Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Dobrý den, vybírám první pákový kávovar domů. V práci máme Simonelli Oscar 2 s mlýnkem Rancilio Rocky... přijde mi to super, chtěl bych něco podobného domů ale nejlépe v jednom. Kolega mi doporučil Catler ES 8013 (Sage BES870), který mi prý jako začátečníkovi bude stačit. Tady na fóru jsem něco pročetl a neslyšel na něj zrovna chválu. Jsou ještě jiné alternativy nejlépe do těch 20 tis. Kč i s mlýnkem? Popř. Je ten Simonelli Oscar 2 dobrá volba nebo v podobné cenové relaci najdu lepší kombo kávovar + mlýnek?

Nejčastěji pojedu espresa (2-4 denně a capuccina 2-3 denně):

1. Simonelli Oscar 2, Rancillo Rocky

Kód: Vybrat vše

https://www.italiankitchenaids.com/coffee_machines.php?prod=set-Nuova-Simonelli-Oscar-2-black-Rancilio-Rocky-Doserless-Coffee-Grinder
2. Catler ES 8013

Kód: Vybrat vše

https://www.slevyelektro.cz/pakova_espressa-sage_sage_bes870bss-114869524-785943957-0/
Moc děkuji za rady s výběrem
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od mila001 »

Catlera bych nekupoval, pokud chcete dohromady s mlýnkem podívejte se na Lelit.
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Můžu se zeptat z jakého důvodu nedoporučujete kávovar s integrovaným mlýnkem od značky Sage/Catler? V čem je Sage o tolik horší např. oproti značce Lelit v podobné cenové kategorii?
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od lubono »

Catler nemám tak jej hodnotit nebudu ale mlýnek zabudovaný trvale ve stroji který se neustále nahřívá od bojleru a pomletá káva má dlouhou cestu k výstupu tak to už mě odrazuje od takové koupě .(o čištění ani nemluvím) Já osobně mám mlýnek hned za kávou na druhém místě co se týče výsledné kvality nápoje . Nekupovat časem přijde zklamání
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od Sam »

Oba dva kávovary nepovažuji z mého pohledu za rozumnou volbu.
Catler - jednak co psal lubono, tak obecně komutátorový motor a šnek na ozubeném kole a použité plastové uložení kamenů s postupně se zvětšujicími vůlemi nepovažuji za šťastné, maximálně jen levné řešení. Celkově je to plastový kávovar pokrytý tenoučkými plechy, plastový bajonet na portafilter. Celkem rozumné el.mag ventily s mosazným tělem, ale pospojované plastovými fitinkami, časem se prohřejí, křehnou, praskají. Pokud je to po záruce tak se velmi špatně shánějí ND. Dovozce Fast ČR, není pružný na ND a celkem jsou dlohodobě nesehnatelné. Kameny na 3letý kávovar jsem čekal cca 5měsíců. Třícestný ventil se ani běžně nesežene, natož ty fitinky, tak se to různě nahrazuje ap. Nehledě na předraženou elektroniku. Není OPV, Dalo by se pokračovat je toho více. Mají pěkně udělanou marketingovou masírku.

Oscar II - HX na kterém chybí: OPV, manometr, horká voda.
je to plastové. Po spuštění extrakce se čeká 5s než se otevře třícestný ventil - (úplně mi není jasné proč?) Nekomfortně se dělá oplach. V podstatě to nejde snadno odvápnit,(vypouštění bojleru při absenci horké vody - ano odšroubovat spodní poklop a povolit šroubení, vyndat bojler? - super). Bez manometru není zpětná vazba správné funkce presostatu, případně možná regulace. Přijde mi to jako nevhodná volba.

Při této cenovce pokud ne bazar, tak lépe volit klasiku jako RS ap. Rozumné HX už je výše.
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Sam: Děkuju za tak rozsáhlou odpověď. Vím, že Catler/Sage/Breville tu nepatří zrovna mezi oblíbené značky, ale nikde jsem tu moc nenašel, kvůli čemu... moje zkušenost s Catlerem je dosud dobrá a jejich výrobky fungují víc než dobře i po záruce... a v běžných obchodech (Alza, Datart) je to asi to nejlepší, co se dá koupit...

