Automat 10-13K nebo si nechat Jura Impressa C55

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Speedhack
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. pro 2018 18:08:36
bydliště: Brno
kávovar: Jura Impressa C55
mlýnek: ne, mám v kávovaru

Automat 10-13K nebo si nechat Jura Impressa C55

Příspěvek od Speedhack »

Zdravím,
takový to když není co koupit k vánocům :D.
Táta chce mámě koupit nový kávovar určitě automat. Četl jsem forum atd a chápu, že mlýnek+páka+dobrá káva je top
Nejlépe z alzy, protože máme poukazy za několik tisíc.
Koukal jsem na

Kód: Vybrat vše

https://www.alza.cz/delonghi-magnifica-s-ecam-22110-b-d255129.htm

Kód: Vybrat vše

https://www.alza.cz/philips-series-5000-lattego-ep5330-10-d5454354.htm

Kód: Vybrat vše

https://www.alza.cz/delonghi-dinamica-ecam-35015-b-d4500149.htm
Mámě stačí obyč káva z rychlovarky, jakoby nemyslím to doslovně, ale poslední půl rok přestala ten kávovar z nějakého důvodu používat, neumí s tryskou a asi ani nechce, ale to esspreso jí chutnalo. Kolikrát jsem koupil nějakou lepší kávu v Brně z dobrého shopu. Mě osobně stačí moje cold brew co si dělám nebo občas to esspreso a to vychladím nebo udělám mléko z jury. :D, ale používala zrnkovou kávu delonghi a ták

Teď nevím jestli trysku nebo úplný automat :D.
Popravdě máma jen zmáčkla a udělala esspreso a dolila tatrou nebo jsem si já občas dělal esspreso s mlékem z trysky u Impressy c55, ale asi by chtěla údržbu. Ta tryska je tak zralá na výměnu, zkoušel jsem vše..Prská a už nedělá pěnu ani. Vyměnit přivzdušňovací ventilek v trysce jsem nezkoušel, ale tryska se celkem hýbe. Podle mě ten kávovar ještě nic moc nezažil, 1 káva denně ani ne po dobu 10 let? asi
Co si myslíte? Opravit Jura impressa c55 nebo koupit nový z alzy , bazaru?
Kdyžtak poprosím o doporučení z alzy, děkuji moc všem co si tohle přečtou a díky za všechny komentáře :).
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Automat 10-13K nebo si nechat Jura Impressa C55

Příspěvek od Mikymoto »

Řekl bych že kvalitativně bude ta Jura v poměru k těm ostatním lepší, ale jitojistě to nevim.

Můžu poskytnout jen lehkou zpětnou vazbu ohledně toho De'Longhi Magnifica - pořizovali jsme ho minulé vánoce k rodičům manželky. Kafe to jako udělá, ale veletrh to rozhodně není. Espresso bych se to nazvat neodvážil, nicméně jim to chutná a hlavně stačí zmáčknou čudl a teče horká černá voda. Což jim evidentně stačí a já jim radost kazit nebudu. Pěnu z mléka vyšleháš a když nebudeš trvat na mikropěně, tak budeš spokojenej (je to maxipěna) :) Občas si tam z toho taky nechám vytočit hrnek kafe, ale předem vím do čeho jdu a nemohu tak býti zklamán. Kdo je zvyklý na silné espresso by si ale nejspíš nepochutnal. Nebo nějak blbě mačkám čudl ;)
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat 10-13K nebo si nechat Jura Impressa C55

Příspěvek od lubono »

Já jim kdysi koupil Nespresso Dé longhi na kapsle,(asi kolem 5tisíc) vedle byla taková základna na šlehání mléka nevím jestli se to ještě prodává no a další dárečky byly pak různé kapsle káv.
Uživatelský avatar
Speedhack
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. pro 2018 18:08:36
bydliště: Brno
kávovar: Jura Impressa C55
mlýnek: ne, mám v kávovaru

Re: Automat 10-13K nebo si nechat Jura Impressa C55

Příspěvek od Speedhack »

Moc děkuji za komentáře.
Vím, že rodiče by ze zmáčknutí čudlu byli nadšení takže.. :D Pokud na to dojde, něco budu muset objednat a chci na to být nachystanej, protože to je většinou tak, že na mě jeden z rodičů tlačí nejlépe v den vánoc :D..
Jinak máma si celou dobu dělala kávu tak, že tam bylo nastavené 100+ml takže 30ml dobrých, ale zbytek voda no :D dolila tatrou a a v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“