Rancilio Silvia Pro?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
senlamy
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 14. pro 2017 10:32:46
bydliště: Brno
kávovar: Lelit Mara PL62, AeroPress. Bylo: Gaggia Classic Plus
mlýnek: Niche Zero. Bylo: Gaggia MDF

Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od senlamy »

Da se nekde u nas koupit?

Kód: Vybrat vše

https://www.ranciliogroup.com/rancilio/silvia-xl/silvia-pro/
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od jhf »

Vy jste ale nedočkavý. Výroba bude zahájena v roce 2020 :-) (

Kód: Vybrat vše

https://www.comunicaffe.com/rancilio-silvia-pro-the-new-1-group-machine-for-home-and-office-previewed-at-host/
). Cena bude určitě kolem 1000 €. Ale vypadá dobře.
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Sam »

No uvidíme, ale nějak mě to zatím aspoň vzhledově nepřesvědčilo, je to taková nafouklá Silvie, někomu se to možná bude líbit. Aspoň dali nerez rám, oproti Silvii kde to bude asi stále rezavět. Tři hadice do nádrže (jedna je na ten podtlak pro senzor hladiny jako v tankové epoše - nepohodlné vyndávání když si tam představím ještě změkčovač na další hadici). Černý kryt hlavy začnou dávat i na Silvii a nové piktogramy na tlačítkách. Delší wand, objemnější drip. Cca za 30000,- dual bojler S PID regulací + chrono a dvě ULKY. Určitě to bude pro někoho alternativa. Navíc z výroby neusína.
Uživatelský avatar
raze
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. lis 2019 21:12:05
bydliště: Č. Budějovice
kávovar: kávovar nemám
mlýnek: a mlýnek na ruční pohon :)

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od raze »

Dobrý den,

zvažuji koupi "kávovaru" (zatím obecně = zařízení sloužící k přípravě kávy)
Dotaz jsem umístil pod Rancilio Silvia, protože je vesměs napříč tímto fórem doporučován.

Potřebuji poradit/navést na (i obecný) typ splňující pár požadavků.
Předem zasílám, že kávovar bude primárně sloužit v naší domácí kuchyni pro přípravu espressa převážně návštěvám.
Já jsem (zatím) zvyklý na moka konvičku případně džezvu na plotně, v nezbytných případech užívám "hnůj" tedy "turka" na stavbě. Žena kafe nepije.

Ke koupi mě tlačí fakt, že v případě že dorazí návštěva o 3-6 lidech toužících po espressu dívají se podivně na mé kejkle s mokakonvičkou ("no není tam pěna" atd.). Navíc si to nadělíme se ženou pod stromeček jako dárek :-)

Ženě se líbí levný Delongi v červené barvě (hodí se barevně do kuchyně :-) a prý kávu dělá dobrou):

Kód: Vybrat vše

https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/delonghi-ec-685-r/#
Já mám rád funkční věci, které lze opravit/vyměnit součásti. Proto jsem se ocitl zde na fóře.
Líbí se mi, když konstrukce a funkčnost je nadřazena vizuální stránce ergo nemám rád leštěné prdy dnešní doby (byť se nepovažuji za starce, mám po 30tce).

Zadání je následující:
1. Příprava espressa pro 3-6 lidí bez nutnosti půl hodinového obskakování "kávovaru" (nyní mokakonvičky).
2. Pákový (žiju v představě, že automatické jsou složitější na čištění a já mám rád proces přípravy tedy mletí a spaření pod kontrolou). Nevím zda pákový kávovar není v rozporu s rychlostí přípravy - viz bod 1.
3. S tím souvisí mletí - dnes mě tohle zabere nejvíc času. Melu zrnka ručně. Nadruhou stranu se trochu bráním mít "dva krámy" na kafe v kuchyni (pákový kávovar+elektrický mlýnek)
3. Cena max 10tisíc (+-tisíc Kč není úplně rozhodující)
4. Je dobré zmínit, že jsem obyčejný konzument, takže některé rozdíly ve výsledném produktu různých kávovarů jsou nad mé rozlišovací schopnosti. Samozřejmě návštěvy dobrou kávu ocení.

