Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
seyo
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. pro 2008 20:35:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od seyo »

dobry den, rad by som sa spytal, ci ma niekto skusenosti s tymto espressom

http://www.singer.cz/produkty/kavovary/sc-1037/

parametre, ktore vyrobca uvadza su celkom spokojne :) a cena este viac :)

som laik, a nikdy som nemal doma ziadne espresso, tak ma zaujima nazor skusenejsich na pomer cena/vykon, popripade na co si mam davat pri /po/ jeho kupe pozor.

Obrázek

dakujem vopred za kazdu vecnu reakciu
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od zdenok »

Za malú cenu rátajte málo muziky. Pochybujem, že niekto z tohoto fóra sa s týmto zariadením stretol osobne ale vo všeobecnosti si pozrite toto http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=24&t=390
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
seyo
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. pro 2008 20:35:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od seyo »

z absolútnej neschopnosti vymyslieť vianočný darček pre mojich rodičov, ktorý by bol aj užitočný, zaujímavý a cenovo dostupný som sa rozhodol práve pre presso v tejto cenovej kategórii. skúšal som najprv objednať nejaký FAGOR CR-282 a tak som sa dozvedel, že práve niekedy v týchto dňoch prestala tato firma s jeho výrobou/distribúciou... ako alternatívu som volil práve espresso Scarlett SC 1037, ale to priznám sa, len preto, že údaje a cena v podstate boli zhodné.. rodičia už v pokročilom kávičkarskom veku presedlali z "turka" na "nesku" práve kvôli dráždeniu žalúdka tým plávajúcim sajrajtom a tak po prečítaní horrorových scenárov o "lacných mašinách" teraz len dúfam, že im nespôsobím zbytočné trable a neprihodím do domácnosti len ďalšiu nevyužitú hračku, ktorá zaberá miesto niekde na skrini..

samozrejme, že hneď po odskúšaní som ochotný sa o svoje (podotýkam maximálne amatérske a laické) poznatky s ním podeliť tu na fóre
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od David »

Jen aby to nebyl danajský dar. Levný je levný je levný. Nechceš jim raději koupit french press a kvalitní kafe?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
seyo
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. pro 2008 20:35:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od seyo »

David píše:Jen aby to nebyl danajský dar. Levný je levný je levný. Nechceš jim raději koupit french press a kvalitní kafe?
tak o french press som v živote nepočul, ale cenovo je to vľmi dostupné a vyzerá to zaujímavo..našla by sa stránka s podrobnejším info čo to vlastne je a ako to funguje? ďakujem vopred
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od David »

Např toto: http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=99382 (ale bodum je celkem drahá značka)
Je to fe fakto sklenice, do které nasypeš kafe, zaleješ horkou vodou, 2 - 4 minuty počkáš a pak to stlačís sítem a oddělíš kafe od lógru. Výhoda - je to levný, kafe je z toho velmi dobrý (když je dobrý) a hlavně se to zybtečně dlouho nelouhuje a tak z toho není žaludeční sajrajt.
Je to podle mě lepší volba, než levné espresso, se kterým je jen zlobení.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od hnup »

Ide o to, čo od toho človek očakáva. Ja si myslím, že aj ten Ariete vydrží, pokiaľ sa v ňom bude používať mletá káva z obchodu. Tlak tam nebude až taký veľký, tesnenia by nemali mať problém. Taktiež predpokladám, že starší ľudia sa nebudú zabávať s napeňovaním mlieka skrz parnú trysku, takže odpadá ďalší možný zdroj problémov. Výhoda Arietu je v tomto prípade aj širšia miska, do ktorej sa predsa len ľahšie dávkuje káva.

French press by tiež nemusel byť zlá voľba. Najväčší problém vidím v káve. Keďže ale Tvoji rodičia kedysi "turkovali", tak asi majú nejakú obľúbenú kávu. Cez french press by mohla chutiť takmer rovnako ako zalievaná.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od Kytka »

David píše:Např toto: http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=99382 (ale bodum je celkem drahá značka)
Je to fe fakto sklenice, do které nasypeš kafe, zaleješ horkou vodou, 2 - 4 minuty počkáš a pak to stlačís sítem a oddělíš kafe od lógru. Výhoda - je to levný, kafe je z toho velmi dobrý (když je dobrý) a hlavně se to zybtečně dlouho nelouhuje a tak z toho není žaludeční sajrajt.
Je to podle mě lepší volba, než levné espresso, se kterým je jen zlobení.
Jen ještě důležitá poznámka - po stlačení sítka je potřeba kafe hned nalít - pokud se tam nechá dýl, louhuje se dál se všemi důsledky, které to má... tenhle malej Bodum 0,35 l jsem kupoval za něco přes 600, Dá se koupit litrovej neznačkovej za ještě míň. podle mě je to jednoznačně nejdostupnější cesta, jak dobrý kafe nezničit přípravou a přitom se netrápit s nekvalitníma výrobkama. Ale samozřejmě presso to není - je to prostě jinej druh přípravy kávy. Nicméně jestli rodiče byli zvyklí na zalévanou kávu, bude jí to určitě blíž, než presso - v podstatě to akorát odstraní lógr a příliš dlouhý louhování.
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od VeruSKa »

možná by stálo zato zmínit i moka konvičku...jako dostupnou možnost :pardon:
VeruSKa
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od mila001 »

