Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maslicko
pokročilý
Příspěvky: 97
Registrován: pát 07. pro 2012 10:24:26
bydliště: Brno
kávovar: Carimali Alfa, Wega Mini Nova, Ascaso Steel PID
mlýnek: Mazzer Mini A, Casadio, Ascaso i-steel. RR45

Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Příspěvek od Maslicko »

Zdravím,

po přestěhování do nového bytu zvažuji koupi nového kávovaru. aktuálně nemám žádný; skrz místo ve starém bytě jsem prodal dva kávovary a dělám si již rok Aeropress. V průběhu let jsem měl tyto kávovary, Gaggia classic, ascaso uno, Carimali Alfa a Wega Mininova. V plánu je dělat si tak 3-4 espressa denně a občas pro návštěvy použít i mléko. Určitě chci kávovar s rotačním čerpadlem, jelikož nemám rád zvuk vibračního; V kuchyní mám připraveno připojení na vodu pro kavovar, takže to dava i smysl. Jelikož cappuccino a podobné věci budu občas, tak si říkám, že HX řešení od Rocketu viz. předmět je vhodná varianta; žena kávu nepije, ale příjde ji užitečné mít možnost si rychle ohřát mléko a mít výdejník na teplou vodu. Dle videjí co jsem viděl na youtube, tak i teplotní stabilita vypadá u tohoto modelu dobře. Líbí se mi, že je tam PID ikdyž chápu, že možná u HX to není až tak třeba?

Díval jsem se i na jiné značky, ale nic mě úplně nezaujalo.

Chci se tedy zeptat, jak byste volili vy, kdybyste jste zvažovali koupi nového kávovaru v cenové relaci do cca 55tis s primárním využití na espresso s potřebou mít vetší bojler na výdej vody.

Diky moc na názory
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Příspěvek od martinovic »

pri hx treba ratat s flushom podla vyladenia termosyfonu, pri danej cene by som vazne uvazoval jemne si priplatit za nastupcu r58

Kód: Vybrat vše

https://rocket-espresso.com/phone/r-cinquantotto.html 
. Na mlyncek zostava aky rozpocet?
Uživatelský avatar
Maslicko
pokročilý
Příspěvky: 97
Registrován: pát 07. pro 2012 10:24:26
bydliště: Brno
kávovar: Carimali Alfa, Wega Mini Nova, Ascaso Steel PID
mlýnek: Mazzer Mini A, Casadio, Ascaso i-steel. RR45

Re: Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Příspěvek od Maslicko »

Tak ten flush mi problem delat nebude, jelikoz bych to pripojil na odpad rovnou. O r58 jsem chvili uvazoval, ale prijde mi uz dost velky. Ten jeho nastupce se u nas jeste neprodava a bude to chvili trvat.

Mlynek mam aktualne tento -

Kód: Vybrat vše

https://www.mazzer.com/en/electronic-grinder-dosers/mini-electronic-a/ 
a tady neplanuji zatim zadny upgrade, protoze si myslim, ze neni treba. Pokud se pletu, tak budu rad jak mi nekdo napise :)
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Příspěvek od dslecinka »

s Rockety nekdy od V2 neni potreba flush delat, maji velmi stabilni teplotu mezi 93-94 C relativne bez ohledu na idle time...
Uživatelský avatar
persona
Příspěvky: 17
Registrován: pon 24. pro 2018 19:12:50
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Evoluzione R (V3)
mlýnek: Fiorenzato F4 Nano V2

Re: Rocket Espresso Mozzafiato Cronometro R

Příspěvek od persona »

Překvapuje mě kolik diskutujících tu bere jako negativum propláchnutí hlavy u HX. Zdaleka to nemusí být ty 2 a 3 dcl nehledě na to, že se to nedělá (pokud je to nutné) jen jako cooling flush, ale i kvůli očištění hlavy před dalším espressem a člověk si opláchne i případné zbytky předchozího shotu na odkapovce, kterou následně setře, aby neměl dno šálku špinavé. Propláchnutí je i na kávovarech za půl milionu včetně KB90 apod. kde je to automatický proces.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“