Bosch vs. Delonghi

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Máte prosím někdo zkušenosti s plusy a mínusy kávovarů značek Bosch a Delonghi (i zprostředkované)? Uvažuji o koupi automatu v ceně cca 10-12 tis a váhám mezhi těmito značkami... Děkuji
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Redmann »

Tu si môžeš prečítať o automatoch DeLonghi
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=15
neviem, či tu niekto má Bosch automat...
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Ty už pročítám, mě jde spíše o porovnání značek. Původně jsem chtěla delonghi, ale teď jsem se začala poohlížet po jiných značkách a nevím, jakou zvolit - kdo ty kávovary prostě umí dělat a kdo ne...
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od juniorpb »

V predchádzajúcej firme sme mali mašinu Delonghi Magnifica

http://www.delonghi.sk/produkt/7.DeiLon ... _ESAM_4000

Mašinka nerobila zlú kávu (rozhodne nezamieňať s pojmom espresso), ovládanie bolo veľmi jednoduché a prehľadné a čistenie tiež nerobilo žiadne problémy. Dosť veľkým nedostatkom však bola poruchovosť. V priebehu približne jedného roka bol stroj 2x v oprave, z dôvodu nefunkčnosti mlecej časti. Rád by som podotkol, že sme do prístroja nikdy nedávali nejakú podozrivo lacnú kávu, vždy sa jednalo o značkovú zmes.

Po mojom odchode z firmy bol zakúpený aj novší model (presný typ neviem - taká strieborná hračka s displayom a samostatnou vonkajšou nádobou na mlieko), ale keď som bol naposledy pozrieť bývalých kolegov, mašina bola zrovna v oprave (dôvod neviem). Takže po týchto skúsenostiach by som s kúpou automatu Delonghi trochu váhal. Ale ktovie, možno mali jednoducho smolu na horšie kusy.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od DeadMan »

Možná bych se spíš poohlídnul po nějakém automatu od firem Gaggia nebo Saecco, popř. Jura. Né, že bych měl s automaty nějakou zkušenost, ale přeci jen ve mně tyto firmy stále ještě budí nějakou důvěru. A alespoň snad nebudou z číny vyrobené podle šablony pro dalších 10 firem.

Jinak na stránkách Coffeegeek.com lze najít spoustu uživatelských recenzí včetně automatů všech možných značek.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od primacafe »

juniorpb píše:V predchádzajúcej firme sme mali mašinu Delonghi Magnifica ......... bola poruchovosť. V priebehu približne jedného roka bol stroj 2x v oprave, z dôvodu nefunkčnosti mlecej časti......
Už jsem to zde také někde psal, že u automatu se musí vždycky počítat s výrazně častější návštěvou servisu než u kávovaru pákového. Je to dané samou podstatou automatu. O mnoho víc těsnění a pohyblivých dílů.
Také každá oprava je podstatně nákladnější než u pákového kávovaru. Je to daň za pohodlnost.
A výsledek z automatu (káva), o tom by se dalo dlouze polemizovat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od juniorpb »

primacafe píše:
No ja by som o tom velmi nepolemizoval. Automaty nerobia zlu kavu, ale rozhodne sa to neblizi espressu. Ja mam pocit, ze je to nieco medzi prekvapkavanou kavou. Proste vo vacsine pripadov je to cierna redsia tekutina, ktora v niektorych pripadoch ma navrchu nejaku penu, ktora ale urcite vznikla inym sposobom, ako ma vznikat prava crema.

Ale na druhej strane, presne v tej byvalej firme som pochopil, ze aj takato masina ma svoje urcenie. Totiz, firmu navstivilo denne velmi vela navstev, samozrejme kazdej bola ponuknuta kava. No a kavu si dali samozrejme aj zamestnanci. Odhadujem, ze takych minimalne 50 kav sa tam denne spravilo (mozno aj viac). No a vyrobit 50 kav v dobrej pakovej masine, to uz je trosku ina story. Este som nevidel aby firma zamestnavala cloveku na pozicii Barista :D...

PS: prepacte, diakritiku doplnim dodatocne, som na masine, kde nemam slovensku klavesnicu...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od primacafe »

juniorpb píše:.......Automaty nerobia zlu kavu, ale rozhodne sa to neblizi espressu. Ja mam pocit, ze je to nieco medzi prekvapkavanou kavou. Proste vo vacsine pripadov je to cierna redsia tekutina, ktora v niektorych pripadoch ma navrchu nejaku penu, ktora ale urcite vznikla inym sposobom, ako ma vznikat prava crema. ........
Asi máme každý úplně jinou zkušenost s provozem malých automatických kávovarů. Káva se v nich připravuje úplně stejným způsobem jako v pákovém kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od juniorpb »

