Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Pomalinku začínám pokoukávat po 2 bojlerovém pákovém kávovaru. Hledám něco do domácnosti, takže
něco v normální velikosti a ještě v přijatelné cenové kategorii (řekněme do 30 000). Podmínkou
jsou 2 bojlery, bezproblémové a kvalitní vyšlehání mléčné pěny bez různých voodoo postupů, PIDů,
a různých zahřívacích a tlakovacích předkoleček před zpěňováním. Silvia je v přípravě mléčné pěny
podle mě docela slabá a výsledky jsou různorodé. Samozřejmě, že chyby bývají i v obsluze, ale po delším
používání tohoto strojku věřím, že existuje mašina s výkonějším a spolehlivějším zpěňovačem.

První mě napadl Kitchen Aid, ale nevypadá to na šťastnou volbu, další v pořadí je Ascaso Steel Duo
Espresso Machine, nevím na kolik je to dobrá volba, ale vypadá sympaticky.Nebráním se v případě velkých rozdílů
v kvalitě i nákupu bazarového strojku.

Díky všem za tipy :) .

Ascaso Steel Duo
http://www.youtube.com/watch?v=dR27GU1p29g
http://coffeegeek.com/proreviews/firstl ... sosteelduo
http://ascaso.com/cafe/2005/steel.html
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od DeadMan »

Zdravim,
troufám si trochu nesouhlasit. I s Gaggii se dá udělat velice dobrá micropěna (mam trysku ze Sylvie:-)), takže se Silvií to pude určitě taky. Má ještě větší boiler než Gaggia. Je to spíš o cviku.

A na KitchenAid bych tak neplival, dokud si o něm něco nepřečtu, neboť ho vyrábí Gaggia, akorát má 2 boilery. Vnitřnosti má stejný jako Gaggia Classic, to znamená stavitelný OPV, 3way valve,... ale taky sdílí klasické neduhy všech Gaggií. Recenze na něj je třeba zde: http://www.coffeegeek.com/reviews/consu ... resso/Rust .

Ale možná bych zauvažoval o nákupu v cizině, u nás se dá sehnat prd a ještě předražený.
Nuova Simonelli Oscar se dá sehnat v německu za 700 Euro a je to perfektní HX mašina. Případně Isomac Tea je kolem 1000 E a je to nádherný stroj s E61 hlavou.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od DeadMan »

Ještě bych doplnil, že to Ascaso má napěňovací bazmek podobný jako Gaggie, takže pěkná micropěna bude spíš utopie...
Jinak to asi špatnej stroj nebude. Ale za ty prachy se podle mě daj koupit lepší (ale ne u nás)...
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Díky za názor a odkazy na zajímavé mašinky, mrknu na to. Uznávám, že chyba může být i u mě, ale
nechápu proč při stejném postupu + stejném mléce mi vychází často rozdílné výsledky. Trénuju nicméně
dál a další mašinu kupovat stejně hned nebudu, takže se těším na další tipy na konkrétní mašiny.

Nákup v cizině není problém, takže klidně můžeš doporučit i mašinu sehnatelnou jen tam. Díky.
boo-beek
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2009 10:45:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od boo-beek »

A určitě to musí být dual-boiler?
Myslím, podle toho, co jsem četl zde: http://www.home-barista.com/hx-love.html že velmi dobrou službu při přípravě pěny odvede i E61 single boiler s HX.
Konkrétně mě napadl tenhle stroj: http://www.home-barista.com/pros-perspe ... letta.html ...

Naživo je nádhernej (na fotkách ostatně taky) a dá se sehnat za rozumný peníze - po repasi (dobře udělaný) do 15K CZK - kdyžtak Ti můžu poslat přes SZ kontakt na člověka, kterej by to uměl sehnat a udělat repasi / prohlídnout. A dělá je i nový - se zárukou samozřejmě, nechci tu dělat reklamu, takže to nepíšu sem :)
Naposledy upravil(a) boo-beek dne úte 22. zář 2009 10:52:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Mrknul jsem v rychlosti na obě mašiny a obě se mi líbí, Isomac ještě více, cena je OK.

Zkusím ještě na netu něco pohledat, ale ten Isomac se mi moc líbí. Díky za tip. Má s nějakou z
těchto mašin někdo osobní zkušenost?

