Jura nebo Nivona?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teo
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. lis 2019 17:29:53
bydliště: Praha
kávovar: french press
mlýnek: KitchenAid

Jura nebo Nivona?

Příspěvek od Teo »

Dobrý den,

hledám pro své rodiče automatický kávovar. Uvědomuju si, že to není ideál, ale nekupuji pro sebe, tudíž se držím jejich přání. S bráchou jsme nakonec výběr eliminovali na tyto dva stroje:

Jura

Kód: Vybrat vše

https://www.svycarskekavovary.cz/jura/e-shop/kavovar-jura-impressa-e8?gclid=Cj0KCQiAtf_tBRDtARIsAIbAKe3bGeGKrifOM6YhmfFhdkJhmdBAq7Wskm5dNijzxrTnpX9pP5w9DSYaArdvEALw_wcB
A Nivona

Kód: Vybrat vše

 https://www.alza.cz/nivona-caferomantica-842-d5088352.htm?o=16
Nerozumím tomu, proč je Jura o tolik dražší. Stojí za to, si připlatit? Nebo nějaký jiný návrh? Myslím, že táta si dá nejraději espresso a máma latté. Děkuji moc předem za trpělivost s ne úplně "profi" dotazem :dik:
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Jura nebo Nivona?

Příspěvek od johneer »

Nejsem odborník na automaty (ostatně ani na manuály :-)), ale z popisu mám pocit, že ta Jura disponuje především obrovským množstvím "hi-tech" funkcí, které ve výsledku nijak nepřespívají chuti kávy. Možná je i designovaná na větší zátěž, což je doma celkem nepodstatné. Z mé zkušenosti je úplně jedno, jestli automat stojí 10 nebo 20, kafe bude stejné a lišit se to bude jen velikostí displeje a tím, jestli budete kroutit kolečkem nebo sahat na dotykovou obrazovku. Obecný problém automatů je složitost až nemožnost dosažení takového nastavení, aby z nich teklo skutečné espresso. Některé to prý umí, ale obávám se, že to je jiná cenová hladina. Ale jste rozhodnuti pro automat, což chápu, takže to není relevantní. Já bych za automat na doma nedal ani těch 20k, protože káva z něj nebude o nic lepší než z levnějšího. Někdo možná poradí co se týče konkrétních značek. Já mám zkušenost s DeLonghi ve dvou cenových kategoriích a rozdíl je akorát v ovládání (a přítomnosti šlehače mléka u toho dražšího, nicméně pěna je tak jako tak dost bídná a ještě se to musí furt mýt).
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“