nová mašinka

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

nová mašinka

Příspěvek od Zizass »

Dobrý den,chci si udělat radost a zakoupit nový kávovar.Zkušenosti žádné nemám,jen chodím na presso do restaurací a výsledek tam mně někdy moc nenadchne.
Proto jsem nahlédl do tohodle fora a rzhohol ,že pro mně bude to pravé ..automat DeLonghi ESAM 3200 resp.SAECO Odea Giro plus E.S. (2.generace) oboje mají na www.gsmtelefony v ceně kolem 10 000kč.
Jenže pak jsem se začítal asi 2x do půlnoci na tomhle foru a admin mně nahlodal poruchovostí ,náročnou udržbou a nezajištěním záručních oprav pro neautorizované prodejce. :roll:
Takže tedka zase přemýšlím o pákovce: Kávovar Gaggia Baby Class resp.Kávovar Gaggia Baby Twin+ mlýnek MM89. Vše mají za 9600 resp.11000kč( kávovary .cz).
U prvního jmenovaného bych se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenost s výškou mezi tryskou a hrníčkem ,protože jsem někde četl že je to moc vysoko a káva stříká kolem??
Dále bych chtěl poradit jestli je to dobrý výběr popř.poradit něco lepšího v dané cenové hladině.
Dále mám v plánu zakoupit filtrovací konvici Anna a k ní klasické filtry( ty s Magnesiem asi nejsou tak vhodné???),protože máme velice tvrdou vodu.Kávovar bude sloužit na cca 2-5 šálků kávy denně ( to jestli přesvědčím manželku ,bo ona ráda turka :grin: )
A poslední věc jakou zrnkovou kávu pořídit nejakou oblíbenou klasiku.
Forum jsem študaval důkladně ,ale už mi z toho hrabe :grin:
Děkuji Zbyněk
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: nová mašinka

Příspěvek od David »

Což o to gaggia je dobrá volba, MM mlýnek imho ne.
U kávy sáhni pro začátek po nějaké brasil, a pro porovnání a nacvičení cremy vezmi i nějakou robustu. Pěkně si to užij ;)
Turek z kvalitní čerstvě vypražené kávy je něco naprosto jiného, než co běžně dostaneš - uvidíš sám.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: nová mašinka

Příspěvek od Maxi »

Již delší dobu vybírám jak kávovar, tak i prodejce. Pročítám diskuse i hodnocení jednotlivých prodejců. Možná jste i vy narazili na jednoho, který má často velice dobré ceny. Nechci dělat nikomu ani pozitivní, ani negativní reklamu - zarazilo mne však hodně negativních ohlasů....... http://www.nejlepsiceny.cz/internetove- ... z.html?h=1
Pokud to sem nepatří, ať to admin klidně smaže.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: nová mašinka

Příspěvek od Zizass »

Ahoj,také jsem o tomto shopu uvažoval ,mají tam ceny proklatě nízko.Hlavně co se týká automatů Saeco a Delonghi.Poté mně odradilo několik komentářů s nezabezpečením záručních oprav,tak jsem couvnul.Ale také jsem naleznul několik spokojených vlastníků,kteří doufají ,že se stroj nerozbije. ;)

Edit: Jestli sháníš automat Saeco atd,tak je zajímavý také mimojiné tenhle obchod s celkem dobrou reputací : Cityshop.cz,koukni i tam.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: nová mašinka

Příspěvek od primacafe »

Je vidět, že jste stále neponaučitelní. Ikdyž už uvažujete o koupení kávovaru od kvalitnějšího výrobce, tak máte snahu nakupovat u pofiderního prodejce. I přes nezvykle dost nespokojených ohlasů na tohoto propdejce. Dejte sem vědět jak jste dopadli.

Tato moje reakce je motivovaná dvěma předchozími příspěvky, nepatří však jen jim, je myšlená obecně všem podobně uvažujícím.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: nová mašinka

Příspěvek od Maxi »

M.j. jsou tam negativní ohlasy i na Cityshop a Megaobchod atd. Ale zarazila mne spíše poznámka, že obchod patrně prodává kradené a jinak pochybné zboží. Jo, zcela jistě se najde hodně spokojených zákazníků kterým zakoupený výrobek slouží ke spokojenosti. Ale běda když nastane problém..... Často se vyskytne problém s internetovým prodejcem, sám jsem to žažil, nedodržení dodací lhůty, různe mlžení (pračka spadla z kamionu, tak jsme objednali novou - m.j. tuhle výmluvu už jsem slyšel od dvou kolegů kteří objednávali z e-shopu), prostě si trochu déle počkáte, ale když je problém tak kumunikují,nebo napíšou kam výrobek poslat - bohužel Saeco nemají v nabídce. .
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: nová mašinka

Příspěvek od Zizass »

Ano, ano nikdo nedá záruku ,že nákup přes internet dopadne dobře,já jsem neriskoval gsm telefony,ale zrovnatak někdo pohořel na jiných e-shopech. Jinak na city shop jsem Saeca našel,ale netvdím ,že je to nejlepšíí obchod( ja mam odtamtud pračku ;) ...)
http://www.cityshop.cz/male-a-ostatni-d ... =0&filtr=0
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“