Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od merci »

Zizass píše:Určitě není pravda ,že by profík používal tlačítko Dose a začátečník Manuál. :grin:
Jinak ,kdo často mění kávy ,třeba po 100g balíčkách určitě na poprvé netrefí správné mletí a množství...a pak je to tlačítko Dose na.... :!:
často mením druhy káv a vôbec mi nerobí problém po max. 1 - 2 dávkach sa trafiť do hrúbky mletia , a nie je problém využívať funkciu dose. Podľa mňa je to prínos k lepšiemu pohodliu, aj na profi kávovaroch je táto fcia a nikto to tam nerieši ako zbytočnosť ...
Ešte mať tak možnosť počas toho robiť mlieko cez trysku a sme za vodou...
Naposledy upravil(a) merci dne úte 20. dub 2010 19:15:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od FANDA »

Nebudu se hádat, protože to nevím na 100%. Když objem tak objem. Dík
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Zizass »

merci: Ono taky nejde jen o trefení mletí,jde o množství( u Twinu na singlu společně s mletím rozhodující) a taky ty důvody nevysvětlitelné ,kdy jeden den ráno to teče jináč jak večer při stejném mletí a dávkování.Proto mě také baví se dívat co a jak z toho teče.Proto si myslím ,že manuální způsob není jen pro amatéry a má něco do sebe( 25 sec není zase taková doba ,abych uvažoval nad úsporou času) Cus ;)
hnup: zkusím to časem nastavit a zkusím,jestli mi to funguje přes ten průtokáč,jsem zvědav,protože mi to od začátku vrtalo hlavou ,jak to funguje...
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od merci »

Zizass: Ono taky nejde jen o trefení mletí,jde o množství( u Twinu na singlu společně s mletím rozhodující) a taky ty důvody nevysvětlitelné ,kdy jeden den ráno to teče jináč jak večer při stejném mletí a dávkování.

to sú tie akty X ,atmosferické vplyvy, veci medzi nebom a zemou :lol:
jasné ak sa netrafím do množstva, vtedy mi fcia dose nepomôže , čo je však možno 10 % z prípadov...stále je to lepšia káva ako v reštike
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

Díky všem za rady, názory a diskuzi.

Abych se vrátil k tématu a napsal o současném stavu - asi to bude pro mě delší cesta než jsem čekal, ale nevadí. Abych měl příjemnější rozhodování, tak jsem si koupil moka konvičku, s kterou jsem zatím nadmíru spokojen - z dobré kávy dělá dobré presso, příprava mě baví a výhodou je i skvělá přenositelnost. Všem, kdo si chtějí udělat dobrou kávu a ještě nemají pressovač, tak vřele doporučuju.

Jinak z prvotního výběru velmi rychle vypadl Catler a Ariete. Saeco Nina bylo na delší rozmýšlení, ale nakonec také neuspělo. Zbylo mi tedy Gaggia New Espresso Pure, ale ani zde jsem si nakonec nebyl jistý, že je to kávovar, který chci. Začal jsem se tedy poohlížet po dražších s tím, že počkám až na ně budu mít. Gaggia New Baby (Class) je tady na fóru hodně vychvalovaný přístroj a myslím, že bych koupí neprohloupil. Takže je v mém seznamu a žhavým kandidátem na koupi, až bude dostatek financí. Také tam je Rancilio Silvia, i když to je spíše sen do budoucna...

Nyní se ale objevil další hráč (který dokonce zčásti splňuje i původní požadavky na cenu) - Saeco Aroma. Není tu na fóru moc zmínek o ní, ale na http://www.seattlecoffeegear.com/Saeco- ... g10530.htm i jiných zdrojích je poměrně vychvalovaná jako velmi výhodná koupě (za málo peněz, hodně muziky). Dokonce v tomhle přehledu http://www.seattlecoffeegear.com/articles.asp?id=202 Aroma dosáhla stejného skóre jako RS (jasně, způsob hodnocení bude asi zcestný) a je uváděna jako takový ideální entry-level přístroj (pro začátečníka, středně pokročilého). Má přetlakovou páku - to je určitě nedostatek, který tu každý zkritizuje, ale na druhou stranu si říkám - klasickou páku si můžu dokoupit a v případě potřeby (udělat hezký nápoj z nekvalitní kávy) se bude i ta napěňovací hodit. Napěňovač mléka (koncový nástavec) asi taky nebude z nejlepších, ale co jsem pochopil, tak lze opět nahradit jiným. Černou verzi jsem našel v Čechách dokonce za 4500, chromovou (které je podle mě mnohem lepší) za necelých 6000.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Trixy »

