nákup kávovaru podruhé ;-)

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od mik114 »

Ahoj všem,
někdy mám pocit, že čtení diskuzí na jakékoliv téma je zbytečné, protože člověk nasbírá tolik protichůdných informací, že nejlepší stejně bude vlastní zkušenost. A tak jsem koupil svůj první kávovar od Solacu. Začátek byl o nervy. Moje nezkušenost v kombinaci s nefunkčností vedla k reklamaci kávovaru a zničení spousty kvalitní kávy. Nakonec se ale vše začalo dařit a člověk zjišťuje jak na to a hlavně, co vlastně chce a co je schopen dokázat. Takže jsem ho prodal a rád bych něco nového. Pročetl jsem tu opravdu snad vše, ale na spoustu otázek jsem nenašel konkretní odpověď. Rituál s pákou není úplná sranda a je pro lidi, kteří snesou i porážku :lol: Takže bych potřeboval znát názor čtenářů.
Je mi dnes jedno, zda automat, nebo páku. Zajímá mě spíše výsledek
1. jaký máte názor na koupi kávovaru z bazaru ? Dá se pořídit mašinka za 20 000 i za 5000, což je lákavé
2. co si mám představit u mlýnku s popisem "ocel" ? Jsou to jen ty hroty, co přepalují kávu ?
3. přítelkyně pije kávu z téměř půlitru. Prasárna, vím ;-) Ale je něco, co to zvládne?
4. spaření kávy. K čemu je tato funkce dobrá a je nutná ?
5. užil jsem si krušné chvilky s thermoblockem. Možná, že problém byl jinde, ale horka voda tekla pár vteřin a pak konec. A ohřev se zapínal automaticky a nepochopil jsem, na základě čeho. Hlavně udělat vetší množství kávy byl problém.
6. mno a cena, Alfa a omega všeho. Rád bych něco kolem 5-6000, což je cena za novou páku, nebo použitý automat.

Díky všem za názory
Michal

PS: vzkaz pro admina ;-) možná by to chtělo dostat tuto stránku do povědomí vyhledávačů. Když dam do googlu diskuze kávovary, tak nikde nic.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od David »

1) Mám bazarovej kávovar a mlýnek (Gaggia) obojí funguje bez problémů. Když z bazazu, tak osvědčenou značku. Při běžném užívání jsou ostatně k neutahání. Když se náhodou něco vysype, tak nebudeš mít zbytečný ohledy se v tom šťourat.
2) To neznamená prakticky nic. Pro tebe je podstatné, aby měl velké, pomaloběžné kameny.
3) To zvládne každý kávovar. Lepší je ale dát ho hrnku horkou vodu a do ní natočit normální esperesso. Nebo pořiď přítelkyni french press.
4) O to se vedou mezi kávofanatiky dlouhé a zbytečné spory. Imho je vcelku k ničemu.
5) Jdi do bojleru.
6) Za 5000 - 6000 seženeš z druhé ruky kvalitní kávovar i mlýnek. Použitý automat bych neriskoval.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od mill »

Jednoznačně páka a mlýnek. Zas to není tak velkej problém naučit se s ní pracovat. Automat za cenu, kterou udáváš, neseženeš a pokud vezmeš z bazaru, rozluč se se záruční opravou, která s velkou pravděpodobností dřív nebo později přijde.
1. bez problémů u dobré pákovky
2. ?
3. French press, překapávač, vac pot,atd... Presovač není na tuto práci stavěný, byl navržen na něco jiného, i když půl litru vody taky dokáže kávou prohnat. Je ale otázkou, zda se potom ve výsledku jedná o kávu a zda není lepší použít výše uvedené.
4. není nutné, nahradíš to cvaknutím vypínačem, pokud zjistíš, že se bez toho neobejdeš. Já jsem nezjistil, že by to k něčemu vůbec bylo dobré.
5. boiler, thermoblok je k ničemu
6.bazar a starší kvalitní pákovka, kde se ti s velkou pravděpodobností nic nepotento...
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od mik114 »

děkuju všem za rady a postřehy. Poučen z předchozích nezdarů, pořídil jsem si elektrický kávovar Gaggia Espresso Color 8-) Tedy zatím je na cestě. Ale ta cena je dobrá, i zde je o něm pěkně psáno a hlavně, Gaggia se tím živí a nedělá k tomu ložiska do vozu TATA. Už se na něj těším a určitě na něj napíšu nějakou recenzi a tentokrát přidám i pár fotek, možná video.
Jen se ještě zeptám, je nějaký speciální rozdíl mezi přípravou v Espresso Solac C 304 G2 Titan Espresso 18bar s termoblockem a touhle hračkou ? Nebo ještě lépe, dá mi někdo podrobný postup, jak dostat z tohoto modelu co nejlepší výsledek ? Jsou u toho 4 misky a nějak netuším k čemu (mimo na jednu a dvě kávy), jaká káva do které a podobně. Jak moc kávu pěchovat atd. U toho Solacu byl zasadní problém, že se miska tak 3x do týdne ucpala, lépe řečeno zalepila. Což se dalo poznat až když z toho nic neteklo, ani těch 18 barů to neprotlačilo a hlavně to zničilo kávu.
Ještě jednou všem moc díky za reakce :smoke:
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od Ostmes »

mik114 píše: Už se na něj těším a určitě na něj napíšu nějakou recenzi a tentokrát přidám i pár fotek, možná video.
Už se na to těšíme, jen aby nezůstalo jenom u slibů, jako u většiny ostatních...

Jen se ještě zeptám, je nějaký speciální rozdíl mezi přípravou v Espresso Solac C 304 G2 Titan Espresso 18bar s termoblockem a touhle hračkou ? Nebo ještě lépe, dá mi někdo podrobný postup, jak dostat z tohoto modelu co nejlepší výsledek ? Jsou u toho 4 misky a nějak netuším k čemu (mimo na jednu a dvě kávy), jaká káva do které a podobně. Jak moc kávu pěchovat atd. U toho Solacu byl zasadní problém, že se miska tak 3x do týdne ucpala, lépe řečeno zalepila. Což se dalo poznat až když z toho nic neteklo, ani těch 18 barů to neprotlačilo a hlavně to zničilo kávu.
Ještě jednou všem moc díky za reakce :smoke:
Tak to musíte přejít do této sekce.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=74

Vím, že to bude asi více čtení, ale třeba se dozvíte ještě i něco navíc. (alespoň u mne to takhle fungovalo)
Ostmes
P.S. 18 barů je asi u stereo presovče, protože běžne je stroj nastaven na 9barů :-D
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od mik114 »

asi to sem naptří, ale jsem z toho absolutně mimo. Z toho videa...
Naládovat takhle ten Solac a napěchovat, že káva sama nevypadne i kdyz to otočí za sucha, tak z toho spíše vypadlo čerpadlo. To jsem udělal 2x a putoval do servisu, protože čerpadlo odešlo do věčných lovišť :lol:
Určitě udělala své ta miska na super cremo.
Ještě možná zásadní otázka. Pokud nastavím hrubost mletí na nějakou hodnotu, je potřeba tuto hodnotu upravovat vzhledem k druhu kávy, nebo mám vyhráno? A nebo je to jinak ? Případně jak ;-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: nákup kávovaru podruhé ;-)

Příspěvek od primacafe »

Ne jen se změnou druhu kávy, ale i s vlhkostí vzduchu která se odráží ve vlhkosti kávových zrn. Ale to už vstupujeme do VŠ Kávové.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“