prosba o radu

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
vagner
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23. lis 2008 13:04:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

prosba o radu

Příspěvek od vagner »

Ahoj, prosím o docela banální radu. Poradíte mi někdo, zda je možné dokoupit do páky na single shot sítko na double? Píšu za tátu, je z něj za dva roky mistr barista :lol: , ale ze single sítka se mu prostě dobré espresso nedaří.
Za jakoukoli radu budu rád.
Díky
Petr
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: prosba o radu

Příspěvek od primacafe »

Asi tomu nerozumím, ke kávovaru nebyly dvě misky?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vagner
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23. lis 2008 13:04:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od vagner »

Díky za reakci. Ke kávovaru byly dvě páky. Jedna na single, druhá na double. Problém je v tom, že z té single páky díky výrazně menšímu průměru sítka nemůžem dostat pěknou pěnu. Tak mě napadlo (jsem totální laik), jestli se do single páky nedá vyměnit sítko s větším průměrem. Možná je to blbost, jen mě to napadlo.
Díky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: prosba o radu

Příspěvek od primacafe »

Asi by to chtělo věnovat aspoň minimum času a něco si na foru přečíst. Aby nám bylo jasno aspoň v těch základních termínech jako páka, miska.
Protože mám pocit, že k dotazu by se ve foru našlo několik desítek odpovědí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od hnup »

vagner píše:Je možné dokoupit do páky na single shot sítko na double?
...
Ke kávovaru byly dvě páky. Jedna na single, druhá na double.
Akosi postrádam zmysel celého toho snaženia. Načo meniť sitko (misku, košík), keď stačí zobrať druhú páku??? Nechápem.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: prosba o radu

Příspěvek od zdenok »

Single miska k Rancillio (len predpokladám, že Silvia) je naozaj náročnejšia na obsluhu, takže jej výmena za inú je celkom dobrý nápad ale žeby zrovna za dvojporcovú - to je s prepáčením hlúposť. To, že je zo single misky horšia crema nie je spôsobené menšou dierovanou časťou single misky - všetky single misky, čo som videl majú dierovanú časť menšiu - inak by asi nenatieklo za rovnaký čes cez menšie množstvo kávy rovnaké množstvo vody, že? Skúste osloviť PrimaCafe o kúpu sinlge misky a vyskúšajte ju, či bude lepšia - mala by mať iné tvarovanie ako originál.

Bolo mi poradené opýtať sa ešte pre istotu, či skutočne vravíme o rovnakých veciach - teda tato má dve páky - jednu so single miskou a single spout a druhú s double spout a double miskou?
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
vagner
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23. lis 2008 13:04:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od vagner »

Zdenku, děkuji za informaci.
Pochopil jste správně co potřebuji. Jak jsem dvakrát psal, hledám řešení pro tátu, který se Silvií zabývá něco přes rok, já osobně jsem amatér, mé znalosti jsou minimální.
Díky za radu, vyzkoušíme.
Petr
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Mám dotaz ,doufám, že se na mě nebudete zlobit se Silvii jsou dodávány nepřetlaková sítka? Děkuji Marcela
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od hnup »

Áno, len nepretlakové.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Mám možnost koupit sadu s mlýnkem s dávkovačem , anticorový podstavec ,rok výroby 2009 , tvrdí pán ,že nový nepoužívaný za 12000 kč , ale bez záruky .tak mám o čem přemýšlet. Děkuji moc za odpověď. Marcela
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od hnup »

Ja si myslím, že nemáš o čom premýšlať :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Mám o čem přemýšlet, jestli pán říká pravdu a espresso opravdu je nové a nepoškozené , já nejsem takový technik jako vy tady všichni a umíte lecos si sami opravit. Na co bych se měla případně podívat , abych na něco nenaletěla ? Manžel je když chce také šikovný říkám mu Ferda Mravenec práce všeho druhu, ale jestli by si troufl i na toto nevím a zrovna není doma je služebně na Moravě, tak čekám až mi zavolá a také jestli by do Brna se mnou jel , raději bych espresso viděla. Bydlíme u Kladna. No uvidíme až zavolá. Děkuji za trpělivost s mými dotazy. Marcela :pardon:
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Zdravim Marcelko. O konkrétní koupi jsem taky uvažoval, s prodávajícím jsem si pár meilů vyměnil.(zájemců je víc) Kdybych něměl letos dělat nové okna a podlahy tak už jsou mašinky dávno doma. Za tu cenu se pořád oplatí udělat si výlet na Moravu :yes:
Boiler je bojler
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Ahoj Jeremy , já už si s pánem dopisuji dva dny , ale teď z něj vylezlo , že nemůže najít páku , že to balil a kontroloval komplet a páku mu někam založili tak čekám až zavolá ,že to má komplet a asi tam raději pojedeme a osobně to přeberu , je to jen 12 tisíc ale kdyby něco chybělo , že jo ! Nevíte odkud to má, že to takhle může prodávat ? Já jsem zjišťovala ceny na internetu mohu platit bez DPH a vpořád by my to vyslo na 16 tisíc. Díky za účast a podporu. Marcela
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Jeremy »

