tazky vyber prvy kavovar

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gondil
Příspěvky: 14
Registrován: ned 13. led 2019 12:37:28
bydliště: Bošany
kávovar: La Pavoni Domus Bar DMB, moka G.A.T. 3 salky
mlýnek: intogrovany

tazky vyber prvy kavovar

Příspěvek od Gondil »

Ahote, som tu nový a uvažujem nad kúpou kávovaru, doteraz sme niekoľko rokov s manželkou pili koťogo a sme spokojný ale tak nejak uvažujeme že by sme sa posunuli ďalej. Začal som teda pozerať nejaké kávovary z druhej ruky. Povedal som si že tak do 300€ by som sa mohol zmestiť. Lenže budem potrebovať aj mlynček lebo de'longhi kg89 na espresso asi nebude nič moc. To je z druhej ruky povedzme + nejakých 100€ navyše za už snáď pomerne slušný mlynček.

Našiel som teraz ale pár inzerátov a som na vážkach.
1. La Pavoni Domus Bar DMB necelé 2 roky starý, vraj minimálne používaný (že možno 300 káv bolo na ňom spravených. majiteľka ho nevie moc ovládať tak ju to prestalo baviť asi). Je k nemu stojan na tampovanie a nejaká chémia. Cena 500€. Navrhol som cenu 430€ ale neviem či to prejde (asi skôr nie :D)

2. Lelit pl042 ale 10 rokov starý vraj v dobrom stave, pretesnený, vymenená tryska na mlieko za nejakú profi. cena 280€. Pán vyzerá byť ale tak trochu kšeftárik, má ešte nejaké kávovary a predáva ešte iné veci, tak som z toho taký nesvoj. Kávovar je síce 10 rokov starý ale predajca ho má len 3 roky takže 7 rokov je nejasná história. Pôvodnú cenu mal písanú 330€.

3. Možno by som vedel zohnať nový za nejakú nižšiu cenu od jedného známeho čo má pražiareň (predpokladám že nový bez DPH plus niečo si prihodí aby z toho niečo mal). V takomto prípade by som tiež asi uvažoval o lelit pl042

4. kúpiť samostatne kávovar a mlynček. viem má to svoje výhody a tie 2v1 majú svoje nevýhody ale manželke sa celkom pozdáva mať to v jednej mašine a mne tiež. Človek nemá 2 srandy na linke a nemusí upratovať pod 2 strojmi.

A teraz babo raď :D
Naposledy upravil(a) Gondil dne čtv 17. led 2019 12:19:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Gondil
Příspěvky: 14
Registrován: ned 13. led 2019 12:37:28
bydliště: Bošany
kávovar: La Pavoni Domus Bar DMB, moka G.A.T. 3 salky
mlýnek: intogrovany

Re: tazky vyber prvy kavovar

Příspěvek od Gondil »

UPDATE: tak ten Domus Bar za 430€. V sobotu ho idem pozrieť. Nejaké rady na čo dať pozor? Moc sa nevyznám takže prehliadka bude vyzerať asi tak že nameliem si kávu, spustím extrakciu, vyskúšam parnú trysku a ak všetko pôjde tak to je asi všetko čo viem pozrieť.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“