No to je mozne, ale nieco v tom procese chyba. Mozno som len zatial neprisiel do styku s ozaj dobrym automatom, ale este som nevidel masinu, co by spravila naozaj presso. Ja viem, ze kazda zomelie kavu a podla zvuku (zatial som nic nerozoberal) ju aj utlaci a spravi kavu. V odpadovej nadobe tiez vidim pouzitu kavu vo forme puku. A prave preto nechapem, co tie masiny robia zle, ze crema je problem a chut kavy sa tiez dost lisi od toho, co si vychutnavam z pakovej masiny, resp. v kaviarni. Ale toto uz je off-topic, urcite neodpovedame na otazku :D
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Zdravím všechny a děkuji za všechny odpovědi.
Nakonec jsem po pročtení zdejšího fóra, vznesení několika dotazů na jednotlivé výrobce a prodejce zvolila nákup kávovaru Saeco Talea Ring II. Vzhledem k použitým materiálům (keramické mlecí kameny, nerezový bojler apod.) na mě začala tato značka působit důvěryhodnějším dojmem, stejně tak díky komunikaci s výrobci/dovozci.
Nakonec jsem vybírala ze 4 typů - Talea Ring, Talea Ring II, Talea Ring Plus a Talea Ring Plus II - zde uvedu hlavní rozdíly pro případ, že by někdo také vybíral, třeba to bude ku pomoci...

Dle dovozce pro českou republiku Gastroset je rozdíl mezi těmito typy následující:
Dobrý den,
začnu odpovědí na rozdíl mezi běžným označením kávovaru a označením s dodatkem II. V tomto případě jde o druhou verzi kávovaru (doporučuji - zde již jsou "vychytány všechny mouchy" z verze první). Skladem máme kávovar Talea Ring II a rozdíl mezi tímto kávovarem a kávovarem s označením plus je pouze v tom, že odkládací mřížka pod šálky (pod výtokem kávy) je u prvního modelu s mechanickým posuvem nahoru a dolů, zatímco u druhého typu je řízena elektronicky a posouvá se na základě doteku ruky. Uvedený rozdíl není podstatný, naopak raději bych v tomto případě doporučil mechanický posuv, u kterého se téměř nemůže v budoucnu objevit nějaká vada.

Na můj dotaz ohledně výhřevu šálků, který je dalším rozdílem ("plus" má aktivní výhřev), mi přišla následující odpověď:
Ano, tento rozdíl zde existuje, ale pokud je tento kávovar míněn do domácnosti, vyhřívací plotnu v domácím provozu v podstatě nevyužijete. Kávovar by musel být zapnutý delší dobu, aby prohřál šálky z tlustostěnného porcelánu. V tom případě je rychlejší propláchnout šálek v teplé vodě a ihned připravit nápoj. Vyhřívací plotna má význam v restauračních provozech, event. i v offisu, ale stejně v případě modelu, o kterém se bavíme, je tato plotna velmi malá (cca 2 šálky).

Z těchto důvodů jsem raději zvolila pravděpodobně méně poruchový typ bez příznaku Plus a druhou verzi (II) s "vychytanými mouchami". Vyhřívání šálků jsem nepovažovala za tak důležité.

V tuto chvíli čekám, objednala jsem dnes přes internet z obchodu, který (dle jejich vyjádření) odebírá od autorizovaného dovozce, za cca 14tis. Takže uvidíme, už se na něj těším :).
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Ještě doplnění - chvíli jsem zvažovala koupi pákového kávovaru a mlýnku, ale vzhledem k tomu, že u nás asi bude upřednostňována pohodlná a rychlá příprava espressa během ranního shonu, zůstala jsem u automatu. Nehledě na to, že míváme často větší návštěvy a automat vše usnadní. Doufám, že ta kvalita kávy nebude tak špatná, již jsem na Primacafé objednala zkušební vzorky...
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Maxi »

Dobrý den.

Po delší době jsem se "dopracoval" ke stejnému typu kávovaru jako Vy (Saeco Talea Ring). Už jsem ho málem koupil. Poslední dny se však objevily nové typy kávovarů s označením II, nebo E.S. Problém byl však se zárukou u internetových prodejců. Chtěl bych vás poprosit, zda by jste nebyla ochotna prozradit internetový obchod, kde mají tento kávovar (Saeco Talea Ring II) za Vámi zmíněnou cenu a ještě je tento konkrétní obchod nakupuje od oficiálního dovozce? Předpokladám teda, že nebude problém s případným servisem kávovaru. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Jedná se o obchod Cityshop, ale jak jsem psala, je to dle jejich vyjádření. Ale tady na fóru jsem se dočetla, že si u nich Saeco také někdo koupil a dostal záruční list od Gastrosetu. Takže uvidím, jak všechno dopadne. Musím ale říct, že veškerá komunikace probíhá naprosto bez problémů a jsou velice ochotní. Kávovar jsem objednala včera ráno, hned mi volali, že jej dnes dovezou. Dnes bohužel volali, že jim ho dodali s poškozenou krabicí, a že mi dovezou jiný v pondělí...
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Maxi »

