Nuova Simonelli Oscar II

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od danst »

Já už jsem pochopil, že svět není černobílý....

Souhlasím, že automatizovat extrakci podle času je to nejhorší. Lepší je podle váhy nebo objemu vody.
Ale časovač je nejjednodušší a asi nejlevnější. Není to u zřejmě nejlevnějšího HX ten důvod, proč je tam ?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Nejhorší to určitě je a nejlevnější určitě taky, v tom se tu asi všichni shodujeme. Já mám jen pocit, že to je dokonce horší než nic (a ještě nižší cena a pravděpodobnost poruchy). J.bill si myslí, že to je lepší než nic. Což možná je - kdo ví :-)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

U HX se zřejmě počítá i s mlékem. (Na což čistí espresso pijci kolikrát vůbec nepomyslí). Tedy Latte a Cappuccino. A tam menší nepřesnosti nemají tak velký vliv jako u čistého espressa. Pokud nateče trochu méně nebo více, dolije se stejně po vrch našlehaným mlékem. A výsledek bude stále ok. Tam by mohl časovač také fungovat.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Fanda007
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02. říj 2018 14:33:34
bydliště: Praha
kávovar: NS Oscar II
mlýnek: Baratza Sette 270

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od Fanda007 »

Tak Oscar II je doma. Ako spominal kolega nadomnou tak kavovar bol zabalený špičkovo a behom 4 dni doma.
Inak k obsluhe nemám čo vytknúť. Minimalne niesom zvyknutý na všetky tie zvuky čo z neho vychádzajú, kedže som viacmenej zvyknutý na veľké kavarenské mašiny.
Absencia volumetriky mi až toľko nechýba, na tých pár espress za deň si všetko zvážim,odstopujem a podobne.
Tryska a čo sa týka šlahania mlieka za 1* :grin:
Uživatelský avatar
Lukas77
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 21. lis 2019 14:41:51
bydliště: Jihočeský
kávovar: Rancilio Silva BC PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od Lukas77 »

Tak jsem po dlouhém vybírání asi našel také Oscara II, ale jak to tady čtu, je problém s automatikou čosovače. Ono to nejde používat v manuálním režimu, tedy zapnu a vypnu extrakci manuálně? To jsem teď tedy trochu na vážkách.

A chtěl bych se zeptat. Má smysl připlácet 90 euro za KIT Instalační sada OPV a tlakový spínač SIRAI na OSCAR II od firmy ELEKTRO'S?
I tak je to v setu s KITem a s mlýnkem Mignon manuale za 1017 euro včetně dopravy, což je fajn cena. Jiný kávovar asi za cca 19.000 Kč neseženu, když odečtu cca 7000 za mlýnek.

Kód: Vybrat vše

https://www.elektros.it/cz/en/oscar-II-black.html
Teď jen aby to stihli ještě pod stromeček.
Uživatelský avatar
mab
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11. bře 2012 16:43:57
bydliště: Vyškov
kávovar: Profitec pro300, aeropress, moka konvička, filtr
mlýnek: Rancilio Rocky, Nuova Simonelli MDX, ceramill

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od mab »

Nastavíš čas který pro tebe bude maximální, třeba 35sec, nebo minuta a vypneš stiskem tlačítka kdykoliv dříve.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“