jsem začátečník,uvažuji o koupi espressovače do 5tis a láká mě tohle:DeLonghi ECO 310.zde na foru na to moc hezky nepíší,avšak jinde na netu o přístroji píši skvělé recenze...poradíte?
Uživatelský avatar
cztony
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 21:35:18
bydliště: Šumava
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od cztony »

No při ceně do 5ti tisíc bych raději volil Gaggii. Osobně jsem jako začátečník koupil Delonghi Bar40 (EC400/410) bez napěňovacích misek za 1000,- a stačí mi to. Po doslova pár týdnech a necelém půl kg namletého PRIMAcafé jsem pochopil co je asi nutné pro krásné a dobré presso a objednal jsem nový mlýnek MDF za necelých 3800,- Teď budu pomalu šetřit na nějakou Gaggii.
--
CzT

Omluvám se za výpadky diakritiky - stará škola problémů češtiny na PC
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Trixy »

pokud ale pohledáš na netu názory uživatelů na DeLonghi ECO 310,tak sou vesměs velmi pozitivní,je jasné že ta cena není nijak převratná ale dobré presso by z toho mělo být...chtěl bych ho vidět před koupí v akci,jak pracuje atd.ale to je asi marné...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od primacafe »

Potom je snadná rada, koupit a uvidíte sám.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od zdenok »

Trixy píše:pokud ale pohledáš na netu názory uživatelů na DeLonghi ECO 310,tak sou vesměs velmi pozitivní,je jasné že ta cena není nijak převratná ale dobré presso by z toho mělo být...chtěl bych ho vidět před koupí v akci,jak pracuje atd.ale to je asi marné...
no už ide len o to, či sú to názory skutočných užívateľov...
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

Trixy píše:jsem začátečník,uvažuji o koupi espressovače do 5tis a láká mě tohle:DeLonghi ECO 310.zde na foru na to moc hezky nepíší,avšak jinde na netu o přístroji píši skvělé recenze...poradíte?
Popravdě jsem při výběru značku DeLonghi vůbec neuvažoval, není mi sympatická a kdykoliv jsem nějaký model zahlédl naživo (obchoďáky, elektro), tak mě to odradilo úplně - plastová krabička, která na první pohled nic nevydrží. DeLonghi ECO 310 už vypadá lépe (na obrázku), ale pokud váha 3,65 kg je správná, tak to bude trochu plíšku na povrchu a jinak smradlavé čínské plasty jako u ostatních modelů...

Jak už jsem psal tady ve vlákně, do 5 tisíc by asi dobrá volba byla Gaggia New Espresso Pure, i když osobně si myslím, že už to není taková kvalita na jakou jsou zdejší uživatelé zvyklí (přesun výroby do Rumunska, zapojení se do bojů o low-endové přístroje s cenou několik tisíc).

Pak je tu Saeco Aroma, který by stálo za to vyzkoušet. Dá se najít pod 5 tisíc (http://www.mader.cz/product/kavovar-saeco-aroma), Saeco tu má servisní středisko, začínají zde prodávat i náhradní díly a příslušenství a je to přeci jen firma, která opravdu ví, jak pressovač má vypadat...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od ringo »

2 Bouncer: Tak otřesnou páku, jako má saeco, nemají snad ani low endy. Já jsem kávovar saeco gran crema prodal jen kvůli páce, která je hloupatě řešena.
Na dně je (aspoň u GC) napěňovací mechanismus, který nejde bez rozborky vyndat, a ve kterém se drží zbytek kávy, který se krásně zapaří (propláchnutí sprchou nepomůže). Káva zatékala i do duté rukojeti a netěsným špuntem následně při manipulaci i do rukávu, měl- li člověk trochu štěstí.
Když z nějakého důvodu tekla při extrakci káva se sedlinou kolem hlavy po vnějšku páky, natekla mezerou mezi hliníkem a plastem dovnitř páky, pod krémovací bazmek. I když jsem ho potom vymontoval, členitý vnitřek se špatně myl a káva stále tekla do rukojeti.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od primacafe »