Je mi jasné, že mlýnek v těle kávovaru není zrovna nejoptimálnější jednak z pohledu tepla, případného čištění a retence zbytků kávy.... ale místa v kuchyni moc není a kvalitní mlýnek by nákup celkem dost prodražil (např. Eureka Mignon Silenzio za cca 10k). Ten mlýnek například v Breville barista pro (SAGE Espresso SES878BSS) nevypadá na první pohled zase tak špatně a měl by mít i celkem jemné ladění.... a minimálně dočasně by mohl sloužit dobře...

K náhradním dílům - s tím jsem tak nějak počítal, že Sage/Breville kávovary nejsou stavěny na používání 10 a více let a řadí se to spíš k běžné elektronice, která musí vydržet min. 2 roky a pak už je to o štěstí... a asi jsem se s tím už i smířil.... ale i tak si myslím, že třeba ve srovnání se značkou Sencor atd. je na tom Sage kvalitou úplně někde jinde...

Tak co byste teda doporučili koupit pro někoho, kdo má nějaké základy přípravy espressa a rád by si doma připravil 5-10 pitelných káv týdně (nejčastěji espresso/flat white) a není až tak náročný na kvalitu espressa (káva třeba Lavazza a občas něco z pražírny). Prostě hledá něco lepšího než automat (dosud automat Delonghi z vyšší řady). Zároveň nechci trávit v kuchyni přípravou jedné kávy + šleháním mléka 20-30 minut, nemluvě o tom, když přijde návštěva... :D no a cenově ideálně tak okolo 15 000 (max 20 tis). Bazaru bych se raději vyhnul..
Naposledy upravil(a) dom24 dne pát 01. led 2021 22:52:58, celkem upraveno 1 x.
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od lubono »

Tak stou kávou Lavazza jste mě teda opravdu dostal. :pardon: Vtom případě ty vybrané kávovary budou opravdu dostačující. A ten rozdíl Rancilio Silvia PID + Niche zero poznáte už pouhým pohledem do šálku
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od OndraMikus »

Nejvíc vám to všechno komplikuje to, že jste špekulant jako já :D. To je pak složité, protože to neustále laborování nemá konec. Jestli máte fakt dojem, že vám bude stačil lowcost káva, prostě taková lepší rozpustná, tak budete s Catlerem snad i šťastný. Kupte to a je to. Pokud máte jen minimální dojem, že by jste časem rád vyzkoušel něco lepšího, nebo se posunul k vyšší kvalitě kávy a dělal opravdové espresso, tak to hlavně vůbec nekupujte. Pak kupte třeba z bazaru Gaggia Classic a jakýkoliv starý mlýnek - mazzer, macap...nebo něco takového co je nesmrtelné. No a pokud si teď říkáte, že ten bazar fakt nechcete a snad ani takový maniak do toho espressa nebudete, tak se potvrdila jen první možnost a kupte ten Catler...nebo Jura automat???
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Děkuju oběma za odpověď.

lubono: je mi jasný, že káva Lavazza není žádná výhra, ale vyloženě za lowcost kávu bych to snad neoznačil :D samozřejmě jsem zkoušel i kávu z pražíren nebo kávu od LaBoheme, jenže z toho automatu to stejně žádný zázrak nebyl a přišlo mi to spíš jako vyhazování peněz oknem....

OndraMikus: no špekulant asi jsem no :D celkem to komplikuje život :D vím, že tu Juru si lidi celkem chválí, ale do automatu se mi už znovu nechce... a z bazaru bych se nebránil něčemu zánovnímu, třeba 1-1,5 roku v záruce... podle mě je bazar supr, pokud se v tom člověk vyzná, pozná co je opotřebovaný a co ne a sám si to případně vymění nebo opraví...
mě právě přijde, že nejslabší místo toho Sage kávovaru je to, že je složitější a nákladnější pozáruční servis, což by mi až tak nevadilo.... ted se dívám, že u Ety je záruka po registraci 3 roky...
Naposledy upravil(a) dom24 dne čtv 31. pro 2020 1:55:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
heerer
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15. led 2012 22:38:16
bydliště: planeta země
kávovar: Oscar2
mlýnek: Mahlkonig

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od heerer »

Oscara2 mam doma nejakou dobu a kavu i mleko(proto jsem volil hx) dela stabilne. Fakt je, ze prodleva v extrakci je(take tomu nerozumim) ale vysledny produkt je pro mne stabilni a v porovnani jake kavy dostavam vsade kolem je vysledek oscara vice nez uspokojivy.
Ps caltera bych take nevzal.
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od jhf »

