prosba o radu

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Děkuji hledala bych zbytečně. Marcela
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Ahoj všichni , tak Silvii za dvanáct tisíc mít nebudu , pán byl opravdu velice nesolidní , dnes jsem měla možnost se svést na Moravu se synem . Včera jsem na Moravu volala, ale telefon mi říkal ,že číslo nefunguje , že není . Až ráno jsem od něj našla email , že páku stále hledá. Tím toto považuji za konec. Podle vašich rad jsem hledala na internetu a objednám s Itálie nové se zárukou a krásnější a počítala jsem to vyjde tak o 3 až 4 tisíce více, můžu nakupovat bez DPH. Mám v červnu narozeniny, kulaté tak si dám dárek ! Pak budu psát jak se mi daří obsluhovat Sivii.Zatím pilně studuju Vaše rady a zkušenosti. Mějte se Espresu zdar ! Marcela :tany:
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Jsem tady ještě jednou, včera jsem byla v Makru mají tam jen různé čistící prostředky na kávovary , které jsem také viděla na internetu dají se koupit za české , čistící kartáček na hlavu /espresa/ doufám ,že to píšu správně. A Tampery měli slovy 3 kusy se dřevěnou rukojetí asi za 700 kč. Ještě se chci zeptat - backflushing - / nevím jak se to píše/ musí se u Sivie dělat při počtu 5 káv denně ? jsem schopná odšroubovat víčko a vyčistit , ale ucpat to tou slepou miskou se bojím. Někde jsem to tady na stránkách viděla ,ale teď to nemohu najít . Omluvte moje slovosloví nevím jak se co píše. Děkuji Moc za rady. Marcela ;)
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: prosba o radu

Příspěvek od zdenok »

Backflushu sa ao Silviou nebojte ale určite pri 5 kávach denne ho netreba robiť pričasto. Sledujte sitko sprchy a ak sa Vám bude zdať špinavé aj po očistení kefkou na hlavu espressa, tak spravte backflush.

úprava=oprava preklepu
Naposledy upravil(a) zdenok dne ned 06. bře 2011 20:56:30, celkem upraveno 1 x.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Děkuji moc , za odpověd. Marcela :ucta:
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Tak jsem se dívala na You Tube zadala jsem Rancilio Sivia Backfushing a je to tam krásně předvedeno , a i jiné dobré ukázky ,které se mohou hodit .Sice v angličtině ,ale podle videa je to i pro mě pochopitelné. je to od Seatle coffe Gear. Marcela
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: prosba o radu

Příspěvek od mleitgeb »

Jistě je backflush dobrá, nutná věc. Jen je občas taky vhodné hlavu rozmontovat a vyčistit. Přednost backflushe vidím hlavně v tom, že čistící prostředek proběhne cestou přepadu z hlavy do odpadu. Odšroubovat sítko je snadné a vyčištění tak je opravdu perfektní.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Jo jo , díky moc , ono to na tuto očistu je připravené ta paní to tam krásně i když anglicky vysvětluje, ale díky videu je to jasně vidět.Marcela
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Dobrý den, ještě mám dotaz , ty dvě hadičky co vedou do nádrže s vodou mají být obě potopené ? Někde jsem četla ,že jen ta delší , ale na videu ta paní měla potopené obě, chcï si objednat dnes Silvii z Itálie tam určitě český návod nebude. Děkuji Marcela
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: prosba o radu

Příspěvek od primacafe »

Aby nebylo potřeba toto řešit, pokud je i ta druhá dost dlouhá, tak můžou být potopené obě.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Muminnek »

Já je mám potopené obě, ta delší musí vést až dolů a ta kratší je moc dlouhá na to, aby se ji povedlo nepotopit při plné nádobě na vodu.
Jinak jak se tu psalo o tom přehřátí, je důležité si uvědomit, že ještě vevnitř Silvie je bojler a vodu si do něj Silvie čerpá pomocí čerpadla (čerpadlo se pouští při dělání kávy - horní tlačítko, nebo při nabírání horké vody přes trysku - prostřední tlačítko). A ten bojler nesmí zůstat bez vody, jinak je "průser". Při pěnění mléka se ale čerpadlo nespouští, takže pára nesmí zůstat příliš dlouho puštěná (dejme tomu ne víc než 5 minut). Po napěnění mléka, vypnutí páry a vyčištění trysky na páru je potřeba pomocí prostředního (nebo horního) tlačítka pustit čerpadlo, aby se do bojleru dočerpala voda.
Jinak je třeba si asi dávat pozor, aby nezůstal otevřený ventil na páru/horkou vodu, zase by mohla voda z bojleru postupně vytéct a bojler by zůstal bez vody. (Ono i při zavřeném sem tam nějaká kapka ukápne, ale to nic není).
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Děkuji za vyčerpávající odpověď , jsem pilnou čtenářkou našeho fora , tak to přehřátí mám nastudované, ale vaší radu jsem si vytiskla a přiložím k návodu. Co už jsem postupně posbírala. Mám objednáno v Itálii , ale řeším odečtení DPH mám to na synovu firmu, přišla mi potvrzená objednávka , na ní ale DPH odečteno není, musíme jim napsat email než to zítra budou řešit ,případně fakturovat. Marcela ;)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od mill »

Jestli to řešíte u espressocoffeeshop, tak mají ve formuláři výběr pro registrované VAT, nebo bez registrace (ověřují to). Ostatní obchody to snad mají podobně. Raději si prostudujte celý proces, zboží musí být zaplacené bez VAT, jinak už nic zpětně nedostanete.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24. úno 2011 10:24:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Radim Zídek »

U tohoto e shopu jsem minulý týden objednával mlýnek Ascaso a u registrace jsem VAT nějáko nevyplnit, zjistil jsem to až u potvrzené objednávky, tak jsem ho zaslal s prosbou o doplnění na jejich email. Nikdo neodpověděl. Za tři dny přišel mlýnek s cenou bez DPH a -10% z e shopové ceny. Fakt jsem koukal, krásně zabalené, online sledování zásilky, prostě paráda. Další Italský e shop se kterým mám velmi dobré zkušenosti a mohu doporučit je La Gondola.
Radim
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Děkuji moc , už jsme tam se synem psali ,já umím anglicky jen žrát a koukat ,jak mi řekl můj strejda. Tak doufám ,že nám to také klapne ! Díky za účast.Už se těším na dobrou kávičku ! Marcela :roll:
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

V něděli jsem objednala set Sivia +Rocky/ espressocoffeeshop /, platba z banky předem , zatím se mi neozvali , jak to probíhá přijde mi faktura s údaji kam mám platit ? Vy všichni píšete jak byli rychlý , nebyla by lepší dobírka ? Děkuji za zkušenosti Marcela :cry:
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Ahoj , tak si představte podle slovníku jsem do eshopu napsala , že chci poslat fa a bankovní spojení , a během 5 minut přišla odpověd s potřebnými údaji a fa snížená o DPH . Tak jedu do banky poslat příkaz a doufám ,že už nebude žádný problém . Marcela :tany: jo psal mi také Carol
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“