Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. kvě 2020 23:56:43
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio
mlýnek: Eureka

Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Jim »

Ahoj,

Plánujem investíciu do mašiny cca 800-1000€ a zvažujem Rancilio Silvia PID BunaCafe alebo Ascaso Steel UNO PID.
Má niekto skúsenosť, či sa oplatí priplácať za Ascaso ? Mlynek k tomu mám Eureka Mignon.
Šlahanie mlieka moc nevyužijem, pripravovalo by sa v domácich podmienkach 2-4 kávy denne. Kávu používam vždy čerstvo praženú.

Ďakujem
Uživatelský avatar
tominen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08. bře 2020 12:31:29
bydliště: Nový Jičín
kávovar: Rancilio Silvia, Hario V60 ;-)
mlýnek: Rancilio Rocky, Baratza Encore

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od tominen »

Ahoj,
Rancilio Silva PID BunaCafe edici mám doma cca měsíc a nemůžu si jej vynachválit, dlouho jsem vybíral a po cca 2 měsících skončil u tohoto kávovaru. Poměr cena výkon je prostě bezkonkurenční, aspoň podle mě ;-) Dalo práci naladit mlýnek a kávovar ale po cca třech týdnech už jsem se do toho dostal a káva, která z toho jde je dle mých představ a myslím si, že odpovídá tomu čemu se říká espresso. Nemohu sice srovnat s jiným kávovarem, neboť v minulosti vlastněný automat Delonghi fakt espresso neudělá, ale já zatím opravdu nelituji ani jediné koruny kterou mě to stálo. Na Ascaso jsem se taky díval, ale nějak jsem dospěl k názoru, že bojler je bojler a termoblok prostě nechci (navíc Ascaso jsou španělé a co Ti ví o espressu :-D) Kdybys měl jakékoliv dotazy tak se klidně ptej co budu vědět to poradím -)
Rancilio Silvia PID Buna café + Rancilio Rocky / Baratza Encore + Hario V60
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. kvě 2020 23:56:43
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio
mlýnek: Eureka

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Jim »

Ahoj,

ďakujem za odpoveď. Dnes by mali v Buna café naskladniť práve Silviu s PID a rozmýšľam, že sa tam stavím a prípadne ho aj zoberiem.
Čo by si zhodnotil ako väčší problém, nastaviť mlynek alebo si pohrát s PID- teplotou, tlakem atď. Aké máś skúsenosti s jednoporcovým sítkom, dokupoval si iné s lepším tvarom ako doporučujú ? Ako dlho sa Ti nahrieva stroj s PID ?

Ďakujem
Uživatelský avatar
tominen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08. bře 2020 12:31:29
bydliště: Nový Jičín
kávovar: Rancilio Silvia, Hario V60 ;-)
mlýnek: Rancilio Rocky, Baratza Encore

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od tominen »

Ahoj,
asi nejvíc mi trvalo nastavit mlýnek a "zkalibrovat" ruku při tampování, teplotu v bojleru doporučuji nastavit o 10-15°C vyšší než požadovanou pro extrakci. Já teď jedu na 101°C, ale to musíš vyzkoušet při jaké teplotě má výsledná káva pro Tebe nejlepší chuť. Určitě nemá cenu měnit najednou více věcí. Začni s nastavení mlýnku s konstantním tlakem čerpadla pro dosažení správné doby extrakce... Až budeš mít opakovaně stejné výsledky, pak si můžeš začít hrát s teplotou a následně tlakem, teda pokud nebudeš spokojený s výsledkem;-) Jednoporcové sítko jsem kupoval u nich, ale po zkušenostech co sbírám, neříkám, že je špatné, je lepší než originál, ale do budoucna půjdu do precizních filtrů třeba od I.M.S. Nahřívání chce čas ať se prohřeje hlava a portafiltr takže minimálně 30 minut nahřívám, přes víkend nevypínám, přes týden mám nastavený časovač ať se kávovar nahřeje než dojedu z práce ;-)
Rancilio Silvia PID Buna café + Rancilio Rocky / Baratza Encore + Hario V60
Uživatelský avatar
romoos
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 01. říj 2015 21:03:01
bydliště: Č. Budějovice
kávovar: R Silvia PID BC
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od romoos »

Má někdo praktické zkušenosti s tím Ascaso Steel Uno PID? Mám přes 5 let Silvii bez PID a Rocky. Vše v ruce, espresso perfektní (dělám tak 3 - 5 denně), ale ta stabilita mě postupem času trápí ... , resp. na opakovatelnou kvalitu espressa musím vyčíhat úsek po vypnutí výhřevu. A dělám trochu i latte art, takže denně 2 - 4 cappuccina. Na šlehání mléka nic moc, ale dá se to přežít. V ruce mám i rychlé ochlazení po výdeji páry atd. Občas kontrola espressa pomocí váhy a hodin. Prostě jsem se se Silvií sžil a i kdybych přešel, nikdy na ni nezanevřu. Nicméně, čím dál víc pozoruji, větší rozptyl chuti kávy... asi věkem Silvie. No a nyní jsem před rozhodnutím: 1) Servis a doladění staré Silvie a doplnění o PID od Buna Cafe. 2) Koupit úplně novou Silvii verzi PID od BC. 3) Jiný stroj, ale co? Líbí se mi zrovna Ascaso Steel Uno PID.
Vím, nemá bojler, je to termoblok, ale ne až tak obyčejný... Dovede někdo stroje porovnat s praktickou zkušeností? Espresso - stabilita a hlavně opakovatelnost stejného výsledku. A co pára? Vyloženě pro perfektní mikropěnu v celém objemu pro latte art doma. Prosím, neposílejte mě pro stroj za 50t. Ď
Rancilio Silvia PID BC + Eureka Mignon Specialita (dříve R.Silvia bez PID + R.Rocky), Aeropress, Delter Coffee Press, Filter, H. V60, Mocca, French Press.
Uživatelský avatar
notabenex
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04. říj 2016 10:12:09
bydliště: Brno
kávovar: Silvia PID Bunacafe
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od notabenex »