Z automatu nebude žádná káva "stejně žádný zázrak", asi ani místní (omlouvám se p. Konečnému :-)) ). Roky jsem pil stejnou kávu (stejný druh ze stejné pražírny) z Rancilio Silvia +Rocky a z automatu Saeco (za cca 20 tis. Kč) ve dvou sousedních kancelářích a nedalo se to vůbec srovnat, vzhledově ani chuťově.
Poradit si moc netroufám, ale Catler/Sage/Breville/Gastroback/Eta je všechno stejný výrobce z Číny, jenom různě pojmenované stroje. To bych o moc radši nějaké Rancilio Silvia nebo Lelit a k tomu mlýnek. Zkuste sledovat místní inzerci "Nabízím", tam se objevují dobré kousky.
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Přesně o tom jsem mluvil... ta Lavazza je možná trochu ''lowcost'' káva, ale po pár experimentech s kávou z pražíren za více jak dvojnásobnou cenu jsem došel k závěru, že ten rozdíl v průměrném automatickém kávovaru (tj. 10k-20k) za to fakt nestojí (možná Jura za 50k na tom bude o dost lépe a ten rozdíl tam bude znát)

Obávám se, že asi máte pravdu a ty kávovary od Sage a Ety budou nejspíš sjíždět ze stejné linky... tím pádem do toho Breville barista pro s integrovaným mlýnkem asi nepůjdu, ikdyž ta cena je celkem lákavá a i po stránce designu se mi celkem líbí :( ...jednak skrz ten problematický pozáruční servis a i ta kombinace mlýnku v těle asi není zrovna optimální...

Pořád ale váhám nad tou Etou Artista ... mám možnost mít nový kus za cca půlku doporučené ceny, má to 3 letou záruku, 58mm páku, přetlakový i klasický sítka, kovový tamper v balení, kvalitní provedení (na kávovar pod 10k) a nic by tam nemělo drnčet, klasickou parní trysku a relativně rychlý přechod na páru a zpět atd. a v recenzích si tu Etu lidi celkem chválí... je mi jasný, že ta Eta za 10k a více je nesmysl, ale podle mě, v kombinaci s kvalitním mlýnkem by to nemusela být zase taková hrůza... co jsem se tak díval, tak i z De'Longhi Dedica EC 685 (v kombinaci s kvalitním mlýnkem a nepřetlakovým sítkem) se dá dostat použitelný espresso.... asi trochu zvláštní kombinace, ale minimálně oproti automatu to musí být výrazný posun.... a až nastane správný čas, tak třeba časem upgrade na Silvie BC/PID/PRO :D
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Jsem v rozhodování asi na podobné vlně jak dom24. Prvně jsem byl za Sage, od toho mě následně odradilo tohle fórum a přiklonil jsem se k Rancilio Silvia + Rocky nebo Lelit (ten se mi ale designově vůbec nelíbí). Po přečtení hodně témat jsem ale usoudil že důležitý bude spíše mlýnek. Takže ta Eta v kombinaci s rockym by mohl být dobrý výstup. Na Datartu se dá momentálně sehnat za neceleých 8 tisíc. Tzn. Eta + Rocky za cca 15 tisíc, to mi nepřijde špatné. Jsme na cca stejné ceně jako za Sage.

Nechce se mi úplně cestou bazaru... ani jsem tam momentálně nic moc zajímavého nenašel. Je něco co té Etě vyloženě chybí oproti třeba Sagi či Gaggii/Ranciliu? Na tomto fóru jsem o ní moc nenašel, papírově se ale tváří dobře (58 páka, oba druhy sítek, PID atd..)
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Tu Etu bych asi nepovažoval za konkurenta Silvie :D maximálně tak té Gaggie, kde se šetřilo, co to šlo, a i tak je o třetinu dražší jak Eta... a asi ani neočekávám, že espresso z Ety + Rocky (v ceně pod 15k) bude srovnatelný jak ze Silvie BC + Rocky ( za cca 25k), ale snad by výsledek mohl být aspoň výrazně lepší jak z toho Sage/Breville s integrovaným mlýnkem... a i případný budoucí upgrade by pak vyšel levněji...

Pro mě osobně je u té Ety výhodou i ta 3 letá záruka (řešit pozáruční servis u té Ety je asi ekonomický nesmysl) a rychlost (není třeba čekat 20 minut na nahřátí)... ten PID tam bude asi spíš na ozdobu... nebo silně pochybuju, že by se tam dala i nějak nastavit manuálně teplota... to podle mě jde částečně u toho Sage... (něco jako menší, střední a vyšší)...