Také jsem objevil tento obchod. Počkám si ještě na Vaši zkušenost (doufám, že se podělíte) jak s kávovarem, tak se záručním listem. A pak ho ev. objednám. Preferuji ale osobní odběr (jsem z Prahy), co mi u zmíněného obchodu vyhovuje, abych si mohl zboží zkontrolovat. Vyhnu se tak doufám případnému dohadování, při případném poškození zboží.
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Zdravím, kávovar ze Cityshop bezpečně dorazil (objednávala jsem myslím ve čtvrtek, takže docela rychlovka) - kvůli platbě kartou jsem si připlatila cca 200,- za komfortní dopravu, takže se mnou pracovník Cityshop vše doma rozbalil a zkontroloval. Vše je v pořádku, dostala jsem záruční list Saeco, kde se sice nepíše o Gastrosetu, ale o Cafeservisu (www.cafeservis.eu), což je - jak jsem koukala na jejich stránky - autorizovaný servis Saeco. Takže doufám, že by v případě reklamace mělo být všev pohodě a ještě více budu doufat, že žádná reklamace nebude zapotřebí.
Kávovar vypadá moc hezky, ale vzhledem k tomu, že se jedná o dárek, bude zkoušce podroben až za týden, takže pak se podělím o zkušenosti :).
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Zizass »

Taky jsem původně přemýšlel o tomhle typu kávovaru,cenově to vyjde téměř na stejno( já dal asi 13 600 kč za můj set).Chtělo to své,ale teď už mrskám jedno presso za druhým a pákovka šlape jak víno ;)
S automatem bude zase pohodlíčko,tak se těším na informace z provozu Saeca-chce to co nejdřív otestovat ( kdyby náhodou byl problém),pak lze do 14 dnů bez problémů vrátit. :!:
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Maxi »

Pro: Ladina

Byl tam návod v češtině?
Uživatelský avatar
Ladina
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. říj 2009 13:11:43
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Ladina »

Návod nebyl přímo v krabici, ale dostala jsem ho.
Slíbila jsem zhodnocení tohoto kávovaru, bohužel však kávu nepiji, takže spíše zprostředkované. Káva je dle posouzení ostatních velice dobrá, pěna je pěkně hustá a cca 3 mm vysoká. A to jsme zatím ponechali tovární nastavení mlýnku, takže po nastavení jemnějšího mletí by byla pravděpodobně i větší.
Všechno na kávovaru se dá krásně nastavit - velikost šálků pro různé typy kávy (espresso, caffé, long caffé), stejně tak síla a délka spaření. Kávovar mi nepřijde ani moc hlučný, ovládání je jednoduché, návod to sice chce (alespoň na první seznámení), ale pak už je to všechno spíše intuitivní.
Mléko šlehá krásně, i když s polotučným to jde hůře... (v porovnání s Saeco řady Royal, který má přítel v zaměstnání prý mnohem lépe).
Uživatelský avatar
Maxi
Příspěvky: 7
Registrován: sob 26. zář 2009 17:41:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od Maxi »

Tak jsem nevydržel čekat na Vaši odpověď ohledně zkušenosti s novým kávovarem a rovnou jsem ho objednal. Mám ho už 3 dny doma. Nakonec jsem ho sehnal napodruhé v jiném (na vlastní "kůži" ověřeném) e-shopu, než jste spomínala Vy. Měl jsem pocit, že je tento konkrétní typ nyní skoro vyprodán. Koupil jsem poslední kus který byl skladem. Záručák je od cafeservis.eu, i s adresou českého zastoupení. Návod jsem měl v krabici - přeložen do čestiny i s origo barevnými obrázky. Zatím se s kávovarem seznamuji, zkouším různá nastavení a trpělivě čekám na kávu z Primacafé. Přijde mi, že s tímto přístrojem prakticky nelze vyrobit kafé bez pěny (myslím to samozřejmě v pozitivním slova smyslu). To samé platí i pro šlehání mléka - jde to kupodivu velice jednoduše a vždy s vyborným výsledkem. Zkouším různa nastavení mlýnku ale jaksi zatím nejsem schopen vypozorovat rozdíl (samozřejmě vím, že se přenastavení projeví až po 2-3 kávě). Takže zatím spokojenost, ale pořád zkoumám ......
Naposledy upravil(a) Maxi dne úte 03. lis 2009 6:22:27, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Bosch vs. Delonghi

Příspěvek od primacafe »

I kávové automaty používají různé napěňovací vychytávky a tak nastvení mlýnku je v dost širokém rozsahu vyhovující. Proto se zdá, že se nic neděje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“