Moje otázka na prodávajícího byla: jak je set starý a proč ho vlastně prodává.
Odpověď: Mlýnek i kávovar je nový, rok výroby by měl být 2009 maximálně 2008.
Prodávám z důvodu, že jsem dostal tento set místo výplaty, nevyužiji ho i když je to moc dobrý stroj, ale na moji jednu kávu týdně je to zbytečnost.
Já do koupě bohužel nepujdu, ikdyž to mám doma schválené. Kávu si mám na čem uvařit i pomlet, vím kde ji mám nakoupit a to musí zatím stačit. Teď už je to jen na Vás..... :smoke:
Boiler je bojler
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

No ,nevím já jsem s ním mluvila telefonem a řekl mi také , že je poslední sada a já,že ji tedy beru . Ale nemůže najít tu páku což se mi zdá divné , když se espresso jak tvrdí nepoužívá, a navíc inzerát je na stránkách stále. Měli jsme tu v obuvi paní prodavačku za hluboké totality a ta také prodávala poslední důchodky všem 6 prodavačkam z jiného obchodu , všem tvrdila ,že jsou poslední . Trošku to znám byla jsem 25 let po obchodech. Marcela :pardon:
Naposledy upravil(a) Marcela dne sob 05. bře 2011 21:26:23, celkem upraveno 1 x.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od mill »

Asi před rokem a dál Makro vyprodávalo RS Rocky za 1800Kč, Silvii za 4500 Kč bez DPH. Tehdy se objevil někdo (nebo několik překupníků), kdo kávovary i mlýnky nakoupili ve větších počtech a potom se snažili prodat výrazně dráž. Záruku samozřejmě poskytnout nemohli, neb Makro není maloobchod ale velkoobchodní prodej, na který se klasická záruka nevztahuje. V té době se nejen zde na fóru, ale i jinde na Netu objevilo hodně RS nových na prodej, většinou ze stejného zdroje. Má-li tohle stejný původ nemohu soudit, ale zdá se to velmi pravděpodobné, protože jinak se u nás RS nedá koupit.¨
Mohu-li se podělit o můj názor,asi bych do toho šel, ale za ještě nižší cenu. Komplet Rocky + Silvie koupíte u Italů za cca 750euro, DPH v Itálii je 20%, takže se dostanete cca na 15 000 (bez inox base, která není potřeba). Ačkoliv si o Italech myslím své, za cenu nepatrně vyšší dostanete stoprocentně novou mašinu a na případné reklamace reagují docela dobře (zkušenosti jsou i zde na fóru). Ve dva roky stojícím kávovaru možná půjde do kytek těsnění, ale nemusí to být jisté. Rozhodnout se ale musíte sama.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: prosba o radu

Příspěvek od primacafe »

Jen k tomu těsnění. Těsnění nic nebude, protože kávovar nebyl zapnutý (používaný). Kávovru nebude nic, na 90%. Soudím také, že to bude z toho zdroje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od Marcela »

Moc Vám všem děkuji za rady a podporu, o to těsnění se také bojím , to se asi tady v ČR také nedá koupit že ?Už jsem si našla obchod v Itálii , kde se vše potřebné dá objednat ješte jste někde psali, že se dá to těsnění něčím namazat glycerinovým olejem ? To těsnění byl problém i u mých předchozích pákovek.Teď o vikend bych měla možnost se svést se synem na Moravu pro Silvii , myslíte ,že pokud by pán stále páku nemněl mám to vzít bez ní a chtít slevu, stejně si chci objednat tu novou z modelu roku 2010 to by mělo pasovat ? Díky moc za spolupráci a podporu dám vědět jak to dopadlo. Dnes večer ještě jedu do Makra , tak se tam podívám čučela jsem vždy na Catlera a Silvie jsem se nevšímla.Zdravím Marcela :ucta:
Naposledy upravil(a) Marcela dne sob 05. bře 2011 21:29:10, celkem upraveno 2 x.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: prosba o radu

Příspěvek od mill »

V Makru už žádné Rancilia nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“