Kde v Praze koupit Gaggiu?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Endy321
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. říj 2009 14:16:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Endy321 »

Nevím jestli máte zkušenosti s kamenným obchodem v Praze.

/Přesunuto by david.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Jožin »

Možná bude lepší to nevědět, protože za čas tady můžete mít dotaz kde se opravuje Gaggia? Pořádný servis tu snad ani není.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od hnup »

Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Jožin »

V Brně opravují jenom profesionální přístroje, když jsem napsal do Valašského Meziříčí tak nikdo vůbec neodpověděl. Nakonec jsem si Gaggii opravil sám.
Uživatelský avatar
Endy321
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. říj 2009 14:16:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Endy321 »

To si robíte zo mňa srandu :-) Na to, že je táto značka vychvalovaná v iných vláknach a dosť vážne o nej uvažujem ma to skutočne prekvapilo. Najme skúsenosti so servisom. Potom sa ponúka otázka toho, či nie je lepšie kúpiť inú, možno "čínsku" spatlaninu so servison v Prahe.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od arny71 »

Taky by mě zajímal, jestli je v Česku vůbec nějaký rozumný servis na pákové pressovary Gaggia. Po zkušenostech se "servisem" z Třebíče jsem k tomuto dost skeptický a příště bych si už Gaggii nepořídil. Potřeboval bych, aby se mi někde podívali na parní trysku, která kape, a prostě netuším, na koho se v ČR obrátit (chtít za "opravu" [rozuměj výměnu] jednoho ventilu 2500 Kč v mašině, která v ČR nová stojí cca 4600 Kč, to je opravdu silné kafíčko.)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od hnup »

Zmluvné servisy by mal riešiť oficiálny dovozca, nie? Na jeho stránke nie je žiadny servis v Třebíči.
Reklamácie treba riešiť u predajcu, s pozáručným servisom by som sa tiež najskôr obrátil na zastúpenie značky. Neviem síce, ako v ČR, ale slovenská Interlinea bez problémov, aspon podľa mojich skúseností. S náhradnými dielmi žiadny problém a za viac ako prijateľné ceny.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Zizass »

to arny 7 : Jak moc ti kape ta parní tryska?Já mam Gaggii teprv měsíc a kape taky ( asi 2 ml za den)...mám pod tryskou miniaturní nádobku na tento odkap.Ptám se jestli nemám raději už teď řešit tento problém ,když je Gaggia v záruce.Ono potom sehnat servis asi nebude jednoduché ,ted lze přes prodejce..
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od arny71 »

hnup: Mašinku mám z 2. ruky a starší, takže pozáruční servis. Dovozce jsem zatím neřešil, protože jsem kontaktoval servis, který má opravy výrobků fy Gaggia přímo v popise své činnosti. No nic, to já jen tak, že situace v SK a v CZ ohledně servisu se může lišit a že se mi situace v ČR pro pákové přístroje nejeví jako příliš dobrá.

Zizass: Kape mi to dost, přesněji řečeno kapalo. Při běžné přípravě espressa to bylo schopné přes parní trysku vycamrat i 20-30 ml, takže žádná sranda. Je fakt, že jsem poměrně často (tak 5x za měsíc) dělal cappuccino, to mohlo mít svůj vliv na postupné zhoršování situace. Potom, co se mi podařilo mašinu získat z5 ze servisu (kde na něj nesáhli), jsem pressovar pročistil Durgolem a od té doby tryska nekape (ale nedělal jsem raději žádné cappuccino, což ně štve). Takže ti doporučuji to řešit, dokud to máš v záruce, ono se to totiž časem bude zřejmě zhoršovat. A vůbec, tryska nemá co kapat - na tvém místě bych to do servisu dal, ať se na to podívají.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Jožin »

To kapání jsem řešil také, po domácké opravě nekapal, ale po dekalcifikaci zase začal mírně kapat. Celkem mi to nevadí, nevím zda mají všechny Gaggie stejný parní ventil ale oprava nebyla nijak složitá. Po sejmutí vrchní části kávovaru a povolení zajišťovacího imbusového šroubu na dorazu se dá vnitřní část ventilu vyšroubovat. Na té hřídelce je dvojité těsnění spodní je z teflonu a právě pod toto těsnění jsem přidal kolečko vyseknuté výsečníkem z tenké teflonové folie. Pak jsem to našrouboval zpět a imbusem zajistil doraz. Když jsem provedl rozborku kávovaru, myslím, že takový stroj by měl opravit každý lepší servis, čerpadlo se dá patrně použít i jiné. Co mě trápí je trojcestný ventil, je dobrý, ale v bojleru je patrně nějaké místo, kde se dělá tlustá vrstva kamence. Používám filtrační konvici, zatímco v rychlovarné není po kamenci ani stopy, při nepoměrně větším zatížení, ucpe kousek kamence trojcestný ventil a je po kávovaru. Dnes je oprava otázkou několika minut, jinak je to stroj jistě dobrý, který však neodpouští chyby.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od primacafe »

