Ariete DeLuxe 1329

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Ariete DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 16.08.2007 00:03:13

--------------------------------------------------------------------------------
Kávovar za přijatelnou cenu s vestavěným mlýnkem kávy.

- Z popisu u prodejce kávovaru se dá usuzovat, že se jedná o kávovar vybavený vibračním
čerpadlem. Je to běžně používané čerpadlo u kávovarů této kategorie, které je schopné
zajistit tlak i množství vody, pro přípravu kvalitního espressa.
- Patentovaný termokrémovač. Tato zařízení se v různých podobách používají u velké většiny
kávovarů. Jejich úkolem je i z nepřesně namleté nebo nadávkované kávy, zajistit optimální
pěnu na kávě. Je to zajímavé zařízení které vylepšuje vzhled zhotovené kávy. Nevylepší však
chuť. To záleží jen na Vás jakou kávu použijete a jak budete k chuti kávy nároční.
- Parní tryska pro napěnění mléka pro kappuccino. Je to standardní výbava všech kávovarů.
Jen s malými úpravami pro snadnější našlehání mléka.
- Vestavěný mlýnek zajistí správnou a stále stejnou hrubost namleté kávy.
- Ručičkový teploměr je spíše kosmetická záležitost. Teplota vody je ve velké většině
nastavena vnitřním termostatem bez možnosti regulace.
- Vyhřívaná plocha pro šálky. Nebývá běžně u malých kávovarů.
- Změkčovací filtr. Není běžnou výbavou malých kávovarů. Jeho výhody oceníte při používání
tvrdé pitné vody. Odstraní z vody vápenaté soli. Je potřeba pamatovat na jeho regeneraci
nebo výměnu. Tvrdost vody negativně ovlivňuje chuť kávy i její pěnu. Také usazování
vápenatých solí v kávovaru je nežádoucí.
- Zásobník mleté kávy s dávkovačem. Zajišťuje stále stejnou porci Vaši kávy.
****************
Můj vlastní názor:
příprava kávy tímto kávovarem je usnadněna zabudovaným mlýnkem s dávkovačem. Tím je zajištěno stále stejné množství a stejná hrubost namleté kávy. Dva velice důležité body pro přípravu kávy v pákovém kávovaru.
Nastavení hrubosti mletí a množství kávy je jen otázkou několika pokusů.

-----------------------------------
z popisu prodejce:

• Profesionální tlak čerpadla 15 barů
• Patentovaný termokrémovač "Thermocream Disc" druhé generace zaručuje
výrobu bohaté pěny
• Parní tryska pro napěnění mléka pro cappuccino
• Kamenový kávomlýnek s regulací hrubosti mletí
• Ručičkový teploměr pro okamžitou kontrolu teploty
• Vyhřívaná odkládací plocha na šálky
• Změkčovací filtr
• Zásobník na mletou kávu s dávkovačem pro 7 g kávy
• Vyjímatelná odkapávací vanička a mřížka pro snadné čištění
• Objem zásobníku vody 1,5 l
• Hmotnost 9,2 kg
• Rozměry 340 mm x 240 mm x 350 mm
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329

Příspěvek od kopie »

autor:Hela
Vloženo 19.01.2008 20:16:27
--------------------------------------------------------------------------------
Téměř před rokem jsem si zakoupila presovač Singer Ariete Roma De Luxe. Zvítězil díky svému designu a také jsem chtěla zabudovaný mlýnek. Je to můj první ,takže ten rok byl pro mě neustálou fází experimentu. S přístrojem jsem zatím spokojená, žádná závada se za tu dobu provozu nevyskytla. Dokonce jsem naučila pít kávu i manžela, pro kterého byla do té doby káva naprosto nepřijatelný patok. Nepije presso, ale cappuccino a cafe latte. Používám thermodisk. A vařím po jedné kávě. Na jednu porci dávám asi 3 vrchovaté lžičky kávy a upěchuju.Pouze cappuccino připravuji ve dvou šálcích najednou. Na šlehané mléko používám bio Olma plnotučné mléko nebo mléko na cappuccino od Mlékárny Kunín. Šlehám v nerezovém hrnku, kam naleji asi ¼ studeného mléka z ledničky.Pěna je krásně hustá. Jak už tady bylo několikrát zmíněno, hodně záleží na výběru kávy. Vyzkoušela jsem jich několik, vždy vybírám 100% arabicu. Používám bio kávy. Zkoušela jsem i mleté. Každá značka kávy potřebuje nastavit trochu jinak hrubost, to také pořád zkouším.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

hmmm... Tieto stranky mi velmi pomohli pri vybere pressomatu ... (Ano, od vcera som hrdy majitel Arietky :-)) akurat ze samozrejme o nejakej kave a este aj s penou sa zatial neda hovorit, aj ked som ich tusim vcera urobil zo 20. V ziadnom pripade netvrdim, ze na vine je stroj. :-) Preto by som poprosil niekoho o podelenie sa zo skusenostami. Stalo sa niekomu toto??