Jako dárek ale vypadá přístroj na presso mnohem lépe a Ariete uplné kšunty nedělá průměr misek 58mm a pokud se dá kvalitní káva tak to až takový problem nebude.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od primacafe »

Pokud zatím jen turkovali, tak jestli si budou chtít s espressem vůbec hrát. Určitě jim 25ml espressa přijde jako nesmyslné malé kafe. Takže přes presso bodou dojit deci aj víc a všechno je špatně.
Asi bych se taky přikláněl k nějaké čistější variantě přípravy kávy, ale s množstvím jako turek.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od hnup »

Vezmime si to z pohľadu budúcich užívateľov - 25ml espresso z toho nikdy nebude, pretože (predpokladám) nemajú mlynček s kameňmi, a aj keby, nebudú sa trápiť s dávkovaním a nastavovaním mletia. Správne namletú kávu nezoženú, kvalitnú kávu na Slovensku tiež nie, takže do toho dajú mletú ... (značku si doplňte sami). Z tej hrubo mletej kávy sa vypressuje za 30s cca. deci kávy, je jedno, či sa dá jedna odmerka alebo dve, ktorá im možno bude chutiť (pamätám na svoje začiatky). Otázkou je, ako veľmi sú rodičia seya nakazení kávou a technicky zruční (lepšie povedané či sa im bude chcieť čakať na nahrievanie, či budú zvládať čistenie, dekalcifikáciu a pod., moja mama by ma s takýmto zázrakom hnala kade ľahšie.).
Moka kanvička je na údržbu trochu jednoduchšia, ale tiež dávkovanie kávy, vody, zmontovanie, demontovanie, čistenie - nie každému sa s tým chce zabávať. Navyše z kafetieri je káva naozaj silná, tu sa nedá experimentovať s množstvom kávy ani vody.
Logicky mi to teda vychádza na french press, chutiť im to bude ako ich obľúbená zalievaná káva, veľmi náročné na prípravu ani údržbu to nie je... Ale ako povedal mila001 - "vypadá přístroj na presso mnohem lépe".
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
seyo
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. pro 2008 20:35:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od seyo »

mila001 píše:Jako dárek ale vypadá přístroj na presso mnohem lépe a Ariete uplné kšunty nedělá průměr misek 58mm a pokud se dá kvalitní káva tak to až takový problem nebude.
skusime to s Davidoff espresso cafe 57 .... neviem co to cslo znamena, ale v markete vyzerala najserioznejsie :) inak co sa da kupit v markete a stoji za zmienku (snad) je podla mna este Lavazza (osobne mi chutila arabica zalievana) a od Segafredo som mal na zalievanie Intermezza a to bol sajrajt neuveritelny... vona starych ponoziech a chut porovnatelna so standardkou, takze uz len na zaklade tejto skusenosti som od segafreda presso radsej nekupoval...
Uživatelský avatar
RudyT
Příspěvky: 12
Registrován: pon 24. lis 2008 21:54:50
bydliště: Praha
kávovar: Isomac Zaffiro, La Pavoni Esperto
mlýnek: Gaggia MDF, Baratza Sette 270wi

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od RudyT »

Davidoff je jedna ze značek společnosti Tchibo, spolu s Eduschem a také Jihlavankou ;)

Teď zpět k tématu - osobně bych se snažil překonat touhu dát dárek který dobře vypadá a dal opravdu přednost french pressu. Možná se mýlím, ale pokud jsou Vaši rodiče jako ti moji, asi na stará kolena experimentovat s presso mašinou nebudou. Nebo to zkusí a pak se na ni bude prášit ve skříni.

Co koupit hezky vypadající nerezový french press a k tomu přihodit konvici na vodu Brita pokud ji ještě nemají? Káva i čaj budou chutnější a rychlovarná konvice se tak rychle nezanese vodním kamenem.

Ruda.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od hnup »

seyo píše:skusime to s Davidoff espresso cafe 57 .... neviem co to cslo znamena, ale v markete vyzerala najserioznejsie
Podľa čoho teda vyzerá najserióznejšie? Podľa toho čísla, ktoré ani nevieš, čo znamená? (Neznamená nič, iba ďalší marketingový blábol.) Alebo má najserióznejšie meno? Najviac farieb na obale?
Štandardku by som neodsudzoval, po mojich skúsenostiach so zrnkovými "obchodovými" kávami mi najlepšie vyšla popradská Coffee štandard 75g, nie je to o nič väčšia sračka ako vyššie spomínané, no ani sa na nič nehrá - cenou ani obalom. Navyše je väčšinou najčerstvejšia zo spomínaných a väčšinou vystavená na spodných policiach, kde je chladnejšie a nepraží na ňu žiadna neónka.
Odporúčam pri najbližšej návšteve Talianska obzrieť si ceny kávy v obchodoch. Lavazza pod 2€/250g, taká je skutočná hodnota tej kávy. (Mal som jednu Corsini za 5€/kilo.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
seyo
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. pro 2008 20:35:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od seyo »