Neví náhodou někdo, jak je možný, že ta Eta má 58mm páku (vs 54mm u Sage)? Logicky by tam teda mohla být i nějaká jiná- lepší hlava? Teda za předpokladu, že i u tohoto platí - čím větší, tím lepší :D A čistě teoreticky by neměl být problém tam třeba časem dokoupit i bottomless portafilter ne?
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od OndraMikus »

Prohlednete si ten kavovar poradne. Eta=Brewile. Design je, aby se libil zakaznikovi a o moc vic to umet nebude. Tchyne mela kavovar delongi a byla to páka! no a kafe z toho byl hnus. Toto by melo byt stejne. Vydejte se cestou toho, co se vyrabi mimo Čínu.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
tomikn
Příspěvky: 19
Registrován: pon 15. srp 2016 11:31:46
bydliště: Pardubice
kávovar: Rancilio Silvia PID BunaCafé edice
mlýnek: DF64, Rancilio Rocky Doserless

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od tomikn »

Ahoj. Já mám Silvii BC a v práci je Jura (cca za těch 50, jak se tady zmiňuje). Káva ze stejné pražírny je značný rozdíl. Opravdu se nedá srovnat. A to jsem s tou Jurou dost laboroval.
Tomáš
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

tomikn: Díky za info, na tu Juru jsem slyšel celkem chválu a oproti automatu Delonghi by to asi byl posun, ale dávat tolik peněz za automat mi moc smysl nedává...

OndraMikus: Já jsem si vědom toho, že Catler=Sage=Breville=Eta (tj. spotřební elektronika na 2-3 roky) ale už mi není jasný, v čem je to o tolik horší ve srovnání třeba s Gagii, zejména pokud ta Čína stojí polovinu, vypadá líp a má třeba i více funkcí... ta Gaggie taky šetří, kde se dá a je to takový, dodělej si sám :D

Pokud má někdo rozpočet 25k-40k tak řešit kávovar z Číny (např. vyšší řady Sage) je asi blbost, ale pokud někdo hledá něco použitelného okolo 12k (za kávovar i mlýnek) a nechce bazar, tak mě osobně přijde kombinace Čína + relativně kvalitní mlýnek jako jedna z možných cest... a buď se pak vrátí zpátky k automatu nebo může přejít na již zmiňované italské klasiky a posunout se zase výš...

Kdyby někoho zajímalo, tak tady je celkem pěkný porovnání těchto kávovarů (jak Číny, tj. DeLonghi a Sage, tak Gaggie a Silvie), třeba to někomu pomůže :)

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=7HIGdYy5of4
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od OndraMikus »

Myslím, že vlákno je vyčerpané, protože zde bych odpověděl tím co jsme psal výše 30.12. Jinak v čem je Gaggia lepší...na to jsou tady fundovanější, kteří by mohli odpovědět, nicméně už to na fóru je. Doporučuju dát do vyhledávání sousloví "teplotní stabilita" a případně slovo "bojler". Hodně zdaru!
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Ok Etu jsem tedy vyřadil... ta cena je až moc podezřelá... ale budu rád pokud tu někdo dá recenzi po nějaké době užívání. Mě ještě tedy nahlodal kolega mila001 nahoře kde doporučuje se podívat na lelit. Když se podívám na

Kód: Vybrat vše

http://lelit.cz/eshop/?2,lelit-pl042temd
tak má PID, mlýnek a cenově není o moc dražší než Sage/Catler... Vysvětlil by mi někdo prosím v čem bude o tolik lepší než Sage? PID mají oba, Lelit má 57mm páku, Sage má 54, oba mají kónické kameny. Na lelit mlýnek jsem ale nečetl bohužel nic pozitivního.. Ten vzhled je dost zvláštní ale vlastně bych si na něj asi zvykl :)
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od jerrymouse »

Žádnej zázrak to není, ale proti tomu ostatnímu čínskému výběru je to asi nejlepší (pokud trváš na integrovanym mlýnku), co se tu objevilo. Stejně to pak prodáš jako celek, takže ti ani 57mm nemusí vadit, PID to má, slušnej bojler taky. Lelit pošle ND přes český zastoupení bez problémů (do týdne jsem měl set na Biancu na konverzi hadiček v1->v2, protože mi prasklo plastový téčko).
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“