Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
EightyFour
Příspěvky: 3
Registrován: sob 06. úno 2010 19:14:47
bydliště: Šalingrad
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od EightyFour »

Ahoj všem,

předně jsem rád, že se mi napodruhé podařilo zaregistrovat do vašeho prima Prima Café fóra - systému se asi nelíbí má e-mailová adresa a první pokus zrušil. Ale nyní k věci:

Aktuálně mám plastový brown-water-maker ETA Creamy, podle všeho licenční Ariete nějakéčíslo. Nebudu ho kdovíjak chválit, i když se dá říct, že ta hnědá voda nemá daleko ke kávě, ač má určitě nahony kus k espressu. Kupuju většinou zrnkové hypermarkety od Lavazzy, semtam si zajdu pro zrnkového New Yorka Extra s příměsí JBM (velmi mňam.) Melu na ručním mlýnku z Tesca...ještě nezvracíte? Já si ten rituál za onoho půl roku, co tyhle srandičky mám, docela zamiloval a ta vůně mi nedá spát... :oops:

Očekávám však lehký příliv investic a porozhlížím se po něčem, co by bylo k espressu tak na půl cesty. Gaggia mne jako značka velmi oslovuje a vzhledem k faktu, že se necítím na Baby Twin, Gaggia Pure by se mi na stolku vyjímala náramně. K ní jsem se rozhodl pořídit mlýnek MM id stejnojmenného výrobce. Takže jen čekám, až přijdou peníze a jedem!

Ale...

Myslíte, že poznám rozdíl v chuti a konzistenci výsledného nápoje? Předesílám, že chuťové buňky mám a na dobrou kávu si potrpím, leč na ni musím do kavárny. Domácí pressovač je fajn doplněk pro návštěvy, ale i pro single chvíle pohody. Z technických údajů usuzuji, že Pure je opravdu někde jinde, než ten můj bazmek. Přesto - našel by se někdo znalý, aby popsal významnější rozdíly a jejich roli na výsledku? Já jen vím, že konečně budu mít vypouštěcí kanálky z páky ve tvaru té podkovičky, což se mi hrozně líbí (pardon za lehkou infantilitu :lol: )

A věc zatím poslední - vyplatí se koupit si nadoma pořádný tamper, nebo se lze spokojit s nylonovým?

Díky všem za ochotu pomoci a protože nerad chci něco zadarmo, posílám odkaz na fotky z loňské presso parade v brněnské Olympii, kde jsem se s aparátem motal docela dlouho, ne b tak nádherné stroje jistě už dlouho nikde neuvidím.

http://www.flickr.com/photos/czeightyfo ... 042389829/
Martin Grill
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od primacafe »

V klidu si přečtěte všechny příspěvky k mlýnku pro který jste se rozhodl (to hlavně) a taktéž ke kávovaru. Své rozhodnutí zvažte a přehodnoťte. Je víc než pravděpodobné, že jedna z investic se bude rovnat vyhozeným penězům.
Tamper je to poslední co by Vás mělo trápit. Klidně se obejdete i bez tamperu.
Jestli se kávovar který používáte shoduje s některým z kávovarů Ariete, tak si myslím, že výměna kávovaru pro začátek by nebyla tím nejpodstatnějším. Asi bych se zaměřil na kávu a mlýnek.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od David »

Krom toho začněte třeba nákupem čerstvě pražené kávy, a pak zažijete nevídané.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od DeadMan »

Káva je rozhodně to nejdůležitější. Rozdíl od hypermarketových směsí a čerstvě pražené kávy pozná každý. Už jen podle vůně, natož pak chuti.
Mlýnku MM bych se vyhnul a šel rovnou do MDF, MM se moc nehodí na opravdové espresso. Je to investice na 10 a více let, takže se nevyplatí šetřit každou korunu.
Kávovar, který chcete, umí při troše snahy, kvalitní suroviny a správného namletí, udělat výbornou kávu...

Základ je dobrá káva, mlýnek a pak až stroj...

ALe to je už tady na fóru hodněkrát napsáno...
Uživatelský avatar
sanc0
pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: stř 23. pro 2009 10:46:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od sanc0 »

EightyFour píše:...Gaggia Pure by se mi na stolku vyjímala náramně. K ní jsem se rozhodl pořídit mlýnek MM id stejnojmenného výrobce
Zdravim
S Gaggiou Pure som osobne zatial spokojny, aj ked by som si vedel na linke predstavit nejaky poctivy kus zeleza (Gaggia Classic, Baby Class, Silvia). Myslim ze v podobnej cenovej relacii sa nic lepsie kupit neda. No ten mlyncek by som vam vyhovoril. Ked uz nieste ochotny investovat do niecoho kvalitnejsieho (ani ja som nebol), tak mlyncek zrovnatelnej "kvality" sa da zohnat podstatne lacnejsie.
Som kávový začiatočník a barbar, ale pracujem na zmene :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Expresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od hnup »

EightyFour píše:posílám odkaz na fotky z loňské presso parade v brněnské Olympii,
Dík za pekné fotky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
EightyFour
Příspěvky: 3
Registrován: sob 06. úno 2010 19:14:47
bydliště: Šalingrad
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Expresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od EightyFour »

Díky všem za reakce! Za MM bych tedy utratil zbytečné peníze... nevím však, do jakého mlýnku jít. Četl jsem zdejší forum horem spodem a netuším. Doma si dělám v průměru tři kávičky denně, takže nějaká megabestie nepřichází do úvahy. Podle zdejších recenzí však není šance, aby z ručního mlýnku vyšla homogenně umletá káva. Jasně, můžu sledovat Aukro (aktuálně je tam od 2800 nějaký Iberital), ale když já raději všechno sakumprásk. Takže buď ne až tak dokonale namleto, anebo exkluzivní lapač prachu...?

Za fotky netřeba děkovat, tyhle mašinky se fotí samy. Z domácího zátiší - New York Extra (s příměsí Jamaica Blue Mountain), przněná ručním Tesco mlýnkem:

http://www.flickr.com/photos/czeightyfo ... 006473444/
Martin Grill
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Expresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od dinoo3 »

EightyFour píše:Za MM bych tedy utratil zbytečné peníze... nevím však, do jakého mlýnku jít.
Ak zvolíš GAGGIA MDF budeš spokojný. :roll:
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Expresso Pure + Gaggia MM

Příspěvek od hnup »

EightyFour píše:Jasně, můžu sledovat Aukro (aktuálně je tam od 2800 nějaký Iberital),
Myslím, že za ten mlynček je to veľmi dobrá cena. Ja by som neváhal...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“