Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
prema
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. kvě 2009 16:58:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od prema »

Rad bych si poridil vestavny kavovar Siemens TK 68E571 nebo TK 76K572.

Muzete mi prosim nekdo poradit ve vyberu pripadne napsat, jake mate s tim kterym kavovarem zkusenosti a jakou vari kavu, :-).

Dekuji a omlouvam se za mozna naivni dotaz.

Kavovar bude v kuchynske lince v domaci kuchyni, tedy na ne na vice nez 3-4 kavy denne. Jde mi o jednoduchou pripravu, udrzbu a hlavne dobrou kavu.

TK 76K572 je o cca 10.000 levnejsi, proto to rozhodovani (me pohuzel technicke popisky nic nerikaji) a recenzi jsem nenasel, v showroomech moc nevedi.

Maly prenosny kavovar nechci.

Dekuji,

Prema
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od mill »

Možná se pletu, ale myslím si, že zde na fóru asi moc zkušeností s podobnými typy kávovarů nenajdete. Oba typy jsou automaty za neuvěřitelně vysokou cenu jenom kvůli tomu, že jsou Siemens a vestavné. Dokonce jsem na jednom odkazu, když jsem teď hledal na Netu co že to vlastně je za typ, narazil na informaci, že má thermoblok, což je zařízení na ohřev vody v kávovarech kvalitativně tak do cca 5000Kč a ne zcela ideální. Předpokládám, že jste se ale pro něj rozhodl a proto Vám ho rozmlouvat nebudu. Podstatná je ale informace, že pokud chcete dobrou kávu a jednoduchou údržbu, jsou to dva požadavky proti sobě. Automatem neuděláte tak špičkovou kávu, jako v pákovce, která ovšem očekává, že na přípravu kávy nestačí cvaknout knoflíkem. Je to ale Vaše volba, čemu dát přednost. Abych se přiznal, se stavbou nové kuchyně jsem taky trochu díky mé vrozené pohodlnosti koketoval s vestavným automatem, ale opět jsem pořídil pákovku. A jsem tomu rád, protože tolik radosti a tak dobrou kávu mi automat v žádném případě nepřinese.
Pokud ale trváte na vestavném automatu (což předpokládám), zkuste zavolat do firmy http://www.digestoresirius.cz , kde tak před rokem měli i vestavné kávovary Sirius. Byly kompletní nerezové s profi komponenty a velmi slušně vyrobené (viděno na vlastní oči), Siemens se jim kvalitou vnitřku a dílů nemohl v žádném případě vyrovnat , a určitě levnější. Ale nejsem si jistý, jestli je nepřestali dovážet.
Každopádně ale za cenu TK 76K572 máte špičkovou pákovku i s mlýnkem.
Snad se ale někdo najde, kdo vám o Siemensu poví víc, i když zde najdete spíš milovníky kávy se vším, co k tomu patří.
Přeji sťastnou volbu.
P.S: Mám vysloveně minimalistickou kuchyň v designu Pogenpohl Segmento a kombinaci litého betonu a věřte, že i v tak jednoznačné definovaném prostoru Rancilio v nerezu ostudu nedělá. Což teprve jiné luxusní pákovky, pokud už chcete utratit 35-40 tisíc.
Naposledy upravil(a) mill dne pon 04. kvě 2009 23:19:05, celkem upraveno 1 x.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od pedro13 »

Ceny vestavných kávovarů jsou naprosto mimo realitu,o tom žádná.Ale osobně bych do toho nešel i z ryze praktického hlediska.
Vezměte si,že si navrhnu si krásnou novou kuchyň s takovým nebo onakým vestavným pressem a mašinka se po čase nadobře pokazí nebo počáteční nadšení vyprchá a na stroj se jen a pouze práší,nebo naopak budu chtít postoupit na vyšší level.U normálního kávovaru by se to vyřešilo jednoduše vyhozením nebo odklizením na půdu,ale tady to jaksi nejde,bo by jaksi zůstala díra v kuchyňské lince...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
prema
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. kvě 2009 16:58:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od prema »

Dekuji za nazory.

Ja chci kavovar vestavny, protoze nechci cokoli na pracovni desce. Takze ne-vestavny kavovar nechci, jeden mi uz ve skrini lezi.

To ze pouze stlacim knoflik me opravdu vyhovuje, nezlobte se prosim. Urcite mate na pripravu opravdove kavy jiny nazor, ale ja vim, ze ji proste tak jak se ma pripravovat, nebudu. To ale jeste nebrani tomu, abych si pral pit kavu pokud mozno "dobrou". Na to ktera kava je dobra, bude na tomle webu jiste spousta rozdilnych nazoru, ale urcite se chodneme v nejakem alespon pro "znalce" akceptovatelnem standardu.