Najcastejsie sa mi stavalo, ze zo stroja vytekala prvych par sekund (mozno 5) kava cierna jak smola, a ta postupne bledla viac menej na vodu, ziadna pena, nic ..
skusal som vselico ... rozne stupne mletia, rozne mnozstvo kavy, skusit viac ci menej utlacit .. no stale vysledok nie velmi reprezentativny. sem tam sa nejaky naznak peny ukazal, ale ako keby iba v nejakej faze vytekania...

urcite robim niekde chybu ... Prva chyba ze este nemam kavu z PRIMI :-)

dakujem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Kolem žádného kávovaru tady nebylo popsáno víc jak kolem tohoto. Já jsem si zpětně prošel příspěvky a zdály se mě dost vyčerpávající. Co ještě poradit mě nenapadá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

nuz ...
a ja som precital vsetky prispevky ... a prave preto som sa rozhodol, tento pristroj zakupit.
uz len jedine ma napada .. ist do tesca, kupit kopec Tesco kavy a testovat :-)
chut do dalsieho skusania mi to neodobralo :-)

a poslal som Vam mailom objednavku na kavicku :-)

Kave zdar a PRIME zvlast :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Koľko dávaš kávy? Používaš thermocream disk?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

no jasne ... (aj ked je pravda ze som to skusal aj bez neho :-), ale iba raz, lebo to prskalo jak male maca )

co sa tyka puku, vacsinou je to blato ....

dneska idem na nakup nejakej pokusnej kavy a idem testovat .. hadam sa to podari
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od hnup »

Musíš sa rozhodnúť, čo chceš tým kávovarom dosiahnuť. Ak pravé espresso, tak thermocream disk preč, a keďže je k tomu len miska na dve kávy, budeš tam musieť dávať vždy dvojitú dávku kávy (prípadne si zohnať jednoporciovú misku).

Ak Ti stačí niečo na spôsob filtrovanej kávy s malou penou, tak môžeš dávať do misky množstvo kávy aj na jednu šálku (teda misku plniť do polovice), ale nevyhnutne používať disk. V tom prípade už ani veľmi nezáleží, či kávu utlačíš, či správne zomelieš...

Ak sa rozhodneš pre prvý spôsob, prečítaj si môj príspevok ku kávovaru tu.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

dakujem za tip ...

Problem (mozno) je v tom, ze mame s manzelkou rozdielne kavove chute ... kym ja si davam dvojte presso, pripadne kapucino, manzelka ma rada prave taku "vodovejsiu" s mliekom. Sranda bola, ze som dneska pre dnesne testy nastavil mlyncek na 5 a nechal som manzelku nech kavu urobi sama. Priatelia, to bola kavicka... a na prvy sup :-) mne sa podarilo urobit lepsiu kavicku az na druhy pokus (prvy bol zhodou okolnosti pre svokru :-) ) a to teda dvojtu ... konecne dokonca aj puk mal cca spravny vyzor ... Takze sa to postupne zlepsuje a verim ze do mesiaca konecne to bude vyzerat tak ako ma ...

Cize to zhrniem, dakujem vsetkym prispievatelom tohto fora, pretoze po precitani vsetkych prispevkov zakupil pressorobic a konecne si vychutnavam dobru kavicku doma ...


Dopisane 17.03.2008 ...
Takze predsa ... chcelo to len jemnejsie namliet (2-3), vyhodit prec tu srandu na robenie cremy ... a bolo to ....

Prskalo to iba pri hrubsie namletej kave, ak sa namlela jemnejsie, tak bola krema cca 1cm minimalne .. proste nadhera (aj ked bola taka trosku inac ehm... nadychana??)

takze fakt dik za radu ...
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329

Příspěvek od morseee1 »

taaakze ... len tak zhrniem ....

Thermo disk nedavat prec, pretoze jeho funkciou je "brzdit" prud striekajucej kavy z toho jedneho otvora na miske, inac je problem s kriciacou manzelkou a zastriekanou kuchynou od kavy :-) (vlastna skusenost) Od p. Konecneho mam profi misky aj jedno aj dvoj porciove a to je hned ina kava .... :-)

Dneska uz je kavicka pekne creamova, vyteka jak na obrazkoch, no proste uplne uzasna ...

Vyska cremy resp jej pevnost zalezi od pouzitej kavy, co je jasne. Zrnkovu kavu, ktoru som pokusne kupil ma creamu tak cca 3mm ked sa zadari, ale kava od p. Konecneho, konkretne zmes x-presso je uz o nieco vyssom. To co sa tyka vzhladu, o chuti netreba pisat, to je jasne ...

casom doplnim foto a video
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“