Děkuji všem za případnou odpověď/radu. Nevím zda nespadám do kategorie "kup si jakýkoliv servisovatelný automat ověřeného výrobce tak, ať to ladí ženě do kuchyně a neřeš" :-) nebráním se tomu, za jakékoliv info díky
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od johneer »

Zásadní otázka je páka nebo automat. U páky máte kontrolu nad celým procesem, pokud tušíte, co děláte, nejspíš vám z ní poteče lepší kafe. Automat je jednodušší na ovládání (zmáčknu tlačítko), ale je těžší ho nastavit tak, aby z něj teklo skutečně espresso. Obvykle to z něj teče moc rychle a není to dobré. Seřizování mlýnku u automatu, který má jen pár možností nastavení a ještě do toho vstupuje proměnlivá dávka (nastavení "síly" nápoje), je otrava s nejistým výsledkem.
Pokud jde o rychlost přípravy, tak na nahřátém jednobojlerovém stroji (cena do 10k moc jiných možností nedává) udělám mléčný nápoj za nějakých 4-5 minut vč. mletí. Při víc nápojích to trvá déle, ale dost pak záleží na tom, jestli mezitím melu, kolik z nápojů je s mlékem a jestli pěním mléko najednou nebo na víckrát.
Elektrický mlýnek je na espresso v podstatě nevyhnutelný. U ručních mlýnků je homogenita horší (pokud ten mlýnek nestojí stejně jak ten elektrický) a navíc je to při více nápojích neúnosně pomalé a pracné.
Uživatelský avatar
raze
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. lis 2019 21:12:05
bydliště: Č. Budějovice
kávovar: kávovar nemám
mlýnek: a mlýnek na ruční pohon :)

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od raze »

Díky za info.
Přehodnotil jsem ještě priority následovně:
1) investuji raději do nějakého rozumného mlýnku (v hledáčku mám gaggia mdf a baratza encore), blbé je že bych rád aby to umělo co nejjemnější mletí (pro mě džezva) nevím zda to není v rozporu s použitím pro přípravu espressa
2) vyzkouším kávu přímo tady z místní pražírny
3) kávovar nakonec koupím levnější (do 5000,-), pokud bude vidno, že bude užíván častěji než sporadickými návštěvami tak ho pak vyměním za lepší. Přiznám se, že vůbec nevím co v tom přehršli kávovarů za tyhle peníze vyberu, obávám se že to skončí vzhledem (červený delongi) a "recenzemi" na heurece.

PS: pro návštěvy z 95% budu dělat pouze espresso, mléčný nápoj max. pro švagrovou =)
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od johneer »

1 - to je dobré řešení. Mlýnek má větší vliv na výsledek než kávovar. Espresso se mele velmi jemně, takže jestli něco bude umět mlít "prach" do džezvy, tak nejspíš espresso mlýnek. Koneckonců, slušný mlýnek se dá seřídit tak, že se kameny prakticky dotýkají, takže myslím, že to půjde. Ale třeba někdo poradí konkrétní vhodný mlýn. Každopádně, pokud budete mlít na víc způsobů přípravy, vyhnul bych se stepless mlýnkům, protože budete potřebovat přesně a snadno přehazovat hrubosti tam a zpět.
2 - to je absolutní základ. Surovina má největší vliv na výsledek. Pokud chcete dobrou kávu, čerstvá káva z nějaké dobré pražírny je jediné řešení. Z Lavazzy, která ležela půl roku ve skladu hypermarketu prostě dobrou kávu neuvaříte.
3 - pákové kávovary v této cenové hladině (pokud nejde o nějaký bazarový kousek, kam bych se osobně rozhodně podíval), jsou všechny stejné plastové hračky s termoblokem (nestabilní teplota), přetlakovými sítky (nepoznáte, jestli to děláte dobře nebo špatně, vždycky to bude vypadat dobře (chuť je otázka)) a čerpadlem, které tlačí co to dá (oblíbených a nesmyslných 15 barů z reklamy) a nepoužitelná parní tryska. Pár takových jsem měl tu čest obsluhovat a vždycky je to akorát k naštvání. Podle mne to jsou vyhozené peníze, i když s kvalitní kávou a dobrým mlýnkem vám z toho poteče pitelná káva, dost možná blížící se espressu, dřív nebo později vás to začne štvát a nebude vás bavit si s tím krámem hrát. Pokud bych chtěl levný použitelný kávovar, hledal bych nějakou Gaggiu z druhé ruky.
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od tarja »

Tak už je nějaká nová verze 2020 na bunacafe nevím jestli tahle Pro ale je o trochu jinačí než moje z roku 2018 a taky ta nová verze je teda o dost dražší s malými změnami
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Gillisek11 »