Je to hezké, že se někdo pustí do opravy kávovaru sám. Je opravdu zbytečné z každou drobností letět do servisu (pokud vůbec je). Je také zbytečné mít přehnané obavy a zbytečný respekt z kávovaru, není to žádná věda (pokud se nejedná o automat).
Bylo by však dobré vaše zkušenosti z oprav soustředit na jednom místě, popřípadě i s obrazovou dokumentací. Někde v prostoru fóra u jednotlivých kávovarů se budou rady k opravám dost těžko hledat. Nehledě na to, že většina rad se dá aplikovat i na kávovary jiných značek.
Vhodný prostor by měl být ZDE.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od DeadMan »

Problém s kapáním parního ventilu se zřejmě vyskytuje u většiny Gaggií. Já už ventil například taky měnil, opravdu to není nic složitého. Stačí jen trochu hrubé síly a je to :-)
Bohužel po 2 měsících začal kapat taky. Fakt je, že kapučína dělám denně. Ale neni to nic hroznýho, pár kapek za hodinu...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od hnup »

Robím denne 2-3 cappucina a nič netečie. Ak niečo kvapká, tak sú to zvyšky vody v tryske, za ventilom. A kávovar žije viac ako dva roky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od Zizass »

Jak jsem začal mluvit o reklamaci a zaslání Gaggie zpět......tak ona dneska najednou za celý den nepustila ani kapičku :grin:
No já by sem to bez ní těžko vydržel měsíc! (Ještě ,že to nečte manželka) :shock:
Ale vážně,nemám náhradní pressovač a tak to zatím nebudu řešit,vždyť je záruka 2 roky....
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od DeadMan »

Evolution má jinej ventil. Tento problém se týkal Classiců a modelům z něj vycházejících. Hodně se o tom dá najít na coffeegeeku. Většinou kape taky jen zbytek vody za ventilem. Ale sem tam to pár kapek propustí...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od primacafe »

Já mám Gaggii Classic a za dva roky ani kapka. Nikdy se nestalo že by z trysky kapala voda, když je zavřená, tak je zavřená. Když jednou za rok (možná i dýl) dělám dekalcifikaci, tak dekalcifikačním prostředkem nešetřím a hlavně odvápňuju přes trysku horké vody. Odvápňuju tak dlouho až teče čistá voda. Snažím se docíli toho, aby nikde po cestě horké vody přes parní trysku nezůstal náhodou kousek vodního kamene, který potom při zavírání může způsobovat prokapávání.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od DeadMan »

A jak často používáte parní trysku? Já tak 2x denně.

Už mam druhý ventil a pokaždé se to projevovalo stejně - 2 měsíce ani kapka a pak to začlo pomalu prosakovat. Ale jak jsem psal, nic hroznýho. Pár kapek. Nicméně bych to už u stroje této kategorie nečekal. Holt italové...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od primacafe »

Možná v tom bude ten háček :) , v podstatě jen když kávovat odvápňuju. Ale třeba na Saecu (automat) se používal dost často a taky nekapal.
Jak už tady někdo psal, problém bude asi v tom netěsnícím teflonu (pokud jsou všechny ty ventily stejné konstrukce). Zatím nemám důvod ho rozdělávat, je možné že by do něj pasoval vnitřek z ventilu používeného v jiných kávovarech. Až to bude někdo rozdělávat, mohl by to vyfotit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od DeadMan »

No jo, jenže ventily na Classicu rozebrat nejdou, obě části jsou pevně slisovány. Takže potom nezbývá nic jiného než výměna celého ventilu (která není obtížná).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kde v Praze koupit Gaggiu?

Příspěvek od primacafe »

Měnil jsem ho, vím co to obnáší. Jeden imbus klíč a asi 10min, práce i s otevřením kávovaru. Jenomže tenkrát ně nezajímalo jestli jde rozdělat. Myslím taky že rozdělat nepůjde. Jak bude trocha času, tak na to mrknu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“