Mám Silvii s PIDem od roku 2015, k tomu Rockyho, dosahuju konzistentních výsledků, občas si hraju s teplotou, tlakem. cca 4-10 káv denně (všední den vs víkend)
Letos jsem dělal poprvé větší servis - kávovar vyhodil jistič (jinak backflush, odvápnění, a těsnění a sprchu dělám pravidelně), naprosto profesionální pomoc z Bunacafe, dva návrhy řešení (měnší vs. větší servis), šel jsem do většího a vše zas jede jak po másle + pan Nykl v jejich servise je schopen spoustu věcí vyřešit po telefonu, poradit atd.. (ladil jsem kalibraci teploty v PID)..
Uživatelský avatar
Toncik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. úno 2020 22:50:29
bydliště: Plzeň
kávovar: nespresso
mlýnek: nemám

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Toncik »

Trošku to tu oživím.
Chci si pořídit svůj první pákový kávovar. Představa je samozřejmě, co nejlepší poměr cena/výkon :) (mlejnek teď neřeším)
Aktuálně se rozhoduju jestli na začátek vzít obyčejnou Silvii(cena 12K použitá/15K nová) nebo vzít Lelit PL41PLUST s PID(17K) a nebo ještě přitlačit na Silvii s PID od Bunacafe (25K). Popř. jestli nepřidat do výběru ještě něco jiného.

Na jednu stranu se bojím, aby mi třeba to nepřestalo bavit a nevyhodil jsem peníze oknem. Na druhou stranu zas nechci za 2 měsíce kupovat něco jiného.

Všiml jsem si, že ty nejlevnější i dražší kávovary s PID mají "jen" nastavení teoretický teploty, která z toho poteče, ale ten PID od BunaCafe mi přijde daleko dál, jde tam nastavit docela dost věcí, který si myslím, že se hodí.

Poraďte :dik:
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Knightey- »

No ono PID řeší pouze teplotu a nic jiného. O vše ostatní co tam má třeba BC, tak se stará jiná elektronika.
Pokud nemáš zkušenosti a vůbec nevíš, klidně koukni na použitý kávovar a uvidíš. Buď tě to odradí a fajn, prodáš ho dál a nebo chytne a prodáš stejně a koupiš už to, co budeš vědět že chceš mít.
Klidně koukni po Gaggia Classic použitých.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Toncik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. úno 2020 22:50:29
bydliště: Plzeň
kávovar: nespresso
mlýnek: nemám

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Toncik »

A zeptám se ještě.
Nebude pro mě jako začátečníka lepší kávovar rovnou s PID, kterej mi ohlídá aspoň jednu proměnou?
Četl jsem tady, jak se musí bez PIDu všelijak odpouštět a počítat si vteřiny, kdy to zapnout atd..., aby byla teplota jakžtakž optimální.

Sleduju na youtube Jamese Hoffmana a ten říká, že i 2 stupně, udělají rozdíl :D a bez toho PID tam prej ty teploty lítají velmi.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Knightey- »

Ano, vždy se najde něco co je "lepší" a ulehčí to přípravu a to jak PID, tak preinfuze, profily atp...
A pak jsme už i někde jinde cenově.
Pokud člověk nemá vytrénované chutě tak si troufnu říct, že ty 2°C a nebo dokonce ani 5°C nepozná :)
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
mab
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11. bře 2012 16:43:57
bydliště: Vyškov
kávovar: Profitec pro300, aeropress, moka konvička, filtr
mlýnek: Rancilio Rocky, Nuova Simonelli MDX, ceramill

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od mab »

Ještě dodám,
píšeš, že mlýnek neřešíš, ALE

pokud koupíš fakt dobrý mlýnek, tak si troufám říct, že uděláš skvělou kávu vždy (konzistentní mletí je to nejdůležitější v celém řetězci)
pokud chceš používat nějaký "krups" a podobně, na zkoušku, že ho třeba máš doma nebo někdo v rodině... tak tě ani kávovar za 100tis nezachrání.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od zarkow »

Plně souhlasím, co mám Niche Zero, jedu v režimu SD a vážím i výsledek, abych byl na cca 45-50% extrakci, dosahuju na Gaggia Classic bez PID výrazně lepší konzistence než dříve. Samozřejmě určité limity dané kávovarem neovlivnim, nicméně investice do dobrého mlýnku vidím jako nejdůležitější. To platí i pro filtr.
Uživatelský avatar
Toncik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. úno 2020 22:50:29
bydliště: Plzeň
kávovar: nespresso
mlýnek: nemám

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Toncik »

Mlejnek budu mít pujčený pro začátek tento:
Obrázek

Obrázek

Niche zero by se mi taky líbil, hlavně designově :grin: Ale zatím není, kde koupit, tak uvidíme časem.

Takže říkáte, že pro začátek by mi obyč Silvie stačila jo?
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Knightey- »

Mlýnek je OK a stačí ti i použitá Gaggia Classic klidně :)
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Toncik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. úno 2020 22:50:29
bydliště: Plzeň
kávovar: nespresso
mlýnek: nemám

Re: Rancilio Silvia PID BunaCafe vs Ascaso Steel UNO PID

Příspěvek od Toncik »

Tak jsem se nakonec rozhodnul pro obyč Silvii ze zdejší inzerce, tak mě za chvíli čekejte v topicu "espresso se nedaří" :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“