a nejlepší doba mletí kávy je hned před její přípravou tzv. Do 15 minut, Mlýnek vlastní budu mít. :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“