Saeco se výrazně pohoršilo co začalo vyrábět levné kávovary. Škoda.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

ringo píše:2 Bouncer: Tak otřesnou páku, jako má saeco, nemají snad ani low endy. Já jsem kávovar saeco gran crema prodal jen kvůli páce, která je hloupatě řešena.
Na dně je (aspoň u GC) napěňovací mechanismus, který nejde bez rozborky vyndat, a ve kterém se drží zbytek kávy, který se krásně zapaří (propláchnutí sprchou nepomůže). Káva zatékala i do duté rukojeti a netěsným špuntem následně při manipulaci i do rukávu, měl- li člověk trochu štěstí.
Když z nějakého důvodu tekla při extrakci káva se sedlinou kolem hlavy po vnějšku páky, natekla mezerou mezi hliníkem a plastem dovnitř páky, pod krémovací bazmek. I když jsem ho potom vymontoval, členitý vnitřek se špatně myl a káva stále tekla do rukojeti.
Celkem jsem počítal, že bych tu páku vyměnil a tu napěňovací si nechal jen pro případ nouze (pro návštěvy... :) ). Podle videí, co jsem viděl, jsou ty páky fakt děs. Otázka je, jaká je rozumná páka do Saeca (a asi kvůli průměru taky od Saeca) a za jakou cenu ji tady seženu (no mám možnost ještě v USA, kde je Saeco docela rozšířené).

Je fakt, že páky Gaggia jsou hezké i v low-endech, to se musí nechat.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Kytka »

zdenok píše:no už ide len o to, či sú to názory skutočných užívateľov...
Spíš bych řekl, že jde o to, od jak náročných uživatelů tyto názory jsou...
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od zdenok »

To taky. :ucta:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od primacafe »

Po zkušenostech tady na foru, bych řekl - to hlavně (to taky). Stále převládá velká většina těch, co si myslí že koupí levný kvalitní kávovar od lecjakého výrobce. Není tomu tak. Ale jak zde už někdo a několikrát napsal, asi si tou cestou musí projít každý. Takže kupujte cokoli, ale hlavně sem o tom napište, aby i ostatní věděli. Je značně škodolibé koupit špatně (i když jsme radili nekupujte) a pak se nepodělit. Však ať si taky koupí blbě, že jo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Trixy »

ano a já chci,jestli mi napíše některý z uživatelů DeLonghi ECO 310 (několik sem jich tady našel)...
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Kytka »

primacafe: naprostej souhlas, akorát bych doplnil, že nenáročnej zákazník to skutečně vůbec nemusí poznat. Kamarád má nějakou Rowentu už mnoho let a je s ní naprosto spokojenej. Já s AEGčkem byl taky, dokud jsem nezačal šťourat do věcí jako jsou nepřetlakový misky, snaha aby to opravdu teklo cca 25 ml za 25 sekund a podobně. Takže ti lidé mohou být naprosto spokojení - kávovar jim slouží roky, dělá kafe lepší, než dostanou ve většině kaváren (protože to bohužel vzhledem k průměrný úrovni kaváren a restaurací dokáže i přetlaková miska s extrakcí 25 ml za 10 sekund)... To až když člověk někde zjistí, že by to mohlo být ještě lepší a začne se o to snažit, tak najednou u těch laciných kávovarů vylezou jejich problémy.
Uživatelský avatar
Bum
Příspěvky: 33
Registrován: stř 14. dub 2010 18:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Bum »

Tiež mam rowentu dokonca 2ks jednu som kupil za 6000sk asi pred 10rokmi druhu ked ju prestavali vyrabať za tretinu na chalupu funguju obe bez jedinej zavady, som z kupy spokojny pretlakove misky nema 25ml za 25s neni problem .
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“