pěkné video Isomacu:
http://www.youtube.com/watch?v=v389D0aG ... ature=fvwp
Naposledy upravil(a) pipis dne úte 22. zář 2009 11:11:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

to boo-beek:

dual bojler by to být nutně asi nemusel, i když to má přece jen dost výhod. Při nákupu nové mašiny už
dual budu upředňostňovat. Musím nejdřív na vše mrknout a promyslet, nerad bych někoho otravoval
zbytečně. Ale díky za další tip a snahu poradit.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od hnup »

boo-beek píše:A dělá je i nový - se zárukou samozřejmě, nechci tu dělat reklamu, takže to nepíšu sem :)
Na tomto fóre je kontakt na dosť veľa firiem. Pokiaľ to nie je priamy či nepriamy konkurent PRIMAcafé (čo nie je), tak myslím, že by nemal byť dôvod nedávať kontakt priamo do fóra. (Pri najhoršom to boss zmaže.)
Ten človek "dělá je i nový" - nejako tomu nerozumiem - to akože vyrába doma na kolene? Alebo robí v nejakej zabehnutej firme? Alebo robí pre nejakú zabehnutú firmu? Alebo je on nejaká zabehnutá firma? Alebo... som hňup, čo už...

pipis: E61 je typ grupy, je to zbežne popísané aj niekde na tomto fóre (hľadať), HX je heat exchanger - výmenník tepla (termoblok, hahaha). Ťažko sa to vysvetľuje, najlepšie niekde pohľadať schematické zobrazenie. Ide o to, že voda pre espresso sa neohrieva priamo v bojleri, ale vo výmenníku, ktorý prechádza cez bojler natlakovaný horúcou vodou a parou.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
boo-beek
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2009 10:45:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od boo-beek »

Dělá je ve smyslu dováží ;)
A kromě toho taky zastupuje jednu IT pražírnu, takže konkurence s Primacafe tu trošku i je... ;)
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Hňup, díky za vysvětlení, už jsem si něco přeložil na webu.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od hnup »

Keď kúpiš niečo nové, nepredáš Silviu?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Jasně že prodám, ale nejprv musím našetřit škudlíky ;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od David »

Nedělejte mi chutě :x Ostatně, teď piju stejně čaje, na kafe zase nějak není chuť.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

supá, tak to ti můžu nabídnout pár přebytečných kilogramů čaje :grin: . Tohle fórum mi pěkně zavařilo.
Nakoupil jsem spoustu špičkových čajů v japonsku, hong kongu a pak objevil svět kávy.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od David »

Jéje ... :) To bych si pár vzorků na ochutnání i koupil ... máme tu tedy i dobře zásobenou prodejnu. By mě zajímalo, esli se v ČR dá pěstovat čajovník v květináči na balkóně ...

Ostaní asi po SZ, ať to tu nezaplevelujem.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Ano dá, pár lidí se tomu i věnuje, ale to specifické klima a zpracování těžko napodobit.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od Ostmes »

Zde na fóru toho o 2 boilerových mašinách moc není. Snad jedině 2-Czech s Dalla Corte má co napsat.
Pár lidí tady ma HX mašinu, minimálně uživatel Zdenok Vibiemme Domobar Super, ale cenová kategorii nad 20 tisíc kč je tady spíše v minoritě.
Musíš se rozhodnout, co opravdu očekáváš od tvého stroje. Pokud ti vadí čekat na páru, či děláš denně několik mléčných nápojů pro více lidí (4 a vice osoby), tak se ti to určitě vyplatí.

Můj favorit je Vibiemme Domobar Super u HX a Dualboiler Junior u dvoj boileru..


S odstupem času musím potvrdit, že Silvia potřebuje trošku času na přípravu dostatku páry, ale v porovnání s ostanimi stroji v cenové kategorii do 500€ je to (dle mě) nejlepší volba. Pokud si u mě někdo objedné kapučíno, tak prostě počká :)))
Jinak, já těch mléčných nápojů až tak moc nědělám.

Ostmes
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

Díky Ostmesi za 2 tipy, juknu na to.

Silvia je ve své cenové velmi dobrá mašina, každý den používám a jsem spokojen, ale chtěl bych jít
výš. Příprava kávy, pěny a stálost výsledku bude přece jenom u těch mašin nad 20t. jinde. Pro mě
je to koníček a tak si časem udělám radost něčím lepším a pustím nějakou tu korunu. No a když
mi dnes naservíroval Deadman Isomac Tea, bylo rozhodnuto. Zkusím napsat ježíškovi, snad s ním
bude rozumná řeč :-)
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od pipis »

V čem všem je Domobar Super papírově lepší než Isomac ? Vypadá skvěle, pár drobností vidím,
ale cenový skok už je zas dost velký (1400EU versus 900EU). Na to se už s českým platem šetří
špatně :oops:
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Zajímavé tipy na espresso kávovar s 2 bojlery do domácnosti

Příspěvek od DeadMan »

Nemyslim si, že by se v zásadě nějak moc lišily. Ono na mašinách tohoto typu v této cenové relaci se toho zas až tak moc vymyslet nedá. Vibieme bude o něco vychytanější, má autorefill boileru, možnost elektronického ovládání apod. Řekl bych ale, že dost komponentů bude stejných nebo podobných. Hlavu E61 mají oba, takže i teplotní stabilita bude podlě mně dost podobná (velmi dobrá)...
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“