La Spaziale S1 DREAM

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mrqua
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. dub 2020 23:36:55
bydliště: Merano
kávovar: Bialetti
mlýnek: Domo

La Spaziale S1 DREAM

Příspěvek od mrqua »

Pekný deň prajem,

včera v noci vďaka tomuto fóru som nešiel spať o 23.00 hod., ale až ráno o 04:15hod. :-)
EDIT: Nenašiel som tu nič o LA SPAZIALE S1 DREAM, tak som založil nové téma, dúfam že som mohol. :pardon:
Máme doma pákovačku BIALETTI a k tomu nejaký mlynček CZ výrobcu DOMO. Káva nič moc, ale dá sa.
Žijeme v Taliansku v Merane a mať takúto zostavu doma je doslova ostuda.
Včera v noci som začal niekde u setu Rancilio Silvia V6 2020 Black + Rancilio Rocky D Black, ale po prečítaní všetkých postrehov a rád, som sa rozhodol.
Prehľadal som celé fórum, ale nenašiel som nič o LA SPAZIALE. Prezrel som mašiny značiek Bezzera, Expobar, QuickMill.

Môj výber:
La Spaziale S1 Dream v červenom s napojením na vodu + Mazzer Mini Filter v červenom-od susedov z Venecie.

Pôvodne som chcel k tomu mlynček fiorenzato f4e nano, ale NEVIEM ho nikde tu v Taliansku kúpiť! Divné.

Pri dnešnom kurze koruny zostava za 77000 Czk. Hovorím si, skúsim to prebrať s manželkou ráno po tej hnusnej káve, možno ma nezabije. Začal som obrázkami a videami. Nakoniec cenou. Nezabila ma a na moje počudovanie to prešlo.
Samozrejme je to dosť peňazí a preto som chcel mašinu, ktorá bude pripojená priamo na vodu-tam je trochu problém nakoľko musím ťahať cca.2.5m a popod jeden prah dverí, ale myslím že tam stačí tenká plastová hadička ako prívod. Mám tu vodára známeho, tak dúfam že to nebude problém. Bál som sa modelu La Spaziale S1 Dream T - kde býva problém pretekania vody v spojovacom ventile vzadu.
Rozmermi som tak trochu čo sa týka výšky tiež obmedzený, takže klasické mlynčeky čo majú cez 0.5m neprichádzajú do úvahy. Viď foto.

Chcem Vás ale poprosiť o radu, či po mechanickej stránke sa môžem spoľahnúť na túto značku, alebo v tej cene vybrať radšej niečo iné?
Beriem to ako investíciu min. na 10 rokov.
Ešte som zabudol napísať, že denne nie viac ako 10káv, z toho 1-2x capuccino. Klasické esspresso, double espresso.


Ďakujem za každú radu a pripomienku

S pozdravom

Marcel
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: La Spaziale S1 DREAM

Příspěvek od dslecinka »

La Spaziale Dream je zmetek precpanej stupidni poruchovou elektronikou a smesne malejma a levnejma teflonovejma trubickama s vecne poruchovejma fitinkama na boilerech. Ja bych od toho kramu dal ruce pryc jak jen nejrychleji bych mohl a ani zadarmo bych to nechtel, nakolik mi jich v servisu proslo rukama zhruba 10 kusu. Vzdycky v tom nekde neco teklo, pri vymene odvzdusnovaku se musi vymenit celej kalisek co slouzi jako tesneni (a stoji skoro vic jak ten blbej ventil), casty problemy s teplotnima sondama a senzorem vstupniho tlaku, draha elektronika (plus se do ni blbe leze), pravidelne odchazejci DPS sitovyho filtru. To uz radeji Vivaldi II, ten ma alespon jednodussi elektroniku.
Uživatelský avatar
mrqua
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. dub 2020 23:36:55
bydliště: Merano
kávovar: Bialetti
mlýnek: Domo

Re: La Spaziale S1 DREAM

Příspěvek od mrqua »

Myslel som, že táto značka vo forume tu nebola spomínana kôli cene a nepočítal som že to bude ochudobnená mašina. Vychádzal som práve zo skúnestoti známych, ktorí práve majú túto zostavu a sú spokojní.
Videl som pár videí na internete a zdala sa mi vo vnútri práve jednoduchá..
To uz radeji Vivaldi II, ten ma alespon jednodussi elektroniku.
Ta Vivaldi II je v podstate to samé, či? Len ten design... :hnup:

Teraz mám už poriadny zmätok v hlave a idem začať od znova..

Nakoniec sa naštvem a kúpim predsa len ten Rancillio Silva s PID.

Dávam si otázku či predsa len investovať do DB, alebo nie..
Pri DB nepotrebujem nikdy viac rýchlovarnú kanvicu :grin: či?

Čo teda vybrať v tej cene a byť spokojný?

Má niekto skúsenosti s Bezzera Duo DE, kedže na trhu nie je moc dlho?
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: La Spaziale S1 DREAM

Příspěvek od dslecinka »

Bezzera Duo je mnohem lip zkonstruovanej stroj. Sice tam byli problemy s piskajicima civkama a pak prvni verze hladinovy sondy k tanku nefungovala, ale jinak dost vydareny kavovar. Az na ten displej, nemam zkusenosti s poruchovosti, od roku 2019 uz domaci masiny neopravuju.
Docela obstojny DB je taky treba Rocket R58. Ale s ohledem na muj postoj k E61 bych se asi priklonil spis k Duo DE.

Jestli je to ale tak 1-2 cappuccina denne, na celkem 10 kav, skoro bych uvazoval o SBDU kavovaru a nebo HX, neprijde mi, ze by to bylo tolik kafi aby na to bylo potreba dva boilery.

Ale to je samozrejme jenom muj nazor.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“