Fiorenzato Bricoletta

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paseto
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07. říj 2019 21:32:07
bydliště: CB
kávovar: Jura
mlýnek: Nemam

Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od Paseto »

Ahoj, momentálně mám automatický kávovar Jura C5 a poohlížím se po něčem jiném.

Co jsem koukal tak je to HX a hlava E61 což by mělo být dobrý. Plánuji i mléčné nápoje.

Mám možnost koupit Fiorenzato Bricoletta. Tady sem o něm nic nenašel. Má s ním někdo zkušenosti? Je nějaký servis na něj v ČR? Na co si dát pozor? A kávovar funguje jen při připojení na vodovod a nebo by měl umět i nasávat vodu z nádoby?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od j.bill »

Paseto píše: Mám možnost koupit Fiorenzato Bricoletta. Tady sem o něm nic nenašel.
To jsi jen špatně hledal: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 201&t=3266 ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Paseto
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07. říj 2019 21:32:07
bydliště: CB
kávovar: Jura
mlýnek: Nemam

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od Paseto »

Tam je jen jak to repasoval. Myslel sem že tady se dozvím víc. I jestli je to dobrý kávovar a nebo jestli se poohlédnout po jiném.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od j.bill »

Kdyby byl špatný, tak bych ho ty čtyři roky neměl (a ne jeden). :) Je to HX s E61. Máš tam fotky, abys měl představu, co to je, z čeho to je, jak to vypadá, technická data a popis, jak se to chová. Co chtít víc? Tento systém má svoji nejen teplotní charakteristiku. Mě vyhovuje a jsem spokojený. Zapojený může být jak na řád, tak na sedmičku od okurek...
Jaká je cena?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Paseto
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07. říj 2019 21:32:07
bydliště: CB
kávovar: Jura
mlýnek: Nemam

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od Paseto »

7800 a píše že to nedokáže natáhnout vodu ze zásobníku. Tak mě zajímá jestli jsou na to díly popřípadně přímo servis.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od j.bill »

Je to profesionální dospělý kávovar, takže komponenty jsou dostupné ve specializovaných obchodech nebo servisních centrech kavárenské techniky. Stejně tak servis. Existuje i verze s vibračním čerpadlem a nádržkou na vodu, což bude zřejmě Tvůj případ. Pokud by to nebylo ucpáním, vibrační čerpadlo je proti rotačnímu velice levné.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Paseto
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07. říj 2019 21:32:07
bydliště: CB
kávovar: Jura
mlýnek: Nemam

Re: Fiorenzato Bricoletta

Příspěvek od Paseto »

Píše: funkční a tak byl také cca 4 roky provozován. Bohužel pokud se dá přívodní hadice do nádoby s vodou, přístroj z nějakého důvodu vodu nenatáhne. Ani nevím zda-li se jedná o závadu, ale v ceně již zohledněno. Rotační čerpadlo je funkční, dále neumím zjistit. Vzhledově je kávovar v perfektním stavu.

Nebo sehnat nějaký jiný za takové penize? Přítelkyně pije hlavně capucino a rád bych zkusil latte art. Takže si myslím že na to by byl dobrý.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“