Pokud tedy mate doporuceni na kavovar vestavny, ktery jste schopni doporucit, budu rad za informaci.

Snad jsem muj dotaz upresnil a snad uz na nej pujde odpovedet.

Predrazeni ani znacku prosim nereste. Je mi uplne jedno zda Siemens, ja si jej vybral z ciste osobnich duvodu. Urcite, pokud za stejnou kvalitu zaplatim jinde mene, nebo tza stejnou cenu dostanu kavovar nesrovnatelne lepsi, zvazim to.

Dekuji a hezky den,

Prema
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od primacafe »

Nedá mě to abych se taky nevyjádřil. Siemens který vyrábí telefony, pračky, sporáky, vlaky atd. Jen proto že patří mezi největší světové elektronické koncerny a snaží se vyrábět i kávovary aby nezůstal pozadu. Už se zde o tom několikrát psalo, o firmách které se za každou cenu snaží dělat všechno. U některých výrobků to může být takzvané šlápnutí vedle. Což ale asi takto velkou firmu nezajímá, protože ji to určitě neohrozí.
Můj názor je ten, pokud potřebujete zacpat v kuchyňské lince otvor zařízením s vám sympatickým nápisem, tak potom Siemens ano. Pokud čekáte přístroj na přípravu rychlého espressa, s jednoduchou přípravou, se zajištěným pokud možno co nejméně problémovým servisem, tak potom by bylo dobré zvolit firmu která má výrobu kávovarů jako svoji hlavní náplň. Je třeba počítat také s tím, že kávovar bude potřebovat výrazně častěji návštěvu servisu jak kávovar pákový. Takže jeho demontáž by měla být snadná a hlavně dostupný servis. Ale né servis na pračky tohoto výrobce, ale na kávovary. Mohlo by se také stát, že ona díra v kuchyňské lince bude několikrát do roka prázdná, protože nebude potřebný náhradní díl.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od Kytka »

Prema: Řekl bych, že proti sobě jdou požadavky na jednoduchou obsluhu (to znamená automat) a jednoduchou údržbu (to zase mluví pro pákovku). Ve vašem případě bych to viděl určitě na automat s tím, že budete počítat s tím, že je to složitější stroj a tedy je na něm víc věcí, které budou potřebovat údržbu a možná i servis, v případě, že to bude slušný automat a budete do něj sypat dobro kávu z něho káva bude dobrá, toho bych se nebál. Trochu nerozumím té nutnosti toho, aby byl vestavěný - bojím se, že to příliš omezí výběr.

Primacafe: šířka sortimentu jako taková by mi nevadila, to nemusí znamenat nic špatného. Mám dost zkušeností s domácími spotřebiči značek, které dělají všechno možná a jsem s nimi spokojen. Druhá věc ovšem je, že u Siemensu je pravděpodobné, že ten kávovar bude převlečenej výrobek úplně jiné značky - jako je tomu v případě AEG/Electrolux - v podstatě to samé co mám doma jsem už viděl pod značkou Zelmer a několika dalšími. Chtělo by to spíš zjistit, kdo je ten původní výrobce a podle toho se rozhodovat.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od David »

Well done, obávám se, že premovi uz víc názorů poskytnout nemůžeme. Určitě ale uvítáme jeho zkušenosti s provozem vestavěného kávovaru libovolné značky.

Viděl jsem podobné zařízení v Ikei, a chápu důvody, proč mít vestavěný kávovar, ale já osobně bych se mu z důvodů výše uvedených spíš vyhnul.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
prema
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. kvě 2009 16:58:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od prema »

Prima a dik. A mel by neko prece jen doporucitelny vestaveny kavovar? Prosim o znacku a typ.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od mill »

Nechci se opakovat, ale volal jste do toho Siriusu? To asi za Vás nikdo z fóra neudělá.
Všechny ostatní vestavné kávovary, co jsem se po nich koukal, jsou plastové (s odpuštěním) krámy, a to i včetně Siemensu.
Možná zkuste Miele (pokud je Vám otázka financí naprosto lhostejná), když už kvůli ničemu jinému, tak desetiletá záruka u v principu takhle problematického výrobku není k zahození.
Uživatelský avatar
prema
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. kvě 2009 16:58:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Siemens - zkusenosti - TK 68E571 nebo TK 76K572

Příspěvek od prema »

Dekuju ano. Pujdu se podivat na ten Sirius.

Siemens se neporidi.

Hola PM
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“