Ahoj jsem tu nový s kavovarem začínám. Vidím otevřené fórum rancilio Silvia pro, ale nikam se to nehybe... Uvazuju o ní, tak bych se chtěl zeptat zda ji již někdo má, nebo o ní uvažuje apod... Žádné recenze zatím nikde moc nejsou, asi už je to drazsi sranda na masové nakupování... Tak díky za info :)
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od martinovic »

Gillisek11 píše: ned 16. kvě 2021 21:04:04 Ahoj jsem tu nový s kavovarem začínám. Vidím otevřené fórum rancilio Silvia pro, ale nikam se to nehybe... Uvazuju o ní, tak bych se chtěl zeptat zda ji již někdo má, nebo o ní uvažuje apod... Žádné recenze zatím nikde moc nejsou, asi už je to drazsi sranda na masové nakupování... Tak díky za info :)
Skusenosti je malo asi preto ze to za tu cenu moc ludi nema, nevidim dovod preco za cca rovnaku cenu nevziat profitec 300 nehovoriac o funkcne daleko lepsie vybavenom lelit elizabeth za menej penazi.
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Gillisek11 »

Designové se mi nelíbí ani jeden z těch 3 tak kvůli tomu už to nedělám :D profitec nemůžu najít na žádném českém obchodě že zahraničí zásadně nic nekupuju takže vlastně ani cenu nevím žádné recenze nic tohle nebrat. Na ten lelit se ještě podívám podrobněji no.. Je mi jako asi jedno jestli už to stojí 27 nebo 32 tis spíš mi jde o to který je lepší... A teda můžeš mi říct prosím v čem je lelit lepší? Protože nějak nevidím na první dobrou že by byl... Děkuji moc
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od martinovic »

Nastavitelna preinfuzia tlakom parneho boilera, tichsie cerpadlo
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Gillisek11 »

No Co Tady čtu tak lelit raději nebrat... Tvoje odpověď mě o něm určitě nepřesvědčila :D nic ve zlém...
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od martinovic »

Nic v zlom nie som tu na presviedcanie mal som hodne domacich strojov tie talianske su viac menej komponentmi a kvalitou spracovania na jedno kopyto, ked chces kvalitu treba priplatit za masinky zo Seattle (synesso, slayer) alebo Holandska kvdw. Ta trieda o com tu diskutujeme je bezna spotrebka, o par vychytavkach ktore vedia home baristiku sprijemnit a v tomto je lelit momentalne hodne dobry: flow profiling v biance, hx ktore sa neprehrieva a podla ohlasov je pouzitelne bez flushu (mara X), preinfuzia tlakom v parnom boileri (elizabeth)
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Gillisek11 »

Nemyslel jsem to doslova to přesvědčit :) pokud to dobre chápu hx kávovary se vyrovnají dual boilerum? Která by sis vybral ty z těch 2 lelitu co jsi popisoval? Maru X nebo Elizabethu? Popřípadě jaký kavovar okolo cenové relace silvie a Elizabethy by sis vybral?
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od martinovic »

HX: mas naraz espresso aj paru ale bud bude mat stroj tendenciu byt prilis horuci v espresso sekcii alebo bude problem slaby tlak pary na mlieko, mara x to riesi tak ze po cold start ide na chvilu na tlak cez 2 bary (rychlejsie nahriatie hlavy) , potom ma idle okolo 0.7 bar (neprehreje hlavu a vymennik) a v momente kedy spustis extrakciu zacne naplno zohrievat aby bol tlak cca nieco cez 1 bar cize chvilu po 1 shote mas tlak pary na mlieko, nasledne espresso kavy na vyssom tlaku (teplote) vo vymenniku uz nie su problem stroj funguje ako bezne hx. Problem je ze opakovatenost teploty nemusi byt uplne optimalna a taktiez tlak pary je na dolnej hranici spektra pouzitelnosti. Vyhoda dual boileru je ze vies teplotu espressa a tlak pary regulovat uplne nezavisle. Ja som si vybral elizabeth, snad buduci tyzden budem moct napisat aj z osobnej skusenosti a porovnat s bianca ktoru mam 2 roky a okrem beznej udrzby ziaden problem.
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Rancilio Silvia Pro?

Příspěvek od Gillisek11 »

Děkuji moc, asi nakonec koupím taky tu Elizabethu a dám tak trochu na tvá slova, ať už konečně něco koupím a jen nevybírám... Mám dotaz budu to kupovat z bunacafe, nevíš náhodou je tam český manuál jak s tím vším zacházet? A potřebuju na ni tamper 58mm nebo musím mít 58.55 mm jak u silvie?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“