hnup píše: Podľa čoho teda vyzerá najserióznejšie? Podľa toho čísla, ktoré ani nevieš, čo znamená? (Neznamená nič, iba ďalší marketingový blábol.) Alebo má najserióznejšie meno? Najviac farieb na obale?
Štandardku by som neodsudzoval, po mojich skúsenostiach so zrnkovými "obchodovými" kávami mi najlepšie vyšla popradská Coffee štandard 75g, nie je to o nič väčšia sračka ako vyššie spomínané, no ani sa na nič nehrá - cenou ani obalom. Navyše je väčšinou najčerstvejšia zo spomínaných a väčšinou vystavená na spodných policiach, kde je chladnejšie a nepraží na ňu žiadna neónka.
Odporúčam pri najbližšej návšteve Talianska obzrieť si ceny kávy v obchodoch. Lavazza pod 2€/250g, taká je skutočná hodnota tej kávy. (Mal som jednu Corsini za 5€/kilo.)
enem ja byvam v cechach a tu popradsku nekupis a najserioznejsie vyzerala zo spominanych...ine vakuovo balene mlete kavy s oznacenim espresso v interspare nemaju, mozne este tchibo som nespomenul...a podla coho sudim? ako kazdy konzument bez predoslej skusenosti podla obalu, image a znamosti znacky a podla ceny... ty snad mas ine kriteria pri prvotnej kupe vyrobku, ktory si v rukach este nedrzal?
Uživatelský avatar
cool_point
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: sob 22. lis 2008 10:08:24
bydliště: Handlová/Prievidza (31) SR
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od cool_point »

Ja tu síce niesom dlho, ale môžem povedať, že káva, bežne dostupná v obchodoch, hypermarketoch a pod., nieje kávou, ale len niečím čo pripomína kávu.
Káva musí byť správne upražená, namletá a následne správne pripravená. Len vtedy je ten pôžitok z ochutnania... :)

//keď si v Čechách, prečo neskúsiš kávu z primacafe.cz???
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od Ostmes »

Odporúčam pri najbližšej návšteve Talianska obzrieť si ceny kávy v obchodoch. Lavazza pod 2€/250g, taká je skutočná hodnota tej kávy. (Mal som jednu Corsini za 5€/kilo.)
Ahoj Hnupe. Kde si videl kavu s cenou pod 2€/250g?

Sem tam se v Italii ukazu (hlavne severni cast), ale cena "lepsiho" kafe se pohybuje min kolem 2,5-3€/250g
Pixla Illy zrnkove kavy 250g v plechu je za ~ 5,2€ zatimco v Cechach kolem 200kc.
Asi pred mesciem jsem kupoval Segafredo Le Original Costa Rica (nebo tak nejak ;) do moka konvicky v akci za 2,95

Ale asi mas dobry zdroj...

Ostmes
Naposledy upravil(a) Ostmes dne stř 17. pro 2008 19:26:50, celkem upraveno 1 x.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od mila001 »

Pánové nejde přece o to jestli stojí 2 nebo 3eura jde o to že to neni čerstvě pražená káva a tak i když bude stát 20euro a bude stará tak ta chuť bude horší.V obchodě to kolikrát leží několik týdnů nebo dokonce měsíců takže pokud máte možnost si tady objednat čerstvě praženou tak neni co řešit a věřte že pokud si zvyknete na čerstvě praženou už jinou nebudete chtít.Přeji všem dobrou chuť.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso Ariete Scarlett SC 1037

Příspěvek od hnup »

seyo píše:ako kazdy konzument bez predoslej skusenosti podla obalu, image a znamosti znacky a podla ceny... ty snad mas ine kriteria pri prvotnej kupe vyrobku, ktory si v rukach este nedrzal?
Máš pravdu. Tu väčšina z nás preferuje kávu, čo nie je ani len vákuovo balená, obal je jednofarebný, známosť značky sa Lavazze rovnať tiež nemôže. Ešte tak cena je porovnateľná. Také vysoké nároky na kávu a kávovar u nikoho na tomto fóre asi nenájdeš, skús skôr niečo ako dama.cz, alebo skús túto stránku (cool_point vďaka), tam Ti poradia lepšie.
Ostmes píše:Ahoj Hnupe. Kde si videl kavu s cenou pod 2€/250g?
Fuentes dnes:
LAVAZZA QUALITÀ ROSSA 250gx4 €6,39
LAVAZZA ESPRESSO CREMA E GUSTO 250g €1,89
LAVAZZA DEK 250g €1,89
LAVAZZA CAFÉ PAULISTA 250gx2 €4,30

Dobrú chuť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“